Testujeme

Recenze napařovače oděvů Philips GC 363 – rychlá pomůcka na oživení zmačkaného oblečení

Žehlení nepatří k činnostem, na kterou bych se nějak zvlášť těšila. Pokud neradi žehlíte jako já a zároveň hodně cestujete, mám pro vás tip na ruční napařovač značky Philips GC 363/30. Sepsala jsem pro vás objektivní recenzi na základě vlastní několika měsíční zkušenosti.

Popis produktu Philips GC 363/30

Jedno naše české rčení praví, že šaty dělají člověka. Ale kdo má to oblečení neustále žehlit! Ruční napařovač oděvů Philips GC 363/30 oceníte, pokud nejste zrovna milovník klasického žehlení a nemáte doma dostatek místa k rozložení žehlícího prkna.

Napařovač Philips GC 363/30 žehlící prkno nepotřebuje, stačí oblečení pověsit na ramínko a napařovačem přejíždíte po oblečení! Napařovač držte uvolněně v ruce, nemusíte se bát úniku páry a pokud máte přeci jen obavu, součástí balení je praktická rukavice připomínající tu na vyndávání pekáče z trouby.

U žehlení napařovačem můžete v klidu odpočívat a párou očistit různé oděvy nebo záclony. Horká pára navíc zabíjí až 99% bakterií. Díky vyhřívané desce SmartFlow jde žehlení napařovačem docela od ruky, nadšená jsem byla hlavně u vyhlazení těžko přístupných oblastí jako např. manžety nebo límce a také z osvěžení oblečení. To je, když vyndáte ze skříně déle nenošený kousek a potřebujete ho jen přejet a osvěžit do práce.

Součástí balení je kartáčový nástavec, který využijete pro silnější látky. Kartáč otevírá vlákna tkaniny a umožňuje lepší proniknutí páry, to oceníte např. u kabátů nebo zimních bund, navíc celkem efektivně odstraňuje i žmolky.

Košile levá část je po použití napařovače Philips GC 363, prává nikoliv
Košile před a po použití napařovače Philips GC 363

K čemu je napařovač vhodný?

Napařovač je především praktický nástroj vhodný pro cenné a velmi jemné oděvy. Skvěle s ním vyžehlíte například vaše plesové, společenské nebo dokonce i svatební šaty, které jsou obzvláště jemně napařovačem vyhlazeny. Doba zahřívání napařovače je velmi krátká, nezabere ani 1 minutu. To znamená, že napařovač můžete použít ve velmi krátké době. Kromě toho je spotřeba energie nižší než při ohřevu klasické napařovací žehličky.

TIP: Napařovač Philips je ideální pomocník a podává slušný výkon i na napaření záclon a závěsů! Vlhké záclony pověsíte na háčky a napařovačem opatrně projíždíte a napařujete. Záclony budou krásně vzdušné.

Výhody a nevýhody Philips GC 363/30

Výhody napařovače:

 • Rychlé vyhlazení záhybů a osvěžení zejména jemných oděvů
 • Bez nutnosti rozložení žehlícího prkna
 • Rychle se zahřívá (nezabere to ani 1 minutu)
 • Super na cestování, k dispozici je speciální vak na uložení napařovače, který je zároveň žáruvzdorný
 • Je relativně malý a lehký
 • Odstraňuje také pachy. Z jídla i cigaret, což ocení zejména alergici
 • Odnímatelná nádrž na vodu
 • Dlouhý 3 m kabel
 • Vyžehlí hlavně jemné prádlo, např. hedvábí
 • Napařovači nevadí ani trička s potiskem nebo s flitry
 • Skvělý design
 • Ergonomický tvar, super padnoucí do ruky
 • Přijatelná cena do 2000 Kč

Ruční napařovač Philips GC 363/30 má jednu velkou výhodu, naučí se s ním žehlit i pánové a to jistě dámská část populace ocení. S napařovačem se nedá totiž žádné oblečení spálit a tak se ho pánové nebojí!

Nevýhody napařovače:

 • Nevýhodou je menší nádrž, vydrží přibližně na jeden kus oblečení (na druhou stranu, díky tomu je napařovač lehký do ruky)
 • Bezpečnější uzavření nádrže na vodu, není slyšet cvaknutí západky při zamykání nádrže
 • Menší příkon 1300 W, funguje lépe na jemné látky (trička, halenky)
 • K dostání zatím pouze ve fialové barvě (ale velmi slušivé)

Moje zhodnocení ručního napařovače Philips GC 363/30

Ruční napařovač firmy Philips GC 363/30 obecně splnil moje očekávání a odpovídá popisu. Pokud spěcháte a nemáte vyžehlené oblečení s napařovačem je to rychlé a pohodlné.

Vyjmete nádrž, přidáte vodu, nejlépe destilovanou (ujistěte se, že nádrž na vodu v napařovači je dobře uzavřena – nežádoucí únik vody může vést ke skvrnám), počkáte 1 minutu, proběhnete s ním váš oblíbený kousek na ramínku a můžete vyrazit do práce nebo na párty.

Je to skvělý pomocník na služební cesty nebo dovolenou, zvládne vyrovnat větší záhyby, jen dávkovač vody je nutné častěji doplňovat. Dle mého názoru je tak vhodnější  na osvěžení oblečení než na žehlení. Pokud jsem například vyndala čerstvě vypranou manželovu košili, bylo nutné nádrž na vodu doplnit hned dvakrát.

Pokrčené a pomuchlané kalhoty však napařovač k mé spokojenosti vyžehlit nezvládl, bylo potřeba použít žehličku.

Součástí balení by mohl být vhodný i nástavec na žehlení rukávů zevnitř – výrazně by zrychlil práci s žehlením triček, halenek nebo zmíněných košil. Myslím však, že tento produkt stojí za doporučení, zejména u lidí, kteří hledají rychlou pomůcku na oživení zmačkaných kusů oblečení například na dovolené nebo těsně před cestou do práce.

Závěrečné hodnocení

Napařovač oděvů Philips GC 363
87%
87%
 • Design a zpracování: - 95%
  95%
 • Cena / výkon: - 85%
  85%
 • Funkčnost: - 80%
  80%
Sending
Hodnocení návštěvníků
0 (0 votes)
0 Sdílení