Testujeme

Recenze: Churu Cat Vet Nourish Purée Tuna&Chicken masové pyré pro kočky

Chcete své kočce dopřát něco opravdu exkluzivního? Pamlsek, po kterém se bude olizovat až za ušima a který navíc nebude jen skvěle chutnat, ale prospěje i jejímu zdraví? Pokud jste odpověděli kladně, jste na správném místě. V dnešním článku pro vás totiž máme zajímavou inspiraci. Čeká na vás recenze Churu Cat Vet Nourish Purée, parádní a opravdu delikatesní pochoutky pro kočky. O co se jedná a jak kočkám chutná? A má tato laskominka i nějaké další přínosy? Například zdravotní? To vše se dnes dozvíte.

Churu Cat Vet Nourish Purée recenze - 03

V japonském duchu…

Pyré Churu Cat pochází od značky Inaba, která má ve světě kočičích i psích pamlsků velmi dobrý zvuk. Značka vznikla v Japonsku už v roce 1805 – tehdy se ještě pod vedením zakladatele, pana Jošizó Inaba, zabývala rybolovem tuňáků. Od roku 1958 se pak zaměřila právě na výrobky pro domácí mazlíčky.

Inaba ovšem není jen další běžný výrobce krmiva. Jde o exkluzivní značku, která nabízí sice relativně úzký, ale o to špičkovější sortiment. Inaba dbá na nejvyšší kvalitu a naprostou nezávadnost veškerých produktů. Žádné konzervanty, chemie, barviva. Dokonce i samotné suroviny jsou vždy získávány z udržitelných a vysoce kontrolovaných chovů a rybolovu.

Churu Cat Vet Nourish Purée recenze - 01

V produktech Inaba nikdy nenajdete ani obiloviny či vysoký obsah jiných pro kočky málo výživných nebo i nežádoucích „vycpávek“. Inaba dbá na vysoký podíl masa a každá další složka je pečlivě vybraná tak, aby poskytla zvířeti co největší prospěch. Tomu nicméně odpovídá i cena. Výrobky značky Inaba rozhodně nepatří zrovna k diskontním. Zaujmou spíše velmi náročné chovatele, kteří chtějí pro své kočky (nebo psy) jen to nejlepší.

Pamlsky Churu

Churu je série několika druhů pamlsků. Například jsou to krémové pamlsky Churu, které jsou k dispozici s tuňákem, kuřetem, ale třeba i sýrem, lososem, hřebenatkou, krabem, krevetou a různými kombinacemi. Jde o nízkokalorické krémy s vysokým podílem masa (obvykle 30 %) a dalšími složkami, jako je tapioka, výtažky ze zeleného čaje, kolagen, vitamín E apod. Tyto pamlsky se vyrábějí i ve variantě Churu Pops, což jsou pevné tyčinky.

Dalším zajímavým pamlskem jsou Churu Rolls. Krásně vláčné, křehké rolky s jemnou náplní. Anebo existuje variace Juicy Bites, což jsou atraktivní, měkké jednohubky různých tvarů. Opět se můžete těšit na velký výběr příchutí – převážně se základem v podobě tuňáka a/nebo kuřete.

Churu Rolls mají velmi vysoký obsah masa a bílkovin. Běžně tvoří složení z cca 75 % maso a obsah bílkovin se pohybuje kolem 28 %. V případě zmíněných Juicy Bites je pak obsah masa i přes 98 %, takže opravdu extra poctivá nálož. Obsah bílkovin bývá 29 %.

Za zmínku stojí i řada pamlsků Grilled Fillet. Zde už je obsah masa 100procentní. Jde o jemně grilované a ve vývaru marinované filety z nejkvalitnějšího masa kuřete či tuňáka.

Churu Nourish

A pak jsou tu pamlsky Churu Nourish, na které se zaměříme více a které jsem měl možnost testovat. Nejde už jen o prostou pochutinu, ale funkční pamlsky s unikátním a čistě přírodním složením. Tyto pamlsky mají podobu jemného pyré a prodávají se v tubičkách po 14 gramech. Jedno balení obsahuje 50 těchto tubiček v uzavíratelném boxu.

Pyré mohou sloužit i jako médium pro podávání léků. Jsou tak lahodné, že jimi lék snadno zamaskujete. Rovněž však mají blahodárný systém na psychickou pohodu kočky a jsou ideální jako podpůrný „lék“ pro kočky trpící nechutenstvím. Jde o velmi účinný stimulátor chuti.

Churu Cat Vet Nourish je ideální i pro kočky v pooperačních stavech pro snazší návrat chuti k jídlu a rychlejší rekonvalescenci a získání vitality a sil. Díky vyšší vlhkosti (83 %) tento pamlsek i dobře hydratuje.

Churu Cat Vet Nourish Purée recenze - 07

Výživové hodnoty

Jedna „dávka“ pyré Churu Cat Vet Nourish má cca 12 kcal. Obsah bílkovin je 8,5 % a obsah tuků 5,5 %. Oblíbená varianta Churu Cat Vet Nourish Purée Tuna&Chicken obsahuje recepturu s tuňákem (30 %) nebo s kuřetem (38,5 %). Dále pyré obsahuje tapioku či výtažky ze zeleného čaje. Samozřejmě zde není žádná chemie, konzervanty ani žádné jiné nevhodné složky.

Moje zhodnocení recenze

Značka Inaba nabízí různé pamlsky, vždy ve špičkové kvalitě. Některé mají mimořádný obsah masa, jiné – jako Churu Nourish – sice ne až tak enormní, ale za to mají pečlivě vytvořené složení, aby kočkám maximálně chutnaly a poskytly jim i zdravotní benefity.

Churu Nourish naší kočce opravdu extrémně chutná. Složení je potřeba opravdu pochválit, protože vděčnější pamlsek byste těžko hledali. Navíc jsou zde i přidané praktické hodnoty v podobě možnosti funkčního použití při rekonvalescencích, dávkování léků apod.

Churu Cat Vet Nourish Purée recenze - 04

Churu Cat Vet Nourish Purée Tuna&Chicken tedy rozhodně na výbornou plní své určení. Nejde jen o prázdné reklamní tlachy. Má to však i jistou nevýhodu. Za tuto špičkovou kvalitu si opravdu připlatíte. V současné době lze balení (50 × 14 g) Churu Cat Vet Nourish Purée Tuna&Chicken pořídit od cca 850 Kč.  To je opravdu poměrně dost. V některých obchodech se přitom cena pohybuje i nad 1000 Kč. Pokud vám však není líto peněz, aby se vaše kočka měla dobře – neváhejte. Lepší pochoutku budete hledat jen těžko.

Kde koupit masové pyré pro kočky Churu Cat?

Dobra-miska.cz od 840 Kč Přejít do obchodu

Závěrečné hodnocení

Recenze: Churu Cat Vet Nourish Purée Tuna&Chicken masové pyré pro kočky
96%
96%
  • Celkové hodnocení: - 96%
    96%
Sending
Hodnocení návštěvníků
5 (1 vote)

Fotogalerie

0 Sdílení