Testujeme

[RECENZE] Dlouhodobý test pračky Samsung WW80J5446FW/ZE

Vybíráme novou pračku!

Před několika měsíci se nám porouchala stará pračka, a jelikož šlo o závadu nevratnou, rozhodli jsme se pro pořízení pračky nové. Ať už v dnešní době pořizujete jakýkoliv spotřebič, nelze si nevšimnout opravdu široké nabídky, ve které může být problém se zorientovat a správně si vybrat.

Naše požadavky v rodině byly vlastně jednoduché – chceme spolehlivou pračku prověřené značky, s velkou kapacitou a praktickými funkcemi. Naopak oželíme nejrůznější vychytávky, které později mohou znamenat spíše problém vzhledem k poruchovosti. Když to řeknu velmi jednoduše, v záplavě tisíců produktů jsme se snažili nalézt „normální pračku” vylepšenou o praktické a moderní funkce.

A to se nám nakonec podařilo – objevili jsme pračku značky Samsung. I zde existuje několik podobných typů, náš výběr nakonec padnul na typ WW80J5446FW/ZE, který v poměru cena / výkon vycházel nejlépe.

A jak jsme s ní po dlouhodobém testu spokojení? To se dozvíte v naší recenzi.

Normální pračka? Ne tak docela.

Pračka Samsung WW80J5446FW/ZE disponuje opravdu veškerou výbavou, jakou by si běžný spotřebitel mohl přát a zároveň nemá některé zbytečné funkce dražších modelů, což může být pozitivum – my chceme přeci především prát. Ale teď hurá na hodnocení pračky.

Začněme kvalitou zpracování. Pračka je opravdu krásně designově zpracována, vypadá velmi moderně, všechny díly perfektně lícují a kvalita výroby jde jednoduše poznat na první pohled. Samsung prostě umí.

Samsung WW80J5446FW Přední strana
Pračka Samsung WW80J5446FW má moderní design

Ovládacímu pultu dominuje velký a přehledný displej. Dnes už by bylo takřka nemožné a velmi nerozumné pořídit si pračku bez digitálního displeje. Díky velkým číslicím je přehledný i pro seniory a spolu se zbytkem ovládacích tlačítek tvoří velmi intuitivní a jednoduchý řídící panel pračky.

A aby toho nebylo málo, pračka je vkusně počeštěna – ovládací panel a všechna tlačítka mají české popisky, což je opravdu skvělé. Co mě trochu překvapilo – pračka používá poměrně dost zvukových signálů – nejen při dokončení praní, ale také při zapnutí či vypnutí. Pro někoho tento fakt může být otravný. Naštěstí je možné zvuky vypnout v nastavení pračky. Bohužel pouze zcela vypnout, není možné je například změnit. To je trochu škoda, v každém případě se jedná o drobnost.

Potěšila mě také kapacita pračky. Pokud máte dostatek prostoru, rozhodně se vyplatí pořídit si pračku, co zvládne vyprat větší množství prádla. A to naše Samsung WW80J5446FW/ZE opravdu dokáže – pojme až 8 kg prádla.

Prát samozřejmě můžete i mnohem menší množství. V každém případě s kapacitou bude spokojena velká rodina i jednotlivec. Vše záleží především na dispozicích místnosti, kde bude pračka umístěna. Naše předchozí pračka byla rozměrově menší s kapacitou max. 6 kg prádla a ten rozdíl je opravdu znát.

Samsung WW80J5446FW český displej
Pračka má intuitivní ovládání a české popisky programů

Pračka patří do energetické třídy A+++, takže se můžeme spolehnout na skutečně úsporný a levný provoz. Udávaná roční spotřeba je 116 kWh a 8100 litrů vody, což jsou velmi příjemné hodnoty. Existují samozřejmě i úspornější pračky, ovšem s trochu jinou cenovkou. Zde je poměr cena / úspora skutečně velmi příjemný.

Jak jsme na tom s dalšími parametry? Pračka umí až 1400 otáček za minutu, věřte, že odstřeďování je jedna radost. Výrobce udává hlučnost pračky 49 dB, z vlastní zkušenosti lze říci, že je pračka opravdu velmi tichá a nerušivá, až překvapivě. Při odstřeďování pračka dosahuje hlasitosti až 79 dB, což už ucho uslyší, avšak v porovnání se staršími modely je to stále pohádka. Je ovšem nutné mít na paměti, že zde hraje významnou roli správné vyvážení a umístění pračky na rovný povrch.

Funkce EcoBubble – uděláme si pěnu!

Pračka Samsung WW80J5446FW/ZE je vybavena speciální funkcí s názvem EcoBubble, díky které se prádlo vypere lépe a důkladněji. O co jde? Velmi jednoduše, pračka dokáže prací prostředek „napěnit” již ve chvíli, kdy se dostane do bubnu pračky při praní.

Funkce změní prací prostředek v aktivní pěnu, která mnohem lépe čistí textilii a prádlo vypere lépe, než při běžném praní. Vyzkoušel jsem a výsledky jsou opravdu znát. Zvláště je rozdíl poznat při praní na nižší teploty, které některé oděvy, třeba ty na cvičení, vyžadují.

Samsung WW80J5446FW buben pračky
Pračka má veliký buben a pojme až 8 kg prádla

14 programů pro praní

Na příjemně počeštěném ovládacím panelu najdeme celkem 14 základních programů, mezi kterými můžeme libovolně přepínat a vybrat ten nejvhodnější, který právě potřebujeme.

Nechybí ani rychlý program či speciální programy např. na praní vlny apod. Mezi další takřka klasické funkce patří odložený start, dětský zámek – vše se aktivuje velmi jednoduše.

Záruka? Samozřejmost!

Ačkoliv dle české legislativy je na všechny spotřebiče běžná dvouletá záruka, zaujala mě rozšíření přímo od výrobce vztahující se na invertorový motor. Zde výrobce garantuje záruku celých 10 let!

Není se co divit, invertorové motory jsou velmi málo poruchové a společnost Samsung si to tedy může bez obav dovolit. Ještě snad více zaujala informace, podle které je pračka certifikována na celých 20 let provozu! Co je na tom pravdy ukáže čas, v každém případě je ale mnohem příjemnější tak trochu počítat s delší životností pračky.

Dle informací výrobce byl certifikát o životnosti 20 let vydán testovací a certifikační asociací Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE).

Nedokonalosti a neduhy

Sluší se zmínit, ve kterých ohledech mě pračka zklamala a na co je dobré si dát pozor. Popravdě, zpracování a celková funkčnost je na opravdu vysoké úrovni, proto se toho pračce příliš opravdu vytknout nedá. Případné neduhy a problémy tak ukáže spíše čas. Během šesti měsíců jsem však prozatím nic nezaznamenal.

Pračky Samsung jsou vybaveny funkcí Smart Check, díky které lze za pomoci chytrého telefonu provést základní diagnostiku v případě, že pračka hlásí nějakou chybu. Často si tak můžeme usnadnit zbytečnou cestu do servisu a problém vyřešit sami z pohodlí domova. Prozatím, a za to bohudíky, nemám vyzkoušeno.

Shrnutí a závěr

Pračka Samsung WW80J5446FW/ZE je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí spolehlivou a odolnou pračku od prověřeného výrobce za slušnou cenu.

Disponuje velkou kapacitou, je vybavena několika inovativními funkcemi pro kvalitnější praní, má velký a přehledný displej a její obsluha je hračka opravdu pro každého.

Roční spotřeba elektrické energie 116 kWh pračku řadí do třídy A+++, takže budete prát ekologicky a úsporně. Potěší také certifikace na dvacetiletý provoz od německé testovací instituce.

Shrnuto a podtrženo, Samsung WW80J5446FW/ZE je správná volba a já ji rozhodně doporučuji.

Závěrečné hodnocení

Pračka Samsung WW80J5446FW/ZE
97%
97%
  • Design a zpracování: - 100%
    100%
  • Cena / výkon: - 95%
    95%
  • Funkčnost: - 97%
    97%
Sending
Hodnocení návštěvníků
5 (1 vote)
0 Sdílení