Testujeme

Recenze natahovače zad StretchFit BackFlex™ Pro

Jaká je nová pomůcka proti bolestem zad a ztuhlosti svalů z dílny dánských fitness nadšenců ze společnosti StretchFit? Máme pro vás recenzi natahovače zad StretchFit BackFlex Pro.

Natahovač zad StretchFit BackFlex™ Pro - 5
Natahovač zad StretchFit BackFlex™ Pro – 5

Pro koho je StretchFit BackFlex vhodný?

Bolesti zad a páteře patří mezi vůbec nejčastější projevy takzvaných civilizačních nemocí. Spousta lidí pociťuje tyto problémy v důsledku nedostatku pohybu a sedavého zaměstnání, při kterém je páteř jednostranně přetěžována. Samozřejmě na druhé straně mohou problémy se zády trápit naopak i lidi velmi fyzicky aktivní. Ať už jsou to těžce fyzicky pracující osoby či sportovci.

Často jde o ztuhlost svalů či různé blokády a ústřely způsobené příliš intenzivní anebo nerovnoměrnou námahou či ne zcela optimální technikou provádění náročných cviků nebo pohybů, jako je zvedání těžkých břemen apod.

Natahovač zad StretchFit BackFlex™ Pro - 4
Natahovač zad StretchFit BackFlex™ Pro – 4

Všichni tito lidé však mají společnou jednu věc. Hledají úlevu a nápravu. Oboje mohou (v lepším případě) najít v podobě masáží či služeb fyzioterapeutů. Ale ne každý má čas a peníze na podobný druh řešení. Proto se v posledních dekádách roztrhl pytel s nejrůznějšími pomůckami pro domácí korekci a úlevu od problému se zády. Legendárním Kosmodiskem – a třeba právě pomůckou StretchFit BackFlex konče?

Může tato jednoduchá pomůcka být skutečně ta pravá a správná, která vás navždy zbaví jakéhokoli trápení se zády? Ať už jste sportovci nebo musíte dlouhé hodiny denně sedět u stolu či počítače?

Jak funguje StretchFit BackFlex Pro?

Pomůcka StretchFit přichází s na pohled jednoduchým až banálním, ale vlastně docela chytrým konceptem. Jde de facto o „masážní oblouk“, na který lze zády ulehnout. Povrch je pokrytý masážními body a zakřivení poskytuje oporu spodnímu zádovému esíčku. Umožní protažení páteře a uvolnění obratlů a meziobratlových plotýnek. Těm uleví od tlaku a umožní jim se lépe zregenerovat a přijímat živiny.

Natahovač zad StretchFit BackFlex™ Pro - 2
Natahovač zad StretchFit BackFlex™ Pro – 2

Mechanismus je vlastně trochu podobný jako v případě visení dolů hlavou, ať už na speciální hrazdě nebo na tzv. autotrakčním lehátku, které polohuje uživatele v různých úhlech směrem dolů hlavou, až do zcela svislé pozice.

Výhodou StretchFit BackFlex je to, že jde o mnohem přístupnější metodu pro širokou populaci. Oproti například autotrakčnímu lehátku, což je relativně velké a drahé vybavení, jde o pomůcku, kterou snadno sklidíte do šuplíku. Navíc její použití je snadné a komfortní. Stačí ji položit na zem a lehnout si na ni.

StretchFit BackFlex zároveň supluje a zajišťuje onu klasickou potřebu „prokřupání“ zad pro uvolnění pocitu blokace. Jen je mnohem šetrnější a nepotřebujete k tomu druhou osobu.

Natahovač zad StretchFit BackFlex™ Pro - 1
Natahovač zad StretchFit BackFlex™ Pro – 1

Zpracování a nastavení

Pomůcka BackFlex je z odolného, ale lehkého ABS plastu. Opravdu zabere jen minimum místa. Velkou výhodou je pak možnost nastavení míry prohnutí. Pokud pomůcku používáte poprvé, máte spíše problémy s mobilitou a flexibilitou, nastavíte si minimální prohnutí. Sportovci, kteří mají páteř jako prut, mohou využít vyšší nebo nejvyšší prohnutí. Nastavení je velmi snadné pomocí spodního pístu.

Jak StretchFit BackFlex používá?

Samotní výrobci doporučují poležet si na této pomůcce 2krát až 3krát denně po dobu celkově 5 až 10 minut. Můžete ji používat preventivně, ale samozřejmě i při již probíhajících bolestech, ztuhlosti svalů či blokádách.

Natahovač zad StretchFit BackFlex™ Pro - 3
Natahovač zad StretchFit BackFlex™ Pro – 3

Opravdu to funguje? Aneb celkové zhodnocení

Sportovci s oblibou používají různé masážní válce a podobné pomůcky a BackFlex je jim principiálně podobný. Bylo by zřejmě příliš optimistické myslet si, že BackFlex je zázrak, který jednou pro vždy vyřeší všechny neduhy spojené se zády. Přesto pravděpodobně spoustě lidí skutečně může přinést příjemnou úlevu, pomoci získat lepší flexibilitu zad, uvolnit plotýnky, promasírovat záda. I deset minut denně, kdy svým zádům věnujete tuto pozornost, se může pozitivně projevit.

Pomůcka StretchFit BackTex je kvalitně zpracovaná, skladná, dobře se používá. Její použití může být i formou příjemné relaxace. Lze ji tedy doporučit k vyzkoušení. Snad zamrzí přece jen poměrně vysoká cena.

VIDEO

Diplomovaný Fyzioterapeut Představuje BackFlex™ PRO (Andrea Mikletičová)

Výhody:

  • Efektivní pomůcka pro natahování a uvolňování bederní a hrudní páteře
  • Skvělé recenze zákazníků – úleva od bolesti zad
  • Jednoduchý, ale funkční produkt
  • Na protahování stačí 10 minut denně

Nevýhody:

  • Vyšší cena (do 1000 Kč)

Celkové hodnocení: 93 % (skvělý produkt)

Fotogalerie

0 Sdílení