Testujeme

Recenze Tefal GV9591E0 Pro Express Ultimate – žehlička s parním generátorem, která usnadní žehlení

Na parní žehličky během posledních pár dekád přešla většina domácností a ty klasické se už spíše krčí v koutě podobně jako sluchátkové telefony. Žehlení s párou je pohodlnější a efektivnější a cena parních žehliček už je dnes zcela dostupná. Můžete si vybrat spíše levné nebo výkonnější… velmi výkonné. A kdesi úplně nahoře jsou pak parní generátory pro náročné uživatele. V dnešním článku vás čeká recenze Tefal GV9591EO Pro Express Ultimate – špičkové žehličky s parním generátorem, se kterou se jistě nezaleknete ani pořádné hory prádla.

Tefal GV9591EO Pro Express Ultimate jsme měli možnost testovat po dobu 3 týdnů a tady jsou naše poznatky.

Co je to parní generátor?

Parní generátor či stanice – to jsou běžné názvy popisující moderní typ žehlicích systémů. Princip je jednoduchý. Systém se skládá z žehličky, která je ovšem připojena šňůrou k robustnější základně. Ta slouží jako zásobník pro vodu a generátor páry. Do žehličky samotné už se voda nenalévá – odebírá si ji z generátoru.

Výhody a nevýhody

Proč vůbec uvažovat o parní stanici místo běžné napařovací žehličky? Důvodů může být celá řada. V první řadě je to ovšem výkonnost a efektivita. Parní generátory poskytují (často výrazně) vyšší konstantní parní výstup i parní ráz než samostatné žehličky. Zásobník vody je mnohem objemnější, takže ani při velkém žehlení nemusí být potřeba vodu doplňovat – nebo doplňovat tak často.

Další výhodou je i nižší hmotnost žehličky připojené ke generátoru. Důvodem je pochopitelně především absence zásobníku vody. Na hmotnosti lze ušetřit řádově stovky gramu, což při žehlení kopce prádla rozhodně pocítíte jako vítanou úlevu. Všechny tyto výhody bezezbytku platí i pro model Tefal GV9591EO Pro Express Ultimate, který bude předmětem dalšího rozboru.

Má to i své nevýhody? Ano. Parní systémy zaberou více místa a bývají dražší. Z toho důvodu jsou volbou spíše pro velké domácnosti nebo náročné uživatele. Zkrátka se vyplatí tam, kde se žehlí hodně a investice stojí za to.

Značka Tefal

Tefal je u nás velmi dobře známá a osvědčená značka. Tento francouzský výrobce nabízí „malou bílou“ elektroniku, jako jsou rychlovarné konvice, taky nádobí a potřeby na vaření a velmi důležitou divizi představují i žehličky a parní systémy.

Žehličky Tefal patří u nás dlouhodobě k nejprodávanějším a taky nejlépe hodnoceným. Značka nabízí přímo gigantický výběr, navíc v poměrně různorodých cenových relacích. Obecně jsou však žehličky Tefal ceněny pro efektivní, vysoký výkon a špičkově zpracované žehlicí plochy, které často disponují i samočisticí technologií. To je i případ parního systému Tefal GV9591EO Pro Express Ultimate.

Co vás čeká aneb zásadní parametry

Tefal GV9591EO Pro Express Ultimate je parní stanice, která disponuje velmi objemnou nádržkou na 1900 ml vody. Příkon zařízení dosahuje vynikajících 2600 W, což jednoduše znamená, že voda je ohřátá a připravená ke generování páry za chviličku (cca 2 minuty). Žádné zdržování.

Tefal GV 9591 E0 - 3

Parní výkon

Důležitý je samozřejmě především parní výkon. Ten je na vynikající úrovni papírově, ale především v reálu. Konstantní výstup páry je 180 g/min, což je výborná hodnota. A při použití parního rázu z žehličky dostanete parní výkon až 600 g/min! Hladce tak překlenete a rozžehlíte i nejnáročnější záhyby a hrubější látky.

Pára dokáže prostupovat mnoha vrstvami, tlak je až 8 bar. Žehlení je nesmírně hladké, rychlé, plynulé a efektivní. Oproti běžné žehličce nesrovnatelná rychlost. Ve velké domácnosti plné děti opravdová úleva a úspora velkého množství času. K této žehličce je však třeba kvalitní, perforované žehlicí prkno, které nápor páry zvládne odvádět. Žehlička umožňuje i velmi účinné vertikální napařování oděvů.

Žehlicí plocha a pohodlí

Žehlička samotná je mnohem lehčí a obratnější než napařovací modely, které jsou zatíženy integrovaným zásobníkem na vodu. Skvěle padne do ruky. Ergonomie je výborně zvládnutá. Možná si chvilku budete zvykat na to, že je pernamentně spojena šňůrou k základně. Žehlicí plocha disponuje parádním patentovaným povrchem Durilium AirGlide, díky kterému žehlička klouže jak po náledí.

Tefal GV 9591 E0 - 2

Speciální funkce

Žehlicí systém dostal do vínku i řadu fikaných funkcí pro snadnější a lepší použití i údržbu. Zajisté oceníte Protect System – dvojitou ochranu proti vzniku vodního kamene. Tato ochrana má dvě složky. V první řadě mění kapky v páru a zabraňuje vzniku usazenin, druhou součástí je sběrač vodního kamene.

Samozřejmostí jsou funkce jako Anti-Drip proti odkapávání, kontrolka stavu vody nebo funkce automatického vypnutí. To vše je spíš standard. Pokud jde o programovou výbavu, čekají vás čtyři módy – ECO, DELICATE, NORMAL a MAX. Každý nabízí specifickou kombinaci parního výkonu a teploty pro konkrétní tkaniny.

Žehličku ocení i citlivější osoby, alergici apod. Díky vysokému parnímu výkonu a teplotám funguje žehlička i jako vysoce účinný sterilizační či dezinfekční nástroj, který dokáže přirozeným způsobem (tedy bez chemie) zahubit drtivou většinu bakterií. Výrobce uvádí, že až 99,9 %, což jsme sice neměli možnost ověřit, ale vzhledem k výkonnosti žehličky tomu lze věřit.

Tefal GV 9591 E0

Celkové hodnocení

Parní generátor Tefal GV9591EO Pro Express Ultimate stojí kolem 8 400 Kč. Nejde o levnou záležitost a asi se vážně nevyplatí v domácnosti, kde se jednou za týden přežehlí dvě košile. Ale pokud vám žehlení přerůstá přes hlavu, tenhle nástroje lze všemi deseti doporučit. Investice nebudete litovat.

Žehlicí systém je vyladěný po všech stránkách, od výkonu přes zpracování až po detaily (jako je délka šňůr nebo kryt stanice s madlem) a funkční výbavu. Stejný názor má i drtivá většina uživatelů v recenzích a hodnoceních. Kromě ceny, menší skladnosti nebo poněkud slabšího návodu nelze zařízení nejspíš nic vážného vytknout.

Výhody

 • Vynikající výkon při horizontálním i vertikálním žehlení
 • Prvotřídní žehlící plocha
 • Lehká žehlička s ergonomickým úchopem
 • Ideální pro velké domácnosti
 • Výborná funkční výbava

Nevýhody

 • Vyšší cena
 • Větší rozměry, menší skladnost
 • Hůře zpracovaný návod

Závěrečné hodnocení

Parní generátor Tefal GV9591E0 Pro Express Ultimate
91%
91%
 • Design a zpracování: - 91%
  91%
 • Cena / výkon: - 85%
  85%
 • Funkčnost: - 96%
  96%
Sending
Hodnocení návštěvníků
5 (1 vote)

Za zapůjčení parního generátoru děkujeme společnosti:

logo electro world

0 Sdílení