Testujeme

Recenze elektrických nůžek Fieldmann FZN 2000 E: Dvě sezóny za námi, jak se jim daří?

V naší zahradě je spousta okrasných keřů a dřevin. A přestože netrváme na tom, aby měly všechny dřeviny vždy tip top formu, čas od času jim přece jen prospěje zkrácení a alespoň částečné tvarování. Minimálně těm kusům, které si chtějí kolonizovat více prostoru, než bylo pro ně vyhrazeno. To, co jsme ještě donedávna v rámci zahrádkářského relaxu dělali ručně a různými druhy nůžek, jsme nahradili elektrickými nůžkami Fieldmann FZN 2000 E. Jedná se o základní elektrické nůžky z nabídky značky Fieldmann, které lákají především nízkou cenou. Recenze elektrických nůžek Fieldmann FZN 2000 E bude o našich dojmech z jejich dvousezónního používání.

O značce

fieldmann logoČeská značka Fieldmann si na českém trhu krade stále více pozornosti. A to nejen zářivým barevným zpracováním. Ve svém portfoliu má různé druhy nářadí a přístrojů pro dům a zahradu. Mnohé z produktů se dokonce za poslední roky dostaly na přední místa v žebříčcích prodejnosti. Může za to především velmi dobrá cenová dostupnost. O tom, že nejde jen o značku do počtu, svědčí u produktů také spokojené recenze od uživatelů.

V nabídce značky Fieldmann naleznete například vertikutátory (výborná prodejnost), sekačky, sestavy zahradního nábytku, lehátka, slunečníky, grily, kultivátory, zahradní drtiče větví, řetězové pily, ocasní pily, vysokotlaké čističe, křovinořezy, čerpadla, kufry a organizéry dílenského nářadí; Mezi stovkami produktů najdete také několik modelů elektrických nůžek na živý plot.

Elektrické nůžky na živý plot Fieldmann FZN 2000-E – Kritéria výběru

S elektrickými nůžkami jako takovými jsem osobně neměla žádnou zkušenost. Proto jsem si při výběru tohoto zahradního pomocníka nekladla velké požadavky. Jediné, co jsem chtěla, byla rychlejší a jednodušší práce.

Volba padla na elektrické nůžky na živý plot Fieldmann FZN 2000-E. V době koupě (květen 2020) byly na předních místech prodejnosti, doprovázely je pozitivní recenze a stály přímo až neuvěřitelných 900 Kč, což bylo méně než některé naše ruční nůžky na dřeviny. V čem tkvěl ten fígl? Koupili jsme snad kočku v pytli? Ne, dnes po téměř dvou letech a desítkách upravených keřů mohu říci, že jsme vsadili na užitečného pomocníka, který vzhledem ke své nízké ceně mile překvapil svou houževnatostí.

Základní informace

Pojďme však k základním informacím. Model s označením Fieldmann FZN 2000-E představuje elektrické nůžky na živý plot. Při práci jim tedy dělá nutně společnost kabel, což se sice v některých chvílích podobá na zápas se zahradní hadicí, nejde o nic, s čím bych nepočítala.
Nůžky disponují příkonem 500 W, délkou lišty 406 mm (z toho pracovní délka 360 mm) a maximálním průměrem střihu 16 mm. Jejich hmotnost je 2,25 kg a volnoběžný chod má podle papírů dosáhnout hodnoty 1800 otáček za minutu.

I pro tento produkt od značky Fieldmann je typickým poznávacím znakem kontrastní, přímo až zářivé barevné zpracování. Základna nůžek spolu s rukojeťmi je v nepřehlédnutelné žluto-zelené kombinaci.

fieldmann-fzn-2000-e-unboxing-768x576

Sestavení elektrických nůžek Fieldmann FZN 2000-E

V krabici jsou nůžky přímo sestaveny, téměř připraveny k okamžitému používání. Jediné, co potřebovali namontovat, byl ochranný kryt umístěn mezi čepelí a madlem na držení.Jedna minuta, pár otočení šroubovákem a mohli se pustit do práce.

Již při pohledu na produktové fotky bylo zřejmé, že bez prodlužovacího kabelu se neobejdu. Kabel samotných elektrických nůžek má sotva 50 cm. Naštěstí, dostupnost k elektrické zásuvce máme na zahradě z více míst, a proto nůžkám nezbývalo nic jiného, než se skamarádit s venkovním prodlužovacím kabelem, který má 15 metrů.

fieldmann-fzn-2000-e-3-768x576

K čemu jsou elektrické nůžky Fieldmann FZN 2000-E vhodné?

Již podle ceny, výkonu, velikosti lišty a maximálního průměru střihu lze usuzovat, že tyto elektrické nůžky nejsou stavěny na obrovský výkon a zdolávání několikaletých přírůstků. K tomu bude třeba podstatně výkonnějšího a silnějšího stroje, který se nezalekne ani tvrdšího a hrubšího dřeva.

Jelikož však u nás mají dřeviny na zahradě převážně okrasný charakter a věnujeme se jim pravidelně, úkolem těchto nůžek bylo poradit si rychle a přesně pouze s nejnovějšími přírůstky, které stihly za několik měsíců růstu přečnívat. Elektrické nůžky Fieldmann DZN 2000-E jsem používala především k úpravě okrasných dřevin a keřů jako jsou brsleny (Euonymus), dráče (Berberis), mahonie, zimostráz (Buxus), vavřínovec, tavolníky (Spiraea), skalník (Coton) Juniperus horizontalis), motýlí keř (Buddleje) či tuje smaragdové,…

Kromě mladých výhonků dřevin byly tyto elektrické nůžky nápomocné i se zkracováním hustých okrasných trav do jedné úhledné roviny.

Zkušenosti s používáním

Splnily tyto elektrické nůžky mé očekávání? Potřebovala jsem pomocníka, který část zástřihů převezme za mě, a zároveň s ním bude snazší udržet rovinu nebo podle potřeby oblouk. Tento úkol splnili.

Práci s elektrickými nůžkami Fieldmann FZN 2000-E hodnotím jako podstatně rychlejší. Přístroj sice disponuje hlučností 105 dB, jelikož ho vždy po chvilce vypnu, nejde o hluk, který by mě příliš znervózňoval. K uvedení do chodu slouží dva spínače – jeden na zadním madle, druhý na předním, blízko nad lištou nůžek. Teprve ve chvíli, kdy jsou oba spínače sepnuty, se nůžky uvedou do chodu. Pokud jeden spínač pustím, okamžitě se vypnou, což je zároveň i rozumně promyšlený bezpečnostní systém.

Průměr střihu nůžek je 16 mm, což znamená, že by si měli poradit s tloušťkou větve maximálně 16 mm. Zkusila jsem, šlo to, ale nůžky se po chvilce začaly trápit a byly o něco hlučnější než běžně. Výborně a bez zaváhání se jim daří s větvemi do průměru 12 mm, což pro roční přírůstky plně postačuje.

Hmotnost nůžek je 2,25 kg. Je to sice více než klasické nůžky na stříhání, madla jsou však ergonomicky velmi dobře rozložena, díky čemuž v rukou nůžky nadměrně netěžívají. Koneckonců, vždy je třeba je držet dvěma rukama, takže jejich hmotnost není nijak obtěžující. Vibrace při chodu hodnotím jako přiměřené (ruce mě z plotostřihu vůbec nebolely).

Na co nesmím zapomenout, jsou nízké nároky na údržbu. Lištu po práci pouze očistím od hlavních nečistot a vložím do ochranné lišty. Žádnou jinou pozornost jsem těmto elektrickým nůžkám zatím nevěnovala.

Byly objeveny i nějaké nedostatky?

V tomto případě záleží na tom, co uživatel od nůžek očekává. Po mých zkušenostech bych přijala o něco delší lištu, ale to už je třeba ponechat na větší nůžky, například také oblíbený model Fieldmann FZN 2505-E (lišta až 550 mm).

Jediné, co mě při práci s nůžkami „otravovalo“, je zástrčka na krátkém kabelu. Naráží do ruky nebo do boku. Jedná se o řešení, které je stejné u mnoha značek a ať chceme nebo ne, tento kabel je u elektrických modelů skoro vždy ultrakrátký.

Závěrečné zhodnocení: Výhody a nevýhody

Elektrické nůžky Fieldmann FZN 2000-E jsou základním modelem ve svém segmentu. Nabízejí výkon přiměřený ceně. Jejich funkčnost je pro snadnou údržbu dřevin párkrát za rok plně dostačující. Pokud vám nebude překážet přítomnost kabelu věčně za nohama, vnesou možná i do zahradní údržby u vás doma požadovanou rychlost a přesnost.

Výhody

 • Extra nízká cena
 • Nízká hmotnost, ergonomicky dobře vyvážené nůžky
 • Rychlá práce a požadovaná přesnost střihu
 • Jednoduché a rychlé sestavení
 • Spuštění přes dva spínače – bezpečnostní systém proti nechtěnému zapnutí
 • Po dvou sezónách používání stejně výkonné, chod bez problémů
 • Prakticky bezúdržbové nůžky, stačí pouze po práci vyčistit lištu
 • S ochranným krytem na lištu v balení

Nevýhody

 • Hlučnější chod při hrubších průměrech
 • Krátký kabel
 • Prodlužovací kabel vždy v “patách”

Kde koupit elektrické nůžky Fieldmann FZN 2000 E?

4home.cz od 899 Kč Přejít do obchodu
ZahradaJezek.cz od 899 Kč Přejít do obchodu
Mall.cz od 899 Kč Přejít do obchodu

Závěrečné hodnocení

Elektrické nůžky Fieldmann FZN 2000 E
95%
95%
 • Celkové hodnocení: - 95%
  95%
Sending
Hodnocení návštěvníků
0 (0 votes)
0 Sdílení