Testujeme

Recenze sportovní tašky Under Armour Undeniable Duffel 4.0

Pokukujete po kvalitní sportovní tašce, kterou byste mohli nosit na tréninky? Nebo ji někomu třeba věnovali třeba jako dárek? Pokud zatím nemáte vybráno nebo vás trápí nerozhodnost, možná vám přijde vhod dnešní recenze Under Armour Undeniable Duffel 4.0.

Tato sportovní taška si jistě zaslouží pozornost. Na první pohled vypadá velice dobře. Ale skutečně obstojí v tvrdé konkurenci? Na to budeme hledat odpověď.

Produkt jsme testovali dlouhodobě několik měsíců a tady jsou naše poznatky.

Under Armour sportovní taška Undeniable duffle 4.0 MD

O značce Under Armour

Under Armour je poměrně velmi dobře známá a zavedená značka. Pochází z USA a založil ji v roce 1996 Kevin Plank. Původně šlo přitom o opravdu velmi malý „podnik“. Zakladatel začínal s výrobou ve sklepě své babičky. Těžko by si asi v té dobře představil, jaký úspěch bude jeho podnikatelský záměr jednou mít. Co však stálo za jeho fenomenálním zdarem?

Funkční oblečení. Ne každý ví, že právě Kevin Plank je průkopníkem dnes již zcela běžného a oblíbeného funkčního oblečení ze syntetických materiálů, jehož úkolem je odvádět pot a udržovat sucho. I legendární a dodnes mnohem známější značky jako Adidas či Nike se teprve později „přiživili“ na Plankově úspěchu.

Značka Under Armour se za více než 20 let své existence značně proměnila. Dnes je její sortiment komplexní – pokrývá prakticky veškeré sportovní oblečení a nejrůznější vybavení. Firma má kolem 17 tisíc zaměstnanců a patří mezi respektované lídry ve svém odvětví. Under Armour má zkrátka dobrý zvuk a očekává se od ní vysoká kvalita. Dostojí svému jménu i v případě sportovní tašky, která je předmětem naší dnešní recenze?

Taška, která dobývá trh

Sportovní taška přes rameno Duffel 4.0 ze série Undeniable je momentálně terčem značného zájmu. Zařadila se mezi vůbec nejprodávanější a nejžádanější tašky svého typu – a nejen u nás. Tento fakt zaujme tím spíš, že nejde zrovna o nejlevnější záležitost. V oficiální e-shopu vyjde taška na 1199 Kč. Variant je v nabídce velice pestrá škála, což je jedním z velkých plusů.

Testovaným kouskem však byl model Under Armour Undeniable Duffel 4.0 MD. I ta je navíc k dostání ve více barevných variacích. To už je ale samozřejmě spíše otázka osobního vkusu.

Některé z dalších barevných kombinací tašky Under Armour Undeniable Duffel 4.0
Některé z dalších barevných kombinací tašky Under Armour Undeniable Duffel 4.0

Logo v hlavní roli

Celkově je design tašky velmi pěkný, stylový. Působí robustně a na první pohled je znát, že nejde o legrácku z čínského e-shopu. Na boční straně tašky velice ostentativně vystupuje velké, známé, futuristické logo Under Armour.

To je ostatně poměrně příznačným rysem této značky. Pokud se neradi okatě chlubíte původem svého oblečení či vybavení, asi vám Under Armour úplně do oka nepadne. Můžete to chápat jako elitářství, ale taky jako hrdost na své „jméno“ a výrobky. Nám se v redakci toto provedení líbí.

Under Armour sportovní taška Undeniable duffle 4.0 MD - 4

Pořádkumilovné duše zaplesají

Další věc, které si nejspíš všimnete, je štědrý počet kapes… a zipů. Pokud máte rádi sofistikovanější zavazadla, která umožní precizní organizaci a ergonomické, chytré používání, nejspíš vás taška ihned osloví. Umožní velice důmyslně využít veškerý úložný prostor. Pomocí zipů se snadno dostanete k potřebným věcem bez otravného rozhrabávání obsahu. Těšit se můžete i na šikovné vnitřní kapsičky (na doklady, mobil apod.). Je tu i velká kapsa s vyšší prodyšností např. na zpocené oblečení nebo jak ji využíváme nejvíce mi, na boty (lze využít třeba i na běžecké boty).

V tomhle směru je na tašce Duffel rozhodně znát, že nejde o zavazadlo za tři stovky. Někdo si dal na jejím vývoji záležet. Spousta lidí ji před vypuštěním na trh taky vyzkoušela. Na druhou stranu, pokud jste ten typ, který vše v rychlosti nacpe do jedné hlavní kapsy a odchází, možná pro vás toto provedení bude předimenzované. Každopádně je na místě zamyslet se, zda nezaplatíte za něco, co plně nevyužijete.

Under Armour sportovní taška Undeniable duffle 4.0 MD - 2

Na materiálu se nešetřilo

Kromě pečlivě organizace je další dominantou tašky Under Armour Undeniable Duffel 4.0 MD jednoznačně kvalitní materiálové zpracování. Jak bylo řečeno, je to znát na první pohled a dotyk. Taška je ze syntetických materiálů, dominuje polyester.

Zpracování je ovšem řízeno praktickými potřebami.

Proto jsou například boky a dno zpevněny proti oděru. Materiál je voděodolný a přitom perfektně prodyšný. Jde o patentovanou technologii UA Storm 1. V tašce tudíž můžete nosit i špinavé a propocené věci. V hlavním úložišti je dokonce můžete prakticky oddělit.

Velmi příjemně řešené jsou i popruhy. Ten hlavní ramenní je samozřejmě nastavitelný. Disponuje polstrovanou ochranou a nošení je opravdu pohodlné. Popruh dokonce využívá další patentovaný materiál, totiž známý HeatGear, který omezí pocení ramene při cestách v horkých letních dnech. Nechybí pochopitelně ani rukojeti a taška má i poutko, na které si můžete zavěsit něco, co se do ní nevešlo.

Under Armour sportovní taška Undeniable duffle 4.0 MD - 3

Prostorná taška pro muže i ženy

Svým designem je taška UA Undeniable Duffel přirozeně unisex. Rozhodně neudělá ostudu žádné ženě ani muži. Svou opravdu mimořádně vysokou prostornosti pak potěší každého náročnějšího uživatele, bez ohledu na pohlaví.

Rozměry tašky činí 62 x 33 x 30cm a objem je dostačujících 58 litrů, jak do fitka, tak třeba na jógu.

Celkové hodnocení

Sportovní taška Under Armour Undeniable Duffel 4.0 MD patří rozhodně do TOP třídy v rámci současné nabídky. Je to znát i na ceně, která není zrovna lidová, na druhou stranu nejde rozhodně ani o nejdražší tašku na trhu. V žádném případě pak nemůžeme mluvit o přemrštěné ceně, protože taška Duffel nabízí opravdu hodně.

Mezi hlavní devizy patří rozhodně špičkové materiálové zpracování, které je okamžitě patrné. Dále velice důmyslné zpracování úložných prostorů, zipů a přístupů. Taška patří taky mezi poměrně prostorné a univerzální design potěší pány i dámy.

Zkrátka a dobře, nelze se příliš divit, že je tato taška tak oblíbená a žádaná. Snad jen pokud máte raději jednodušeji řešené tašky, nejspíš k ní až tak nepřilnete.

Výhody

 • Špičková kvalita zpracování
 • Velmi promyšlené členění
 • Voděodolnost, prodyšnost
 • Popruh s materiálem proti pocení
 • Velký prostor
 • Unisex zpracování
 • Skvělá taška do fitka na na cvičení

Nevýhody

 • Vyšší cena

Kde koupit sportovní tašku Under Armour Undeniable Duffel 4.0?

Gymbeam.cz od 960 Kč Přejít do obchodu
Top4running.cz od 980 Kč Přejít do obchodu
Insportline.cz od 1160 Kč Přejít do obchodu

Závěrečné hodnocení

Sportovní taška Under Armour Undeniable Duffel 4.0
98%
98%
 • Design a zpracování: - 100%
  100%
 • Cena / výkon: - 93%
  93%
 • Funkčnost: - 100%
  100%
Sending
Hodnocení návštěvníků
5 (2 votes)
0 Sdílení