Testujeme

Recenze holicího strojku Braun Series 6 60-N7650cc Wet&Dry

Pakliže máte na vzhled své tváře opravdu vysoké nároky, dost možná si nevystačíte s jen tak ledajakým holicím strojkem. Budete nejspíš hledat něco extra. Strojek, se kterým dosáhnete dokonalé hladkosti oholení skoro jako s břitvou anebo perfektní sestřih a tvar vousů jako z barber-shopu. Ale který strojek něco takového zvládne? Dnes jsme si pro vás připravili obsáhlou recenzi Braun Series 6 – strojku, který patří k velmi kvalitním a mohl by mít potenciál naplnit i náročné potřeby. Ale skutečně obstojí a ospravedlní svou ne zrovna nízkou cenu? To se dnes pokusíme zjistit. Konkrétně s modelem Braun Series 6 60-N7650cc Wet&Dry.

Braun Series 6 7650cc - 001

Když kvalitu, tak Braun…

Logo Braun Braun zcela jistě není značka, kterou bychom museli představovat kdovíjak od podlahy. Jde o notoricky známého německého výrobce, který mimochodem funguje už 101 let – od roku 1921. Braun původně začal jako výrobce rádií a audiotechniky. Ale již v 50. letech odhalil svou „pravou cestu“. Elektrické holicí strojky. Ty byly tehdy ještě docela v plenkách, ale už u prvního prototypu Braun využil oscilační planžety, což je princip, který využívá dodnes. Samozřejmě se od té doby značně vyvinul.

Braun patří dnes k tradičním a nejznámějším výrobcům elektrických holicích strojků. Za zmínku přitom stojí, že Braun byl už od 80. let dceřinou společností další veleznámé značky holicích potřeb, americké firmy Gillette. Ta se vždy soustředila spíš na tradiční manuální strojky. Od nového milénia však už obě značky patří pod společnost Procter&Gamble a jsou tak vůči sobě v podstatě v rovnocenném postavení.

Braun těží z oné pověstné a příslovečné německé kvality a preciznosti. Těmto idejím se snaží dostát – a v obecné rovině se dá říct, že se to značce daří. Holicí strojky Braun jsou považovány za špičkové a společně se strojky Philips patří k nejlepším a nejprodávanějším nejen u nás, ale i po celém světě.

Braun nabízí v rámci holicích strojků obrovský výběr. Základ tvoří série Braun Series 1-9, včetně Series X. Každá z těchto sérií přitom nabízí celou škálu modelů a dá se říct, že čím vyšší číslo série, tím špičkovější, modernější vybavení a vyšší cena (neplatí to ale bezezbytku). Oblíbené strojky Braun Series 3 nebo Series 5 pořídíte i za dostupné ceny do 2 000 Kč.

Braun Series 6 60-N7650cc Wet&Dry – pro dokonalou péči

Dnes nás však bude zajímat jeden z vyšších modelů Braun Series 6, který už osloví spíše náročnější až náročné zájemce. Braun Series 6 60-N7650cc Wet&Dry pořídíte za něco přes 4,5 tisíce Kč. Jde už o větší investici, ke které se neodhodlá každý. Zvlášť když existují strojky, které lze pořídit i pod tisíc Kč.

Ale tento model jde cestou špičkového zpracování a využití moderních technologií pro dosažení perfektního oholení či zástřihu. Nejde přitom ještě zdaleka o nejdražší strojek Braun. Spíše o střední cestu, kterou však nelze označit za kompromisní, nýbrž slušně namakanou.

Obsah balení je opravdu štědrý – najdete v něm: holicí strojek, dokovací a čistící stanici, kazetu na čištění a dezinfekci, nabíječku, řadu nástavců na tvář i tělo a malý čistící kartáček.

Braun Series 6 7650cc - 002

Osvědčený planžetový systém

I u tohoto strojku Braun používá svůj tradiční princip oscilujících planžet, který se mu za víc než 70 let podařilo dotáhnout k dokonalosti. Planžetové systémy oproti frézkovým (které používá zejména konkurenční Philips) dosahují preciznějšího, hladšího oholení, které se více blíží použití žiletky. Model Braun Series 6 7650cc si však skvěle poradí i s několikadenním strništěm, na kterém by jiné druhy strojků už mohly selhávat a ztrácet dech. Zároveň je planžetový mechanismus tohoto strojku vhodnější i pro muže s citlivější pletí, protože méně dráždí pokožku.

Braun Series 6 60-N7650cc využívá patentovanou hlavu SensoFlex. Ta je vysoce výkyvná a minimalizuje tlak na pokožku. Zajišťuje nejen přizpůsobivost, ale i maximální šetrnost. Pokud máte citlivější pleť, tento strojek pro vás může být skvělou volbou. Při našem pokusu o holení skutečně ve srovnání s jinými strojky nedochází k žádnému tlaku či podráždění. Špičkové planžety SensoFoil přitom zanechají tvář precizně hladkou.

Hlava strojku je uzpůsobena tak, aby se poddala a dostala i do hůře přístupných míst. Neplatí už tudíž, že frézkové strojky se v přizpůsobí lépe. Naopak, planžetová hlava nabízí plynulejší holení bez nutnosti hledat správný úhel a déle dráždit pleť jako u mnoha frézkových modelů.

Wet&Dry – na sucho i na mokro

Vynikající vlastností tohoto strojku je možnost holení jak suchou, tak i mokrou cestou. Celý strojek je kompletně vodotěsný. Můžete ho i úplně ponořit do vody anebo jako my si ho vzít přímo do sprchy. Holit se tak můžete ve spěchu zcela na sucho anebo i s pěnou. Holení za mokra je podle nás šetrnější, jemnější. Opět ho využijí a ocení zejména muži, které suché holení více dráždí.

Nástavce pro různé úpravy

Vynikající výhodou je, že strojek není určeny jen pro udržování pravidelného, hladkého oholení. Součástí příslušenství jsou i výměnné hlavice. Tím strojek transformujete v zastřihovač. Můžete tak tvarovat odrostlejší vousy nebo i plnovous a k dispozici je i nástavec speciálně přizpůsobený pro holení chloupků na těle, což se taky hodí. Tím se razantně zvyšuje využitelnost strojku.

Navíc je nutné říct, že i „sekundární“ hlavice nabídnou vysokou efektivitu a účinnost. Nejde jen o marketingový fígl, jak to někdy s různými výměnnými nástavci bývá. Braun si zakládá na kvalitě každého prvku. Výměna jednotlivých nástavců sice není tak dokonale plynulá, jak by si člověk u takového strojku asi představoval, ale jde opravdu o drobnost.

Braun Series 6 7650cc - 007
Braun Series 6 7650cc má širokou paletu nástavců přímo v balení

Ergonomie a ovládání

Braun se skvěle drží. Tělo je dostatečně silné, abyste jej uchopili komfortně celou dlaní, ale při náročnějších manévrech ho snadno zvládnete ovládat jen prsty. Úchopové zóny jsou navíc měkčené a protiskluzné a velmi příjemné na dotyk. Na těle přístroje se nachází elegantní LED displej, ale strojek nevyžaduje žádná složitá nastavení. Ovládáte ho jediným tlačítkem. To je ostatně u holicích strojků v podstatě standard. Každopádně v záležitostech ovládání, manipulace a pohodlí není strojku co vytýkat.

Jak dlouho vydrží?

Díky kvalitní lithium-iontové baterii nabízí strojek velmi dobrou výdrž. Řádově jde o pár týdnů na jedno nabití i při pravidelném používání. Pokud se vám stane, že zapomenete strojek nabít, stačí ho dát do dokovací stanice na pár minut, abyste získali energii pro jedno oholení. Plně nabitý je zhruba za hodinu.

Součástí vybavení je zmíněná dokovací a nabíjecí SmartCare Center, která slouží nejen pro doplnění baterie, ale strojek v ní podstupuje i údržbu – čištění a promazávání. Jedna čisticí kazeta, která se do doku umísťuje, je přitom součástí příslušenství. Další už však budete muset přikoupit.

Shrnutí recenze

Při ceně něco přes 4 tisíce Kč je Braun Series 6 60-N7650cc skvělou volbou pro náročné muže, kteří si chtějí udržovat dokonale hladkou tvář anebo i pracovat s odrostlejším vousem, tvarovat jej, zastřihovat anebo i zkracovat chloupky jinde na těle.

Braun ocení i muži s citlivější nebo velmi citlivou pletí. Planžetový systém s výkyvnou hlavou je mimořádně šetrný. Navíc se s Braunem můžete holit i na mokro nebo s pěnou. Strojek má skvělý spolehlivý výkon a baterie vydrží poměrně dlouho. Parádní výhodou je dokovací stanice, ve které se strojek čistí a promazává. Na druhou stranu je potřeba dokupovat čistící kazety, což jsou výdaje navíc, ale nikterak vysoké (balení 4 kazet pořídíte kolem 500 Kč).

Celkově vzato jde o výborný strojek, u kterého lze jen těžko hledat vážnější mouchy. Poměr ceny a kvality je na vynikající úrovni a investice určitě nebudete litovat.

Braun Series 6 7650cc - 008
V balení najdete i praktický obal na cestování, do kterého strojek uložíte.

Kde koupit holicí strojek Braun Series 6 60-N7650cc Wet&Dry?

Alza.cz od 4580 Kč Přejít do obchodu
Holime.cz od 4999 Kč Přejít do obchodu
Heureka.cz od 4540 Kč Porovnat ceny

Závěrečné hodnocení

Recenze holicího strojku Braun Series 6 60-N7650cc Wet&Dry
97%
97%
  • Design a kvalita zpracování: - 100%
    100%
  • Funkčnost a použití: - 97%
    97%
  • Cena / výkon: - 95%
    95%
Sending
Hodnocení návštěvníků
0 (0 votes)
0 Sdílení