Testujeme

Recenze medů z Včelařství Domovina. Osobně jsme vyzkoušeli ochucené medy

Med patří mezi nejlahodnější a nejcennější dary přírody. Včely ho vyrábějí z nektarů, šťáv a medovice, které získají z květů a listů rostlin. Používají ho v zimě pro vlastní obživu. Avšak máme z něj užitek i my – lidé. A to poměrně velký. Med je považovaný za superpotravinu.

Nachází se v něm množství vitamínů, minerálních látek a stopových prvků, enzymů a dalších prospěšných látek s pozitivním vlivem na lidské zdraví. Přestože med rozhodně není dietní a jako u každého „léku“ platí, že je třeba ho užívat s mírou, proti cukru je však nesrovnatelně hodnotnějším sladidlem a lidé se k němu stále více vracejí. Bohužel, ne kvalita medu na světovém i českém trhu je značně nevyrovnaná.

Některé produkty lze za med jen stěží vůbec označit. Kde ale sehnat poctivý český med, pokud zrovna nemáte kamaráda včelaře? Možnosti samozřejmě jsou. Jednou z nich může být eshop Včelařství Domovina. V dnešním článku vám prozradíme, jaké produkty a v jaké kvalitě zde můžete nakoupit a jak si obchod stojí v porovnání s konkurenci nebo co může nabídnout navíc.

Včelařství Domovina - ochucené medy
Včelařství Domovina – ochucené medy

No a samozřejmě jsme v redakci osobně med ochutnali.

Zkrátka pro vás máme obšírnou recenzi eshopu Včelařství Domovina a jejich TOP produktů.

Co je Včelařství Domovina?

Na počátku tohoto projektu stál před mnoha lety pouhý koníček – samozřejmě včelařství. Ten se postupně rozvinul do podoby rodinného včelařství a následně poměrně rozsáhlé farmy a společnosti provozující mimo jiné i vlastní e-shop. Stále jde ovšem o nadšenecký projekt dvou lidí – manželů Josefa a Aleny Kölblových.

V současnosti mají na sto třicet včelstev, která obhospodařují. Tato včelstva se nacházejí v krásné přírodě Vysočiny – především na Ledečsku, u Sázavky či u Lubně. I přesto většinu práce (včetně obsluhy e-shopu) obstarávají Josef s Alenou obvykle sami. To je zajisté úctyhodný výkon. Tím spíš, že farmám a celému projektu se velmi dobře daří a nejednou už si tento pár získal pozornost médií.

Včelařství Domovina tedy nabízí poctivý, domácí český med od včelařů, přesto je dostupný pro každého zájemce v ČR. Díky tomu můžete s klidným srdcem zapomenout na rádoby medy ze supermarketů, které mají často blíže k cukrovému sirupu. Navíc mohou obsahovat rezidua antibiotik, která jsou v Česku zakázána. Ani velmi kvalitní med přitom nemusí být extrémně drahý. Včelařství Domovina je toho důkazem.

Včelařství Domovina
Včelařství Domovina

Co nabízí eshop Včelařství Domovina?

Na webové adrese Vcelarstvi-domovina.cz vás přivítají velmi pěkné, vkusné a přehledné stránky eshopu s širokou nabídkou medových produktů. V eshopu můžete zakoupit sortiment „základních“ medů. K nejoblíbenějším patří květový luční med, ale taky jarní pastovaný květový med.

Pastovaný med je čistý med, který dlouhým mícháním získá pastovitou, pomazánkovou konzistenci. Tento med zůstává krásně roztíratelný – skvěle se hodí, pokud si rádi mažete med na chleba nebo jiné pečivo. Není v něm nic navíc a není ani o nic ochuzený. Jde o přirozenou podobu a vlastnost medu. Tento med navíc necukernatí a je velmi dobře stravitelný. Jen pro zajímavost: tento med lze uvést do „klasické“, původní a tekuté formy mírným zahřátím (do 50°C).

Včelařství Domovina - pastovaný med
Včelařství Domovina – pastovaný med

Pokud ovšem dáváte přednost medovicovým lesním medům, pak bohužel – ty v sortimentu zatím nejsou. Nicméně luční květové medy patří rozhodně k nejoblíbenějším nejen pro svou jemnou chuť, ale i snadnou vstřebatelnost cenných živin. Ideální volba, skvělá i pro děti.

Velmi zajímavou kategorii eshopu Včelařství Domovina však tvoří ochucené medy. A zde už je výběr opravdu vynikající. Najdete zde medy s malinami, borůvkami, brusinkami, jahodami, ananasem i dalším ovocem. Jsou zde taky unikátní kakaové medy, medy s chilli, šípkové či rakytníkové medy ba i kurkumové či kávové medy a mnoho dalších úžasných a jedinečných pochoutek. Eshop dále nabízí obrovský výběr ořechů v medu a pozoruhodná ořechovo-medová másla, navíc ochucená např. pepřem či jahodami. Tyto krémové pomazánky jsou opět ideální především na namazání pečiva.

V nabídce nechybí ani vynikající medovina. Opět se dočkáte i ochucených variant. Se skořicí, mandlemi, ořechy i višněmi. Medoviny No. 5 a No. 22 mají 13% obsah alkoholu. Medovina je v létě skvělá lehce nachlazená (12-16°C) v zimě si ji můžete naopak ohřát.

Eshop Včelařství Domovina navíc nabízí opravdu rozsáhlý sortiment různých dárkových balení a výhodných balíčků. Můžete zde tudíž nakoupit krásné medem vonící dárky pro celou rodinu i pro přátele.

Kolik stojí med ze Včelařství Domovina?

Luční med zde pořídíte od 279 Kč za 750 ml balení. Jde o běžnou cenu kvalitních medů od včelařů a z rodinných podniků. Cena tedy není rozhodně přemrštěná – naopak odpovídá velmi vysoké kvalitě a čistotě medu. Speciální ochucené medy pak vycházejí dráž. Kolem 150 až 200 Kč za 170 g balení. V nabídce jsou i malá, „ochutnávková“ balení, která mají jen 75 g a stojí 80 až 90 Kč.

Naopak lze pořídit i výhodnější velká balení. Tyto zajímavé ochucené medy rozhodně stojí za pozornost a určitě vás některé speciality osloví a budete se k nim rádi vracet. Všechny produkty se mohou pochlubit velmi krásným, elegantním balením a etiketou. Ideální jako dárek. Doprava stojí od příjemných 59 Kč na Balíkovnu či od 89 Kč na adresu. Zvolit můžete platbu kartou, převodem či okamžitým převodem anebo i odloženou platbu. Klasickou dobírku však eshop nepodporuje.

Přečtěte si o medu

Na webu eshopu najdete i velmi pěkný a dobře zpracovaný blog se spoustou článku o tom, jak vám můžete med zařadit do svého života a jak vám může prospět. Články jsou velmi dobře zpracované a přinášejí pěknou inspiraci.

Jaké medy jsme z eshopu ochutnali?

Medových lahůdek skrývá eshop Včelařství Domovina víc než dost. Vybrali jsme pro vás proto aspoň čtyři zajímavé vzorky, které jsme osobně vyzkoušeli, které vám představíme blíže.

V redakci se po ochutnání uchytilo názvosloví: “medmeláda”. Pač med v ochucené formě ji z počátku velmi připomíná, na konci však převládá medová chuť. Doporučujeme posoudit sami.

1. Med s jahodami 170 g za 169 Kč

Včelařství Domovina - med s jahodami
Včelařství Domovina – med s jahodami

Jde o jeden z ochucených medů – tvoří ho pastovaný květový med (96 %) a zbytek jahody sušené mrazem (lyofilizované). Žádné jiné příměsi, žádná chemie, konzervanty – jen med a jahody. Konzistence je kvůli ovoci trochu hustější, ale stále docela dobře roztíratelná. Chuť je opravdu vynikající, ovocné jahodové tóny med krásně osvěžují a zjemňují. Jahodová příchuť může sice na pohled působit banálně (ostatně barva téměř jahody nepřipomíná), ale tato kombinace se opravdu povedla a není se co divit, že jde o jeden z nejoblíbenějších ochucených medů eshopu.

🛒 Med zakoupíte ZDE

2. Med s malinami 170 g za 199 Kč

Včelařství Domovina - med s malinami
Včelařství Domovina – med s malinami

Tentokrát tu máme lesní ovoce. Opět lyofilizované a ve 4% podílu. Opět skvělá záležitost, která nejspíš u nás překonává i výše zmíněný jahodový med. Vynikající na kvalitním čerstvém chlebu (na velmi jemné pečivo se bude poněkud hůře mazat). Tento ochucený med si zamilují děti i dospělí.

🛒 Med zakoupíte ZDE

3. Med s dračím ovocem 170 g za 179 Kč

Včelařství Domovina - med s dračím ovocem
Včelařství Domovina – med s dračím ovocem

Trocha exotiky v kombinaci s medem taky nemusí být vůbec na škodu. Důkazem je tento ochucený med s „dračím ovocem“. Tím je míněna pitaya – velmi zvláštní a lahodné plody kaktusovitých rostlin ze Střední Ameriky. Dračí ovoce je považováno za superpotravinu. Tato varianta je krásně šťavnatá a hodí se třeba i na ochucení různých kaší (ovesných, jogurtových,…) a obecně potěší zájemce o moderní stravování a zdravou výživu.

🛒 Med zakoupíte ZDE

4. Med s borůvkami 170 g za 169 Kč

Včelařství Domovina - med s borůvkami
Včelařství Domovina – med s borůvkami

Zpět ke klasice. Tento med vás vrátí do dětství, kdy lesy dávaly hojnost slaďoučkých a vláčných borůvek. V kombinaci s medem jde o opravdu velmi povedenou pochoutku. Chuť borůvek přirozené chuti medu jen lehce sekunduje a doplňuje ji, ale nijak ji nepřebíjí ani z ní příliš nevystupuje. Příjemná záležitost, která probouzí spoustu vzpomínek.

Ochucené medy i medy s ořechy a další laskominy z Včelařství Domovina si můžete pořídit i ve výhodných „ochutnávkových“ balíčcích po třech či šesti lahvičkách (po 75 g). Můžete tak snadno zjistit, která varianta vám nejvíce chutná a ke které se budete vracet.

🛒 Med zakoupíte ZDE

Shrnutí a hodnocení zákazníků

Včelařství Domovina patří k velmi kvalitním producentům domácího českého medu. Jde o čistý, poctivý med bez jakýchkoli úprav a příměsí. Zajímavá je však nabídka ochucených medů a medových lahůdek. Obchod má vesměs vynikající recenze (4,6 z 5 bodů na Google). Sem tam se méně spokojené ohlasy zmiňují o delší dodací lhůtě. Kvalita medu je však zákazníky hodnocena skvěle.

Produkty tohoto včelařství a obchodu rozhodně stojí za ochutnání.

Recenze medů z eshopu Včelařství Domovina
99%
99%
  • Celkové hodnocení: - 99%
    99%
Sending
Hodnocení návštěvníků
0 (0 votes)

Fotogalerie

0 Sdílení