Testujeme

Recenze masážního polštáře StretchFit FlexPillow™ na krční páteř a ramena

Není to tak dávno co dánská společnost StretchFit vtrhla na náš trh a začala nás zásobovat zajímavými pomůckami, které ocení nejen fitness komunita, ale naopak i lidé, kteří pociťují nejrůznější civilizační neduhy. Zajímavým produktem určeným právě pro širokou veřejnost je i masážní polštářek FlexPillow. Proč a jak ho používat? A stojí vůbec za to o něm uvažovat? V naší dnešní recenzi masážního polštáře StretchFit FlexPillow se vše dozvíte…

Masážní polštář StretchFit FlexPillow - 4
Masážní polštář StretchFit FlexPillow – 4

Proč si pořídit StretchFit FlexPillow?

Masážní polštářky nejsou žádná revoluční novinka. Naopak jde o dlouhodobě poměrně oblíbenou pomůcku, která může ulevit od nejrůznějších bolestí, podpořit relaxaci a snížit hladinu stresu. StretchFit FlexPillow není v principu jiný ani převratný. Spíše může zaujmout vysokou kvalitou zpracování, stylovým designem a zajímavými funkcemi.

FlexPillow je rozměrově poměrně malý polštářek, což ho činí docela univerzálním a dobře použitelným na nejrůznějších místech. Posloužit může i při cestování například autem či autobusem. Klenutým tvarem se navíc dobře přizpůsobí anatomii různých partií těla.

Polštářek se skvěle hodí pro masáže v oblasti krční páteře a ramen, ale použít ho lze i na bederní část zad, zadní část stehen (hamstringy), lýtka, případně třeba i na chodidla a paže. Tlaková a hřejivá masáž je vhodná při různých typech chronických i akutních bolestí – včetně ústřelů, blokád krční páteře, bolestí z „ofouknutí“ průvanem apod. Stejně tak lze polštářek použít pro uvolnění napjatého či přetíženého svalstva například po tréninku nebo práci. Polštářek může pomoci s lepší regenerací svalstva.

Pro koho není vhodný?

Obecně platí, že v případě například vážnějších problémů s krční páteří (nebo jakýchkoli vážných onemocnění pohybového aparátu) byste použití podobných masážních pomůcek měli konzultovat s lékařem či fyzioterapeutem.

Masážní polštář StretchFit FlexPillow - 1
Masážní polštář StretchFit FlexPillow – 1

Použití polštářku FlexPillow taky nemusí být vhodné při některých kožních onemocnění či při anémii (použití v blízkosti krční tepny kvůli zvýšení průtoku krve). Nedoporučuje se ani těhotným ženám a dětem a problematické může pochopitelně být jeho použití v oblasti nezhojených úrazů, ran apod.

Masážní hlavy

StretchFit FlexPillow využívá obdobné základní vybavení jako většina podobných polštářků. Pilířem jsou masážní hlavy, které se pohybují v rotačním pohybu a působí proti masírované partii tlakem a hnětením podobně jako při klasické či shiatsu masáži.

Masážní polštář StretchFit FlexPillow - 7
Masážní polštář StretchFit FlexPillow – 7

Potěší, že si lze vybrat ze tří rychlostí masáže. Vychutnat si tak můžete jen jemnou relaxační, ale i intenzivní masáž pro velmi bolavé svaly. Opět však nejde o nic speciálního. Více režimů intenzity nabízí i řada konkurenčních modelů.

Zajímavá je taky funkce automatické změny směru masáže. Polštářek FlexPillow každých 10 minut upravuje směr, aby masáž nebyla monotónní a byla více efektivní. Některé polštářky umožňují změnu směru nastavit pouze ručně. Automatické řešení může být pro někoho komfortnější. Nicméně FlexPillow umožňuje i manuální ovládání pomocí tlačítka DIRECTION.

Infračervená terapie, nahřívání

Další funkcí polštářku je infračervená terapie. V kombinaci s tlakovou masáží jde opět o osvědčenou a dobře fungující kombinaci. Polštářek působí teplotou 45°C a infračervené světlo proniká hlouběji do tkání, podporuje prokrvení, činnost lymfatického systému, uvolnění a regeneraci. Ohřev lze nicméně vypnout, takže si třeba v horkých dnech můžete dopřát čistě jen klasickou masáž.

Masážní polštář StretchFit FlexPillow - 5
Masážní polštář StretchFit FlexPillow – 5

Tato funkce je ovládána tlačítkem HEAT a při zapnutí nahřátí trvá doslova pár vteřin. Nástup tepla je tak akorát, ale ohřev je méně intenzivní než např. u klasických nahřívacích polštářků a deček s topným drátem. Jde spíše o jemné „temperování“.

Napájení a výdrž baterie

Polštářek StretchFit FlexPillow je akumulátorový. Jde o jednu z jeho velkých výhod a předností oproti většině konkurence, u níž se setkáváme spíše se síťovým napájením. To je sice stabilní, ale podstatně méně flexibilní a mobilní.

FlexPillow je tedy vyloženě předurčen pro různé cestovní účely (i rozměry a hmotností) a použití nejrůznějším způsobem – potěšující je i fakt, že nikde nepřekáží síťový kabel, pokud polštář chcete použít na různé partie.

Masážní polštář StretchFit FlexPillow - 6
Masážní polštář StretchFit FlexPillow – 6

Akumulátorové provedení se nám zamlouvá a výdrž baterie je velmi slušná – cca 1,5 hodiny. Nicméně oproti síťovému napájení už výkon ke konci kapacity baterie poněkud slábne. Nabíjení na 100 % trvá rovněž cca 1,5 hodiny.

Zpracování, design, ovládání

Pokud jde o zpracování a design, není polštářku FlexPillow příliš co vytknout. V porovnání s konkurencí jde jistě o jeden z nejlépe vypadajících modelů. Velmi stylový, černý design rozhodně neudělá ostudu ani v letadle či vlaku. Velmi pěkně zpracované a taky přehledné je i ovládání. Tlačítka jsou čtyři: POWER, DIRECTION, SPEED a HEAT. Jejich smysl a použití je jasné i díky ikonkám.

Polštářek je z kvalitní polyuretanové umělé kůže s velmi příjemným, sametově hladkým povrchem. Střední část tvoří odolná a prodyšná síťovina, která dobře odvádí pot.

Celkové zhodnocení recenze StretchFit FlexPillow

Masážní polštářek StretchFit FlexPillow sice není prakticky žádným způsobem inovativní ani originální. Kráčí po dobře vyšlapané cestě – což je dost možná nakonec i výhoda. Zároveň však nabízí jistou dotaženost, pokud jde o zpracování a naprosto vyniká mobilitou a flexibilitou díky rozměrům, lehkosti a akumulátorovému napájení. Přidává navíc skvělý design, ale i velmi slušný výkon.

Komfort, mobilita, styl. To jsou hlavní přednosti. Nevýhodou je přece jen vyšší cena anebo i kolísavější výkon ke konci kapacity baterie.

Výhody:

  • Jednoznačně kvalita zpracování
  • Mobilita – bez kabelu (dobíjecí baterie)
  • Rozměry – lze si jej vzít třeba sebou na cestu do auta
  • Jednoduché ovládání pomocí čtyř tlačítek s obrázky
  • Infračervené nahřívání – intenzivnější masáž

Nevýhody:

  • Vyšší cena
  • Kolísavější výkon ke konci kapacity baterie

Celkové hodnocení: 98 % (fantastický produkt)

Fotogalerie

0 Sdílení