Testujeme

Recenze sonického zubního kartáčku TrueLife SonicBrush T100 – ideální volba na cesty

Péče o zuby a dásně by měla mít v životě každého z nás důležité místo. S rostoucími cenami zubařských zákroků si tento fakt začíná většina lidí čím dál více (a bolestněji) uvědomovat. Na zubaře už se zkrátka nevyplatí spoléhat. Mnohem lepší je investovat čas, úsilí a třeba i nějaké ty peníze do prevence. Nástrojů, pomůcek a možností máme přitom dnes tolik! Jedním z moderních výdobytků jsou například sonické kartáčky.

Pokud jste o této užitečné „hračce“ uvažovali, ale nevíte, po kterém modelu sáhnout, připravili jsme pro vás inspiraci v podobě recenze sonického kartáčku TrueLife SonicBrush T100. Podíváme se velmi zevrubně na jeho vlastnosti, funkce, výhody i nedostatky. Díky našemu článku si snadno uděláte představu, zda pro vás bude právě tento kartáček ideální volbou – a zda nabízí adekvátní poměr ceny a kvality.

zubní kartáček TrueLife SonicBrush T100

Co je to sonický kartáček?

Než se pustíme do recenze výrobku, stojí za to ztratit pár slov o tom, co máme vlastně před sebou. Sonický kartáček je jedním z druhů elektrických kartáčků. Ty samy o sobě nejsou žádnou novinkou. První se objevily už ve 30. letech minulého století.

Sonický kartáček poznáte obvykle podle oválné či kónické hlavice, která je tvarově poměrně blízká hlavicím ručních zubních kartáčků. Specifický je pro ně taky pohyb po vertikální ose – tedy extrémně rychlé kmitání nahoru a dolů. Tento stírací pohyb velmi účinně odstraňuje plak a umožní proniknutí štětin i pasty do mezizubních prostor.

Tím se liší od rotačních či rotačně-oscilačních kartáčků, které mívají kruhovou hlavici a – jak název napovídá – fungují na principu rotačního, tedy krouživého, pohybu.

Sonický kartáček má blíže k optimálnímu, přirozenému a doporučovanému způsobu čištění zubů a udává se, že je šetrnější ke sklovině i k dásním. Díky tomu může být vhodnější volbou i pro dětské či citlivé zuby a dásně nebo i pro osoby trpící některými onemocněními dásní.

Neříkáme, že máte rozlámat a zahodit své rotační kartáčky. V dnešní době již existují velmi kvalitní a účinné kartáčky v rámci všech typů. Pokud však uvažujete o novém kartáčku, měli byste sonickou variantu vzít přinejmenším v potaz.

Kartáčky TrueLife

TrueLife je u nás poměrně velmi populární značka, která nabízí široké spektrum výrobků pro péči o tělo a zdraví. Rodiče budou jistě znát kvalitní a oblíbené chůvičky či odsávačky mateřského mléka této značky.

Společnost TrueLife nabízí i teploměry, váhy, měřiče tlaku a k nejprodávanějším produktům jednoznačně patří i její kartáčky a ústní sprchy. Zaměřuje se přitom na kartáčky elektrické, právě s využitím sonické technologie – proto nese celá série název SonicBrush.

Tyto kartáčky využívají vynikající rychlost 70-80 tisíc kmitů za minutu, pochlubit se mohou rovněž skvělou výdrží i funkčním vybavením. Některé modely disponují i UV sterilizátorem a dalším příslušenstvím. Obecně se dá říct, že se – při srovnání s konkurencí – pohybují ve střední cenové relaci. Ale za relativně průměrnou cenu dokážou leckdy nabídnout nadprůměrné parametry a vlastnosti.

SonicBrush T100 – Krátké představení

Model Sonic Brush T100, který nás dnes nejvíc zajímá, patří v rámci značky k základním modelům. Při ceně 799 Kč (momentálně v akci. Běžná cena je stále solidních 1399 Kč) jde o jeden z nejdostupnějších sonických kartáčků na trhu, tím je ideální volbou i pro méně náročné zájemce nebo „začátečníky“ v oblasti elektronické péče o chrup.

Pokud nemáte v koupelně místa nazbyt, jistě oceníte kompaktní provedení s minimem příslušenství a opravdu minimalistickou dobíjecí základnou. Omezené vybavení může sice někdo vnímat jako nedostatek, ale vzhledem k ceně kartáčku bychom skutečně mluvili spíš o výhodě v podobě úspornosti.

Přestože jde o velmi dostupný sonický kartáček, nabízí technické zpracování srovnatelné s mnohem dražšími modely. A to je jeho největší předností.

Co obsahuje balení SonicBrush T100?

Pokud si objednáte kartáček SonicBrush T100 dorazí vám úhledná krabice, která obsahuje samotný kartáček, dále již zmiňované kompaktní pouzdro ideální i na cesty, magnetický nabíjecí kabel, návod a dvě hlavice T-series Standard.

Dostanete tedy vše, co potřebujete. Některé cenově srovnatelné nebo i dražší kartáčky jiných značek nenabízejí o nic víc, nebo dokonce ještě méně. Zpracování kartáčku T100 přitom rozhodně potěší maximální skladností. Vše do sebe skvěle zapadá, nikde nic nepřečnívá ani nepřebývá.

Rozměry a vlastnosti kartáčku

Kartáček má délku 19,3 cm. Tloušťka rukojeti je cca 2,4 cm (ve větší ruce se může zdát poněkud tenký). Hmotnost činí pouze něco přes 80 gramů. Samotný kartáček však velmi dobře padne do ruky a od prvního vyzkoušení působí pohodlně. Díky krytí IPx7 je kartáček de facto perfektně vodotěsný, takže se nemusíte bát jakéhokoli kontaktu s vodou a můžete si čistit zuby klidně třeba ve sprše, pokud opravdu hodně spěcháte.

Pokud chcete kartáček přenášet, stačí na hlavici nasadit horní část integrovaného cestovního pouzdra (spodní část vlastně tvoří rukojeť). Kartáček vytvoří kompaktní tubičku o výše uvedených rozměrech. Snadno se vejde do batohu, tašky, kabelky a nehrozí jeho znečištění.

Strach nemusíte mít ani ze závadných nebo nehygienických výrobních materiálů. Plasty kartáčku jsou certifikované, bez obávaných ftalátů a bisfenolů (BPA free).

Sonická technologie kartáčku

Pojďme nyní k tomu hlavnímu a nejlepšímu, čímž je bezesporu samotná sonická technologie a funkce kartáčku. SonicBrush T100 využívá patentovanou technologii SonicTrue, díky které dosahuje rychlosti kmitání až 70 000 pohybů za minutu. To je naprosto vynikající i v porovnání s konkurencí, kde je dodnes standardem rychlost 30 až 60 000 pohybů za minutu – a to i u dražších modelů.

Právě vysoká frekvence kmitů je přitom odpovědná za efektivitu a šetrnost čištění. V tomto směru má tedy SonicBrush značný náskok a jde o skutečně brilantní hodnoty.

Kartáček přitom nabízí tři režimy čištění. Přepínat je můžete na těle kartáčku, stejným tlačítkem, které slouží i pro vypnutí a zapnutí kartáčku. Ovládání je tedy mimořádně snadné. Ale zpět k režimům…

 • Režim Clean slouží jako základní režim, který využije většina lidí každý den pro „běžné“ čištění.
 • Režim Whiten je poněkud intenzivnější a můžete ho využít, pokud máte dojem, že vaše zuby ztrácí bělostný lesk.
 • Režim Massage zase věnuje vydatnější pozornost dásním, jejich masáži a stimulaci, což je důležité pro udržení jejich zdraví.

Kartáček disponuje i pamětí, takže bude vědět, který režim jste použili naposledy, a automaticky se k němu vrátí. Na těle kartáčku jsou pak i tři světelné indikátory, abyste měli přehled, který z režimů je v provozu.

Délka čištění

SonicBrush T100 se stará i o to, abyste čistění „neflákali“, pokud jde o dobu, kterou touto činností strávíte. Kartáček má automaticky nastaven 2minutový časovač. Po dvou minutách čištění se sám vypne. Tento časový údaj je standardem u většiny kartáčků.

Kromě toho je však tento celek ještě dále rozdělen na čtyři 30sekundové sekce oddělené kratičkou pauzou. Ta vás upozorní na to, že se máte přesunout k další části ústní dutiny. Budete tak mít jistotu, že dopřejete stejně pečlivou péči všem zubům.

Baterie a výdrž

Kartáček disponuje integrovaným dobíjecím akumulátorem, který lze dobíjet pomocí přiloženého kabelu. Při plném dobití vydrží na cca 3 týdny čištění zubů dvakrát denně. To je velmi dobrá výdrž.

Shrnutí recenze

Kartáček TrueLife SonicBrush T100 představuje výbornou a cenově poměrně dostupnou volbu bez kompromisů ve výkonu. Sonická technologie, kterou využívá, patří k nejrychlejším a nejefektivnějším. Kartáček je mimořádně kompaktní a skladný, pohodlně se s ním zachází a baterie vydrží dlouho. Celkově vzato jde tedy o skvělý model, který může najít místo i ve vaší koupelně.

Pokud bychom měli najít nevýhody, pak by někomu mohla vadit příliš kompaktní velikost hlavně u větších rukou. Nicméně pokud nemáte vysoký budget nebo hledáte sonický kartáček pro vyzkoušení, bude pro vás tento model skvělou volbou. My byli spokojeni.

TrueLife nabízí také vyšší řady svých kartáčků s ještě více funkcemi a příslušenstvím, můžete tak mrknout třeba na:

Výhody

 • Kompaktní provedení – ideální třeba na cestování
 • Ceněná značka TrueLife
 • Až 70 000 kmitů za minutu je nadstandardní hodnota oproti konkurenci
 • Skvělá výdrž až 3 týdny při plném nabití
 • Nízká cena

Nevýhody

 • Ve větších rukou může kartáček působit příliš drobně
 • Malé zklamání je také u kvality přiložené hlavice (zakoupit se však dají kvalitnější hlavice třeba zde)

Kde koupit sonický zubní kartáček TrueLife SonicBrush T100?

Eshop.truelife.eu od 799 Kč (akce) Přejít do obchodu
Mall.cz od 799 Kč (akce) Přejít do obchodu
Alza.cz od 799 Kč (akce) Přejít do obchodu

Závěrečné hodnocení

Recenze sonického zubního kartáčku TrueLife SonicBrush T100
90%
90%
 • Design a kvalita zpracování: - 85%
  85%
 • Funkčnost a použití: - 92%
  92%
 • Poměr cena / výkon: - 93%
  93%
Sending
Hodnocení návštěvníků
4.5 (2 votes)

Galerie

0 Sdílení