Testujeme

RECENZE: Dezinfekce na respirátory a roušky FFP2, FFP3 ve spreji

Víte, že nano respirátory FFP2 a FFP3 můžete opakovaně používat a prodloužit jejich životnost až o několik dní v případě, že použijete správnou dezinfekci na respirátory ve spreji?

My měli možnost vyzkoušet aktuálně dvě nejprodávanější verze – dezinfekci respirátorů a roušek SPREJ 70% ethanol od společnosti Nanolab a dezinfekci SPURTEX® Unisanol na roušky a respirátory. Obě hodnotíme velmi dobře, avšak první jmenovaná to u zákazníků, stejně jako u nás vyhrává na plné čáře.

Obě dezinfekce jsou ryze český výrobek. Zakoupíte je v eshopu Nanospace.cz

Dezinfekce respirátorů a roušek SPREJ 70% ethanol

nejprodávanější dezinfekce na roušky a respirátory • jednoduché použití • výborné hodnocení uživatelů • respirátory lze pak opakovaně používat • bez zápachu • bez ztráty účinnosti • slušná cena

1709-2_dezinfekce-respiratoru-a-rousek-sprej-70--ethanol

Nejprodávanější dezinfekce respirátorů, kterou můžete použít na nanovlákenné produkty, jako je nano rouška Spur, nano roušky SAFETY NANO PROTECT, nanovlákenný respirátor BreaSAFE a antivirový šátek nanoSPACE.

Pravidelnou aplikací dokážete prodloužit dobu používání respirátoru až o několik použití.

Dezinfekce je na bázi ethanolu (70%) a je zcela bez zápachu. Po aplikaci mi přijde, že vcelku rychle usychá. Navíc je použití dezinfekce je rychlé a velmi jednoduché a hodí se třeba i do kabelky.

Že se jedná o výborný výrobek svědčí i uživatelské recenze a hodnocení. V eshopu Nanospace.cz, kde dezinfekci můžete zakoupit, hodnotilo přes 560 lidí s výslednou známkou 4,8 z 5ti možných. Skvělý výsledek.

Jak používat: Použití je zcela snadné. Nastříkat obě strany nano respirátoru, včetně gumiček. Nechat zcela vyschnout a třeba nejlépe i na 2-3 respirátor odložit. Poté je připraven ke znovu použití. Pozor, nano respirátor nesmíte dezinfekcí promočit.

Fakta: Společnost PARDAM NANO4FIBERS provedla interní výzkum ve kterém prokázala, že i po 14 násobném ošetření doporučenou dezinfekcí nedošlo u respirátoru BreaSAFE Classic FFP3 NR ke snížení prodyšnosti, poškození vnější či vnitřní vrstvy respirátoru a především ke snížení filtrační účinnosti použité membrány.

Cena: Dezinfekce na roušky a respirátory se prodává ve spreji a stojí 119 Kč (100 ml balení) nebo 368 Kč (300 ml balení). Cena se mi zdá naprosto adekvátní.

Hodnocení: 100%

Koupit dezinfekci na respirátor ve spreji

Dezinfekce SPURTEX® Unisanol na roušky a respirátory

jednoduché použití • respirátory lze pak opakovaně používat až o 5 dní déle • bez zápachu • bez ztráty účinnosti • lze používat i na ruce a povrchy

1928_screenshot-2021-01-21-at-11-12-25

Druhou možností je ethanolová dezinfekce na produkty značky Spurtex. Díky správné aplikaci můžete nanovlákenný respirátor a nano roušky této značky nosit až o 5 dní déle.

Dezinfekci lze navíc používat i na ruce a další povrchy.

Vyvinuta byla ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně.

Jak používat: Lahvičku s dezinfekcní protřepejte. Ze vzdálenosti cca 15 cm postříkáte 2-3x vnější i vnitřní stranu nano respirátorů, včetně gumiček. Nechte dle doporučení respirátor alespoň 24 hodin vysychat na vzduchu. Proces lze u jedné nano roušky Spurtex opakovat až 5x.

Fakta: SPURTEX® provedl testování a ukázalo se, že po 10 aplikacích došlo k poklesu filtrační účinnosti u nanorespirátorů cca o 0,05 % u Nanoroušek PP Standard cca 1 % a u Nanoroušek VS Premium cca o 3 %. Měřeno v čistém prostředí. Na funkčnost filtračního materiálu tak nemá dezinfekce téměř žádný vliv, nicméně dochází postupně k estetické deformaci nano respirátorů (například se ztrácí elesticita).

Cena: Dezinfekce SPURTEX® Unisanol na roušky a respirátory se prodává za 149 Kč ve 100 ml balení.

Hodnocení: 93%

Koupit dezinfekci na respirátor ve spreji Spurtex

PS: U těchto produktů je třeba důvěřovat zlatým českým ručičkám a špičkovým vědcům. Těžko si totiž sami ověříte funkčnost produktů. Nicméně testy a studie ukazují, že tyto produkty skutečně fungují.

Proč dezinfekce?

Dezinfekce respirátorů - složení
Dezinfekce respirátorů – složení

Dezinfekce likvidují mikroorganismy. Účinně čistí od bakterií, virů a dalších patogenů a slouží k prevenci proti přenosu infekcí, které se většinou drží na rukou, sliznicích, v ranách či na různých předmětech.

Abychom šli co nejméně viru COVID naproti je třeba dodržovat nejen bezpečnostní opatření, ale také si pravidelně umývat ruce a dezinfikovat povrchy, ruce a nano respirátory / roušky.

Proto by vás mohlo zajímat například i srovnání nejlepší dezinfekčních gelů na ruce.

0 Sdílení