Testujeme

Recenze ionizačního fénu Freylish® 2.0 a kartáče Freylish® Quick Dry Brush

Potřebujete nový fén a uvažujete, že tentokrát vyzkoušíte model s populární funkcí ionizace? V dnešním článku jsme pro vás připravili recenzi Freylish výrobků – a to jednak a především právě ionizačního fénu Freylish 2.0. Navíc pro vás však máme i bonusový test kartáče na vlasy Freylish Quick Dry Brush. Jsou tyto výrobky tak skvělé, jak hlásají recenze na samotném webu značky? Anebo je realita trochu jiná?

Jak fungují ionizační fény?

Vysušit vlasy zvládne každý fén – i ty docela staré, které si stále mnozí udržují ve výbavě. Ale umění tkví v tom vlasy vysušit a nepřesušit. Starší fény už většinou mívají „odejitý“ termostat a obecně nemusejí být příliš šetrné. V poslední době se pak u fénů stává hitem tzv. ionizace. Co to je?

Při ionizaci dochází ke vzniku záporných iontů, které dokážou neutralizovat kladně nabité ionty vznikající při běžném vysoušení. Záporné ionty mají mnoho výhod. Zabraňují vzniku statického náboje a elektrizování vlasů. Omezují jejich krabatění, přesychání, a naopak podporují jejich krásný, urovnaný vzhled, ale i jejich vyživování, lesk a zdraví.

Ionizace zní zkrátka jako něco, co na fénu rozhodně chcete. A i podle zkušených stylistů a odborníků nemusí jít jen o marketingovou vábničku, ale skutečně účinnou a efektivní funkci, za kterou se vyplatí připlatit nějakou tu korunu navíc. Je to však i případ fénu Freylish 2.0?

Ionizační fén Freylish 2.0

Ionizační fén Freylish® 2.0 - obr 5
Ionizační fén Freylish® 2.0 – obr 5

Ionizační fén Freylish 2.0 nabízí zajímavý styl a moderní zpracování v čele s funkcí ionizace, která napomáhá lepšímu stavu a vzhledu vlasů a udržování jejich hydratace. Fén však nabízí i další zajímavé vychytávky a zlepšováky, které mohou hned na první pohled zaujmout. Pojďme se na to podívat.

Zpracování fénu

Fén Freylish nabízí příjemný, stylový design. Minimalistický, s oblými hranami, moderní a svěží. Samozřejmě nemusí vzhledově sednout každému. To platí i pro dost výraznou oranžovočervenou barvu (což je barva všech výrobků značky Freylish). Nicméně se dá říct, že fén na pohled nejspíš neurazí, spíš může zapůsobit.

Ionizační fén Freylish® 2.0 - obr 3
Ionizační fén Freylish® 2.0 – obr 3

Zajímavě je řešené vyměňování nástavců. Hlavice fénu má totiž magnetickou obruč a kompatibilní nástavce lze totiž jednoduše přiložit a oddělat. Nemusíte nic šroubovat ani jinak složitě upínat. Magnet je přitom dostatečně výkonný, aby hlavice držela a nechtěně neodpadla, což je dobrá zpráva.

Součástí balení fénu je právě i magnetický koncentrátor, který umožní soustředit proud vzduchu na užší lokalitu. Jediným dalším kompatibilním nástavcem je však prozatím v nabídce Freylish difuzér, který si je nutné pořídit zvlášť za 299 Kč. Příslušenství v rámci ceny fénu (která není rozhodně zanedbatelná) tedy není zvlášť štědré. Nicméně samotný magnetický systém je docela šikovný.

Dalším zajímavým detailem jsou čtyři barevně odlišené indikátory teploty. Fén umožňuje využít kombinaci dvou rychlostí a čtyř teplot, přičemž máte dobrý přehled o aktuálně nastaveném režimu. Zadní kryt fénu lze snadno oddělat, abyste ho mohli lépe vyčistit. Fén docela příjemně sedne do ruky, není nijak těžký, ale ani se nedá říct, že by působil příliš lacině.

Obecně vyvolává pozitivní první dojem a zachází se s ním komfortně. Přejděme nyní k vybavení.

Vybavení a funkce fénu

Ionizační fén Freylish® 2.0 - obr 4
Ionizační fén Freylish® 2.0 – obr 4

Fén Freylish nabízí prakticky všechny základní funkce, které bychom od fénu očekávali. Je zde již zmíněná volba rychlostí a teplot a nechybí ani režim studeného vzduchu, který se používá především pro zafixování účesu.

Jak již bylo řečeno, součástí balení je koncentrátor a přikoupit lze naopak i difuzér pro lepší objem účesu. Hlavní roli zde však hraje samotná ionizace, která umožňuje efektivní vysoušení i při nižší teplotě a pomáhá vlasy lépe chránit nejen před přesušením. Ionizační funkce pracuje dobře a fén nabízí solidní výsledky. Ostatně i výkon je na velmi slušné úrovni, dosahuje 1800 W. Nejde tedy o sotva vzdychající chrastítko.

Spolehlivost

Fén je vybaven ochranou proti přehřátí. Nicméně nezávislé recenze a ohlasy uživatelů často zmiňují poruchovost u fénů Freylish a riziko přehřátí. Model 2.0 je již vylepšený a je možné, že značka tyto problémy již vychytala. Celková životnost tohoto fénu je však zatím spíše otázkou, pro jejíž zodpovězení bude potřeba více času. My osobně testovali přibližně jeden měsíc (denně používáno) a prozatím bez problému.

Kartáč Freylish Quick Dry Brush

Kromě fénu je možné si u Freylish pořídit i speciální kartáč Freylish Quick Dry Brush. Zaujme designem ve stylu tenisové rakety, s níž sdílí děrované tělo. Opatřený je však i antistatickými štětinami, které umožní lepší rozčesávání. Kartáč pomáhá docílit lepšího objemu vlasů a taky zkrátit dobu vysoušení.

Může být zajímavým rozšířením výbavy, pokud se zhlédnete ve značce Freylish a budete chtít designově sladěné příslušenství. Nicméně svou cenu (499 Kč) tento kartáč pravděpodobně neobhájí, protože kromě originálního designu nenabízí o moc víc než běžné a levnější kartáče.

O značce Freylish

Freylish je slovenská značka sídlící v Bratislavě. Bohužel, jde o značku poměrně málo „transparentní“. Alespoň prozatím o ní není k dispozici mnoho neutrálních recenzí ani informací. Nefiguruje na portálech jako Heureka.cz či Zbozi.cz, aby se dalo vycházet z hodnocení většího počtu klientů. Důvodem může být prostý fakt, že jde o poměrně novou značku.

Na druhou stranu, některé z mála recenzí, které jsou k dohledání, ke značce nevyjadřují přílišnou důvěru. Týká se to zejména poměru ceny a kvality produktů. Podle kusých informací se však zdá, že nejde o podvodný e-shop a značka případné reklamace vyřizuje.

Shrnutí a zhodnocení recenze

Máme-li to shrnout, fén Freylish dobře vypadá a i solidně funguje, i když zde visí otazník nad jeho celkovou životností dle některých recenzí. Pravděpodobně největším kamenem úrazu bude poměrně vysoká cena (což platí dvojnásob o recenzovaném kartáči), kterou lze jen složitě obhajovat.

Fotogalerie produktů Freylish

0 Sdílení