Testujeme

Recenze kapslového kávovaru NESPRESSO De’Longhi Essenza mini EN 85

Lahodná, čerstvá káva, která po ránu provoní byt. Představa jako z reklamy, ale nikterak nereálná. Naopak. Pro spoustu (neřku-li většinu) lidí je šálek ranní kávy naprostou samozřejmostí. Někteří nedají dopustit na starého dobrého turka. Jiní upřednostní na přípravu pohodlnější a na žaludek šetrnější rozpustnou kávu. Ale spousta lidí vyžaduje kávu z kávovaru. Chtějí kvalitní espresso, které se svými vlastnostmi přiblíží nápoji z dobré kavárny. Jednou z možností, jak si takovou kávu dopřávat, kdykoli je libo, může být kapslový kávovar Nespresso De’Longhi Essenza mini EN 85. A právě na tento přístroj se zaměříme v naší dnešní recenzi.

Kapslový kávovar jsem testoval 1,5 měsíce před sepsáním recenze. Nyní slouží k naší spokojenosti dál v naší redakci.

NESPRESSO De'Longhi Essenza mini EN 85

Proč právě kapslový kávovar?

Kávovar je docela široký pojem. Můžeme si pod ním představit cokoli od překapávače přes klasický pákový kávovar až po vymakaný automatický přístroj, který servíruje nápoje prakticky bez asistence uživatele. Někde na cestě mezi pákovými a automatickými kávovary se pak nacházejí ty kapslové.

Oproti automatickým modelům jsou cenově dostupnější a vyplatí se i v jednočlenných či dvoučlenných domácnostech, kde se zas tolik kávy nevypije. Zaberou taky podstatně méně místa. Ve srovnání s pákovými modely zas vítězí mnohem komfortnější obsluhou.

Pokud kávu raději pijete, než abyste přemýšleli nad její přípravou, může být kapslový kávovar správná volba. Zvlášť pokud si oblíbíte určitý „model“ kávy a chcete vždy totožnou kvalitu. Právě kapsle zajistí, že káva bude vždy chutnat stejně. Lépe řečeno stejně dobře.

Kapslových kávovarů nicméně není nijak malý výběr. Jak si v konkurenci stojí právě Nespresso De’Longhi Essenza mini EN 85? A má smysl uvažovat o tomto přístroji?

Osvědčená italská kvalita

Tradiční italská značka De’Longhi se může pochlubit tradicí sahající až do roku 1902. Značka vznikla a stále sídlí ve městě Treviso a patří mezi nejvýznamnější světové výrobce kávovarů. Kromě toho vyrábí i řadu dalších věcí – kuchyňské a domácí spotřebiče, klimatizace,… to nás však dnes tak nezajímá. Jisté je, že De’Longhi představuje ve světě kávovarů záruku vynikající kvality. A to platí i pro kapslové kávovary.

Nespresso pro každou kapsli

S kapslovými kávovary se to má tak, že existuje vícero platforem, které nemusejí být zcela kompatibilní. V praxi se to projevuje tak, že ne každá kapsle nutně sedí do každého kapslového kávovaru.

Ale pak jsou tu kávovary z řady Nespresso. Tuto „značku“ zaštiťuje společnost Nestlé, ale samotné kávovary jsou licenčně vyráběny řadou dalších značek. Mezi vůbec nejvýznamnější patří značky Krups nebo právě De’Longhi. Obě značky vyrábí na první pohled téměř totožné kávovary a liší se pouze detaily (třeva tvarem výpustí apod.). Jakou značku zvolíte necháme na vás, nicméně pojem De´Longhi je ve světě kávovarů známější.

Výhodou systému Nespresso je jeho maximální rozšíření. Existují oficiální Nespresso kapsle, které se vyrábějí ve Švýcarsku. Kromě toho však bezpočet výrobců nabízí kapsle, které jsou se systémem Nespresso kompatibilní. Patří sem například kapsle L’Or, Starbucks, Davidoff, Jacobs a další.

NESPRESSO De'Longhi Essenza mini EN 85 - 04

De’Longhi Essenza – esence komfortu a chuti

Kávovar Essenza mini EN 85 patří v rámci nabídky značky De’Longhi spíše k dostupnějším modelům – a to i v rámci kategorie kapslových kávovarů. Pořídíte ho pod 2 tisíce Kč, což je velmi příznivá cena, když uvážíte, že před sebou máte zařízení renomované italské značky.

Essenza sází na kompaktnost a skladnost. Ostatně slovo „mini“ v názvu kávovaru k těmto vlastnostem jasně odkazuje. Kávovar má na šířku 11 cm, na výšku 20,5 cm a hloubka činí 32,5 cm. Snadno si tedy najde místo i v menší kuchyni. Koneckonců jde skutečně spíše o kávovar pro menší domácnosti než pro extrémně vytížený provoz.

Tlak a příkon

Mezi nejdůležitější parametry každého kávovaru patří tlak a příkon. V tomto směru má Essenza špičkové parametry, které odpovídají standardům značky De’Longhi. Tlak, pod kterým voda proniká kávou, dosahuje vynikajících 19 barů. Takový najdete u levných i nejdražších přístrojů De’Longhi. Naopak v porovnání s konkurencí jde o naprostý nadprůměr – lépe řečeno TOP.

Spíše nadprůměrný je i příkon. Zvlášť na menší kapslový kávovar je hodnota 1370 W víc než dostačující pro opravdu velmi rychlé ohřátí vody. Na kávu tak po ránu rozhodně nebudete muset dlouho čekat. Je to otázka pár vteřin. V zásadních parametrech si tudíž kávovar vede skvěle.

Objem nádržky

Pokud jde o kapacitu, drží se Essenza EN 85 spíše při spodní hranici. S objemem nádoby na vodu 0,6 l patří k nejmenším kapslovým kávovarům. Při jednom či dvou uživatelích však nejde o žádný zádrhel. Naopak oceníte, že voda nebude v zásobníku dlouho stát a že je kávovar prostorově o to úspornější. Kapacita nádržky ale v pohodě vystačí na několik káv, než ji je třeba znovu doplnit.

Ovládání a šikovný zásobník

Ovládání kávovaru je mechanické, extrémně jednoduché. Na vrchní straně přístroje najdete pouze dvě tlačítka. Jedno na silné espresso (40 ml) a jedno na objemnější lungo (110 ml). Vkládání samotných kapslí už jednodušší být ani nemůže. Stačí kapsli vložit do otvoru po odklopení horní páky. Po přípravě kávy stačí páku znovu odklopit a zaklapnout, aby se kapsle přesunula do odpadního zásobníku. Do toho se vejde až 6 kapslí.

Zaklapnutí kapsle vyžaduje trochu síly. Nic těžkého pro dospělého člověka. Pokud vám ale připravuje kávu třeba vaše dítě, může být zaklapnutí kapsle problémem. Dražší modely mají zaklapnutí a propíchnutí kapsle automatické.

Design

Přístroj je lehký, malý, mimořádně pohodlný na ovládání a kromě toho i velmi dobře vypadá. Existuje ve více barevných provedeních – včetně univerzální černé. Možná nejde o nejkrásnější kávovar na trhu, ale design je vkusný a funkční.

Asi jediný problém, který jsem na kávovaru našel je možná až příliš odfláknutý zásobník na kapsle. Plast úplně nedosedá jak bych si představoval a celé provedení této části působí trochu lacině. Nebo adekvátně cenové hranici 2 tisíc Kč? Možná i jo.

NESPRESSO De'Longhi Essenza mini EN 85 - 03

Celkové zhodnocení recenze

Kávovar Nespresso De’Longhi Essenza mini EN 85.B patří mezi nejmenší kapslové kávovary. Přitom zůstává vysoce výkonný. Díky tlaku 19 barů a vysokému příkonu v efektivitě, kvalitě a rychlosti přípravy kávy nezaostává za mnohem dražšími modely. Pokud ráno na kávu spěcháte, oceníte opravdu maximálně jednoduché ovládání. Skvělou výhodou je i vynikající výběr kompatibilních kapslí.

Pro své rozměry a poměrně malou kapacitu zásobníku je tento kávovar ideální volbou do malých domácnosti – pro jednoho nebo dva uživatele. Pokud budete respektovat toto „omezení“, zajisté budete s prací kávovaru plně spokojeni. Tím spíš, že pořizovací cena je vysoce příznivá. Výraznější nevýhody bychom hledali jen těžko. Snad kabel mohl být trochu delší a taky se dá říct, že na malé rozměry je kávovar překvapivě docela hlučný – ale nejde o žádný extrém. De’Longhi Essenza Mini můžeme všemi deseti doporučit.

Výhody

 • Cena (pod 2,5 tisíce korun, v akci dokonce pod 2 000 Kč)
 • Kompaktnost – ideální i do malé kuchyně, nezabere příliš místa
 • Velmi rychlé nahřátí kávovaru
 • Velmi rychlá příprava kávy
 • Široká nabídka kávy (nejen od společnosti Nespresso)
 • Vysoký tlak 19 barů

Nevýhody

 • Vyšší cena kávy vůči jiným typům kávovarů, ale bez starostí
 • Provedení části se zásobníkem působí lacině a úplně nedosedá tak, jak bych si představoval

Kde koupit kapslový kávovar NESPRESSO De’Longhi Essenza mini EN 85?

Alza.cz od 2680 Kč Přejít do obchodu
Mall.cz od 2790 Kč Přejít do obchodu
Home and Cook – verze od značky Krups od 2799 Kč Přejít do obchodu

Závěrečné hodnocení

Recenze kapslového kávovaru NESPRESSO De'Longhi Essenza mini EN 85
97%
97%
 • Design a kvalita zpracování: - 92%
  92%
 • Funkčnost a použití: - 100%
  100%
 • Cena / výkon: - 100%
  100%
Sending
Hodnocení návštěvníků
0 (0 votes)

Galerie

0 Sdílení