Péče o tělo

Nejlepší elektrické zubní kartáčky – test, recenze a zkušenosti

Nejlepší elektrické zubní kartáčky Zuby máme v životě sice dvoje, ovšem mléčňáky nám vypadají v prvním desetiletí našeho života a dalších 32 tesáků už si musíme jak se patří hýčkat. Každý, kdo někdy zažil bolest zubu ví, že je to něco, co by se už nikdy nemuselo opakovat. Naštěstí v současnosti už máme lepší možnosti, než naši předci ve starověku, kteří si například v Řecku zuby čistili pomocí párátek, v Indii zase snítkami fíkovníků.

S dnešní nabídkou elektrických kartáčků se ještě donedávna hojně používané manuální kartáčky stávají trochu staromódní. Mezi řadou kvalitních kartáčků je ale poměrně složité si vybrat. Pokud si nevíte rady, jaký koupit elektrický zubní kartáček, nezoufejte.

Po přečtení našich recenzí šesti nejlepších elektronických zubních kartáčků, si určitě vyberete ten, který bude vyhovovat vašim požadavkům.

Nejlepší elektrické a sonické zubní kartáčky podle redakce a recenzí

ProduktInfoHodnoceníCena (od)
#1Oral B genius 9000+
rotační[usr 5 text="true" tooltip="true"]3 545 Kč Číst recenze
#2Philips Sonicare DiamondClean HX9332
sonický[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]5 699 Kč Číst recenze
#3Oral-B Pro 2500
rotační[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1 999 Kč Číst recenze
#4Philips Sonicare FlexCare
sonický[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3 999 Kč Číst recenze
#5Philips Sonicare Healthy White HX6762
sonický[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]1 699 Kč Číst recenze
#6Oral-B Pro 750
rotační[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]999 Kč Číst recenze

Testy sonických zubních kartáčků v naší redakci

U nás v redakci jsme vyzkoušeli sonické zubní kartáčky na vlastní kůži. Které modely?

#1 Oral B genius 9000+ (od 3 545 Kč)

Nejlepší a nejdoporučovanější elektrický kartáček, vítěz několika testů

 Recenze Oral B genius 9000  S kartáčkem Oral B Genius může být i čištění zubů hrou. Podle testu elektrických kartáčků patří tento mezi ty nejkvalitnější.

Díky originální technologii detekce polohy totiž můžete sledovat, jakou část ústní dutiny zrovna čistíte a na kterou jste zapomněli. Tuto možnost máte díky schopnosti kartáčku propojit se s vaším chytrým telefonem. Ten umístíte před sebe do stojánku, který dostanete při koupi.

Díky přední kameře vašeho telefonu vám pak aplikace napoví, jak čistit dál. Zároveň sbírá data o tom, jak zuby čistíte, které pak můžete sdílet i s vašim zubařem. Možná i proto byl roku 2014 Oral B Genius vyhodnocený jako nejčastěji doporučovaný elektrický kartáček mezi zubními lékaři.

Kromě Bluetooth aplikace nabízí Oral B genius 9000 i indikátor tlaku, který se rozsvítí v případě, že na zuby moc tlačíte. Spolu s kartáčkem dostanete také čtyři výměnné hlavice s různými vlastnostmi. Celkem Oral B genius 9000 nabízí šest režimů čištění. Kromě klasických režimů je to například program na čištění jazyka.

Shrnutí:

Test elektrických zubních kartáčků potvrdil, že kartáček Oral B Genius 9000 nabízí čistější zuby už po prvním dni užívání. Kromě indikátoru tlaku a šesti různých režimů čištění nabízí i unikátní detektor pohybu, díky kterému poznáte, kterou část zubů byste měli ještě dočistit. Při čištění zubů dostanete od kartáčku každých 30 sekund vibrační signál, který napoví, že je čas přesunout se k další části ústní dutiny. Tento kartáček vydrží bez nabití až dvanáct dní, potom je potřeba ho nabít v pouzdře, které obdržíte při koupi.

Chybu pak v podstatě neuděláte ani koupí levnějších sérií jako je třeba Oral B 8900 atd.

Pokud jsme vás o kvalitě dosud nepřesvědčily, snad to udělají výsledky těchto testů: Vítěz testu Konsument (1. z 8) v lednu 2018, vítěz TestBildu 11/2016 (1. z 6), plný počet 100 ze 100 bodů z testu Connect, Expert Reviews a magazínu T3 (8/2016).

Video

Co potěší

 • Vysoký počet režimů čištění zubů
 • Viditelně čistější zuby už po prvním dni užívání
 • Přesné zaznamenávání údajů o čištění zubů, které můžete sdílet se svým zubařem
 • Barevný indikátor tlaku, který vám nedovolí podráždit si dásně
 • Vibrační signál každých 30 sekund napoví, že je čas kartáček v puse přemístit
 • Detektor pohybu, který ukáže, kde čistit a kde už není třeba

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Složité ovládání detektoru pohybu, který občas nereaguje a je potřeba stát po celou dobu čištění zubů přímo před mobilem

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 3 545 Kč

Koupit v obchodě

#2 Philips Sonicare DiamondClean HX9332 (od 5 699 Kč)

Nejlepší sonický zubní kartáček, vítěz dtestu 2016

 Recenze Philips Sonicare DiamondClean HX9332  Přenechejte péči o vaše zuby profesionálům. S kartáčkem Philips Sonicare DiamontClean bude váš úsměv jen zářit. Tento zubní kartáček byl v dTestu z roku 2016 vyhlášený za nejlepší elektrický kartáček na trhu. Proč?

Díky pěti různým režimům čištění si můžete nastavit přesně takovou službu, která vyhovuje vašim zubům. Například při zvolení programu Clean vám elektronický kartáček Sonicare zajistí mimořádnou čistotu úst. Pokud ale máte citlivou dáseň, zvolte radši režim Sensitive, který je při čištění šetrný, ale důkladný.

Milujete kávu, ale trápí vás skvrny, které zanechává na zubech? V tom případě zvolte režim White, který skvrny odstraní. Režim Polish pak zubům dodá lesk. Pro každodenní kvalitní čištění zubů se hodí také tříminutový program Gum Care obohacený o masáž dásní. Při čištění navíc kartáček každých 30 vteřin vydává zvukový signál, díky kterému můžete věnovat každé části úst stejnou pozornost.

Díky diamantově tvarované hlavici kartáček spolehlivě dosáhne i nečistot v mezizubních prostorech a vyčistí tak více plaku, než běžný manuální kartáček. Bělejší chrup slibuje už po týdnu užívání.

Spolu s kartáčkem dostanete nabíjecí sklenici, nabíjecí cestovní pouzdro a dvě čistící hlavice. Ty je vhodné měnit každé tři měsíce.

Shrnutí:

Elektronický kartáček Philips Sonicare DiamondClean má režim čištění zubů pro každého. Nabitý vydrží až tři týdny, poté si ho můžete nabít v dobíjecí sklenici, pokud jste na cestách, poslouží vám nabíjecí pouzdro. Tento zubní kartáček vám rozzáří úsměv na tváři, jeho nevýhodou ale může být vysoká cena a krátká doba funkčnosti. Několika zákazníkům vydržel kartáček pouze v rozmezí cca jednoho roku.

Co potěší

 • Bělejší úsměv už po týdnu užívání
 • Diamantově rozmístěné štětiny, které lépe vyčistí mezizubní prostory
 • Výběr z pěti různých režimů
 • Baterie vydrží nabitá až tři týdny
 • Zvukový signál, díky kterému lépe rozvrhnete čištění zubů

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Krátká doba funkčnosti
 • Na kartáčku nepoznáte, jak se baterka vybíjí
 • Kartáček má pouze jeden spouštěč pro zapnutí a pro měnění režimů, což je nepraktické z hlediska nanášení pasty a následného určování požadovaného režimu
 • Chybí tlakový senzor

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 5 699 Kč

Koupit v obchodě

#3 Oral-B Pro 2500 (od 1 499 Kč)

Nejlepší v poměru ceny / výkonu

 Recenze Oral-B Pro 2500  Ještě stále nevíte, jaký elektrický kartáček zakoupit? Nepotrpíte si na zbytečné vymoženosti? Chcete mít zářivě bílý chrup a líbí se vám idea elektrických kartáčků, ale zdají se vám předražené?

Oral B PRO 2500 vyniká svou jednoduchostí a výhodnou cenou. Nabízí dva programy – režim pro každodenní čištění a režim pro masáž dásní. Jedno čištění zubů vám zabere dvě minuty, přičemž každých 30 sekund budete upozorněni vibrováním, abyste změnili pozici kartáčku v puse a vyčistili si tak každou část své ústní dutiny rovnoměrně.

V balení najdete jeden kartáček s jednou hlavicí. Součástí balení je i cestovní pouzdro a nabíjecí stojánek. Důležitý je také senzor tlaku, který se rozsvítí červeně v případě, že na zuby příliš tlačíte a mohli byste si tak poničit dásně.

Tento model získal v prestižním magazínu Expert Reviews skvělých 80 ze 100 bodů, německý portál hodnotící zubařské kartáčky ohodnotil model 92%, přičemž chválí především poměr cena / výkon.

Shrnutí:

Elektrický kartáček Oral B PRO 2500 je vybaven dvěma režimy čištění zubů. Mezi jeho výhody patří jak senzor tlaku, tak časovač, který vás upozorní, kdy změnit oblast čištění. Tento kartáček potěší svou cenou i lehkostí, váží pouze půl kila.

Co potěší

 • Nízká cena, dobrý výkon
 • Senzor tlaku
 • Časovač a vibrační signály
 • Lehkost produktu (váha 0,5 kg)

Co zamrzí

 • Baterie vydrží nabitá pouze týden
 • Dlouho se nabíjí
 • Pouze jedno tlačítko na zpuštění a změny režimu, který se tak musí měnit až v puse

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1 499 Kč

Koupit v obchodě

#4 Philips Sonicare FlexCare (od 3 999 Kč)

Dva sonické kartáčky za cenu jednoho – vhodné do páru

 Recenze Philips Sonicare FlexCare  Máte rádi nabídky dva za cenu jednoho? Potom se vám určitě zalíbí i recenze kvalitního elektrického kartáčku Philips Sonicare FlexCare. V balení totiž najdete kartáčky hned dva a k nim dvě sonické hlavice.

Sonické hlavice zuby nečistí klasickými rotačními pohyby, ale pulzují. To znamená, že vhání tekutinu na jinak obtížně dostupná místa, které se tak perfektně vyčistí. Tento sonický kartáček je v současnosti nejprodávanější.

Abyste čištěním zubů dosáhli maximální efektivity, přináší tento model funkci Easy Start, která prvních čtrnáct dní pomalu zvyšuje výkon kartáčku na maximum. Sonicare FlexCare nabízí pět čistících režimů, mezi kterými si vyberou uživatele s citlivými dásněmi, pečlivci, kteří upřednostní delší program čištění zubů, ale i spěchálci, kterým k pocitu svěžesti úst stačí minuta. Po uplynutí určitého intervalu kartáček vždy zavibruje a přeruší svou činnost, čímž naznačuje, že se máte přesunout k další části vašeho chrupu.V hlavici je také umístěný UV zářič, který z ní odstraňuje škodlivé bakterie.

Německý portál hodnotící zubní kartáčky dal tomuto modelu hodnocení 97%, kdy hodnotí skvěle čistící výkon, ubírá body na vyšší ceně. Německý TestMagazin pak starší model této řady vyhodnotil jako vítěze testu mezi 5 kartáčky.

Shrnutí:

V testu elektrických zubních kartáčků jsme se ujistili, že kartáček Philips Sonicare FlesCare nabízí kvalitu za výhodnou cenu. Pět různých čistících režimů je nastaveno tak, aby si vybrali jak perfekcionisti, tak věční spěchálci. Sonicare FlexCare slibuje viditelné výsledky do dvou týdnů užívání. Nevýhodou ale může být krátká výdrž baterie a vysoká cena náhradních hlavic.

Video

Co potěší

 • Nákup dvou kartáčků za cenu jednoho
 • Pět různých režimů čištění zubů
 • UV zářič odstraňující škodlivé bakterie z hlavice
 • Sonická hlavice, díky níž se lépe vyčistí mezizubní prostory
 • Časovač a vibrační signály

Co zamrzí

 • Vysoká cena náhradních hlavic
 • Baterie vydrží nabitá pouze jeden týden
 • Nemá senzor tlaku

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 3 999 Kč

Koupit v obchodě

#5 Philips Sonicare Healthy White HX6762 (od 2 095 Kč)

Nejlevnější sonický zubní kartáček, který stojí za to

 Recenze Philips Sonicare Healthy White HX6762  Máte problémy s pigmentem, který na vašich zubech zanechává káva, čaj, cigarety nebo červené víno? Sonický elektrický kartáček Sonicare HealthyWhite slibuje, že za dva týdny budete mít zuby o dva odstíny světlejší a beze skvrn! Sonicare HealthyWhite také překvapí svou lákavou cenou a lehkostí. Váží pouhých 200 gramů.

Tento elektronický kartáček nabízí dva režimy kvalitního čištění – dvouminutový režim Clean k vyčištění všech zubů a 30ti sekundový režim White, který je určen především k odstranění pigmentových skvrn z předních zubů. Pro lepší přivyknutí na elektrický kartáček nabízí Sonicare Healthy White funkci Easy Start, Která prvních čtrnáct dní pomalu zvyšuje výkon kartáčku na maximum. Ke kartáčku získáte dvě výměnné hlavice, které jsou lehce zešikmené, aby lépe vyčistily i zadní zuby.

Shrnutí:

Sonicare HealthyWhite slibuje bělejší zuby už za dva týdny. Po uplynutí dvou minut čištění se automaticky vypne, přičemž v průběhu vás každých 30 vteřin upozorní na to, abyste změnili oblast čištění. Kartáček nabízí Sonická technologie kartáčku nečistí krouživým pohybem, nýbrž vibrací, která žene tekutinu do mezizubních prostorů a lépe je tak vyčistí. Jeho předností je dlouhá výdrž baterie, nevýhodou malá vybavenost základního balení a hlasité vibrace. Muži většinou neocení ani růžovou barvu kartáčku, která je jediná, v níž se tento produkt vyrábí.

Co potěší

 • Přívětivá cena na sonický kartáček
 • Až o dva odstíny bělejší zuby do dvou týdnů
 • Baterie vydrží nabitá více než dva týdny
 • Časovač a vibrační signály
 • Šikmé hlavice pro lepší vyčištění zadních zubů
 • Lehkost produktu

Co zamrzí

 • Hlasité vibrace
 • Vysoká cena náhradních hlavic
 • Chybí senzor tlaku
 • Cestovní pouzdro není součástí základního balení

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.6 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2 095 Kč

Koupit v obchodě

#6 Oral-B Pro 750 (od 999 Kč)

Nejlepší levný elektrický zubní kartáček se skvělými recenzemi zákazníků

 Recenze Oral-B Pro 750  Oral B pro 750 patří v testu elektrických kartáčků mezi ty základně vybavené. Při čištění zubů si můžete užívat dvou různých programů – režimu pro denní čištění zubů a režimu masáže dásní. Kulatá hlavice zuby čistí dvěma způsoby – rotuje a pulzuje. Vybrat si můžete mezi černou a růžovou verzí.

Mezi výhody Oral B PRO 750 patří možnost propojit ho s aplikací Oral-B app, která sbírá data tom, jak si zuby čistíte. Ty pak můžete sdílet se svým zubním lékařem. Při čištění vám bude asistovat časovač, který vás každých 30 sekund upozorní, že je třeba změnit oblast čištění chrupu a po dvou minutách sám čištění ukončí.

Velmi pochvalovaný je i senzor tlaku. V případě, že byste na zuby příliš tlačily, přestane kartáček prováděl pulzační pohyby, které by mohly poškodit vaše dásně, hlavice ale rotuje nadále. Na jedno nabití vydrží kartáček fungovat zhruba sedm dní.

Při koupi základního balení získáte tělo kartáčku, jednu hlavici, nabíječku a cestovní pouzdro. Oral B nabízí ale velké množství hlavic, které si k produktu můžete přikoupit.

Shrnutí:

Kartáček Oral B pro 750 vyčnívá pro svou nízkou cenou, ovšem nepřichází s ničím originálním. Nabízí dva programy čištění zubů, které uspokojí jak váš chrup, tak dásně. Zuby vyčistíte za dvě minuty, přičemž každých 30 vteřin budete upozorněni, abyste změnili oblast čištění. Nechybí ani senzor tlaku, který zabrání podráždění dásní.

Co potěší

 • Nízká cena
 • Možnost propojení kartáčku s chytrým telefonem
 • Časovač a vibrační signály
 • Součástí balení je i cestovní pouzdro
 • Senzor tlaku
 • Vysoký výběr mezi náhradními hlavicemi
 • Lehkost produktu
 • Není hlučný

Co zamrzí

 • Dlouhá doba nabíjení
 • Vydrží nabitý pouze týden
 • Oproti vyšším řadám kartáčků Oral B pulzuje pomaleji

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 999 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat elektrický zubní kartáček

Elektrické zubní kartáčky. Je to pouze móda, anebo skutečná revoluce v péči o ústní hygienu? Faktem je, že zastaralé a nekvalitní modely těchto zařízení byly spíš zajímavou raritou než zdraví prospěšnou záležitostí. Doba ale pokročila. Moderní kartáčky už nabízejí mnohem šetrnější a důkladnější péči a ruční čištění zubů předčí v mnoha ohledech. Nejenom rychlostí, ale i pečlivostí a efektivitou.

Výběr elektrického kartáčku nemusí být snadnou záležitostí. Dneska existuje celá řada typů a variant a sortiment je značný. Připravili jsme pro vás proto průvodce, který vás nasměruje a pomůže vám zorientovat se v nabídce a v důležitých parametrech.

Výhody elektrického kartáčku a srovnání s klasickou variantou

Elektrický kartáček sám provádí pohyb, který jinak musíte vykonávat ručně. Pohyby jsou však mnohonásobně rychlejší. Zatímco při manuálním čištění zvládnete vykonat několik stovek „čisticích pohybů“ – s elektrickým kartáčkem je to několik tisíc, ale i desítek tisíc, za stejný časový úsek (např. minutu nebo dvě).

Další výhodou je technika čištění. Při každé návštěvě zubaře dostáváme instrukce, jak si zuby správně čistit. Málokdo ale tyto instrukce důsledně dodržuje a většinou brzy sklouzneme k rutině, na kterou jsme zvyklí. Kvalitní el. kartáček obstarává techniku čištění za nás. Tyto pomůcky mohou disponovat sofistikovaným programem čištění a případně i dalšími funkcemi navíc.

Typy elektrických kartáčků

Elektrické zubní kartáčky lze rozdělit především podle použité technologie. Nelze striktně prohlásit, že některá technologie je nejlepší nebo lepší než jiná. Každá má své výhody a hodí se pro jiné potřeby.

Rotační kartáčky

Tento typ kartáčku bývá obvykle opatřen kruhovou hlavicí, která vykonává velmi rychlé rotační pohyby v rozsahu 90°. Kartáčky s tímto mechanismem zvládnou pohyb zopakovat několik tisíckrát za minutu (cca do 8 tisíc rotací).

Krouživý pohyb v kombinaci s kruhovou hlavou umožňuje efektivní odstranění zubního plaku. Zuby mohou časem získat i atraktivnější barvu. Každému zubu se navíc (díky tvaru) dostává důkladné samostatné péče.

Oscilačně-rotační kartáčky

Jde o modernější variantu předchozího typu, která kombinuje rotační pohyby a pulzy. Počet kmitů za minutu dosahuje až k hranici 50 tisíc. Čištění je tudíž výrazně efektivnější. Výhodou oscilačních a oscilačně rotačních kartáčků je i poměrně dostupná cena. Jsou i nějaké nevýhody?

Tyto kartáčky jsou vhodné především pro osoby bez vážnějších problémů se zuby nebo dásněmi. Citlivost není právě silnou stránkou tohoto typu kartáčků. Nevýhodou je i zpravidla kratší výdrž baterie.

Sonické kartáčky

Odlišný princip čištění využívají tzv. sonické kartáčky, které provádějí stírání. Kartáčky mají hlavici tradičnějšího tvaru (podlouhlou) s tvarovanými štětinami. Při čištění dochází k mísení a cirkulaci tekutin společně s pastou – a k velmi preciznímu stírání zubního plaku. Sonické vysokofrekvenční kmity v kombinaci s tvarovanou hlavicí umožní ošetření i těžko dostupných mezizubních prostor.

Sonické kartáčky jsou na rozdíl od oscilačních velmi šetrné k zubní sklovině i dásním. Jsou proto vhodné i pro osoby s citlivými dásněmi a zuby. Výhodou je i úspora zubní pasty nebo delší výdrž baterie. Kartáčky provádí okolo 40 tisíc pohybů za minutu. Nevýhodou je zejména vyšší cena.

Zásadní parametry

Na jaké vlastnosti a parametry se zaměřit při výběru?

Výkon, frekvence pohybů

Výkonnost a efektivita kartáčku se odvíjí od počtu pohybů za minutu. Rozlišovat ale musíme několik typů pohybu.
U rotačních kartáčků sledujeme rotační pohyb. Za poctivý standard lze považovat 8 tisíc rotací za minutu. U oscilačně-rotační varianty nás budou zajímat navíc pulzy. Nejlepší modely dosahují až 48 tisíc pulzů, ale cokoli nad 40 tisíc je dostačující.

A pak jsou tu sonické modely. U těch nás bude zajímat množství vysokofrekvenčních kmitů. Opět za minutu samozřejmě. Za dobrý standard lze považovat cca 31 000 kmitů. Nejlepší modely dosahují i vyšších hodnot, ale nemusí to být nutně dostatečný důvod k vyšší investici do dražšího kartáčku.

Napájení

Elektrické kartáčky jsou z čistě praktických důvodů vždy bateriové. Síťový kabel by u tam malého a lehkého zařízení, se kterým je třeba provádět velmi různorodé pohyby, byl jedině na překážku. Jak je ale bateriové napájení řešeno?

Zejména u starších modelů se ještě můžete setkat s napájením na výměnné tužkové baterie (zpravidla typ AAA). Toto řešení má své výhody. Kartáček může být vždy připraven k použití, pokud u sebe máte náhradní baterie.

Další a velmi oblíbenou možností je akumulátor. Nemusíte si vůbec dělat hlavu s pořizováním tužkových článků. Některé modely nabízejí i dokovací stanice, čímž odpadá problém s tím, že byste kartáček zapomněli dobít. Jednoduše jej po čištění umístíte do tohoto podstavce, který se o nabíjení postará.

Jedinou nevýhodou může být životnost baterie, která dosahuje cca 5 let. U mnoha modelů navíc není možné akumulátor vyměnit. Nevýhodou je taky často poměrně dlouhá doba nabíjení, která může i výrazně přesahovat 10 hodin.

Hmotnost a ergonomie

Pro pohodlné čištění zubů je třeba, aby se kartáček dobře držel, nebyl příliš těžký a vibrace z pohybů se nepřenášely (nebo příliš nepřenášely) do rukojeti.

Funkce a příslušenství

Moderní modely kartáčků mohou mít k dispozici i řadu zajímavých funkcí, programů nebo je k nim k dostání praktické příslušenství.

 • Časovač – Ztrácíte při čištění zubů pojem o čase a často skončíte příliš brzy? Tato funkce vás upozorní, až uplyne optimální délka čištění – obvykle 2 minuty.
 • Quadpacer – Jde o vylepšený časovač. Upozorňuje po kratších intervalech, abyste se mohli přesunout k další části ústní dutiny.
 • Senzor tlaku – Pokud příliš tlačíte „na pilu“, kartáček vás na to upozorní signálem. Tato funkce je velmi užitečná, jelikož zvyšuje ochranu vašich zubů a dásní, ale i životnosti zařízení (resp. hlavice).
 • 3D čištění – Propracovanější mechanismus pohybů. Docílit můžete důkladnějšího odstranění plaku, a dokonce i nevzhledného zažloutlého zbarvení zubů.
 • Bluetooth – Něco pro fanoušky moderních technologií. Kartáček lze bezdrátově spojit s aplikací v mobilním telefonu. Údaje vám pomohou zlepšit a dodržovat správnou techniku čištění.
 • Masáž dásní – Často pod názvem „Massage“. Jde o program určený k jemnému masírování dásní.
 • Náhradní hlavice – Toto příslušenství může být součástí balení, případně je časem nutné hlavice dokupovat.
 • Dokovací stanice – „Odkladiště“ kartáčku s funkcí nabíjení.
 • Pouzdro – Pro bezpečnou přepravu kartáčku.

Nejčastější otázky nakupujících

Jaký kartáček zvolit pro citlivé zuby a dásně?

Pro tento účel je vhodné zvolit sonický kartáček. Čištění je mnohem šetrnější a zároveň velmi účinné a „hloubkové“. Na druhou stranu sonické kartáčky nemají takové výsledky při odstraňování zažloutlého zbarvení zubů.

Jaké jsou ceny elektrických kartáčků?

V nejnižší kategorii do 1000 Kč najdete základní rotační nebo rotačně-oscilační kartáčky bez zvláštních funkcí. Do 2000 Kč už můžete pořídit i některé sonické modely nebo lepší oscilačně-rotační zařízení. Nad 2000 Kč už jde o pokročilé a dobře vybavené modely.

Jsou elektrické kartáčky vhodné pro děti?

Ano, ale až pro děti od cca 3 let věku. Pro děti hledejte speciální dětské modely. Od 10-12 let už lze používat i dospělé verze, ale s šetrnějším chodem.

Nejlepší značky elektrických zubních kartáčků

 • Oral-B – Tato značka patří k nejznámějším v oblasti ústní hygieny. Nabízí největší výběr kartáčků, z nichž se mnohé umísťují na prvních příčkách prodejnosti. Značka nabízí modely ve všech cenových kategoriích.
 • Philips – Philips popularitou možná překonává i Oral-B a rovněž nabízí přes stovku modelů především ve vyšších cenových kategoriích.
 • Sencor – Domácí značka Sencor nabízí dostupné kartáčky se solidním poměrem ceny a kvality.
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového elektrického zubního kartáčku. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího zubního kartáčku na trhu.
0 Sdílení

Lukáš Pavelka

Připravuji pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházím zahraniční testy, čtu recenze zákazníků a oslovuji odborníky v oboru, abych vás inspiroval při vašich nákupech.
O nás | Spolupráce

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře