Recenze 6 nejlepších elektrických zubních kartáčků

Nejlepší elektrické zubní kartáčky Zuby máme v životě sice dvoje, ovšem mléčňáky nám vypadají v prvním desetiletí našeho života a dalších 32 tesáků už si musíme jak se patří hýčkat. Každý, kdo někdy zažil bolest zubu ví, že je to něco, co by se už nikdy nemuselo opakovat. Naštěstí v současnosti už máme lepší možnosti, než naši předci ve starověku, kteří si například v Řecku zuby čistili pomocí párátek, v Indii zase snítkami fíkovníků.

S dnešní nabídkou elektrických kartáčků se ještě donedávna hojně používané manuální kartáčky stávají trochu staromódní. Mezi řadou kvalitních kartáčků je ale poměrně složité si vybrat. Pokud si nevíte rady, jaký koupit elektrický zubní kartáček, nezoufejte.

Po přečtení našich recenzí šesti nejlepších elektronických zubních kartáčků, si určitě vyberete ten, který bude vyhovovat vašim požadavkům.

Nejlepší elektrické a sonické zubní kartáčky podle redakce a recenzí

 ProduktInfoHodnoceníCena (od) 
#1Oral B genius 9000+
rotační (5 / 5)3 545 Kč Číst recenze
#2Philips Sonicare DiamondClean HX9332
sonický (4,9 / 5)5 699 Kč Číst recenze
#3Oral-B Pro 2500
rotační (4,8 / 5)1 499 Kč Číst recenze
#4Philips Sonicare FlexCare
sonický (4,8 / 5)3 999 Kč Číst recenze
#5Philips Sonicare Healthy White HX6762
sonický (4,6 / 5)2 095 Kč Číst recenze
#6Oral-B Pro 750
rotační (4,5 / 5)999 Kč Číst recenze

#1 Oral B genius 9000+ (od 3 545 Kč)

Nejlepší a nejdoporučovanější elektrický kartáček, vítěz několika testů

 Recenze Oral B genius 9000  S kartáčkem Oral B Genius může být i čištění zubů hrou. Podle testu elektrických kartáčků patří tento mezi ty nejkvalitnější.

Díky originální technologii detekce polohy totiž můžete sledovat, jakou část ústní dutiny zrovna čistíte a na kterou jste zapomněli. Tuto možnost máte díky schopnosti kartáčku propojit se s vaším chytrým telefonem. Ten umístíte před sebe do stojánku, který dostanete při koupi.

Díky přední kameře vašeho telefonu vám pak aplikace napoví, jak čistit dál. Zároveň sbírá data o tom, jak zuby čistíte, které pak můžete sdílet i s vašim zubařem. Možná i proto byl roku 2014 Oral B Genius vyhodnocený jako nejčastěji doporučovaný elektrický kartáček mezi zubními lékaři.

Kromě Bluetooth aplikace nabízí Oral B genius 9000 i indikátor tlaku, který se rozsvítí v případě, že na zuby moc tlačíte. Spolu s kartáčkem dostanete také čtyři výměnné hlavice s různými vlastnostmi. Celkem Oral B genius 9000 nabízí šest režimů čištění. Kromě klasických režimů je to například program na čištění jazyka.

Shrnutí:

Test elektrických zubních kartáčků potvrdil, že kartáček Oral B Genius 9000 nabízí čistější zuby už po prvním dni užívání. Kromě indikátoru tlaku a šesti různých režimů čištění nabízí i unikátní detektor pohybu, díky kterému poznáte, kterou část zubů byste měli ještě dočistit. Při čištění zubů dostanete od kartáčku každých 30 sekund vibrační signál, který napoví, že je čas přesunout se k další části ústní dutiny. Tento kartáček vydrží bez nabití až dvanáct dní, potom je potřeba ho nabít v pouzdře, které obdržíte při koupi.

Chybu pak v podstatě neuděláte ani koupí levnějších sérií jako je třeba Oral B 8900 atd.

Pokud jsme vás o kvalitě dosud nepřesvědčily, snad to udělají výsledky těchto testů: Vítěz testu Konsument (1. z 8) v lednu 2018, vítěz TestBildu 11/2016 (1. z 6), plný počet 100 ze 100 bodů z testu Connect, Expert Reviews a magazínu T3 (8/2016).

Video

Co potěší

 • Vysoký počet režimů čištění zubů
 • Viditelně čistější zuby už po prvním dni užívání
 • Přesné zaznamenávání údajů o čištění zubů, které můžete sdílet se svým zubařem
 • Barevný indikátor tlaku, který vám nedovolí podráždit si dásně
 • Vibrační signál každých 30 sekund napoví, že je čas kartáček v puse přemístit
 • Detektor pohybu, který ukáže, kde čistit a kde už není třeba

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Složité ovládání detektoru pohybu, který občas nereaguje a je potřeba stát po celou dobu čištění zubů přímo před mobilem

NAŠE HODNOCENÍ: (5 / 5)CENA: od 3 545 Kč

Koupit v obchodě

#2 Philips Sonicare DiamondClean HX9332 (od 5 699 Kč)

Nejlepší sonický zubní kartáček, vítěz dtestu 2016

 Recenze Philips Sonicare DiamondClean HX9332  Přenechejte péči o vaše zuby profesionálům. S kartáčkem Philips Sonicare DiamontClean bude váš úsměv jen zářit. Tento zubní kartáček byl v dTestu z roku 2016 vyhlášený za nejlepší elektrický kartáček na trhu. Proč?

Díky pěti různým režimům čištění si můžete nastavit přesně takovou službu, která vyhovuje vašim zubům. Například při zvolení programu Clean vám elektronický kartáček Sonicare zajistí mimořádnou čistotu úst. Pokud ale máte citlivou dáseň, zvolte radši režim Sensitive, který je při čištění šetrný, ale důkladný.

Milujete kávu, ale trápí vás skvrny, které zanechává na zubech? V tom případě zvolte režim White, který skvrny odstraní. Režim Polish pak zubům dodá lesk. Pro každodenní kvalitní čištění zubů se hodí také tříminutový program Gum Care obohacený o masáž dásní. Při čištění navíc kartáček každých 30 vteřin vydává zvukový signál, díky kterému můžete věnovat každé části úst stejnou pozornost.

Díky diamantově tvarované hlavici kartáček spolehlivě dosáhne i nečistot v mezizubních prostorech a vyčistí tak více plaku, než běžný manuální kartáček. Bělejší chrup slibuje už po týdnu užívání.

Spolu s kartáčkem dostanete nabíjecí sklenici, nabíjecí cestovní pouzdro a dvě čistící hlavice. Ty je vhodné měnit každé tři měsíce.

Shrnutí:

Elektronický kartáček Philips Sonicare DiamondClean má režim čištění zubů pro každého. Nabitý vydrží až tři týdny, poté si ho můžete nabít v dobíjecí sklenici, pokud jste na cestách, poslouží vám nabíjecí pouzdro. Tento zubní kartáček vám rozzáří úsměv na tváři, jeho nevýhodou ale může být vysoká cena a krátká doba funkčnosti. Několika zákazníkům vydržel kartáček pouze v rozmezí cca jednoho roku.

Co potěší

 • Bělejší úsměv už po týdnu užívání
 • Diamantově rozmístěné štětiny, které lépe vyčistí mezizubní prostory
 • Výběr z pěti různých režimů
 • Baterie vydrží nabitá až tři týdny
 • Zvukový signál, díky kterému lépe rozvrhnete čištění zubů

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Krátká doba funkčnosti
 • Na kartáčku nepoznáte, jak se baterka vybíjí
 • Kartáček má pouze jeden spouštěč pro zapnutí a pro měnění režimů, což je nepraktické z hlediska nanášení pasty a následného určování požadovaného režimu
 • Chybí tlakový senzor

NAŠE HODNOCENÍ: (4,9 / 5)CENA: od 5 699 Kč

Koupit v obchodě

#3 Oral-B Pro 2500 (od 1 499 Kč)

Nejlepší v poměru ceny / výkonu

 Recenze Oral-B Pro 2500  Ještě stále nevíte, jaký elektrický kartáček zakoupit? Nepotrpíte si na zbytečné vymoženosti? Chcete mít zářivě bílý chrup a líbí se vám idea elektrických kartáčků, ale zdají se vám předražené?

Oral B PRO 2500 vyniká svou jednoduchostí a výhodnou cenou. Nabízí dva programy – režim pro každodenní čištění a režim pro masáž dásní. Jedno čištění zubů vám zabere dvě minuty, přičemž každých 30 sekund budete upozorněni vibrováním, abyste změnili pozici kartáčku v puse a vyčistili si tak každou část své ústní dutiny rovnoměrně.

V balení najdete jeden kartáček s jednou hlavicí. Součástí balení je i cestovní pouzdro a nabíjecí stojánek. Důležitý je také senzor tlaku, který se rozsvítí červeně v případě, že na zuby příliš tlačíte a mohli byste si tak poničit dásně.

Tento model získal v prestižním magazínu Expert Reviews skvělých 80 ze 100 bodů, německý portál hodnotící zubařské kartáčky ohodnotil model 92%, přičemž chválí především poměr cena / výkon.

Shrnutí:

Elektrický kartáček Oral B PRO 2500 je vybaven dvěma režimy čištění zubů. Mezi jeho výhody patří jak senzor tlaku, tak časovač, který vás upozorní, kdy změnit oblast čištění. Tento kartáček potěší svou cenou i lehkostí, váží pouze půl kila.

Co potěší

 • Nízká cena, dobrý výkon
 • Senzor tlaku
 • Časovač a vibrační signály
 • Lehkost produktu (váha 0,5 kg)

Co zamrzí

 • Baterie vydrží nabitá pouze týden
 • Dlouho se nabíjí
 • Pouze jedno tlačítko na zpuštění a změny režimu, který se tak musí měnit až v puse

NAŠE HODNOCENÍ: (4,8 / 5)CENA: od 1 499 Kč

Koupit v obchodě

#4 Philips Sonicare FlexCare (od 3 999 Kč)

Dva sonické kartáčky za cenu jednoho – vhodné do páru

 Recenze Philips Sonicare FlexCare  Máte rádi nabídky dva za cenu jednoho? Potom se vám určitě zalíbí i recenze kvalitního elektrického kartáčku Philips Sonicare FlexCare. V balení totiž najdete kartáčky hned dva a k nim dvě sonické hlavice.

Sonické hlavice zuby nečistí klasickými rotačními pohyby, ale pulzují. To znamená, že vhání tekutinu na jinak obtížně dostupná místa, které se tak perfektně vyčistí. Tento sonický kartáček je v současnosti nejprodávanější.

Abyste čištěním zubů dosáhli maximální efektivity, přináší tento model funkci Easy Start, která prvních čtrnáct dní pomalu zvyšuje výkon kartáčku na maximum. Sonicare FlexCare nabízí pět čistících režimů, mezi kterými si vyberou uživatele s citlivými dásněmi, pečlivci, kteří upřednostní delší program čištění zubů, ale i spěchálci, kterým k pocitu svěžesti úst stačí minuta. Po uplynutí určitého intervalu kartáček vždy zavibruje a přeruší svou činnost, čímž naznačuje, že se máte přesunout k další části vašeho chrupu.V hlavici je také umístěný UV zářič, který z ní odstraňuje škodlivé bakterie.

Německý portál hodnotící zubní kartáčky dal tomuto modelu hodnocení 97%, kdy hodnotí skvěle čistící výkon, ubírá body na vyšší ceně. Německý TestMagazin pak starší model této řady vyhodnotil jako vítěze testu mezi 5 kartáčky.

Shrnutí:

V testu elektrických zubních kartáčků jsme se ujistili, že kartáček Philips Sonicare FlesCare nabízí kvalitu za výhodnou cenu. Pět různých čistících režimů je nastaveno tak, aby si vybrali jak perfekcionisti, tak věční spěchálci. Sonicare FlexCare slibuje viditelné výsledky do dvou týdnů užívání. Nevýhodou ale může být krátká výdrž baterie a vysoká cena náhradních hlavic.

Video

Co potěší

 • Nákup dvou kartáčků za cenu jednoho
 • Pět různých režimů čištění zubů
 • UV zářič odstraňující škodlivé bakterie z hlavice
 • Sonická hlavice, díky níž se lépe vyčistí mezizubní prostory
 • Časovač a vibrační signály

Co zamrzí

 • Vysoká cena náhradních hlavic
 • Baterie vydrží nabitá pouze jeden týden
 • Nemá senzor tlaku

NAŠE HODNOCENÍ: (4,8 / 5)CENA: od 3 999 Kč

Koupit v obchodě

#5 Philips Sonicare Healthy White HX6762 (od 2 095 Kč)

Nejlevnější sonický zubní kartáček, který stojí za to

 Recenze Philips Sonicare Healthy White HX6762  Máte problémy s pigmentem, který na vašich zubech zanechává káva, čaj, cigarety nebo červené víno? Sonický elektrický kartáček Sonicare HealthyWhite slibuje, že za dva týdny budete mít zuby o dva odstíny světlejší a beze skvrn! Sonicare HealthyWhite také překvapí svou lákavou cenou a lehkostí. Váží pouhých 200 gramů.

Tento elektronický kartáček nabízí dva režimy kvalitního čištění – dvouminutový režim Clean k vyčištění všech zubů a 30ti sekundový režim White, který je určen především k odstranění pigmentových skvrn z předních zubů. Pro lepší přivyknutí na elektrický kartáček nabízí Sonicare Healthy White funkci Easy Start, Která prvních čtrnáct dní pomalu zvyšuje výkon kartáčku na maximum. Ke kartáčku získáte dvě výměnné hlavice, které jsou lehce zešikmené, aby lépe vyčistily i zadní zuby.

Shrnutí:

Sonicare HealthyWhite slibuje bělejší zuby už za dva týdny. Po uplynutí dvou minut čištění se automaticky vypne, přičemž v průběhu vás každých 30 vteřin upozorní na to, abyste změnili oblast čištění. Kartáček nabízí Sonická technologie kartáčku nečistí krouživým pohybem, nýbrž vibrací, která žene tekutinu do mezizubních prostorů a lépe je tak vyčistí. Jeho předností je dlouhá výdrž baterie, nevýhodou malá vybavenost základního balení a hlasité vibrace. Muži většinou neocení ani růžovou barvu kartáčku, která je jediná, v níž se tento produkt vyrábí.

Co potěší

 • Přívětivá cena na sonický kartáček
 • Až o dva odstíny bělejší zuby do dvou týdnů
 • Baterie vydrží nabitá více než dva týdny
 • Časovač a vibrační signály
 • Šikmé hlavice pro lepší vyčištění zadních zubů
 • Lehkost produktu

Co zamrzí

 • Hlasité vibrace
 • Vysoká cena náhradních hlavic
 • Chybí senzor tlaku
 • Cestovní pouzdro není součástí základního balení

NAŠE HODNOCENÍ: (4,6 / 5)CENA: od 2 095 Kč

Koupit v obchodě

#6 Oral-B Pro 750 (od 999 Kč)

Nejlepší levný elektrický zubní kartáček se skvělými recenzemi zákazníků

 Recenze Oral-B Pro 750  Oral B pro 750 patří v testu elektrických kartáčků mezi ty základně vybavené. Při čištění zubů si můžete užívat dvou různých programů – režimu pro denní čištění zubů a režimu masáže dásní. Kulatá hlavice zuby čistí dvěma způsoby – rotuje a pulzuje. Vybrat si můžete mezi černou a růžovou verzí.

Mezi výhody Oral B PRO 750 patří možnost propojit ho s aplikací Oral-B app, která sbírá data tom, jak si zuby čistíte. Ty pak můžete sdílet se svým zubním lékařem. Při čištění vám bude asistovat časovač, který vás každých 30 sekund upozorní, že je třeba změnit oblast čištění chrupu a po dvou minutách sám čištění ukončí.

Velmi pochvalovaný je i senzor tlaku. V případě, že byste na zuby příliš tlačily, přestane kartáček prováděl pulzační pohyby, které by mohly poškodit vaše dásně, hlavice ale rotuje nadále. Na jedno nabití vydrží kartáček fungovat zhruba sedm dní.

Při koupi základního balení získáte tělo kartáčku, jednu hlavici, nabíječku a cestovní pouzdro. Oral B nabízí ale velké množství hlavic, které si k produktu můžete přikoupit.

Shrnutí:

Kartáček Oral B pro 750 vyčnívá pro svou nízkou cenou, ovšem nepřichází s ničím originálním. Nabízí dva programy čištění zubů, které uspokojí jak váš chrup, tak dásně. Zuby vyčistíte za dvě minuty, přičemž každých 30 vteřin budete upozorněni, abyste změnili oblast čištění. Nechybí ani senzor tlaku, který zabrání podráždění dásní.

Co potěší

 • Nízká cena
 • Možnost propojení kartáčku s chytrým telefonem
 • Časovač a vibrační signály
 • Součástí balení je i cestovní pouzdro
 • Senzor tlaku
 • Vysoký výběr mezi náhradními hlavicemi
 • Lehkost produktu
 • Není hlučný

Co zamrzí

 • Dlouhá doba nabíjení
 • Vydrží nabitý pouze týden
 • Oproti vyšším řadám kartáčků Oral B pulzuje pomaleji

NAŠE HODNOCENÍ: (4,5 / 5)CENA: od 999 Kč

Koupit v obchodě
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového elektrického zubního kartáčku. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího zubního kartáčku na trhu.
Recenze 6 nejlepších elektrických zubních kartáčků
5 (100%) 1 vote

1 Sdílení
TOPlist
1 Sdílení
Sdílet1
Tweet
Pin