Zdraví

Nejlepší ústní sprchy: Recenze & Jak vybrat

Vybrali jsme nejlepší ústní sprchy na trhu podle recenzí uživatelů a testů renomovaných organizací v různých cenových relacích. Tady je náš výběr.

Nejlepší ústní sprchy

Víte, která je ta nejlepší ústní sprcha na trhu – anebo si ani nejste jistí, co to vlastně je? V následujícím článku se pokusíme zodpovědět obě tyto hádanky a možná zjistíte, že by se i vám tato pomůcka vyplatila. V každém případě se ale podíváme na šestici nejzajímavějších modelů, které vám představíme a porovnáme. Na konci testu se dočkáte i průvodce, který vám o ústních sprchách prozradí vše, co budete potřebovat vědět pro úspěšný nákup.

Nejdříve ale krátce o tom, s čím vlastně budeme mít tu čest. Ústní sprchy zatím nepatří k úplně běžnému vybavení domácnosti (resp. koupelny), jde přitom o praktická zařízení, která vám mohou poskytnout komplexní péči o zubní hygienu. Nejenom že dokážou nahradit zubní nit i mezizubní kartáčky, ale jdou mnohem dál. Dokážou vyčistit mezizubní prostory i masírovat dásně – a to mnohem důkladněji, než jiné nástroje. A taky podstatně pohodlněji.

Do následující recenze ústních sprch jsme zařadili modely se skvělým poměrem ceny a kvality a taky modely luxusní a perfektně vybavené. Chybět ale nebudou ani cenově dostupnější alternativy, které vás jistě osloví, pokud s těmito zařízeními zatím nemáte zkušenosti a chcete nejdříve zjistit, zda vám budou vyhovovat.

Nejlepší ústní sprchy na trhu

ProduktVýhody a nevýhodyHodnoceníCena
1.WaterPik Ultra Profesional WP660
✔️ Nejlepší ústní sprcha na trhu dle nás
✔️ TOP značka v oboru
✔️ 10 možností nastavení tlaku vody
✔️ Dva režimy - pro mezizubní čištění a pro masáž dásní
✔️ Odstraní až 99,9 % zubního plaku z ošetřovaných ploch
✔️ Pro náročnější uživatele
❌ Bez větších negativ
⭐ 100 %do 2500 Kč Číst recenze
2.TrueLife AquaFloss Compact C300
✔️ Skvěle hodnoceno
✔️ 5 režimů i 2 minutový časovač
✔️ Masíruje a prokrvuje vaše dásně
✔️ V balení naleznete 6 trysek 4 různých typů
✔️ Příjemný materiál
✔️ Velká 300 ml nádržka
❌ Bez větších negativ
⭐ 97 %do 1500 Kč Číst recenze
3.Waterpik Ultra WP100E
✔️ Jedna z nejprodávanějších ústních sprch
✔️ Nadstandardní počet trysek v balení
✔️ 10 stupňů výkonu
✔️ Velká nádobka na vodu
✔️ Oproti WP660 pouze čištění zubních meziprostor
❌ Bez větších negativ
⭐ 97 %do 1800 Kč Číst recenze
4.Panasonic EW1411H
✔️ Volba ze čtyř režimů čištění
✔️ Zabudovaná nádržka na vodu v rukojeti
✔️ Ergonomické provedení = skvěle se drží
✔️ Nezabírá tolik místa, přenosný,
❌ Menší nádržka na vodu
⭐ 96 %do 1200 Kč Číst recenze
5.Oral-B Oxyjet MD20
✔️ Pět možností nastavení intenzity tlaku tekutiny
✔️ Velká nádržka pro delší čištění (600 ml)
✔️ Nastavení jednoho ze dvou režimů čištění
✔️ Vhodná k čištění implantátů, korunek a můstků
❌ Velikost, musíte na ní mít místo
⭐ 94 %do 1600 Kč Číst recenze
6.Panasonic EW1211W845
✔️ Nejlepší levná ústní sprcha
✔️ 3 režimy s dobrým odstupňováním tlaku trysky
✔️ Lehká a mobilní
✔️ Snadné ovládání
❌ Menší nádržka na vodu (130 ml)
⭐ 92 %do 1000 Kč Číst recenze

Nejprodávanější ústní sprchy na trhu

Toto jsou nejprodávanější ústní sprchy na trhu podle nákupního portálu Heureka

Recenze TOP 6 ústních sprch

# Panasonic EW1411H

 Recenze Panasonic EW1411H 

Ústní sprcha Panasonic EW1411H845 se v rámci těchto zařízení pohybuje ve střední cenové kategorii – nabízí ale špičkovou kvalitu. Jde o prostorově (i energeticky) velmi úsporné zařízení, které nebude překážet ani v malé koupelně a lze si jej klidně brát s sebou i na cesty. Tento irigátor dokonale zbaví ústa bakterií, zbytků jídla v mezizubních prostorách i plak v tzv. parodontních váčcích. Může být účinnou prevenci nejen proti zubnímu kazu a krvácení dásní, ale i proti závažným chorobám, jako je paradontóza.

Sprcha je vybavena vodní nádržkou o praktickém objemu 130 ml, nabízí 4 úrovně nastavení a čerpadlo dokáže vyvinout vysokou frekvenci – až 1400 pulzů za minutu. Tlak vody na nejvyšší nastavení dosahuje až 590 kPa. Napájení tohoto zařízení je akumulátorové a spotřeba energie činí pouze 1 W.

Baterie vydrží na jedno nabití i 60 minut při nižším režimu. Nabíjení trvá ale poměrně dlouho – až 15 hodin. To je taky jediná výraznější nevýhoda tohoto modelu, který jinak nabízí vynikající výkon za dostupnou cenu.

Co potěší

  • Skvělý poměr ceny a kvality
  • Kompaktní provedení
  • 4 programy a 3 režimy
  • Komplexní péče o zuby a ústní dutinu

Co zamrzí

  • Delší nabíjení

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 96 %

Koupit v obchodě

# Waterpik Ultra WP100E

 Recenze Waterpik Ultra WP100E 

S třetím místem se dostáváme k rozměrnějšímu, ale taky výkonnějšímu domácímu modelu Waterpik Ultra WP100E. Tento irigátor už není pouze ryze osobním prostředkem pro péči o zuby a dásně – používat jej totiž může celá rodina díky velkému obsahu vodní nádržky i snadné výměně nástavce. Balení navíc obsahuje hned několik variant trysek a jednu náhradní standardní trysku.

Tento model je vybaven rozměrnou externí nádržkou, která pojme až 600 ml kapaliny. Tlak vody můžete regulovat v rozmezí 5 až 90 PSI v deseti krocích. Frekvence je taky nastavitelná a dosahuje až 1200 pulzů za minutu. Tento dobře vybavený rodinný model mohou díky nastavitelnosti používat stejně tak děti, jako rodiče.

Co potěší

  • Rodinný model s velkým objemem vodní nádržky
  • Vysoká míra nastavitelnosti – 10 nastavení tlaku vody, nastavení pulzace
  • Bohaté příslušenství, více variant nástavců

Co zamrzí

  • Rozměrné provedení s externí nádržkou
  • Vyšší cena
  • Nižší maximální intenzita čištění

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 97 %

Koupit v obchodě

# Panasonic EW1211W845

 Recenze Panasonic EW1211W845 

Čtvrté místo naší recenze ústních sprch patří dalšímu modelu značky Panasonic. Tentokrát jde o cenově poměrně dostupnou volbu, která může oslovit i méně náročné zájemce. Jde o velmi populární model vhodný pro domácí i cestovní použití s integrovanou vodní nádržkou o praktické kapacitě 130 ml.

Tento akumulátorový model dokáže vyvinout frekvenci až 1400 pulzů za minutu a vodní tlak dosahuje maximálně 590 kPa, přičemž máte na výběr ze tří nastavení. Jde o základní ale rozhodně poměrně výkonný model, který určitě uspokojí vaše nároky na precizní péči o ústní hygienu.

Nevýhodou tohoto modelu je opět dlouhá doba nabíjení. Taky samotné zpracování působí trochu levnějším dojmem. Přesto tato varianta stojí za úvahu a poměr ceny a kvality je na velmi dobré úrovni.

Co potěší

  • Výhodná cena, dobrý výkon
  • Tři nastavení tlaku vody
  • Až 1400 pulzů za minutu a 590 kPa

Co zamrzí

  • Menší nádržka, vystačí na cca 35 vteřin čištění
  • Dlouhá doba nabíjení
  • Bez ukazatele nabití
  • Tryska se otáčí, což může někomu vadit

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 92 %

Koupit v obchodě

# Oral-B Oxyjet MD20

 Recenze Oral-B Oxyjet MD20 

Značka Oral-B je ve světě zubní hygieny velice známý pojem, bylo by proto s podivem, kdybychom ji z našeho testu vynechali. Výkon modelu Oxyjet MD20 nicméně stačil pouze na páté místo. Jde nicméně o jednu z nejprodávanějších zubních sprch u nás, a své zájemce a zastánce si proto jednoznačně umí najít.

Oral-B Oxyjet MD20 je domácí zařízení s objemnou externí nádržkou, která pojme až 600 ml kapaliny. Velkou výhodou tohoto modelu je zásoba čtyř výměnných trysek. Zařízení tak může používat i 4členná rodina. Vybrat si navíc můžete z 5 nastavení intenzity tlaku vody při čištění. Tím ovšem možnosti tohoto přístroje v podstatě končí.

Nevýhodou je ale u tohoto zařízení především poněkud levnější provedení, slabinou je zejména hadička přívodu vody, která relativně snadno dozná újmu. Nevýhodou může být taky pouze síťové napájení.

Co potěší

  • Cenově dostupná volba pro celou rodinu
  • 4 výměnné trysky
  • Objemná nádrž na vodu

Co zamrzí

  • Pouze síťové napájení
  • Slabší maximální intenzita
  • Horší zpracování, zejména v případě hadičky přívodu vody
  • Menší možnosti nastavení

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 94 %

Koupit v obchodě

Jak vybrat ústní sprchu

Test ústních sprch je za námi, ale ještě zbývá podívat se těmto zařízením na zoubek z obecného hlediska. V následujícím průvodci se pokusíme shrnout výhody a nevýhody těchto zařízení, představíme si jednotlivé typy a varianty a především vám poradíme, podle jakých faktorů a parametrů se orientovat při porovnávání a výběru ústní sprchy.

Proč si pořídit ústní sprchu?

V první řadě si pojďme shrnout výhody a možnosti těchto zařízení. Ústní sprcha obvykle není záležitost za pár korun a je pochopitelné, že vyšší investici je třeba nějak obhájit.

  • Možná finanční úspora – Ačkoli se pořizovací cena pohybuje obvykle kolem 1 až 2 tisíc korun, v důsledku se vám nákup (a především používání) zařízení může vyplatit. Při poctivém užívání totiž můžete ušetřit za výdaje u zubaře a taky za náklady na mezizubní kartáčky, nitě a případně i další prostředky, přípravky nebo léčiva.
  • Účinnost – Kvalitní ústní sprchy pracují pod vysokým tlakem a dokážou účinně masírovat dásně a odstraňovat plak i zamezovat jeho vzniku a tím i vzniku zubního kazu nebo jiných onemocnění.
  • Pro děti i dospělé – Díky nastavitelnosti a pohodlnosti je možné, aby ústní sprchy používali i děti od cca 6 let věku, ale také dospělí a osoby, které trpí např. paradontózou nebo jinými vážnějšími problémy.
  • Komfort – Oproti zubním nitem a mezizubním kartáčkům je používání ústní sprchy nesrovnatelně pohodlnější a příjemnější. Pro dokonalou péči o hygienu můžete navíc používat ke sprchování dutiny ústní nejenom vodu obyčejnou, ale i ústní vodu nebo různé speciální roztoky.

Jaké existují typy?

Ačkoli jsou ústní sprchy poměrně variabilní, v principu je lze rozdělit na dvě základní skupiny. Na domácí a cestovní modely.

Domácí/rodinné modely

Domácí varianta je klasicky vybavena externí vodní nádržkou o vysokém obsahu, nejčastěji okolo 600 ml. Další součástí je potom samotný irigátor, u kterého lze snadno měnit nástavce. Díky tomu může zařízení používat více lidí. Většina modelů navíc disponuje i různými speciálními nástavci pro specifické způsoby péče. Další výhodou je vysoká nastavitelnost. Regulovat můžete tlak vody, frekvenci pulzace a někdy se setkáte i s dalšími funkcemi a nastaveními.

A jaké jsou nevýhody? Zpravidla je to především vyšší cena a potom samozřejmě rozměrnost zařízení, které může v menší koupelně zabírat příliš mnoho místa. Napájení těchto modelů je obvykle síťové, a je proto nutné ujistit se, že bude kabel dost dlouhý a zásuvka dostupná.

Cestovní/osobní modely

Tato varianta se těší také velké oblibě. Jde o kompaktní ústní sprchy, u kterých je vodní nádržka integrována přímo do těla irigátoru. Objem bývá okolo 100 až 200 ml. Tato zařízení jsou většinou akumulátorová, a proto je lze používat kdekoli.

A jaké jsou nevýhody? Menší rozměry samozřejmě omezují kapacitu vody, a nádržka někdy nevystačí ani na jedno důkladné vyčištění úst. Taky akumulátorové provedení je dvousečná zbraň. U většiny modelů totiž nabíjení trvá mnoho hodin a výdrž se pohybuje okolo 15 až 60 minut. Rovněž funkční vybavení nebývá na takové úrovni jako u domácích zařízení. Obvykle se setkáte se 3 až 4 programy nebo možnostmi nastavení.

Napájení

Ústní sprchy mohou být napájeny akumulátorově nebo síťově. Při síťovém napájení je mobilita zařízení omezena a je třeba zařízení vhodně a trvale umístit. Slabinou akumulátorového řešení je zase velmi dlouhé nabíjení.

Frekvence a tlak vody

U ústních sprch se setkáte především s těmito dvěma parametry. Tlak může být vyjádřen v PSI (obvykle max. okolo 90), nebo v kPa (obvykle 500 – 600 kPa). Frekvence pak určuje počet pulzů za minutu – u většiny modelů je to max. 1200 až 1400 pulzů. Obě tyto hodnoty jsou obvykle nastavitelné v několika stupních pro různou intenzitu čištění.

0 Sdílení