Nejlepší elektrické brusky a pilníky na paty a nohy

Sending
User Review
0 (0 votes)
Nejlepší brusky na paty Jsou lidé, kteří na svá chodidla nedají dopustit, věnují jim pravidelnou péči a navštěvují salóny, kde se jim dostává odborné pedikúry. Mnoho lidí naopak starost o chodidla až příliš zanedbává. Nelze nad ní přitom mávnout rukou s tím, že jde jen o kosmetický výstřelek. Dlouhodobé přehlížení stavu nohou může vést i ke zdravotním komplikacím a bolestem.

Přitom není zdaleka třeba vyhazovat nepřiměřené částky za všelijaké špičkové přístroje nebo procedury. Stačí vám pár drobností. Skvělou práci mohou odvést například právě elektrické brusky. Jde o cenově poměrně dostupná zařízení, která navíc nezaberou skoro žádné místo, a přesto se díky nim můžete zbavit nepříjemné a nevzhledné zrohovatělé kůže na patách. Proto jsme pro vás připravili následující výběr šesti nejlepších brusek na paty, které jsou v současné době k dostání.

Představíme vám produkty v různých cenových kategoriích – od nejdostupnějších po luxusní modely pro náročné. Stačí si vybrat ten správný. Abychom vám volbu ještě více usnadnili, sepsali jsme taky průvodce nákupem brusky či pilníku. V průvodci, který najdete na konci testu, se dozvíte, jaké jsou důležité parametry těchto přístrojů a jak postupovat při hledání ideální varianty podle vašich možností a představ. A nyní už se vrhněme na samotnou recenzi brusek na paty.

Test brusek na paty podle redakce

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1Lanaform DOLCE
5 out of 5 stars (5 / 5)1 199 KčČíst recenze
#2Scholl Velvet Smooth Diamond
5 out of 5 stars (5 / 5)899 KčČíst recenze
#3Scholl Velvet Smooth Wet&Dry
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)899 KčČíst recenze
#4Eta Rollo 1348
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)499 KčČíst recenze
#5Rowenta EP2702F0
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)899 KčČíst recenze
#6AEG PHE 5642
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)349 KčČíst recenze
Recenze TOP 6 elektrických brusek na paty

#1 Lanaform DOLCE (od 1199 Kč)

 Recenze Lanaform DOLCE  Lanaform DOLCE patří mezi dražší brusky, které pořídíte zpravidla okolo tisíce korun. Jde o špičkovou domácí pedikúru, která potěší srdce a paty i náročných uživatelů. O kvalitě tohoto výrobku svědčí i fakt, že navzdory vyšším pořizovacím nákladům se řadí mezi velmi oblíbené a prodávané modely. A co může Lanaform DOLCE nabídnout?

Přístroj se vyznačuje jednoduchým, elegantním a velmi praktickým designem. Hlavní klady ale spočívají ve výkonu a efektivitě. Použití této brusky je takřka srovnatelné s návštěvou profesionální pedikérky. Opravdu vynikající předností je možnost použití pro suché i mokré broušení. Každá varianta má totiž různé výhody i zápory. S touhle bruskou se při nákupu nemusíte rozhodovat, která možnost vám více sedí.

Jádrem přístroje je vysoce výkonný abrazivní rotační kotouč s příkonem 12 W. I při značné účinnosti je jeho chod velmi tichý. S tímto zařízením se snadno zbavíte zatvrdlé a odumřelé kůže na chodidlech, a zejména na patách. Pomoci vám může i s mozoly a krásně zvláční vaši kůži.

Lanaform DOLCE je napájen síťově, což zajišťuje stabilní výkon. Jediná naše drobná výhrada pak bude směřovat k napájecímu kabelu, který mohl být trochu delší. Pamatujte taky na to, že přístroji je třeba dopřát při delší činnosti oddych, aby nedocházelo k jeho přehřátí (cca po půl hodině chodu). Tyto nedostatky ale nejsou – v porovnání s kvalitami – nijak zásadní.

Co potěší

 • Jedna z nejkvalitnějších brusek na paty
 • Výkonný, síťově napájený motor
 • Pro mokré i suché broušení
 • Velmi účinný
 • Tichý provoz
 • Kompaktní a elegantní design

Co zamrzí

 • Kratší přívodní šňůra

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 1199 Kč

Koupit v obchodě

#2 Scholl Velvet Smooth Diamond (od 899 Kč)

 Recenze Scholl Velvet Smooth Diamond  Model Scholl Velvet Smooth Diamond patří mezi vůbec nejprodávanější brusky na paty u nás. Důvodem je bezesporu opravdu vynikající poměr ceny a kvality.

Tento přístroj má již tradiční tvar rukojeti s válcovou bruskou. Tímto válcem pak pomalými a krouživými pohyby přejíždíte po místech na nohou, kde se nachází ztvrdlá kůže. Díky dostatečnému výkonu můžete výsledky očekávat už po jednom použití.

Bruska Scholl Velvet Smooth Diamond je napájena bateriově a potřebovat budete 4 tužkové články typu AA. Přesto si přístroj zachovává malé rozměry a je skvělý i na cestování. Hlavní devízou tohoto modelu je ale samotný brusný válec, který – jak název napovídá – obsahuje i hrubé diamantové krystalky. Právě ty jsou zodpovědné za vysokou účinnost i na velmi silně zrohovatělé kůži.

Ovládání brusky je naprosto jednoduché. Má jedinou rychlost a zapíná se otočením prstence na rukojeti. Je úsporná a jedny baterie vydrží velmi dlouho. Brusný válec je vyjímatelný a lze jej snadno omýt pod tekoucí vodou. Válec se samozřejmě časem opotřebuje. Není ale na místě zařízení vyhodit. K dokoupení jsou totiž válce náhradní – a dokonce si můžete vybrat z více tvrdostí. Při použití zajistí větší bezpečnost pojistka, která válec zastaví při přílišném zatlačení.

Celkově je tento model velmi povedený a není divu, že se těší tak velké oblibě.

Co potěší

 • Velmi oblíbený model
 • Úsporné bateriové napájení
 • Diamantové krystalky na brusném válci
 • Velmi účinný
 • Kvalitní zpracování

Co zamrzí

 • Pouze pro suché broušení

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 899 Kč

Koupit v obchodě

#3 Scholl Velvet Smooth Wet&Dry (od 899 Kč)

 Recenze Scholl Velvet Smooth Wet&Dry  Scholl Velvet Smooth Wet&Dry je blízký „příbuzný“ předchozího modelu a v popularitě a prodejnosti mu šlape na paty. Může se pochlubit několika výhodami navíc, cena je však v některých eshopech totožná.

Pojďme ale nejprve k výhodám, které jsou rozhodně velmi zajímavé. Zásadní předností tohoto modelu je obojživelné použití. Jinak řečeno – Scholl Velvet Smooth Wet&Dry lze použít pro mokré i suché broušení. To určitě potěší každého, kdo není přísným zastáncem pouze jediné varianty.

Pozitivní zprávou je taky možnost nastavení dvou různých rychlostí. Stačí si vybrat podle toho, v jakém stavu vaše paty jsou nebo co vám bude příjemnější. Další nemalou výhodou je bezdrátový, nebateriový provoz. K zařízení dostanete totiž speciální dobíjecí stanici.

A teď k nevýhodám. Model Scholl Velvet Smooth Wet&Dry není opatřen hlavicí s diamantovými krystalky a pro někoho může být příliš málo hrubý. Taky se rychleji opotřebovává. Další nedostatek se pojí s nabíjením, které je třeba provádět až příliš často. Přesto jde o velmi komfortní zařízení vhodné i pro náročnější uživatele.

Co potěší

 • Dobíjecí, bezdrátové řešení
 • Pro suché i mokré broušení, vodotěsné zpracování
 • Dvě rychlosti rotace

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Kratší výdrž akumulátoru

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 899 Kč

Koupit v obchodě

#4 Eta Rollo 1348 (od 499 Kč)

 Recenze Eta Rollo 1348  Čtvrtou příčku v naší recenzi brusek na paty si vysloužil cenově dostupný a velmi oblíbený model Eta Rollo 1348. Tento přístroj je napájen akumulátorem NiMH, který se dobíjí prostřednictvím adaptéru. Nepotřebujete tedy baterie ani přístup k elektrické síti. Na druhou stranu musíte počítat s častějším pobytem zařízení v nabíječce. Průměrná výdrž je okolo 1 hodiny a délka dobíjení 6-8 hodin.

Eta Rollo 1348 disponuje odnímatelným nástavcem s brusným kotoučem. Potěší relativně štědré příslušenství, které zahrnuje i náhradní hlavici a taky speciální čisticí kartáček a ochranný kryt. Pilník je určen na suchou pedikúru, ale hlavice je omyvatelná pod tekoucí vodou. Specialitou je přítomnost integrovaného osvětlení pro snadnější použití za špatných světelných podmínek.

Eta Rollo 1348 nabízí velmi solidní účinnost a výkon. Ačkoli akumulátor nemá kdovíjakou výdrž, zařízení lze používat i zapojené do zásuvky. Celkově jde o kvalitní kousek, který běžného uživatele rozhodně nezklame.

Co potěší

 • Síťové/akumulátorové napájení
 • Bohaté příslušenství
 • Solidní účinnost
 • Integrované osvětlení

Co zamrzí

 • Slabý akumulátor, dlouhé nabíjení bez signalizace stavu

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 499 Kč

Koupit v obchodě

#5 Rowenta EP2702F0 (od 899 Kč)

 Recenze Rowenta EP2702F0  Rowenta EP2702F0 je sice dražší, ale velmi elegantní bruska na paty, která zaujme kompaktním designem a taky poměrně bohatou výbavou – a to co se týče funkcí i příslušenství.

Především se můžete těšit na dvourychlostní chod. Snadno si tak brusku přizpůsobíte svým potřebám. Velkou výhodou je taky přítomnost hned dvou typů nástavců. Jeden je hrubší a využijete jej na péči o pevnější, ztvrdlou kůži na patách; druhý jemnější uplatníte na přední části chodidla.

Bruska je určena pouze pro suché broušení, přesto může nabídnout velmi solidní komfort a ani co do výkonnosti a účinnosti vás jistě nezklame. Příslušenství zahrnuje kromě dvou typů omyvatelných hlavic i drobný štěteček pro jejich důkladné čištění. Bruska Rowenta EP2702F0 je napájena ze sítě, a proto si nemusíte dělat hlavu s bateriemi nebo nabíjením akumulátoru.

Ačkoli si tento model vysloužil v našem testu brusek na paty až předposlední místo, jde stále o velmi kvalitní produkt, který si jistě najde mnoho příznivců.

Co potěší

 • Kompaktní provedení
 • Dvě rychlosti
 • Dva typy hlavic

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 899 Kč

Koupit v obchodě

#6 AEG PHE 5642 (od 349 Kč)

 Recenze AEG PHE 5642  Na poslední místo doputovala bruska značky AEG s označením PHE 5642. Tento model rozhodně dokáže zaujmout velmi nízkou pořizovací cenou. V tomto ohledu patří mezi nejlevnější brusky, přesto zaujme dostačující kvalitou. U AEG PHE 5642 výrobce deklaruje, že je vhodná i pro diabetiky, kteří mají speciální nároky na péči o nohy. Přesto je vhodné se před používáním poradit s lékařem.

Bruska disponuje jednou rychlostí a válcem, který zvládne 30 otáček za sekundu. Provedení je lehké, pohodlné a ergonomické, ale působí poněkud lacině. Velkou výhodou jsou hned čtyři různé válečky přímo v balení, odstupňované podle hrubosti. Potěší i velmi nízká cena náhradních válců. Bruska je napájena dvěma 1,5V bateriemi a provoz je poměrně úsporný. Tento model není vodotěsný a lze použít pouze pro suché broušení.

Co potěší

 • 4 různé nástavce
 • Levné náhradní hlavice
 • Po konzultaci vhodné pro diabetiky

Co zamrzí

 • Slabší výkon
 • Chybí hrubější válec

NAŠE HODNOCENÍ: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5) CENA: od 349 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat brusku na paty?

Vybrali jste si z recenzovaných modelů, nebo jste ještě pořád na vážkách? Pokud si nejste nejlepší volbou jistí, možná vám s rozhodnutím pomůže následující průvodce.

Jak lze pečovat o nohy?

Kromě elektrické brusky existují samozřejmě i jiné nástroje, které vám pomohou zbavit se ztvrdlé a odumřelé kůže na chodidlech. Zkusme se na ty základní podívat a porovnat je mezi sebou.

 Pemza 

Tradiční, přírodní řešení – využívá se kámen vzniklý ztvrdnutím lávové směsi. Má ideální strukturu k provádění pedikúry. Výhodou je velmi dostupná cena. Odstraňování kůže je ale nutné provádět na mokro (s dlouhým odmočením) a je pracnější. Nevýhodou je taky obtížnější údržba. Částice kůže ulpívají v pórech pemzy, a je proto nutné ji po použití velmi pečlivě vyčistit.

 Seřezávač 

Seřezávač kůže je ostrý nástroj, jehož výhodou je velmi příznivá pořizovací cena a taky schopnost poradit si i s velmi zatvrzelou kůží. Nevýhodou je právě práce s břitem, která vyžaduje zručnost. Je zde větší riziko poranění a tato varianta rozhodně není vhodná pro diabetiky.

 Rašple 

Rašple je v podstatě manuální variantou elektrické brusky. Sestává z brusné části a madla. Cena je různorodá, nejlevnější rašple lze pořídit cca od 50 Kč. Nevýhodou je pracné použití a nemožnost výměny brusné části – je třeba koupit celou novou rašpli.

 Elektrická bruska 

A konečně k bruskám, které byly předmětem naší recenze. Jejich zásadní výhodou je vysoká účinnost v kombinaci s pohodlným použitím. Zvolit si můžete variantu pro mokré nebo suché použití – a existují i kombinované modely. Některé brusky jsou vhodné i pro diabetiky. Největší nevýhodou je cena, která začíná až na cca 300 Kč, pokud má mít zařízení reálnou účinnost.

Na mokré, nebo suché broušení?

Důležité rozhodnutí při výběru brusky spočívá v preferovaném způsobu použití. Pokud nejste v pedikúře zběhlí a nejste si jisti, jestli chcete brusku na mokré nebo suché použití, máme pro vás krátké srovnání obou možností.

 Suchá pedikúra 

Výhodou broušení prováděného za sucha je větší šetrnost. Kůže zůstává celistvá a riziko zranění a případně infekce je nižší. Tato metoda je proto jasnou volbou pro diabetiky nebo osoby trpící jinými problémy vyžadujícími zvýšenou opatrnost. Nevýhodou je nižší účinnost zejména při boji s velmi zatvrzelou kůží.

 Mokrá pedikúra 

Výhodu za mokra prováděné pedikúry je vyšší účinnost, možnost odstranit mozoly a velmi silné nánosy tvrdé kůže. Je ale potřeba voděodolná bruska. Brusky vhodné pro mokré použití lze ale zpravidla použít zároveň i za sucha. Bývají nicméně dražší.

Na co se při výběru zaměřit?

Kromě samotného způsobu použití je při výběru vhodné zaměřit se i na další faktory. Nemusíte se ale bát, že na vás výrobce nahrne lavinu technických parametrů, až vám půjde hlava kolem. Brusky jsou velmi jednoduchá zařízení a většinou jsou si dost podobné.

 Napájení 

Způsob napájení patří k nejvýznamnějším faktorům. Každá možnost má své výhody a nedostatky. Bateriové brusky jsou vyloženě cestovní a většina modelů vydrží poměrně dlouho, než je třeba články vyměnit.

Další variantou jsou akumulátorové brusky. U těch se zbavíte nutnosti pořizovat baterie, ale počítejte s tím, že je budete muset dobíjet výrazně častěji. Výhodné je, pokud lze brusku při nabíjení zároveň používat. Poslední možností jsou síťové brusky. Plusem je, že nemusíte řešit žádné baterie ani nabíjení a můžete získat i velmi vysoký výkon. Nevýhoda spočívá v závislosti na zdroji elektrické energie. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, zajímejte se u brusky o samotný napájecí kabel. Je důležité, aby byl dostatečně dlouhý a poddajný.

 Více rychlostí 

Některé brusky nabízejí více rychlostí chodu. Obvykle dvě. Pomalejší variantu můžete využít pro přední část chodidla, kde je kůže jemnější a citlivější. Rychlejší chod oceníte na patách.

 Čeho si ještě všímat? 

Roli by měla jistě hrát také jednoduchost údržby. Brusný kotouč či nástavec by měl jít snadno vyjmout a umýt pod tekoucí vodou. Misky vah může převážit také množství příslušenství nebo cena náhradních hlavic.

0 Sdílení

Přidat komentář

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin