Péče o tělo

Nejlepší kulmy na vlasy: TOP 6 produktů podle recenzí a testů

nejlepší kulmy na vlasyKrásné vlnité lokny či kudrliny pro všední dny i slavnostní příležitosti. Kulma mezi nejoblíbenější kosmetické pomůcky, kterými lze upravovat vlasy i svépomocí a dosáhnout zajímavé změny nebo vzhledu skoro jak z rukou profesionálního kadeřníka. Současné kvalitní kulmy jsou navíc nejen velmi propracované, ale dokážou být i šetrné vůči vlasům. Z krásného účesu tedy nemusíte mít výčitky svědomí. V dnešním článku se na tuto pomůcku bedlivě zaměříme a společně vás provedeme cestou k pořízení nejlepší kulmy na vlasy dle vašich možností, požadavků a potřeb. Zaměříme se na druhy těchto nástrojů a důležité parametry, ale chybět nebude ani přehled cenových relací nebo třeba krátké recenze osvědčených výrobců.

Výběr kulem je nesmírně široký a rozmanitý. Existuje několik konstrukčně vzájemně poměrně odlišných typů. Před tím, než se pustíte do nákupu, je vhodné se alespoň trochu zorientovat v možnostech. Ujasnit si, která kulma bude pro vás ideální. Potěší i velké cenové rozpětí, v němž si na své přijdou velmi nároční zájemci a profesionálové, ale i zákazníci, kteří hledají spíše dostupný produkt nebo ideální poměr ceny a kvality.

V našem textu jsme pro vás shrnuli to nejdůležitější, co se před nákupem vyplatí vědět. A jako obvykle pro vás máme i žebříček nejzajímavějších aktuálních modelů. Najdete v něm opravdu pěkné kousky, které vás mohou inspirovat. Zabrouzdejte však i do odborných či uživatelských recenzí kulem na vlasy. Dozvíte se v nich zkušenosti s konkrétními modely, jejich silné i slabé stránky, s nimiž se výrobce ani prodejce nepochlubí.

Nejlepší kulmy na vlasy na trhu

ProduktInfoHodnocení
#1Philips MoistureProtect BHB878
Nejlepší, vítěz našeho testu
✔️ na jedno natočení zdvojnásobí objem vašich vlasů
✔️ chrání svým keramickým povrchem pokrytým keratinem
✔️ udržuje přirozenou vlhkost vlasů
✔️ inteligentní systém natáčení vlasů bez zacuchávání
✔️ krátká doba nahřívání – za 30 vteřin
📌 od 2600 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#2Rowenta CF4710F0
Nejlepší cena / výkon
✔️ umožní vytvářet až čtyři různé styly úpravy vlasů
✔️ 6 možností nastavení teploty v rozmezí od 120 do 210 °C
✔️ pro hladký a lesklý vzhled
✔️ přizpůsobí se všem typům vlasů
✔️ doba nahřátí 60 s, LED displej
📌 od 1850 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#3Babyliss C1300E
Nejlepší automatická kulma
✔️ moderní loknovací kulma
✔️ 2 výměnné hlavice o průměru 33mm a 25mm
✔️ celý proces je 100% automatický s bezkartáčovým digitálním motorem
✔️ keramický povlak dokonale ochrání chrání vlasy
✔️ iontová technologie zaručí lesk
📌 od 2500 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#4Remington CI96W1
Nejlepší nejlevnější kulma
✔️ pro extra rychlou, efektivní a zdravou úpravu vlasů
✔️ kónický tvar a zúžené tělo (25 mm – 13 mm) pro luxusní spirálové lokny
✔️ rychlé zahřátí během 30 vteřin
✔️ zámek teploty k ochraně před nechtěnou změnou
✔️ s možností nastavení teploty v rozmězí 120-220°C
📌 od 600 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#5Rowenta CF4132D0 Multi Styler
Nejlepší kulma s nástavci
✔️ umožňuje vytvořit až 7 různých stylů díky 14 kusům příslušenství
✔️ díky vysokému výkonu udržuje kulma stabilních 180 °C
✔️ keramický povrch kulmy dodá vlasům větší lesk
✔️ má speciální přepínač nástavců Smart Switch pro bezpečnou výměnu žehlicích a krepovacích desek
📌 od 1400 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#6BaByliss Pro MiraCurl BAB2665E
Nejlepší profi kulma
✔️ ideální pro středně dlouhé a dlouhé vlasy
✔️ pramen vlasů je automaticky vtažen do keramické komory
✔️ nastavení 3 směrů tvorby loken - k obličeji, od obličeje, nebo automatické nastavení
✔️ 3 nastavení teploty 190 ° C, 210 ° C, 230 ° C s dlouhotrvajícím účinkem a možností použití na různé typy vlasů
✔️ MaxLifePRO motor vydrží až 10000 hodin
📌 od 3200 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze

Jak vybrat kulmu na vlasy

Na co se při výběru kulmy na vlasy soustředit? V první řadě se podíváme na to, jaké typy a varianty těchto nástrojů vlastně existují a pokusíme se vystihnout jejich přednosti i nedostatky či nevýhody. Když budete mít jasno v tom, jaký konstrukční typ je pro vás ten pravý, přichází na řadu další parametry. Důležitý je především materiál povrchu, který zásadně ovlivní vlastnosti kulmy. Velmi důležitý je i průměr hlavice i technické záležitosti jako příkon, možnosti regulace teploty případně jiné užitečné funkce. Svou roli na miskách vah může sehrát i příslušenství.

jak vybrat kulmu na vlasy

Konstrukční typy kulem na vlasy

Kulem se postupně vyvinulo hned několik typů, které se od sebe konstrukčně i vzhledově mohou docela lišit. Každý typ má ovšem taky specifické vlastnosti, odlišné výhody i nevýhody. Podívejte se na shrnutí nejdůležitějších variant a zkuste se zamyslet, která nejlépe odpovídá vašim potřebám.

Klasická čili klešťová kulma

Podobu klasické nebo taky klešťové kulmy zřejmě každý zná. Má dlouhý kulatý profil, lokny se přichycují pomocí svorky. Jde o nejznámější a vývojově nejstarší varianty kulmy. Výhodou je, že spousta lidí má s tímto nástrojem zkušenosti, jsou na něj zvyklí.

Manipulace je poměrně snadná, takže klasická kulma je vhodná i do začátků. Vytváří typické, rovnoměrné vlny po celé délce vlasů. Právě tato pravidelná, monotónní rovnoměrnost vln však může být pro někoho nevýhodou. Výsledek může působit poněkud uměle. Taky přichycení vlasů pomocí svorky nepatří úplně k nejšetrnějším. Klasická kulma je vhodná především pro občasné (příležitostné) nebo méně náročné použití. Rozhodně však má stále co nabídnout.

Kónická kulma

Velmi populární variantou je v současnosti kónická kulma, která vychází z klasické, ale má upravenou konstrukci. Základním rysem je zužující se tvar hlavice – a taky chybějící svorka. Co to znamená v praxi? Tento typ kulmy vytváří lokny mnohem přirozenějšího vzhledu, ne tak uměle pravidelné jako klasická verze. Jelikož nevyužívá svorku, je taky mnohem šetrnější, vlasy nestlačuje a nepoškozuje.

Má to ale i odvrácenou stránku. Kónická kulma je mnohem náročnější na manipulaci a získat správný grif pro efektivní používání chvíli potrvá. Někdy je proto k dispozici i rukavice, která má v začátcích chránit proti popálení při manipulaci a natáčení loken. Díky šetrnosti je však vhodnější pro časté nebo i každodenní použití, a pokud se s ní naučíte pracovat, jistě si ji oblíbíte.

Eliptická kulma

Jde o poměrně specifickou variantu, která představuje jakousi kombinaci klasického a kónického provedení. Spojuje některé výhody výše zmíněných typů. Je poměrně šetrná, nezpůsobuje otlaky a nepoškozuje konečky. Vytváří přitom zajímavé, rovnoměrné lokny. Nevýhodou je poměrně malý výběr.

Automatická kulma

Moderní a velmi pohodlná varianta, kterou jistě oceníte při častém použití. Jasnou výhodou je velmi jednoduché použití. Tato kulma je totiž samonavíjecí – lokny namotává a zvlňuje pomocí motorku, který pohání vnitřní váleček. Práce je nejen snadná, ale taky rychlá. Jde de facto o vyšší vývojovou variantu klasické kulmy. Zásadní nevýhoda je nabíledni – tento typ patří v průměru mezi nejdražší.

Spirálová kulma

Další velmi zajímavou variantu představuje kulma spirálová, kterou poznáte na první pohled podle vodícího profilu, na který lze vlasy pohodlně a rychle namotat. Někdy je možné nastavit i více velikostí vln.

Trojkulma

Za zmínku pak jistě stojí i varianta známá jako trojkulma, která vytváří typické vlnky známé jako (finger waves), které byly módní především ve 30. letech minulého století. Dneska je retro opět v kurzu, a pokud jste se v tomhle stylu zhlédli, možná je to ta pravá volba. Výhodou je taky poměrně velmi snadné použití.

Kulmofén

Samostatnou kapitolou jsou pak takzvané kulmofény. Z názvu jasně vyplývá, že spojují funkci fénu a kulmy. Vlasy jsou ještě za vlhka natáčeny a zároveň vysoušeny. Jde rovněž o velmi oblíbenou kosmetickou pomůcku, která vám pomůže vytvořit krásný a pevný účes rovnou při sušení vlasů.

Výběr kulmy podle průměru hlavice

Jak jsme již řekli, velmi důležitým faktorem při výběru je taky průměr hlavice. Rozpětí je poměrně značné. Existují velmi útlé kulmy s šířkou hlavice kolem 9 mm, ale taky robustní modely s průměrem i 40 mm nebo více.

 • Velmi úzké kulmy (do cca 15 mm) – Vhodné spíš pro kratší, jemné vlasy nebo úpravu již zvlněných vlasů. Vytváří drobné vlnky a použití je pochopitelně pracnější a zdlouhavější. Výsledek však může být velmi elegantní.
 • Úzké kulmy (kolem 20 mm) – Opět spíše pro kratší nebo středně dlouhé vlasy, spíše tenčí a jemnější. Vytváří menší kudrlinky i v retro stylu.
 • Střední kulmy (kolem 25 mm) – Jde o oblíbenou a velmi univerzální šířku, kterou ocení i začátečníci. Vytváří velmi pěkné vlnky na různých druzích vlasů. Pokud nemáte vyhraněný styl nebo jasnou představu, tato všestranná varianta stojí za úvahu.
 • Širší kulmy (přes 30 mm) – Vhodné zejména pro dlouhé i velmi dlouhé vlasy. Vytvářejí větší, ladné vlny.
 • Velmi široké kulmy (kolem 40 mm) – Omezenější použití. Vhodné především pro rovné velmi dlouhé vlasy, na kterých vytvářejí spíše koncové zaoblení než pravidelné kudrliny.

dlouhé vlasy

Zpracování povrchu

Další velmi důležitý aspekt. Při výběru kulmy se rozhodně zaměřte na materiálové zpracování povrchu a jeho kvalitu. Možností je poměrně mnoho a každé řešení má svá pro i proti. Zde jsou základní varianty.

Nerez

Patří mezi nejdostupnější, spíše základní varianty zpracování hlavice. Jeho hlavní výhodou (kromě ceny) je velmi rychlé rozehřátí bez dlouhého čekání. Nevýhodou je minimální šetrnost vůči vlasům. Jistě nelze příliš doporučit pro jemné a citlivé vlasy.

Teflon

Teflonové zpracování se vyznačuje poměrně univerzálními vlastnostmi. Opět jde o cenově dostupnější řešení, ale výrazně šetrnější než v případě nerezu.

Titan

Titan už rozhodně patří do vyšší – či spíše nejvyšší – třídy. Není však nutný ani vhodný pro každý typ vlasů. Naopak se hodí především pro náročné použití s hustými, silnými či hrubými a nepoddajnými vlasy. Lze dosáhnout velmi vysokých teplot. Titan se rozehřívá rovnoměrně a je nesmírně odolný.

Turmalín

Turmalín je na rozdíl od titanu skvělou volbou především pro jemné až velmi jemné vlasy. Používají se nízké teploty a dochází k „ionizaci“, která minimalizuje vysoušení a poškození vlasů. Poskytuje vlasům lesk a soudržnost.

Keramika

Keramické kulmy jsou oblíbené a poměrně značně univerzální. Rychle se rozehřejí a teplo zůstává rovnoměrně rozložené. Lze pracovat i s nízkými teplotami pro šetrné použití na jemnějších vlasech.

Příkon kulmy

Příkon má vliv především na rychlost rozehřátí kulmy a stabilitu teploty. Výkonnější kulma vám tedy ušetří čas a bude pracovat efektivněji. Vyšší příkon znamená taky vyšší spotřebu, ale v případě kulmy, kterou většina lidí používá nejvýš pár minut denně, není až tak relevantní spotřebu řešit.

Teplota a regulace

Současné kulmy obvykle nabízejí regulaci teploty v několika krocích. Jde o velmi důležitou a užitečnou funkci. Různé teploty se hodí pro různé druhy vlasů.

 • Nízké teploty (do cca 130°C) se hodí pro jemné, citlivé vlasy, se kterými je třeba zacházet šetrně. S těmito teplotami si nejlépe poradí keramické a turmalínové kulmy.
 • Střední teploty (kolem 150-180°C) jsou vhodné pro jemnější až normální vlasy. Zvládá je dobře většina kulem.
 • Vyšší teploty až vysoké teploty (cca 180 až 200°C nebo více) – hodí se pro normální až hrubé, silné a nepoddajné vlasy. S vysokými a velmi vysokými teplotami si nejlépe rozumí titanové kulmy.

Video

Ceny kulem na vlasy

Za kolik lze pořídit kvalitní kulmu na vlasy? Zde pro vás máme krátkou nápovědu, která vám pomůže s orientací.

✅ Kulmy do 500 Kč

Nejlevnější kulmy vhodné spíš pro zcela sporadické a nenáročné použití. Setkáte se spíše s obyčejnými materiály, jako je nerez, možná teflon. Příkon bude nižší, minimum dalších funkcí.

✅ Kulmy do 2000 Kč

Nejoblíbenější relace, ve které najdete vynikající výběr. Na své si přijde většina uživatelů. Obvyklé jsou i kulmy z lepších materiálů: keramiky, turmalínu či titanu. Dobrá volba pro častější a náročnější použití.

✅ Kulmy nad 2000 Kč

Vysoce kvalitní a výkonné kulmy ze špičkových materiálů. Zde už si vyberou i nároční zákazníci a taky profesionálové.

Nejlepší značky kulem na vlasy

Úplně na závěr pro vás máme ještě přehlídku několika významných výrobců kulem.

 • Remington – Tradiční, osvědčená a velmi populární značka. Jedny z nejprodávanějších kulem na vlasy vůbec. Skvělý výběr a ověřená kvalita.
 • Babyliss – Oblíbená a dobře hodnocená značka, která nabízí různé druhy kulem především ve střední, ale i nižší cenové relaci.
 • Rowenta – Další známý hráč. Menší výběr, ale řada velmi oblíbených modelů se skvělým poměrem ceny a výkonu. Výborné výsledky v testech kulem.
 • Sencor – Tuzemská značka, která nabízí několik velmi dostupných modelů vhodných pro méně náročné zájemce.
ProduktInfoHodnocení
#1Philips MoistureProtect BHB878
Nejlepší, vítěz našeho testu
✔️ na jedno natočení zdvojnásobí objem vašich vlasů
✔️ chrání svým keramickým povrchem pokrytým keratinem
✔️ udržuje přirozenou vlhkost vlasů
✔️ inteligentní systém natáčení vlasů bez zacuchávání
✔️ krátká doba nahřívání – za 30 vteřin
📌 od 2600 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#2Rowenta CF4710F0
Nejlepší cena / výkon
✔️ umožní vytvářet až čtyři různé styly úpravy vlasů
✔️ 6 možností nastavení teploty v rozmezí od 120 do 210 °C
✔️ pro hladký a lesklý vzhled
✔️ přizpůsobí se všem typům vlasů
✔️ doba nahřátí 60 s, LED displej
📌 od 1850 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#3Babyliss C1300E
Nejlepší automatická kulma
✔️ moderní loknovací kulma
✔️ 2 výměnné hlavice o průměru 33mm a 25mm
✔️ celý proces je 100% automatický s bezkartáčovým digitálním motorem
✔️ keramický povlak dokonale ochrání chrání vlasy
✔️ iontová technologie zaručí lesk
📌 od 2500 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#4Remington CI96W1
Nejlepší nejlevnější kulma
✔️ pro extra rychlou, efektivní a zdravou úpravu vlasů
✔️ kónický tvar a zúžené tělo (25 mm – 13 mm) pro luxusní spirálové lokny
✔️ rychlé zahřátí během 30 vteřin
✔️ zámek teploty k ochraně před nechtěnou změnou
✔️ s možností nastavení teploty v rozmězí 120-220°C
📌 od 600 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#5Rowenta CF4132D0 Multi Styler
Nejlepší kulma s nástavci
✔️ umožňuje vytvořit až 7 různých stylů díky 14 kusům příslušenství
✔️ díky vysokému výkonu udržuje kulma stabilních 180 °C
✔️ keramický povrch kulmy dodá vlasům větší lesk
✔️ má speciální přepínač nástavců Smart Switch pro bezpečnou výměnu žehlicích a krepovacích desek
📌 od 1400 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#6BaByliss Pro MiraCurl BAB2665E
Nejlepší profi kulma
✔️ ideální pro středně dlouhé a dlouhé vlasy
✔️ pramen vlasů je automaticky vtažen do keramické komory
✔️ nastavení 3 směrů tvorby loken - k obličeji, od obličeje, nebo automatické nastavení
✔️ 3 nastavení teploty 190 ° C, 210 ° C, 230 ° C s dlouhotrvajícím účinkem a možností použití na různé typy vlasů
✔️ MaxLifePRO motor vydrží až 10000 hodin
📌 od 3200 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
0 Sdílení