Péče o tělo

Nejlepší masážní pistole: TOP 6 produktů podle recenzí a testů

nejlepší masážni pistoleKaždý, kdo vykonává fyzicky namáhavé činnosti – ať už v práci, při koníčku nebo sportu – jistě zná nepříjemné bolesti a pocity ztuhlosti svalů a napětí svalů. Jde o velmi nepříjemný průvodní jev přetažení a nedostatečné regenerace, který může omezovat v další aktivitě. Aktivní sportovci, kteří se s tím problémem potýkají často nebo pravidelně, už vědí, že nejlepší pomocí je pořádná, kvalitní masáž. Ne každý si ale může dovolit vyrazit na masáž, kdykoli se ozve bolest svalů – ať už z časových, finančních nebo jiných důvodů. V dnešním článku se proto podíváme na zajímavou specialitu, budeme totiž vybírat nejlepší masážní pistoli – a to na základě důležitých parametrů, ale i recenzí nebo ceny.

Možná teď kroutíte hlavou, protože o masážní pistoli slyšíte poprvé. Není se co divit. Jde o moderní masážní pomůcku, která zatím není nijak masově rozšířená ani notoricky známá. Je ale docela možné, že v následujících letech se to změní. Výhody tohoto přístroje jsou totiž skvělé. I z toho důvodu jsme se rozhodli vám ho dnes zevrubně představit, pozornost si totiž rozhodně zaslouží. Sortiment, který je u nás k dostání, je navíc dostatečný, aby bylo z čeho vybírat. Masážní pistole se může stát vaším každodenním (nebo občasným) věrným společníkem. V následujícím průvodci vám vysvětlíme, co umí, k čemu se může hodit a jak pořídit tu nejlepší.

Abychom nemluvili jen obecně, sestavili jsme pro vás taky žebříček, v němž najdete nejzajímavější současné modely v různých cenových relacích. Možná vám některý padne do okna. Kromě informací v našem článku se však před nákupem seznamte i s uživatelskými recenzemi masážních pistolí. Berte je však vždy spíš jako nápovědu či vodítko.

Nejlepší masážní pistole na trhu

ProduktParametryHodnoceníCena
TIPStrechFit FlexGun™ 2.0
Napájení: integrovaná baterie (4-5 h)
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: 10
Funkce: Display , Nastavení intenzity , Vyměnitelné nástavce
✔️ elegantní a čistý design
✔️ 6 vyměnitelných aplikačních hlavic
✔️ možnost volby z 10 úrovní intenzity
✔️ 30 dní na vrácení peněz
⭐ 100 %do 2650 Kč Číst recenze
#1Bodysonic BS MG03 Champagne
Napájení: Na baterie
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: 20
Funkce: Display , Nastavení intenzity , Vyměnitelné nástavce
✔️ v moderním a zároveň ergonomickém designu
✔️ 6 vyměnitelných aplikačních hlavic
✔️ možnost volby z 20 úrovní rychlosti a intenzity v rozsahu 1200-3200 rázů za minutu
⭐ 100 %do 3500 Kč Číst recenze
#2Therabody Theragun G5 Pro
Napájení: Baterie (až 150 min)
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: Upravitelné rozmezí rychlosti (1750-2400 perkusí za minutu)
Funkce: Display , Nastavení intenzity
✔️ Nabízí několik úrovní rychlosti
✔️ Možnost stažení aplikace do chytrého zařízení s iOS či Android
✔️ Balení obsahuje 6 masážních nástavců
⭐ 100 %do 15500 Kč Číst recenze
#3GymBeam Masážní pistole VI
Napájení: Na baterie
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: 6
✔️ Skvělý poměr cena / výkon
✔️ rychlost až 3 200 perkusí za minutu
✔️ vybavena dotykovým LCD displejem a 30 úrovněmi intenzity
✔️ nízká hmotnost (jen 1,2 kg)
⭐ 99 %do 2200 Kč Číst recenze
#4NAIPO MGG-2103
Napájení: Baterie (2500 mAh)
Počet hlavic: 5
Počet rychlostí: 5
ce
✔️ 5 masážních hlavic pro různé části těla
✔️ Kompaktní rozměry a nízká hmotnost 870 g
✔️ S 5 úrovněmi intenzity
✔️ Rozsah otáček 1200-3200 ot./min
⭐ 97 %do 2800 Kč Číst recenze
#5inSPORTline Rondys
Napájení: Baterie (1500 mAh)
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: 20
✔️ bytelná, kompaktní konstrukce
✔️ frekvence vibrací: 1800 - 3000 rpm
✔️ praktické pouzdro pro snadný přenos
⭐ 94 %do 2900 Kč Číst recenze
#6Wellife Relax RC-MG-030
Napájení: Baterie (2000 mAh)
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: 20
✔️ vibrace: 1 200 - 3 300 RPM
✔️ doba provozu: 2 až 5 hodin (v závislosti na rychlosti)
✔️ 20 úrovní rychlosti (vibrací)
✔️ Skvělé recenze a 97% spokojenost uživatelů
✔️ Nízká cena
⭐ 92 %do 2000 Kč Číst recenze

Nejlepší značky masážních pistolí

Které značky nabízejí vysokou kvalitu v poměru k ceně?

  1. Insportline – vyrábí pod svoji značkou aktuálně dvě masážní pistole Rondys a levnější Bitigo. Mezi uživateli jsou oblíbené a nabízejí spíše průměrné hodnoty.
  2. Theragun – Tato značka nabízí především špičkové a profesionální masážní pistole pro velmi náročné použití. Ceny od 10 000 Kč. Ostatně reklamu na tyto pistole nedělá nikdo jiný než slavný fotbalista Cristian Ronaldo.
  3. GymBeam – jedna z nejprodávanějších a neoblíbenějších značek masážních pistolí nese označení GymBeam Black VI. Má skvělé hodnocení od uživatelů a skvělý poměr ceny a výkonu.
  4. Decathlon – také tato značka se může pyšnit masážními pistolemi. Aktuálně nabízí 3 modely od 1400 Kč do 2400 Kč. Vyznačují se moderním designem a nejprodávanější je model za 2400 Kč.
  5. HMS – Jedna z velmi populárních značek těchto nástrojů. Potěší výbornou kvalitou a taky cenovou rozmanitostí. HMS nabízí pistole od cca 1000 Kč, ale i velmi drahé modely.
  6. Tunturi – Velmi kvalitní masážní pistole v nižší střední cenové relaci do cca 5000 Kč.

Jak vybrat masážní pistoli

Výběr masážní pistole se musí v prvé řadě odvíjet od vašich potřeb a nároků. Jiný model zvolí aktivní nebo profesionální sportovec pro náročné denní použití a jiný rekreační sportovec pro občasnou masáž. Mezi důležité parametry jistě patří materiálové zpracování, počet nástavců, doba nabíjení a výdrž baterie, příkon motoru nebo počet rychlostí.

Důležitou roli bude vždy jistě hrát taky cena – i na tento faktor se v našem textu zaměříme. Na závěr vám pak krátce představíme několik významných výrobců této pomůcky, o jejichž sortiment se vyplatí zajímat.

Kdy a jak pomáhá masáž?

Masáž je procedura velmi starého původu, zmínky o ní můžeme najít už ve starověkém Egyptě, Číně, Indii, ale třeba taky v Řecku nebo Římě. Právě v antickém Řecku se masáže příznačně spojila se sportem a začala dostávat podoby, v jaké ji známe dnes. Masáží existuje ohromná paleta typů a slouží různým účelům, od relaxačních přes regenerační až po rehabilitační. Mezi typické přínosy masáže patří:

  • Uvolnění svalového napětí a usnadnění regenerace, stimulace krevního a mízního oběhu, pozitivní vliv na rozsah pohybu, vliv na celkový fyzický i psychický stav člověka.

Masáž je tedy skutečně malý zázrak a není divu, že spousta aktivně žijících lidí by chtěla mít svého soukromého maséra či maséru. To většinou není možné, a tak se na trhu objevují různá náhradní řešení. Mohou mít rozmanité podoby, oblíbené jsou různé přístroje a vaničky na masáž nohou, masážní límce a návleky nebo podložky nebo i prosté mechanické pomůcky. Masážní pistole patří mezi nejnovější alternativy.

Jak funguje masážní pistole

Masážní pistole je ruční přístroj, který sestává z těla pistolového tvaru a masážního nástavce (typicky gumového či pěnového). Tento nástavec má nejčastěji podobu kuličky, ale může mít vícero podob – k tomu se ale teprve dostaneme. Tělo pistole ukrývá motorek, který vytváří vibrace, ty se přenáší do nástavce. Vibrace jsou velmi rychle, až v desítkách úderů za vteřinu. Rychlost se samozřejmě liší dle konkrétního zařízení a nastaveného stupně. Masážní pistole bývají obvykle napájeny dobíjecím akumulátorem. Princip je tedy velmi jednoduchý.

Perkusní terapie

Použití masážní pistole spadá do tzv. perkusní terapie, tedy terapie prováděné pomocí rázů, úderů či chcete-li pulzů. Jde o intenzivní terapii, která se soustředí na malý prostor a má výrazné účinky na prokrvení a svalový tonus. Některé studie naznačují, že právě perkusní masáž je až 30x efektivnější než běžné masážní techniky, protože dokáže proniknout hlouběji do tkáně. Masáž pomocí speciální pistole tak může mít skutečně velmi výrazný efekt.

masáž

Důležité parametry

Na jaké konkrétní vlastnosti a parametry se při výběru pistole zaměřit?

Materiálové zpracování

U masážních pistolí je běžně používaným materiálem plast, s kovovým provedením těla se setkáte zřídka a u drahých modelů. Plast ale může mít velmi rozdílnou kvalitu, opravdu kvalitní a odolný plast disponuje vysokou odolností a životností a obstojí i při velmi náročném a intenzivním používání. Důležitá je samozřejmě i kvalita motorku a dalších vnitřních komponent. Obě tyto věci (kvalitu plastu, komponentů) nelze dost dobře poznat na první pohled. Řídit se můžete například cenou, značkou, recenzemi a testy masážních pistolí a částečně vám může napovědět i hmotnost.

Nástavce a jejich počet

Základním nástavcem masážní pistole je kulička zhruba o velikosti golfového míčku. Je ideální pro běžnou regenerační a uvolňující masáž spíše střední intenzity a pro časté použití. Pro intenzivnější a hlubší masáž lze použít plošinkový nástavec, vhodný je pro velké svalové partie a vysokou míru napětí. Hřibová hlavice poslouží pro jemnější masáž menších svalů. Vidlicová hlava je skvělá na masáž šíje, krku a svalů kolem páteře.

Existuje i speciální nástavec na rozpouštění tzv. trigger-pointů, což jsou zvlášť bolestivé body ve svalech. Tento nástavec může mít tvar kuželu nebo nožky. Tento výčet nástavců však rozhodně není kompletní. Při výběru pistole se tedy zaměřte i na počet a typy nástavců a ujistěte se, že má přístroj všechny hlavice, které budete potřebovat.

Počet a rozsah rychlostí

Zvlášť u levnějších modelů se nemusí být snadné dopátrat, v jakém frekvenčním rozsahu pracují. Kvalitní přístroje ale dokážou vyvinout rychlost i 50 a více úderů za vteřinu. Rychlost lze samozřejmě regulovat v určitém počtu stupňů. V závislosti na konkrétním modelu může být rychlostních stupňů třeba jen 3-5 anebo i 20 nebo více. Roli hraje i „zdvih“ hlavice při vibracích (v řádu mm). Čím vyšší je, tím intenzivní masáž dokáže přístroj poskytnout. Velmi kvalitní přístroje mají zdvih i 10 a více mm.

Napájení

Většina pistolí je napájena pomocí dobíjecího akumulátoru, někdy se můžete setkat s praktickou kombinací akumulátorového a síťového napájení, což lze považovat za ideální řešení. Výdrž akumulátoru se velmi liší model od modelu, obvykle jde však o desítky minut až 1 nebo 3 hodiny u kvalitních modelů.

Nabíjení pak většinou také trvá několik desítek minut. Vzhledem k tomu, že pětiminutová masáž je za běžných okolností dostačující „dávka“, ani slabší akumulátor vás pravděpodobně nebude zásadně zdržovat nebo omezovat.

Na co si dát pozor?

Masážní pistole – zvláště ty kvalitní – jsou velmi účinné terapeutické nástroje a s tímto vědomím je třeba přistupovat k jejich používání. Velmi dobře se seznamte s návodem k použití a zařízení používejte uvážlivě. Při běžné regenerační masáži obvykle stačí nastavit nízkou nebo nejnižší rychlost, i ta poskytne dostatečnou intenzitu. Někdy je vhodnější zvolit raději delší čas masáže než zvyšovat intenzitu. Zvlášť obezřetní buďte v oblasti velkých žil, cév, kostí a páteře. Tady je třeba postupovat velmi jemně a opatrně, ideálně s odpovídajícím jemným nástavcem.

Video

Ceny masážních pistolí

Masážní pistole jsou k dostání v poměrně značném cenovém rozpětí. Pojďme se podívat na cenové relace.

✅ Masážní pistole do 2000 Kč

Nejlevnější modely lze pořídit kolem 1000 Kč. Do dvou tisíc najdete pěkný výběr základních pistolí pro méně náročné, spíše občasné použití. Funkční výbava i příslušenství přitom mohou být velmi dobré. V této ceně lze pořídit pistole některých známým značek (např. HMS) a je to jistě lepší volba než koupě velmi levné pistole z pochybného zdroje (čínské e-shopy apod.).

✅ Masážní pistole do 10 000 Kč

Velký výběr kvalitně zpracovaných pistolí vhodných i pro náročné, každodenní použití. Odolné zpracování, velmi dobré parametry.

✅ Masážní pistole nad 10 000 Kč

Tady už jde často o prakticky profesionální vybavení. Využijí ho nejnáročnější uživatelé (např. profesionální sportovci) anebo provozovatelé masážních salónů.

Nejprodávanější masážní pistole na trhu

Toto jsou nejprodávanější masážní pistole na trhu podle nákupního portálu Heureka.cz

ProduktParametryHodnoceníCena
TIPStrechFit FlexGun™ 2.0
Napájení: integrovaná baterie (4-5 h)
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: 10
Funkce: Display , Nastavení intenzity , Vyměnitelné nástavce
✔️ elegantní a čistý design
✔️ 6 vyměnitelných aplikačních hlavic
✔️ možnost volby z 10 úrovní intenzity
✔️ 30 dní na vrácení peněz
⭐ 100 %do 2650 Kč Číst recenze
#1Bodysonic BS MG03 Champagne
Napájení: Na baterie
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: 20
Funkce: Display , Nastavení intenzity , Vyměnitelné nástavce
✔️ v moderním a zároveň ergonomickém designu
✔️ 6 vyměnitelných aplikačních hlavic
✔️ možnost volby z 20 úrovní rychlosti a intenzity v rozsahu 1200-3200 rázů za minutu
⭐ 100 %do 3500 Kč Číst recenze
#2Therabody Theragun G5 Pro
Napájení: Baterie (až 150 min)
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: Upravitelné rozmezí rychlosti (1750-2400 perkusí za minutu)
Funkce: Display , Nastavení intenzity
✔️ Nabízí několik úrovní rychlosti
✔️ Možnost stažení aplikace do chytrého zařízení s iOS či Android
✔️ Balení obsahuje 6 masážních nástavců
⭐ 100 %do 15500 Kč Číst recenze
#3GymBeam Masážní pistole VI
Napájení: Na baterie
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: 6
✔️ Skvělý poměr cena / výkon
✔️ rychlost až 3 200 perkusí za minutu
✔️ vybavena dotykovým LCD displejem a 30 úrovněmi intenzity
✔️ nízká hmotnost (jen 1,2 kg)
⭐ 99 %do 2200 Kč Číst recenze
#4NAIPO MGG-2103
Napájení: Baterie (2500 mAh)
Počet hlavic: 5
Počet rychlostí: 5
ce
✔️ 5 masážních hlavic pro různé části těla
✔️ Kompaktní rozměry a nízká hmotnost 870 g
✔️ S 5 úrovněmi intenzity
✔️ Rozsah otáček 1200-3200 ot./min
⭐ 97 %do 2800 Kč Číst recenze
#5inSPORTline Rondys
Napájení: Baterie (1500 mAh)
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: 20
✔️ bytelná, kompaktní konstrukce
✔️ frekvence vibrací: 1800 - 3000 rpm
✔️ praktické pouzdro pro snadný přenos
⭐ 94 %do 2900 Kč Číst recenze
#6Wellife Relax RC-MG-030
Napájení: Baterie (2000 mAh)
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: 20
✔️ vibrace: 1 200 - 3 300 RPM
✔️ doba provozu: 2 až 5 hodin (v závislosti na rychlosti)
✔️ 20 úrovní rychlosti (vibrací)
✔️ Skvělé recenze a 97% spokojenost uživatelů
✔️ Nízká cena
⭐ 92 %do 2000 Kč Číst recenze
0 Sdílení