Péče o tělo

Nejlepší obličejové LED masky na pleť: TOP 3 produkty podle recenzí a testů

nejlepší led masky na obličej
Obličejové masky zná nejspíš každý. Ale co takhle LED maska? Pomůcka, která na první pohled vypadá spíše jako rekvizita z hororu nebo sci-fi filmu. Je to zase jen další prchavý a bizarní výstřelek, anebo skutečně funkční kosmetická metoda? Ačkoli je netaktické prozrazovat pointu hned v úvodu, je třeba říct, že podle dostupných studií a informací je správně spíše možnost B. Jakkoli se to může zdát zvláštní nebo nevěrohodné. LED masky jsou u nás sice zatím okrajová záležitost, ale použitý princip se ve skutečnosti používá v dermatologickém odvětví již velmi dlouho. Ani domácí modely LED masek nejsou zas takovou novinkou. U nás jsou k dostání minimálně deset let. Je tedy na čase se na tuto zajímavou kuriozitku podívat trochu pod lupou. V dnešním průvodci najdete komplexní informace o tomto typu produktů a samozřejmě se taky podíváme na to, jak vybrat nejlepší obličejovou LED masku.

Nabídka LED masek u nás zatím není zrovna enormní. Přesto už je možné vybírat z určitého sortimentu, v němž najdete i cenově rozdílné varianty. V dnešním článku se zaměříme na princip fungování a použití těchto masek. Zajímat nás bude, zda je jejich účinnost reálná a ověřená a taky zda jsou zdravotně nezávadné. Najdete zde i krátké mini recenze některých u nás nejznámějších modelů těchto masek. Protože v případě kvalitních a funkčních modelů nejde o právě levnou záležitost, jistě se rádi dozvíte co nejvíce informací, než se rozhodnete masku zakoupit.

Kromě výše zmíněného se můžete těšit taky na žebříček nejlepších LED masek, které jsou u nás k dostání. Bohužel, české internetové prostředí je na nejrůznější testy a recenze LED masek ještě poměrně skoupé, přesto se tu a tam s nějakými setkat můžete. LED masky už vyrábějí a nabízejí dokonce i některé české značky. Za všechny lze jmenovat například významnou společnost InSportLine.

Nejlepší LED masky na tvář na trhu

ProduktInfoHodnocení
#1Palsar7 LED maska na obličej
✔️ Napomáhá při léčbě akné, vyhlazení vrásek, odstranění pigmentu a skvrn,
✔️ Pro omlazení pleti a vypnutí pokožky
✔️ Maska obsahuje 7 druhů LED světel
📌 od 5200 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#2inSPORTline Hilmana
✔️ Napomáhá k redukci vrásek, prokrvení obličeje a podporuje cirkulaci krve
✔️ Ošetřuje také krk
✔️ Maska disponuje celkem 138 + 54 kvalitními LED světly
📌 od 3000 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#3inSPORTline Manahil
✔️ Pomůže zlepšit kvalitu pleti v pohodlí domova
✔️ Maska disponuje celkem 112 kvalitními LED světly
✔️ Ošetřuje pouze obličej
📌 od 2700 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Číst recenze

Jak vybrat obličejovou LED masku

Výběr LED masky může být ošemetný. Prvořadým zájmem zcela pochopitelně je, aby byla maska skutečně funkční. Ještě donedávna šlo přitom o zařízení prakticky výlučně určená pro profesionální použití v dermatologii. Dnes si masku sice můžete koupit domů, ale jak poznat, že je srovnatelně účinná?

Palsar7 LED maska na obličej
Palsar7 LED maska na obličej

V první řadě doporučujeme vyhnout se pochybným a podezřele levným produktům např. z čínských e-shopů, jako je Aliexpress a podobně. V takovém případě je dost možné, že získáte jen pěknou blikající hračku. Šetřit za každou cenu se u takového druhu výrobků zkrátka nevyplácí. Při výběru je dále důležité sledovat rozsah nabízených vlnových délek, barev a funkcí (vše si níže vysvětlíme), počet diod, ale třeba i materiálové zpracování.

Co je LED maska a jak funguje?

V první řadě bychom si měli posvítit na samotný princip fungování LED masky. Tato pomůcka vypadá jako vybavení na maškarní ples. Uvnitř masky ve tvaru obličeje jsou umístěny LED diody. Tyto diody vysílají světlo ve viditelné části spektra. Tedy světlo o vlnových délkách v rozmezí 380 až 750 nanometrů.

Různé vlnové délky způsobují specifické zabarvení světla. Barevná paleta u LED masek není zdaleka jen na efekt, ale zásadně se podílí na konkrétních účincích terapie. Každá barva (určité rozpětí vlnových délek) má na pokožku jiný vliv. Masky nabízejí spektrum barev a je důležité zvolit tu správnou podle toho, po jakém účinku toužíte. Později se na barvy a jejich funkce podíváme podrobněji.

Opravdu LED terapie účinkuje?

Jelikož jde o dlouhodobě používanou metodu, jsou k dispozici i výsledky četných studií a výzkumů. Dermatologové deklarují, že konkrétní vlnové délky světla mohou mít při dostatečné intenzitě prokazatelný vliv na zdraví pokožky.

Princip fungování je tedy vědecky ověřený. To samo o sobě ještě neříká nic o tom, zda je opravdu účinná ta či ona konkrétní maska. Proto je třeba dobře vybírat a vsadit na ověřenou kvalitu. Aby se účinek výrazněji projevil, je potřeba dostatečný výkon, který laciné a nekvalitní masky nejspíš nebudou schopné poskytnout.

Je používání LED masek bezpečné?

Tento typ terapie se používá už po dekády v dermatologii a estetické kosmetice např. k léčbě zánětů, akné a jiných kosmetických problému a nejsou pozorovány negativní dopady na lidský organismus. Obecně jsou i domácí masky považovány za bezpečné.

Jediný rozporuplný bod spočívá v potenciálním riziku pro zrak – podle všeho především v kombinaci s určitými očními onemocněními a užíváním některých léků. Řada odborníků se shoduje, že je celkově rozumné používat při aplikaci masky i vhodnou ochranu očí.

I v návodech k většině LED masek se dočtete, že při použití je vhodné mít zavřené oči nebo si je zakrýt například klapkami, páskou, kouskem textilu apod. Nejde o nijak složité nebo dramatické omezení, proto doporučujeme tyto zásady respektovat.

Stejně tak bývá v návodu uvedena doporučená délka použití, kterou byste rovněž neměli zbytečně překračovat. Zařízení taky nepatří do rukou dětem. Omezení použití se dále může vztahovat i na těhotné ženy, osoby s epilepsií nebo některými druhy kožních alergií. Pokud si nejste jistí, zkuste se v otázce vhodnosti použití masky poradit se svým dermatologem.

Jak se LED masky používají?

Masku lze obvykle přikládat na suchý a čistý obličej, anebo případně i v kombinaci s kosmetickými přípravky pro péči o pokožku. V takovém případě se obvykle využívá červená část spektra, kdy vlny pronikají hlouběji do kůže.

Při použití masky je třeba mít zavřené nebo zakryté oči, proto není možné provádět jinou činnost. Např. číst si, dívat se do mobilu, PC nebo např. na TV. Můžete proto tuto terapii rovnou pojmout jako celkovou relaxaci nebo prostor pro meditaci. Obvykle je možné s maskou sedět nebo ležet.

U většiny masek je typicky možné nastavit požadovanou barvu (a tedy i konkrétní účinky), délku trvání terapie a případně i intenzitu. A jak často masku používat? V tomto případě dejte na doporučení výrobce v návodu. Obvyklá délka je cca 20 až 30 minut alespoň třikrát týdně pro citelnější výsledky.

Barevné spektrum a konkrétní účinky

Jak jsme řekli, volba konkrétní barvy je důležitá, protože každá vlnová délka/barva má jiné účinky na pleť. Většina kvalitních současných masek nabízí rozsáhlejší spektrum barev. Zde je alespoň orientační přehled barev a účinků:

  • Červené spektrum – do 635 nm: Působí do hloubky až cca 3 mm. Má pozitivní vliv na celkové zpevnění pokožky, produkci kolagenu, omezení negativních účinků a poškození vlivem slunečního záření, regenerace tkání. Pomáhá i proti hlubokému akné či tzv. růžovce.
  • Žluté spektrum – do 560 nm: Pomáhá při redukci vrásek, regeneruje kůži po poškození sluncem, zjemňuje, odstraňuje drobné vady.
  • Zelené spektrum – do 520 nm: Působí především na pigment, srovnává barvu a odstraňuje pigmentové vady, skvrny apod.
  • Modré spektrum – do 450 nm: Kratší vlnové délky působí především antibakteriálně. Jsou účinné v boji proti akné, ekzémům, psoriáze apod.
  • Fialové spektrum – do 400 nm: Především regenerační účinky a působení proti akné.

K těmto barvám se mohou u některých masek přidat i další. Využívá se například i bílé světlo, které by mělo pokožku zpevňovat, omezovat dopad stárnutí a zrychlovat tkáňový metabolismus. Dále se můžete setkat např. s oranžovým či tyrkysovým světlem. Při výběru masky je vhodné zaměřit se právě na to, s jakými spektry/barvami zařízení pracuje a zda jsou pro vás tyto možnosti adekvátní.

Počet LED diod

Velmi důležitý je prostý parametr, který uvádí, kolika LED diodami je daná maska opatřena. To se totiž přímo odrazí na výkonu a efektivitě zařízení. Kvalitní masky mívají rozhodně 100 a více diod. Některé mohou nabízet i 200 až 300 diod.

Samozřejmě však záleží nejen na kvantitě, ale i kvalitě těchto diod. Ta už se ovšem hůře zjišťuje z přehledu specifikací, proto se vyplatí zapátrat po recenzích či testech obličejových LED masek.

Hmotnost a materiál

Hmotnost masek se pohybuje kolem půl kilogramu a více. Použitým materiálem by měl být odolný plast (např. ABS plast). Používají se případně i polykarbonáty nebo silikon. Důležitá je logicky i zdravotní nezávadnost, šetrnost a hypoalergenní vlastnosti materiálu.

LED maska InSportLine Hilmana

Kvalitní a přitom relativně cenově dostupná maska osvědčené české značky InSportLine. Za necelé tři tisíce Kč nabídne kvalitní zpracování z ABS plastu a celkově 192 LED diod, což je velice dobré. Maska disponuje sedmi variantami barev. Umožňuje nastavení času použití (15-30 min) i intenzity světelné terapie. Nechybí ani funkce Flicker pro blikající program s vysokou intenzitou. Tato maska zasahuje nejen na obličej, ale i krk.

LED maska Palsar7

Tato maska patří u nás k populárním, cenově už se však pohybuje výš. Kolem hranice 5 tisíc Kč. Nabízí sedmibarevné spektrum a vysoký výkon dosahovaný 121 LED diodami.

Ceny LED masek

Na kolik vás vyjde pořízení domácí světelné terapie v podobě obličejové LED masky? Pokud chcete skutečnou účinnost a kvalitu, počítejte, že o úplně zanedbatelnou investici nepůjde.

✅ LED masky do 2000 Kč

Ano, LED masku lze pořídit i pod hranicí dvou tisícovek. Je však otázkou, nakolik bude takové zařízení skutečně efektivní a dostatečně výkonné. V tomto případě doporučujeme opatrnost a pořizování z ověřených obchodů, zdrojů.

✅ LED masky do 5000 Kč

Do této relace se řadí zřejmě nejpopulárnější masky značky InSportLine (Manahil a Hilmana) i další oblíbené LED masky.

✅ LED masky nad 5000 Kč

Především špičkové až profesionální LED masky, kterých je v českých e-shopech zatím minimální výběr. Pravděpodobně budete muset sáhnout po zahraničních zdrojích.

Nejlepší značky LED masek

Které značky LED masek nabízejí ověřenou kvalitu a skutečnou účinnost?

  • InSportLine – Kvalitní a přitom za rozumný peníz. Skvělý poměr ceny a výkonu. Masky Manahil a Hilmana patří u nás k nejprodávanějším.
  • Palsar7 – Známá a osvědčená, i když spíše dražší maska. K dispozici v bílém i zlatém provedení.
  • BeautyRelax – Cenově dostupnější maska s 48 diodami a třemi funkčními barvami, která zaujme spíše méně náročné zájemce.
ProduktInfoHodnocení
#1Palsar7 LED maska na obličej
✔️ Napomáhá při léčbě akné, vyhlazení vrásek, odstranění pigmentu a skvrn,
✔️ Pro omlazení pleti a vypnutí pokožky
✔️ Maska obsahuje 7 druhů LED světel
📌 od 5200 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#2inSPORTline Hilmana
✔️ Napomáhá k redukci vrásek, prokrvení obličeje a podporuje cirkulaci krve
✔️ Ošetřuje také krk
✔️ Maska disponuje celkem 138 + 54 kvalitními LED světly
📌 od 3000 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#3inSPORTline Manahil
✔️ Pomůže zlepšit kvalitu pleti v pohodlí domova
✔️ Maska disponuje celkem 112 kvalitními LED světly
✔️ Ošetřuje pouze obličej
📌 od 2700 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
0 Sdílení