Péče o tělo

Nejlepší galvanické žehličky: TOP 6 produktů podle recenzí a testů

nejlepší galvanické žehličky
Kdo by nechtěl mít krásnou, čistou a zdravou pleť bez vrásek a kazů. Představa je to hezká. Ale jak jí docílit? Metod a postupů, přípravků a pomůcek určených k těmto účelům nabízí dnešní doba bezprecedentní množství a rozmanitost. Některé dokážou být skutečně účinné, jiné jsou jen reklamní trik a vyhozené peníze. Mezi kosmetické pomůcky s rostoucí popularitou však bezesporu patří galvanické žehličky. Jak fungují? Co přesně umí? A opravdu přinesou takové výsledky, jaké slibují? To jsou otázky, na které dnes budeme hledat odpovědi. Především se však zaměříme na to, jak vybrat nejlepší galvanickou žehličku, která vám efektivně pomůže s „údržbou“ a ozdravením pleti. Zaměříme se na všechny nejdůležitější parametry a funkce, které by vás měly před nákupem zajímat.

Investice do tohoto vybavení může činit jen pár set korun, ale taky mnoho tisíc. Proto je třeba dobře znát vlastní nároky a požadavky. S výběrem vám může pomoci i náš žebříček, do kterého jsme vybrali nejlepší a nejprodávanější galvanické žehličky současnosti. Zastoupeny jsou modely z různých cenových relací, aby si vybrat mohl opravdu každý. Opovrhovat byste neměli ani pomocí či inspirací v podobě testů či recenzí galvanických žehliček. Zejména odbornější testy, ale i uživatelská hodnocení vás mohou přivést na správnou stopu.

Nejlepší galvanické žehličky na trhu

ProduktInfoHodnocení
#1Nuskin Galvanická žehlička ageLOC Galvanic Spa
Nejlepší galvanická žehlička na trhu
✔️ Pleť vypadá mladší a vyživená
✔️ Redukuje projevy stárnutí pleti a celulitidu
✔️ Jedno zařízení - mnoho použití
✔️ Pro péči o obličej i celé tělo
📌 od 7500 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#2Beauty Relax ultrazvukový kosmetický přístroj
Cena / výkon
✔️ Pro všechny typy pleti
✔️ 4v1 - ultrazvukové vlny, fotonová terapie, ionizace a vysokofrekvenční mechanická masáž
✔️ Bezbolestný kosmetický přístroj
✔️ Snadné ovládání a manipulace
📌 od 2650 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#3BeautyRelax Multicare Gold
✔️ Hloubkově čistí póry
✔️ Účinně odstraňuje černé tečky
✔️ Zanechává pleť hladkou a svěží
✔️ Zpevňuje kontury obličeje
📌 od 3700 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#4Beurer FC 90
Kvalitní výrobce
✔️ Vhodná k čištění a ošetřování
pleti
✔️ Napíná pokožku, doplňuje vlhkost
✔️ Zlepšuje kvalitu pleti
✔️ Podpora elasticity
📌 od 3000 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#5ETA Galvanická žehlička na pleť 6353
✔️ Multifunkční přístroj pro ošetření pleti
✔️ Stimuluje syntézu kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové
✔️ 5 režimů provozu
✔️ Teplotu a intenzitu lze regulovat
📌 od 3000 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#6Concept PO2020 Hot&Cool PERFECT SKIN
Nejlepší levný produkt
✔️ Relaxační kosmetická terapie
✔️ Uvolňuje, uklidňuje, napomáhá k vstřebávání pečujících přípravků
✔️ Střídání chladu a tepla
✔️ V kombinaci s vibrační technologií
📌 od 1300 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze

Jak vybrat galvanickou žehličku

Podle jakých měřítek se rozhodovat při výběru kvalitní galvanické žehličky? Rozhodně byste měli vědět, jak tato pomůcka funguje a jaké zdravotní či kosmetické přínosy vám může poskytnout. Při výběru byste se měli zajímat o terapeutické funkce a programy, o kvalitu zpracování, napájení, ergonomii a ovládání i další vlastnosti. Samozřejmě včetně ceny. Roli může případně hrát i značka výrobce. Nejznámější výrobce vám představíme v krátkých recenzích.

Jak fungují galvanické žehličky?

Galvanické žehličky fungují na principu galvanického proudu. Tento stejnosměrný proud umožňuje hloubkové čištění nebo vyživování pleti a pokožky prostřednictvím tzv. kladné a záporné ionizace. Žehličky jsou nejčastěji určeny na pokožku obličeje, nicméně mnohé lze použít i na pokožku celého těla. Použití přístroje je velmi jednoduché a šetrné, což se projevuje na značné a rostoucí oblibě žehliček.

A proč se vůbec galvanická žehlička nazývá žehličkou? Jde spíše o metaforu. Tento nástroj totiž dokáže při správném a dlouhodobém používání „vyhlazovat“ pleť. Některé modely přitom skutečně nabízejí i tepelnou terapii. Jde ovšem o podpůrný program, nikoli vlastní součást galvanické terapie.

Jaké terapeutické funkce galvanické žehličky nabízejí?

Moderní galvanické žehličky pochopitelně nabízejí galvanoterapii, ale často jsou obdařeny ještě škálou dalších terapeutických funkcí, které mohou mít i zcela jiné účinky a cíle. Díky tomu lze kvalitní žehličku použít často jako multifunkční nástroj pro ošetřování pokožky. Se kterými funkcemi se můžete u těchto přístrojů setkat a jaké mají účinky?

Galvanoterapie

Fundamentální funkcí žehliček je galvanoterapie. Tato terapie se typicky používá na pleť obličeje, potažmo krk a dekolt. Žehlička vysílá záporný a kladný náboj, přičemž každý náboj má poněkud odlišné účinky.

Žehlička přitom umožňuje dva „chody“ či režimy této terapie. Za prvé je to tzv. kladná ionizace. Její princip si lze představit tak, že žehlička působí jako magnet na nečistoty a nežádoucí prvky v pokožce a dokáže je odtud vytáhnout – a to i z hloubky.

Druhý režim lze považovat za zpětný chod. Využívá iontoforézy a obvykle se označuje jako záporná ionizace. Při tomto postupu naopak žehlička vpravuje hluboko do pleti živiny a zajišťuje její intenzivní a hloubkovou výživu. Obvykle se pro tuto „penetraci“ pleti používají přípravky s kyselinou hyaluronovou, vitamíny a dalšími látkami. Očista i výživa pleti přitom nemusejí zabrat více než pár minut. Nejde tedy o proces, na který byste si museli brát volno z práce. Rychlost a účinnost jsou zásadní výhody.

Fotonová terapie

Značná část zejména kvalitnějších žehliček nabízí i další terapeutické funkce. Mezi nejběžnější patří fotonová terapie. Fótos znamená řecky světlo, takže už tušíte, že tato terapie bude pracovat se světlem. Konkrétně s několika barvami světla s různými vlnovými délkami a taky různými účinky na pokožku. Každá vlnová délka totiž působí v jiné hloubce a jiné vrstvě pokožky.

Červené světlo má vlnovou délku 625 nm a dokáže stimulovat přirozenou tvorbu pleťového kolagenu, který zajišťuje její pružnost a hydrataci. S věkem se produkce kolagenu snižuje, proto dochází k ochabování a vysušování pleti i tvorbě vrásek. Terapie červeným světlem pomáhá tento proces zvrátit či aspoň zpomalit. Zároveň červené světlo umožní hlubší proniknutí živin z kosmetických přípravků a podporuje prokrvení.

Zelené světlo o vlnové délce 525 nm pomáhá omezit vznik nevzhledné pigmentace, snižuje produkci melaninu, je protizánětlivé a může přispět ke zmírnění některých zdravotních a kožních obtíží – včetně alergických vyrážek.

Modré světlo s vlnovou délkou 465 nm zase podporuje obranyschopnost pokožky a likvidaci patogenů. Světlo působí antibakteriálně a protizánětlivě. Díky tomu se dá použít i při různých kožních potížích a onemocněních, jako jsou zánětlivá akné apod.

Tepelná terapie

Žehlička s touto funkcí pleť nahřívá, což přispívá především k lepšímu prokrvení, podpoře metabolismu a stimulaci lymfatického oběhu.

EMS elektroterapie

Zajímavou terapeutickou funkcí je taky EMS. Žehlička vysílá velice jemné elektrické impulzy, které pomáhají udržet tonus obličejového svalstva a zabránit jejich ochabování. Rovněž pomáhají stimulovat tvorbu kolagenu. Impulzy jsou přitom téměř nezaznamenatelné. Rozhodně se nemusíte obávat, že by byla tato terapie bolestivá. Po dostatečnou efektivitu se na pleť nejdříve nanáší sonogel. Ten lze pořídit v lékárně.

Radiofrekvence

Pod tímto názvem se skrývá funkce, která s použitím radiových vln pomáhá podporovat produkci kolagenu, ale taky elastinu v hlubších vrstvách pokožky (dermis). Tato terapie se obvykle používá lokálně, na určitých problematických místech. Může to být například povislá kůže či kruhy pod očima apod. Podobně jako v případě EMS byste měli pro zajištění kvalitního účinku používat sonogel.

Vibrační masáž

Vysokofrekvenční vibrační lymfatická masáž může být další funkcí na seznamu. Jemné vibrace stimulují lymfatický systém a krevní oběh, zvyšují tonus podobně jako EMS. Masáž pomůže pleť posílit, vyhladit a osvěžit.

unsplash.com

Další funkce

Kromě palety terapií mívá žehlička i další, spíše praktické, funkce. Patří sem například automatické vypnutí při nečinnosti nebo časovač, který signalizuje, že doba pro terapii byla již dostatečná. Dále to může být indikátor stavu baterie. Moderní a dražší žehličky jsou pak často opatřeny displejem pro snadný přehled a volbu programů a nastavení.

Zpracování, rozměry a hmotnost

Galvanické žehličky mohou mít různorodé podoby. Obvykle se velikostí dají srovnat s holicími strojky či elektrickými kartáčky. Nejčastěji mívají na délku kolem 10-15 cm. Jsou tedy velmi skladné a dají se snadno přepravovat a používat na cestách.

Hmotnost bývá velmi nízká, často jen v desítkách gramů, takže ani delší používání není nijak namáhavé. Důležité je, aby se vám žehlička dobře držela. Výrobci se proto obvykle snaží dosáhnout optimálního a ergonomického tvaru rukojeti.

Nástavce a příslušenství

Součástí žehličky mohou být i různé nástavce. V zásadě jsou žehličky určeny především na obličej. Některé však nabízejí i nástavce na různé, zejména problémové, části těla. Např. na stehna, hýždě či břicho, kde mohou pomoci se striemi či celulitidou. Existují i nástavce na vlasy, které vyživují a stimulují jejich růst a pomáhají dosáhnout lepšího zdraví a většího objemu vlasů.

Ovládání

Jednodušší a levnější modely, které nenabízejí více funkcí, se dají obvykle ovládat jediným tlačítkem. Pokročilejší modely obvykle nabízejí i LCD displej a digitální ovládání.

Napájení

Galvanické žehličky jsou takřka výhradně bateriové. Většina pokročilých modelů disponuje dobíjecím akumulátorem, některé lze nabíjet i přes USB, takže je můžete dobít třeba i na cestách z powerbanky. Jednodušší a levnější modely bývají často na tužkové články.

Jak galvanickou žehličku používat?

Galvanická žehlička je použitelná na všechny typy pletí, včetně problematických. Pomoci může i při různých kožních problémech a onemocněních. Terapie obvykle trvá jen cca 5 minut a provádí se ze začátku častěji, např. 2x týdně. Posléze lze najet na udržovací režim s nižší frekvencí. Řiďte se však především doporučeními výrobce konkrétního modelu.

Existují kontraindikace pro použití galvanické žehličky?

Kdy galvanickou žehličku nepoužívat nebo se o jejím použití poradit s kožním či jiným lékařem? Mezi kontraindikace patří rozsáhlá a vážná kožní onemocnění a poškození, kovové implantáty a kardiostimulátory, diabetes, těhotenství, epilepsie či jiná velmi vážná, např. onkologická, onemocnění.

Video

Ceny galvanických žehliček

Kolik stojí kvalitní galvanická žehlička? Cenové rozpětí je poměrně značné a významně záleží na tom, pro jaké účely chcete žehličku používat a jaké máte nároky.

✅Galvanické žehličky do 400 Kč

Jde o velmi levné domácí přístroje, které mívají obvykle pouze základní funkci, tedy terapii galvanickým proudem. Jsou malé, nenápadné, cestovní. Ale vhodné spíš pro nenáročné zájemce.

✅Galvanické žehličky do 2000 Kč

V této kategorii již najdete pokročilejší až poloprofesionální modely. Žehličky budou disponovat větším výběrem funkcí a vyšší úrovní zpracování.

✅Galvanické žehličky nad 2000 Kč

Výkonné a skvěle vybavené žehličky vhodné pro náročné zájemce nebo i profesionální, komerční použití. Některé dražší modely disponují kompletní paletou terapeutických funkcí.

Nejlepší značky galvanických žehliček

Které značky galvanických žehliček mohou nabídnout dobrý poměr ceny a kvality a těší se vysokému uživatelskému hodnocení?

  • BeautyRelax – Značka nabízí výborný výběr modelů ve všech relacích. Od domácích modelů za pár set Kč až po špičkové profesionální žehličky.
  • Beurer – Tato osvědčená značka nabízí vysoce kvalitní žehličku FC-90, která je vhodná i pro náročné zájemce či komerční použití.
  • BeautyBioware – Značka nabízí spíše dražší a drahé modely a profi žehličky. Vynikající kvalita vhodná pro náročné zájemce o špičkovou péči o pleť.
  • InSportline – Český výrobce několika modelů ve střední cenové relaci. Dobrý poměr ceny a kvality a spolehlivá volba od ověřené značky.
ProduktInfoHodnocení
#1Nuskin Galvanická žehlička ageLOC Galvanic Spa
Nejlepší galvanická žehlička na trhu
✔️ Pleť vypadá mladší a vyživená
✔️ Redukuje projevy stárnutí pleti a celulitidu
✔️ Jedno zařízení - mnoho použití
✔️ Pro péči o obličej i celé tělo
📌 od 7500 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#2Beauty Relax ultrazvukový kosmetický přístroj
Cena / výkon
✔️ Pro všechny typy pleti
✔️ 4v1 - ultrazvukové vlny, fotonová terapie, ionizace a vysokofrekvenční mechanická masáž
✔️ Bezbolestný kosmetický přístroj
✔️ Snadné ovládání a manipulace
📌 od 2650 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#3BeautyRelax Multicare Gold
✔️ Hloubkově čistí póry
✔️ Účinně odstraňuje černé tečky
✔️ Zanechává pleť hladkou a svěží
✔️ Zpevňuje kontury obličeje
📌 od 3700 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#4Beurer FC 90
Kvalitní výrobce
✔️ Vhodná k čištění a ošetřování
pleti
✔️ Napíná pokožku, doplňuje vlhkost
✔️ Zlepšuje kvalitu pleti
✔️ Podpora elasticity
📌 od 3000 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#5ETA Galvanická žehlička na pleť 6353
✔️ Multifunkční přístroj pro ošetření pleti
✔️ Stimuluje syntézu kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové
✔️ 5 režimů provozu
✔️ Teplotu a intenzitu lze regulovat
📌 od 3000 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#6Concept PO2020 Hot&Cool PERFECT SKIN
Nejlepší levný produkt
✔️ Relaxační kosmetická terapie
✔️ Uvolňuje, uklidňuje, napomáhá k vstřebávání pečujících přípravků
✔️ Střídání chladu a tepla
✔️ V kombinaci s vibrační technologií
📌 od 1300 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
0 Sdílení