Péče o tělo

Nejlepší nůžky na nehty: TOP 5 produktů podle recenzí a testů

pomůcky na manikuruNůžky či cvakátka a kleštičky na nehty patří k neodmyslitelnému vybavení každé domácnosti. Většinou se nad jejich existencí příliš nepozastavujeme, dokud je třeba neztratíme. Výběr nových nůžek se však vyplatí trošičku zvážit. V dnešním článku se podíváme na to, jak vybrat nejlepší nůžky na nehty, jak si vedou v porovnání s kleštičkami a cvakátky i jaké další nástroje či pomůcky se vyplatí mít.

Nejlepší nůžky na nehty na trhu

ProduktInfoHodnocení
#1Tweezerman Stainless Nail Scissors
Nejlepší nůžky na nehty na trhu
✔️ Kvalitní ocelové nůžky s unikátním zakřivení
✔️ Mají velmi ostré břity
✔️ I pro zastřižení nehtové kůžičky, záděr
📌 do 650 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#2Zwilling Twinox
Vysoká kvalita zpracování
✔️ Velmi ostré čepele
✔️ Ergonomický tvar, skvěle padnou do ruky
✔️ Vyrobené z nerezové oceli
📌 do 950 Kč
⭐ 98 % Číst recenze
#3Erbe Solingen Manicure
Nejlepší poměr cena / výkon
✔️ Ideální pomůcka pro dokonalou manikúru
✔️ Trvanlivost ostří
✔️ Optimální rozměry pro pohodlnou manipulaci
📌 do 350 Kč
⭐ 96 % Číst recenze
#4Titania SOLINGEN 1050/10N PH B
Nejlepší levné nůžky na nehty
✔️ Z legendární oceli Solingen s pochromovaným povrchem
✔️ Mimořádně ostré čepele
✔️ Kvalita, která vydrží mnoho let
📌 do 300 Kč
⭐ 96 % Číst recenze
#5Zwilling Kids
Nejlepší dětské nůžky na nehty s kulatou špičkou
✔️ Širší ostří snadno ustřihne nehet jen jedním cvaknutím
✔️ Má praktický tvar pro lepší uchopení
✔️ Německá značka
📌 do 750 Kč
⭐ 94 % Číst recenze

Jak vybrat nůžky na nehty

Co je důležité při výběru nůžek na nehty a jaké alternativy existují? Rozklíčovat tyto otázky vám pomůže náš průvodce. Neváhejte se však inspirovat i v recenzích nůžek na nehty.

Zpracování a varianty nůžek na nehty

Nůžky na nehty představují ideální pomůcku pro pečlivou a přesnou péči o nehty. Jde de facto o zmenšenou verzi klasických nůžek (např. na papír) s poměrně velmi krátkými čepelemi, délka bývá jen kolem 1 cm. Pořídit můžete opravdu velmi levné nůžky, které stojí třeba od 50 Kč. Špičkové modely naopak stojí až 10krát tolik. V čem je rozdíl? Podobně jako u nožů v řemeslné kvalitě zpracování a kvalitě použitého materiálu…

Materiály nůžek

Kvalita materiálu se odrazí na životnosti, odolnosti a přesnosti i kvalitě práce s nůžkami. Nůžky z ušlechtilé špičkové oceli, jakou používají prestižní značky (např. Solingen), drží velmi dlouho ostří a střih je opravdu precizní. Laciné nůžky mohou velmi rychle ztupět, některé už od počátku podávají nevalné výkony, což může vést k nepřesnosti nebo i roztřepení či zatržení nehtu.

Ušetříte tedy dvě tři stovky, ale vyplatí se to? Kvalitní nůžky na nehty můžete mít na celý život. Nepořizujete je na rok ani na dva. Investice tří nebo čtyř stovek se tudíž nepochybně vyplatí.

Nůžky mohou být z nerezové oceli, ale velmi často se používá poniklovaná nebo pochromovaná ocel. Existují i prémiové nůžky potažené například titanem, který zajistí extrémní odolnost a přesnost, ale cena už je vyšší – většinou k tisíci Kč. Pro běžné domácí zpracování nejsou takové exkluzivní materiály ovšem rovnou nezbytné. Stačí běžná kvalitní ocel.

Nůžky na silné nehty

Konstrukce nůžek může být subtilnější i poněkud robustnější s širším ostřím a celkově odolnějším zpracováním. Takové nůžky jsou vhodnou volbou, pokud máte například velké ruce a velmi odolné nehty. Vhodné jsou pak i pro nehty na nohou.

Nůžky pro leváky

Pro leváky existují i nůžky s obráceným ostřím, které pomohou dosáhnout lepší obratnosti – nicméně při vlastnoručním stříhání nehtů nůžkami musíte tak jako tak používat i nedominantní ruku.

Zaoblené a dětské nůžky na nehty

Chcete, aby se vaše děti učily samostatné péči o nehty už od útlejšího věku a vám tak odpadla jedna starost navíc? Pořídit jim můžete speciální dětské nůžky na nehty, které mají zatupené ostří podobně jako dětské nůžky na papír. Tyto nůžky se hodí i pro velmi malé děti (kojence, batolata), kterým stříhají nehty rodiče. Děti často nespolupracují a nevydrží v klidu a zaoblené ostří minimalizuje riziko nechtěného poranění, když sebou dítě při stříhání třeba škubne.

Kleštičky a cvakátka na nehty

Vedle klasických nůžek jsou hlavním a velmi populárním nástrojem pro péči o nehty různé druhy kleštiček a cvakátek. U nás jsou tradičně rozšířená především drobné pákové kleštičky (cvakátka) s horní páčkou, kterou lze sklopit k tělu nástroje a získat tak absolutně minimální rozměry.

Cvakátka jsou zpravidla velmi levná a mimořádně oblíbená coby jednoduchý a rychlý nástroj pro zastřihování nehtů. Níže se na rozdíly a výhody i nevýhody nůžek a cvakátek podíváme blíže. Existují i kleštičky „štípačkového“ tvaru, které mají výhodu, že je lze dobře použít i na kůži kolem nehtového lůžka.

Rovné i zakřivené ostří

Nůžky na nehty se prodávají s rovným ostřím jako klasické nůžky, ale mohou mít i ostří obloukově zakřivené tak, že lépe kopíruje oblý tvar nehtů. Která možnost je lepší?

Zakřivené ostří je ideální pro zdravé nehty na rukou přirozeného, oblého tvaru. Na druhou stranu rovné nůžky se dají lépe použít i na nehty na nohou a mohou být rovněž vhodnější pro osoby trpící zarůstáním nehtů, kteří využívají rovnější zastřižení nehtů. S rovným ostřím se taky lépe zastřihují případné kousky kůže kolem nehtů.

pomůcky na manikuru

Nůžky vs. kleštičky

Odvěký souboj mezi nůžkami a kleštičkami stále nemá vítěze. A je to logické. Každý nástroj má totiž své výhody i nevýhody, a tak ve výsledku záleží jen na tom, jaké preference má samotný uživatel či uživatelka. Pojďme se podívat na specifické vlastnosti obou nástrojů, abyste se mohli rozhodnout, který vám bude vyhovovat víc.

Výhody a nevýhody kleštiček

Kleštičky a zejména páková „cvakátka“ na nehty jsou extrémně skladné (ještě více než už dost skladné manikúrní nůžky) a výhodou je, že nemají ostré hrany, takže se lépe přenášejí i bez nějakého speciálního pouzdra – a pustí vás s nimi do letadla. Ano, i toto může být překvapivě důležitý bod, protože pokud vás zanedbaná péče o nehty během cest či dovolených děsí, vězte, že i o drobné nůžtičky můžete být při pečlivé bezpečnostní kontrole na letišti obráni.

Ale pojďme k výhodám a nevýhodám při samotném použití. Kleštičky vítězí pohodlností a rychlostí použití. Cvak, cvak a je to. Jsou vhodné především pro muže či osoby, které stříhání nehtů a manikúru obecně až tak neřeší. Další výhodou je, že kleště působí stejnou silou po celé šíři ostří, takže nehrozí roztřepení nehtů, což se může stát u ztupělých nůžek či při nedostatku zručnosti při práci s nimi. Kleštičky zvládne použít každý a je velmi snadné ostříhat si i nehty na dominantní ruce (tedy pracovat tou nedominantní), což může být pro někoho s nůžkami trochu oříšek.

Na druhou stranu nejsou kleštičky kdovíjak přesné, nelze s nimi nehty tvarovat či zarovnávat nepravidelnosti. Opravdu umožní hlavně základní ostříhání. Další nevýhodou je, že pokud máte třeba větší ruce, mohou se vám velmi drobné kleštičky hůře držet, vykluzovat apod. Nůžky se drží přece jen jistěji.

Výhody a nevýhody nůžek na nehty

Klasické malé nůžky na nehty jsou obecně řešením pro trochu náročnější uživatele. Vyžadují více zručnosti, zvlášť při stříhání dominantní ruky, ale odměnou vám mohou být opravdu pěstěné, pečlivě zastřižené a tvarované nehty, které ocení nejen dámy a muži, kteří dbají na vzhled, ale třeba i kytaristi.

Práce s nůžkami je však zdlouhavější, náročnější a méně odpouští chyby. Snadno můžete špatným střihem nehet škaredě roztřepit či pokazit tvar, zastřihnout příliš hluboko apod. Pokud jste dostatečně „šikovní“, můžete se s nůžkami i poranit a rozhodně není radno je například zapomínat na stole v domácnosti, kde jsou malé děti.

Pro některé osoby může být jemná manipulace s drobnými nůžkami problematická. Lidé s širšími prsty mohou mít u některých nůžek problém dobře se vejít do prstýnků na konci páky. Kvalitní nůžky taky bývají dražší než kleštičky. Oba nástroje mají tedy svá úskalí.

Co jsou kleštičky na kůžičku?

Největším bohatstvím češtiny jsou zdrobněliny a takzvané „kleštičky na kůžičku“ patří zajisté nejen mezi vrcholné projevy naší mateřštiny, ale taky mezi velmi užitečné pomůcky v péči o nehty a jejich okolí. Tyto kleštičky mívají podobu miniaturních, lehkých štípaček s krátkým, ostrým zobáčkem, kterým je možné odstraňovat a oždibovat přerostlé kousky kůže v těžko dostupných místech v okolí nehtů.

Díky zaoblenému tvaru a vynikající přesnosti je jejich použití mnohem bezpečnější než u jiných nástrojů a správným použitím lze předcházet nejen estetickým nedokonalostem, ale třeba i vzniku záděrů a dalších nepříjemností. Přerostlá kůžička může taky zkracovat nehtové lůžko, dokonce i omezovat přísun živin do nehtů, které potom nevypadají tak zdravě a nejsou tak pevné, jak by mohly být.

Kleštičky bývají vyrobeny z poniklované nebo pochromované ušlechtilé či chirurgické oceli, díky čemuž nabízejí vynikající hygienický standard. Před použitím kleštiček byste však měli nehty a okolní kůži změkčit, například ponořením rukou do teplé vody.

Použít můžete i změkčovat nehtové kůže, který se používá při manikúře a ošetřování záděrů. Kůži nejen změkčí, ale zároveň může obsahovat i vyživující, hydratační, regenerační a ochranné složky v podobě vitamínů a dalších látek, takže představuje lepší volbu než pouhá voda či voda s mýdlem, která neposkytne benefity, naopak kůži vysušuje. Na menší kůžičku můžete použít i dřevěné či kovové tyčinky a zatlačovače. Na větší výrůstky použijte právě kleštičky.

Po skončení ošetření dané místo vydezinfikujte šetrným dezinfekčním prostředkem a ošetřete například vyživujícím krémem či olejem.

Nůžky a kleštičky pro diabetiky

Osoby trpící diabetem musejí být velmi opatrní na své končetiny a prsty a manikúru provádět s maximální obezřetností a opatrností. Kůže diabetiků má (zejména na nohou) přitom větší tendenci k praskání, trhlinám a poškozování – časem mohou problémy přerůst i v syndrom diabetické nohy.

Pro pečlivou a bezpečnou péči se prodávají i speciální diabetické sady, u kterých je kladen extrémní důraz na bezpečnost a hygieničnost použití. Pokud máte diabetes mellitus a nechcete zanedbávat péči o nehty a okolí, rozhodně doporučujeme pořízení speciálních nástrojů. Lze je pořizovat i jednotlivě nebo jako již zmíněné sady, které mohou mít různý počet nástrojů, samozřejmě by neměly chybět nůžky a kleštičky.

Ceny nůžek na nehty

Kolik stojí kvalitní nůžky na nehty?

✅ Nůžky do 80 Kč

Nejlevnější nůžky koupíte snadno do stovky. Jsou vhodné pro nenáročné použití. Nelze očekávat zvláštní kvalitu a přesnost střihu či trvanlivost ostří.

✅ Nůžky do 500 Kč

Od cca 200 Kč výše už lze pořídit kvalitní a posléze velmi kvalitní nůžky, které uspokojí i náročnější nebo profi uživatele.

✅ Nůžky nad 500 Kč

Nůžky z prémiových materiálů (titan apod.) a špičkové modely renomovaných značek. Spíše pro profesionální použití.

Nejlepší značky nůžek na nehty

Kteří výrobci nůžek na nehty nabízejí osvědčenou kvalitu?

  • Solingen – Finský expert na čepele všeho druhu. Velmi populární a špičkové nůžky pro profi i domácí použití. Vyšší ceny.
  • Titania – Dobrý poměr ceny a kvality, nůžky převážně ve střední relaci.
  • Premium Line – Spíše levnější, ale stále poměrně solidní nůžky na nehty pro méně náročné.
ProduktInfoHodnocení
#1Tweezerman Stainless Nail Scissors
Nejlepší nůžky na nehty na trhu
✔️ Kvalitní ocelové nůžky s unikátním zakřivení
✔️ Mají velmi ostré břity
✔️ I pro zastřižení nehtové kůžičky, záděr
📌 do 650 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#2Zwilling Twinox
Vysoká kvalita zpracování
✔️ Velmi ostré čepele
✔️ Ergonomický tvar, skvěle padnou do ruky
✔️ Vyrobené z nerezové oceli
📌 do 950 Kč
⭐ 98 % Číst recenze
#3Erbe Solingen Manicure
Nejlepší poměr cena / výkon
✔️ Ideální pomůcka pro dokonalou manikúru
✔️ Trvanlivost ostří
✔️ Optimální rozměry pro pohodlnou manipulaci
📌 do 350 Kč
⭐ 96 % Číst recenze
#4Titania SOLINGEN 1050/10N PH B
Nejlepší levné nůžky na nehty
✔️ Z legendární oceli Solingen s pochromovaným povrchem
✔️ Mimořádně ostré čepele
✔️ Kvalita, která vydrží mnoho let
📌 do 300 Kč
⭐ 96 % Číst recenze
#5Zwilling Kids
Nejlepší dětské nůžky na nehty s kulatou špičkou
✔️ Širší ostří snadno ustřihne nehet jen jedním cvaknutím
✔️ Má praktický tvar pro lepší uchopení
✔️ Německá značka
📌 do 750 Kč
⭐ 94 % Číst recenze
0 Sdílení