Péče o tělo

Test 6 nejlepších kulmofénů: Recenze & Jak vybrat

Vybrali jsme nejlepší kulmofény podle recenzí a testů v různých cenových relacích.

Nejlepší kulmofénRádi experimentujete a měníte účes? Pokud občas zatoužíte i po vlnitých loknách a sofistikovaném stylu, pak ve vašem vybavení jistě nechybí klasická kulma. Existuje ale i zařízení, které je mnohem univerzálnější. S jeho pomocí lze velmi snadno, komfortně a rychle vytvořit dlouhotrvající a atraktivní účes. A to i v případě, že jsou vaše vlasy ještě mokré nebo vlhké.

Samozřejmě je řeč o takzvaném kulmofénu, který kombinuje natáčecí kulmu a horkým vzduchem působící fén. Tato zařízení ale disponují obvykle i dalšími nástavci, které můžete využít pro rozmanitý styling. Pokud s kulmofény zatím nemáte žádné zkušenosti, je nejvyšší čas to napravit. Proto jsme pro vás připravili tento žebříček nejlepších kulmofénů ze současné nabídky a věříme, že mezi nimi najdete adepta pro zařazení do vašeho kosmetického koutku.

Při výběru kulmofénu je třeba zaměřit se na řadu vlastností a parametrů a vybrat si správný model podle typu vašich vlasů – i podle toho, co budete od zařízení očekávat. V testu porovnáme sedm modelů a zaměříme se na úroveň zpracování, použité materiály, výkon, teplotu, příslušenství a funkce i na další důležité parametry, které by při výběru měly hrát roli. Pokud budete mít pocit, že se v jednotlivých funkcích a vlastnostech příliš neorientujete, pomoc můžete nalézt v návodu na konci této recenze kulmofénů. Ten vám může dobře posloužit při vlastním výběru konkrétního modelu a při porovnávání výhod a nevýhod různých možností.

Nejlepší kulmofény na trhu

ProduktInformaceHodnoceníCena (od)
#1Braun AS 720
Velmi dobře hodnocený kulmofén
Příkon: 700 W
Rychlosti: 2
Počet teplot: 2
Nástavce: 2
Rotační:
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1300 KčČíst recenze
#2Rowenta Brush Activ
Premium Care CF9540F0

Nejlepší rotační kulmofén
Příkon: 1000 W
Rychlosti: 2
Počet teplot: 2
Nástavce: 2
Rotační: ✔️
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1500 KčČíst recenze
#3Braun AS 530/ASS1000
Oblíbený kulmofén
Příkon: 1000 W
Rychlosti: 2
Počet teplot: 3
Nástavce: 1
Rotační:
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1200 KčČíst recenze
#4Sencor SHS 7551
Cena / výkon
Příkon: 1000 W
Rychlosti: 1
Počet teplot: 2
Nástavce: 7
Rotační:
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]750 KčČíst recenze
#5Remington AS7051
Další na zvážení
Příkon: 1000 W
Rychlosti: 2
Počet teplot: 2
Nástavce: 4
Rotační:
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]900 KčČíst recenze
#6Braun AS 110/AS200 Airstyler
Nejlevnější tip
Příkon: 200 W
Rychlosti: 1
Počet teplot: 2
Nástavce: 1
Rotační:
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]480 KčČíst recenze

Recenze TOP kulmofénů

# Braun AS 720 (od 1300 Kč)

 Recenze Braun AS 720  První místo testu obsadil model německé značky Braun, která patří dlouhodobě k nejoblíbenějším výrobcům kosmetických přístrojů. Zařízení této značky kombinují vynikající kvalitu zpracování, vysoký výkon a velmi dobrou funkční výbavu – a platí to samozřejmě i u modelu Braun AS 720.

Tato 700Wattová horkovzdušná kulma nabízí špičkové technologické vybavení a patří mezi nejkvalitnější kulmofény na trhu. Specialitou je především funkce „Satin Ion“, která zajišťuje ionizaci vlasů prostřednictvím speciálních trysek. Ionizace slouží především k ochraně vlasů a k dosažení dokonalejšího účesu a maximálního lesku. Součástí výbavy je i ochranný filtr, který chrání před lámáním a vtahováním vlasů do přístroje při stylingu.

Braun AS 720 nabízí taky solidní funkční vybavení. Vybrat si můžete ze dvou rychlostí vysoušení a kulmování vlasů i ze dvou variant teplot – a dokonce máte k dispozici dva nástavce. Jde o ondulační kartáč a 36mm tvarovací kartáč. Kulma nabízí i funkci studeného vzduchu. Celkově jde o zařízení, které ocení i náročnější uživatelé a cena přitom není ani zdaleka přemrštěná. Výhodou je taky nízká hlučnost, lehké a ergonomické provedení, které zajistí snadné a komfortní používání.

Co potěší

 • Vysoká míra ochrany vlasů
 • Účinná ionizace
 • Vysoký výkon
 • Dobré funkční vybavení
 • Rozměrný tvarovací kartáč
 • Vysoká kvalita zpracování

Co zamrzí

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

# Rowenta Brush Activ Premium Care CF9540F0 (od 1500 Kč)

 Recenze Rowenta Brush Activ Premium Care CF9540F0  I druhé místo naší recenze kulmofénů získal produkt německé značky. Tentokrát ale půjde o model Rowenta s označením CF9540F0, který se navíc pohybuje spíše ve vyšší cenové kategorii. I přesto se však jedná o jeden z nejprodávanějších kulmofénů u nás, což jistě svědčí o jeho neopomenutelných kvalitách.

Toto zařízení disponuje vysokým výkonem 1000 W, a je tedy schopné dosáhnout prakticky profesionálních výsledků. Samozřejmostí je ochranná ionizace, která je velmi efektivní a zásadně omezuje vznik statické elektřiny ve vlasech a zajišťuje lesklý a pevný účes. Natáčecí kartáč je kvalitně zpracován, opatřen povrchem z kašmíru a keratinu a přírodními štětinami. Kartáč umožňuje při natáčení současné vysoušení vlasů a perfektního výsledku dosáhnete velmi rychle a snadno.

Rowenta CF9540F0 je vybaven funkcí pro změnu rotace různými směry, čímž máte při tvorbě účesu větší možnosti. Součástí balení jsou dva kartáče. Jeden tlustší (50 mm) pro delší a silnější vlasy a jeden 40mm pro vlasy středně silné. Nastavit můžete dvě rychlosti i dvě teploty a nechybí ani funkce foukání studeného vzduchu. Velmi dobrá, byť poněkud dražší, alternativa prvního místa.

Co potěší

 • Ionizace, studený vzduch, dvě teploty i rychlosti
 • Dva nástavce
 • Vysoký výkon, rychlá práce

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

# Braun AS 530/ASS1000 (od 1200 Kč)

 Recenze Braun AS 530/ASS1000  Braun je natolik významný výrobce, že jej jednoduše nemůžeme odbít jediným zástupcem. Proto vám nabídneme ještě dvě alternativy. První z nich je model AS 530/ASS1000. Jde o cenově dostupný, ale velmi výkonný kulmofén s opravdu velmi dobrou funkční výbavou. Těšit se můžete na výkon 1000 W, který zajistí rychlou úpravu účesu a vysoušení.

A jaké nabízí tento model možnosti? Například je to parní funkce, která vám umožní vytvarovat si účes, aniž byste si museli umývat vlasy. Nechybí zde jemný filtr proti lámání vlasů, funkce studeného vzduchu, tři rychlostní stupně, tři varianty teplot, a dokonce rovnou tři nástavce – malý kartáč (29 mm), velký kartáč (36 mm) a speciální nástavec pro zvyšování objemu účesu. Bohužel zde ale chybí dnes velmi oblíbená funkce ionizace.

Zařízení Braun AS 530/ASS1000 nabízí především vysokou variabilitu a možnost vytváření celé řady různých typů účesů. Pokud se obejdete bez ionizace, je tento model rozumnou volbou, ačkoli se na něm najdou i nějaké mouchy – např. v podobě méně praktické a komfortní hmotnosti nebo hlučnosti.

Co potěší

 • Vysoká variabilita, velké možnosti nastavení
 • Vysoký výkon

Co zamrzí

 • Vyšší rozměry
 • Větší hmotnost
 • Slabší parní funkce
 • Hlučnější

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

# Sencor SHS 7551 (od 750 Kč)

Cena / výkon

 Recenze Sencor SHS 7551  Čtvrté místo tohoto testu kulmofénů obsadil model českého výrobce. Sencor nabízí cenově velmi dostupné produkty, které mají často dobré funkční vybavení. V případě horkovzdušné kulmy SHS 7551 vás nadchne především počet různorodých nástavců, ale rozhodně taky velmi vysoký výkon 1000 W, který odpovídá výrazně dražším modelům. Dočkáte se přitom dokonce i ionizace a funkce studeného vzduchu.

Co se týče programové výbavy, umožňuje Sencor SHS 7551 nastavení dvou variant teploty. Má nicméně pouze jednu rychlost. Na druhou stranu si můžete vybrat z celé škály příslušenství, do kterého patří kulmovací kleště, koncentrátor a hned několik typů kartáčů o různých průměrech, délkách a pro různé účely.

Tento kulmofén má ale bohužel i pár nedostatků, patří mezi ně například levnější materiálové zpracování, špatná orientace v tom, k čemu slouží jednotlivé nástavce, tendence k přehřívání, vyšší hmotnost a nepříliš pohodlné madlo.

Co potěší

 • Vysoký výkon
 • Velmi výhodná cena
 • Množství příslušenství
 • Ionizace, studený vzduch

Co zamrzí

 • Nepřehlednost příslušenství
 • Přehřívání
 • Levnější zpracování
 • Větší rozměry madla
 • Kratší kabel

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.6 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

# Remington AS7051 (od 900 Kč)

 Recenze Remington AS7051  Remington je známá americká značka nabízející kvalitní stylingové produkty. V jejím repertoáru samozřejmě nechybí ani kulmofény. Nás zaujal model AS7051, který je cenově dostupný a přitom nabízí zajímavé možnosti a vysoký výkon 1000 W.

Podobně jako předchozí produkt od značky Sencor, i tento Remington přichází s větším počtem vyměnitelných nástavců. Konkrétně jde o 21mm termální kartáč, 50mm objemový kartáč, 30mm kartáč se zatahovacími štětinami a koncentrátor. Taky funkce tohoto modelu jsou poměrně bohaté a najdete zde tři polohy pro volbu rychlosti a teploty – a to včetně studeného vzduchu. Nechybí ani ionizace.

Dvě posledně zmíněné funkce však nejsou příliš efektivní, tělo kulmy je poměrně nešikovně zpracované a může se značně přehřívat.

Co potěší

 • Vysoký výkon
 • Více nástavců

Co zamrzí

 • Přehřívání
 • Neergonomické provedení
 • Špatná funkčnost ionizace
 • Funkce studeného vzduchu je slabá

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.5 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

# Braun AS 110/AS200 Airstyler (od 480 Kč)

 Recenze Braun AS 110/AS200 Airstyler  A do třetice všeho dobrého je tu, jak jsme slíbili, ještě jeden Braun. Tentokrát však půjde o velmi levný, základní model s poměrně nízkým výkonem 200 W, který uspokojí spíše méně náročné uživatele. Bohužel, můžete zapomenout prakticky na jakékoli nadstandardní funkce. Kulmofén nemá ionizaci, studený vzduch, ba ani možnost volby rychlosti. Naštěstí jsou tu alespoň dvě varianty teploty. Taky nástavec je pouze jeden jediný (průměr 18 mm).

U tohoto modelu tedy oceníte především cenovou dostupnost a dále praktické drobnosti, jako je velmi nízká hmotnost, dlouhý kabel (2 m) a poměrně solidní materiálové zpracování. Pokud se spokojíte se základními možnostmi, může být Braun AS 110/AS200 Airstyler výhodnou volbou.

Co potěší

 • Nízká hmotnost
 • Nízká cena
 • Tichý
 • Vhodný na kratší vlasy

Co zamrzí

 • Minimum možností
 • Slabší výkon

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.4 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

Jak vybrat kulmofén?

Už víte, jaký kulmofén vám nejlépe sedne? Pokud jste na vážkách, možná oceníte malou pomoc v podobě průvodce jednotlivými možnostmi a parametry těchto zařízení.

Kulma vs. kulmofén

Jaký je vlastně rozdíl mezi kulmou a takzvaným kulmofénem? Kulma je opatřena topným zařízením a umožňuje vytvoření různé velkých a tvarovaných kudrlin a loken – v závislosti na tvaru, tloušťce a délce samotné kulmy.

Kulmofén pracuje s horkým vzduchem, který suší vlasy jako fén, ale zároveň umožňuje jejich tvarování jako kulma. Jde tedy o spojení dvou přístrojů, které v součinnosti umožňují vytvoření velmi pevného a krásného účesu. Kulmofény však obvykle nabízejí ještě řadu dalších funkcí a možností a nezřídka umožňují výměnu nástavců pro různé účely.

Rotační vs. statické kulmofény

Z hlediska způsobu manipulace lze tyto kosmetické pomůcky rozdělit na dvě základní varianty. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Kulmofény se statickou hlavicí

Hlavice, na kterou se vlasy natáčejí, je vůči tělu přístroje statická. To znamená, že vlasy namotáváte ručně krouživým pohybem. Výhodou je, že máte tuto činnost pevně pod kontrolou, což ocení zejména zkušenější uživatelé. Statické provedení má ještě další výhodu, která spočívá v menší náchylnosti k závadám. Zkrátka, když je hlavice statická, nemá se na ní tolik co pokazit. Dost možná oceníte i tichý chod. V ostatních ohledech jsou statické a rotační varianty víceméně rovnocenné. V obou případech se můžete dočkat různých doplňkových funkcí a výměnných nástavců.

Kulmofény s rotační hlavicí

Rotační hlavice se otáčí a sama namotává lokny. Otáčet se dle potřeby může oběma směry. Toto provedení je zajisté velmi pohodlné a může celou práci i urychlit. Dochází i k rovnoměrnějšímu rozložení teploty. Nevýhodou může být hlučnější chod. Výběr funkcí a nástavců může být obdobný jako u předchozí varianty.

Výběr kulmofénu podle délky vlasů

Délka vlasů může rovněž hrát roli při výběru kulmofénu a jeho příslušenství. Na krátké vlasy, které se hůře tvarují, jsou vhodné menší nástavce. U dlouhých vlasů oceníte rotační typ kulmofénu, který si s nimi lépe a rychleji poradí.

Příkon

Příkon ovlivňuje jednak spotřebu elektrické energie, ale taky rychlost nahřátí kulmofénu a efektivitu práce s ním. Jednotlivé modely se mohou příkonem značně lišit. U levných kulmofénů to může být jen 200 nebo i méně W, u poloprofesionálních a profesionálních výrobků obvykle 1000 W a více.

Materiál

Materiálové zpracování je velmi důležité a svědčí o celkové kvalitě, životnosti, ale i účinnosti a šetrnosti kulmy. Zatímco samotné držadlo je obvykle zpracováno z plastu, povrch kartáčů může využívat celou řadu zajímavých materiálů. Tato část bude v přímém kontaktu s vašimi vlasy, a tak je zpracování velice důležité.

Základem je nerezová plocha. Jde o levné, ale ne právě šetrné řešení. Dnes se proto obvykle používají jiné materiály, například keramika, turmalín nebo i titan – setkat se můžete i s kombinacemi. Všechny tyto materiály jsou velmi kvalitní a každý má specifické výhody. Titan je vhodný pro práci s velmi silnými vlasy vyžadujícími vysoké teploty. Naopak turmalín umožňuje úpravu jemných vlasů při nízkých teplotách. Keramika zase vyniká rovnoměrných vedením tepla a hladkým skluzem.

Teplota

Teplota, při níž kulmofén pracuje, je velmi důležitým parametrem. Lepší modely pak umožňují regulaci, což je ideální řešení, protože se zařízení stává univerzálnějším a lze jej použít pro více typů vlasů.

Jednoduše řečeno platí, že jemnější vlasy vyžadují taky nižší teplotu a šetrnější zacházení. Kulmofén by na jemné nebo středně silné vlasy neměl působit teplotou vyšší než 190°C. Velmi silné, tvrdé a nepoddajné vlasy se lépe podvolí při teplotách až do 250°C.

Rychlost foukání

Rychlost kulmování a vysoušení ovlivňuje šetrnost k vlasům a samozřejmě taky dobu přípravy účesu. Většina moderních kulmofénů nabízí alespoň dva rychlostní stupně.

Funkce

A jaké speciální funkce mohou kulmofény nabízet? Podívejme se na ty základní:

 • Ionizace – Užitečná a populární funkce, která se vyskytuje u většiny kulmofénů a poskytuje vlasům antistatickou ochranu. Ionizace zjednodušuje práci s vlasy a taky zvyšuje jejich lesk.
 • Studený vzduch – Možnost foukání studeného vzduchu je rovněž důležitou funkcí. Využívá se u citlivých vlasů a pro fixaci účesu.
 • Rychlé zahřátí – Pokud spěcháte a potřebujete vysušit a nakulmovat vlasy co nejrychleji, jistě se vám bude hodit tato funkce. Rychlost nahřátí ale zásadně ovlivňuje příkon/výkon přístroje.
 • Automatické vypnutí – Bezpečnostní prvek, který kulmofén vypne, pokud jej omylem necháte zapnutý.
 • Oboustranná rotace – Zajímavá funkce, která umožní otáčení kartáče doprava i doleva. To se může hodit při tvorbě účesu nebo třeba když se vám vlasy na kartáč namotají.

Na co se ještě zaměřit?

Kromě výše uvedených faktorů je rozumné zaměřit se při výběru i na další parametry. Roli jistě bude hrát velikost a hmotnost přístroje. Ten by měl co nejlépe sednout do ruky a ovládání musí být pohodlné. Některé modely mohou vážit i více než 1 kg, což může používání znepříjemnit. Taky délka přívodního kabelu stojí za povšimnutí.

Samostatnou kapitolou je příslušenství. Některé kulmofény mohou nabízet dva, tři nebo i více různých nástavců. Obvykle jde o různé druhy kartáčů, ondulační nástavce a koncentrátory. Ne vždy ale platí, že čím více nástavců, tím lépe. Záleží na vašich potřebách a taky kvalitě a praktičnosti daného příslušenství.

Rizika poškození vlasů kulmofénem a jak jim předcházet

Kulmy, fény i kulmofény vlasy vysoušejí a zahřívají, což pro ně představuje určitou zátěž. Zejména při častém a nešetrném použití nebo u velmi citlivých, suchých vlasů. Někdy může při špatném použití dojít i přímo ke spálení vlasů. Jak omezit negativní dopady těchto pomůcek?

 • Volte teplotu adekvátní k typu vašich vlasů. U běžných a jemnějších vlasů by teplota neměla překračovat 200°C. Pouze u hustých, odolných a tvrdších vlasů jsou vhodné vyšší teploty.
 • Nesnažte se proces sušení urychlit volbou zbytečně vysoké teploty. Buďte k vlasům ohleduplní.
 • Pomoci může i ionizační funkce, která ve vlasech pomůže zadržet vlhkost a působí antistaticky.
 • Zvlášť už jemnějších a citlivějších vlasů lze rozhodně doporučit i používání ochranné vlasové kosmetiky, která negativní dopady vysokých teplot zmírní.

Nejčastější typy nástavců

Krátké, dlouhé, vlnité, nepoddajné, kudrnaté – vlasy mohou mít všelijaké vlastnosti a potřeby. Při výběru kulmofénu a příslušenství berte v potaz typ svých vlasů, ale i to, jakého účesu nebo výsledků budete chtít dosáhnout. Zde jsou alespoň některé varianty nástavců pro různé účely:

 • Vyrovnávací kartáč – Toužíte po rovných vlasech? Pak se vám jistě bude hodit tento druh nástavce.
 • Horkovzdušný kartáč – Tento nástavec využijete především u hustých, nepoddajných a dlouhých vlasů. Pomáhá s jejich efektivním tvarováním.
 • Tvarovací hlavice – Koncentruje proud horkého vzduchu a umožňuje velmi přesné tvarování podle potřeb.
 • Tryska – Vydává silný vzduchový proud pro rychlejší vysoušení.

Ceny kulmofénů

Kolik vás bude stát kvalitní kulmofén? Taky je malá nápověda.

✅ Kulmofény do 800 Kč

V této relaci najdete velmi pěkný výběr kulmofénů pro běžné, nepříliš náročné, použití. Velmi dostupné modely pořídíte i pod 400 Kč. Prosazují se zde značky jako ETA, Bravo, Concept, Sencor, BaByliss a další.

✅ Kulmofény do 2000 Kč

Zde lze očekávat velmi dobrý až vynikající poměr ceny, výkonu a kvality. Najdete zde skvělý výběr modelů vhodných i pro intenzivnější používání. Oblíbené jsou značky jako Rowenta, Revlon či BaByliss.

✅ Kulmofény nad 2000 Kč

Poměrně malý výběr vysoce výkonných modelů pro náročné použití.

Nejlepší značky kulmofénů

Které značky nabídnou dobrou kvalitu, spolehlivost, poctivou cenu a patří mezi ty nejlepší?

 • BaByliss – Vynikající výběr ve všech cenových relacích. Velmi populární a dobře hodnocená značka kvalitních kulmofénů.
 • Rowenta – Spíše dražší až drahé modely. Vysoký výkon i kvalita zpracování. Značka vhodná pro náročnější zájemce.
 • ETA – Velmi pěkný poměr ceny a kvality, oceňovaná značka s modely do 1000 Kč.
 • Revlon – Značka kvalitních (a taky dražších) kulmofénů pro náročnější zájemce.
ProduktInformaceHodnoceníCena (od)
#1Braun AS 720
Velmi dobře hodnocený kulmofén
Příkon: 700 W
Rychlosti: 2
Počet teplot: 2
Nástavce: 2
Rotační:
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1300 KčČíst recenze
#2Rowenta Brush Activ
Premium Care CF9540F0

Nejlepší rotační kulmofén
Příkon: 1000 W
Rychlosti: 2
Počet teplot: 2
Nástavce: 2
Rotační: ✔️
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1500 KčČíst recenze
#3Braun AS 530/ASS1000
Oblíbený kulmofén
Příkon: 1000 W
Rychlosti: 2
Počet teplot: 3
Nástavce: 1
Rotační:
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1200 KčČíst recenze
#4Sencor SHS 7551
Cena / výkon
Příkon: 1000 W
Rychlosti: 1
Počet teplot: 2
Nástavce: 7
Rotační:
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]750 KčČíst recenze
#5Remington AS7051
Další na zvážení
Příkon: 1000 W
Rychlosti: 2
Počet teplot: 2
Nástavce: 4
Rotační:
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]900 KčČíst recenze
#6Braun AS 110/AS200 Airstyler
Nejlevnější tip
Příkon: 200 W
Rychlosti: 1
Počet teplot: 2
Nástavce: 1
Rotační:
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]480 KčČíst recenze
0 Sdílení