Magazín

Nejlepší firmy na fotovoltaiku na klíč + vyřízení dotací

Fotovoltaika hýbe dnešním světem a snad každý obyvatel Čech a Moravy s vlastní nemovitostí aspoň tu a tam uvažoval o využití prostoru střechy či pozemku k instalaci fotovoltaických panelů sbírajících energii z pouhého slunečního záření, které je zatím zadarmo. Pokud se vaše úvahy již přehouply ze smělých plánů „do budoucna“ blíže k realizaci, přišel čas uvažovat i o tom, kdo vám pomůže s realizací celého systému. V dnešním článku vám proto představíme 6 nejlepších firem na fotovoltaiku v ČR. Vybírali jsme přitom především takové, které nabízejí komplexnější služby či rovnou úplné řešení „na klíč“ podle představ zákazníka.

Od koho vzít fotovoltaiku?

1. Woltair

Woltair

Technologický start-up Woltair vznikl teprve v roce 2018, ale jde o dynamicky rostoucí, velmi úspěšný a moderní projekt, který dnes již jednoznačně patří mezi nejvýznamnější firmy v oblasti fotovoltaiky u nás.

Woltair je postaven na specifickém konceptu, kdy nabízí přímo služby, jako jsou montáže, servisní prohlídky a veškerou administrativu včetně vyřízení dotací. Zároveň nabízí zařízení a přístroje nejrůznějších značek. Woltair je platforma, která pro vás zajistí zcela komplexní služby v oblasti tepelných čerpadel a fotovoltaiky. Za tímto účelem zaměstnává firma na 150 expertů a pochlubit se můžete již více než 4000 úspěšnými realizacemi projektů ve všech krajích České republiky.

V rámci fotovoltaiky nabízí Woltair řešení v podobě projektu na klíč do 30 dní. Umožňuje přitom vyřízení státní finanční dotace do maximální výše až 220 000 Kč a záruku na výkon fotovoltaických panelů až na 30 let.

Výhodou je velmi individuální přístup. Pokud máte zájem pořídit si solární panely na dům či pozemek, stačí si sjednat zaměření zdarma. Při konzultaci s expertem z Woltair společně vytvoříte řešení na míru – podle toho, jaké jsou vaše cíle, nároky a možnosti. Pak už přichází příprava montáže, instalace, revize a předání, připojení do sítě a vyplacení dotací.

Woltair je osvědčený expert a ve svém oboru velmi silná, významná firma. Uživatelská hodnocení jsou obecně vysoká. Na Firmy.cz drží projekt průměrné hodnocení 3,8 bodů z 5, na Googlu pak rovnou 4,1 z 5. Ačkoli se sporadicky vyskytují nespokojené reakce, je jich spíše méně než u většiny ostatních firem působících v oboru. Woltair tedy rozhodně stojí za úvahu coby partner pro realizaci fotovoltaických projektů.

2. EnergoSolar

EnergoSolar

Firma EnergoSolar má v oblasti fotovoltaiky vynikající zkušenosti. V rámci českých firem patří ve svém oboru k těm vůbec nejlépe hodnoceným a nejvíce „bezúhonným“. Na Googlu drží společnost brilantní hodnocení 4,8 z 5. Na Firmy.cz pak čistých 5 bodů z 5. Recenze jsou velmi příznivé a lidé příznivě hodnotí vynikající řemeslnou zdatnost a zkušenosti expertů z této společnosti, ale i rychlost a bezproblémovost realizace celého projektu.

EnergoSolar nabízí řadu řešení pro domácnosti. Realizovat s touto firmou můžete pro přímou spotřebu i akumulaci do baterií, panely pro tepelné čerpadlo či wallbox (nabíječka elektrovozu). EnergoSolar nabízí komplexní solární elektrárny na klíč. Přesně podle toho, co potřebujete a jaké jsou možnosti vašeho domu či pozemku. Kromě toho však EnergoSolar nabízí služby i firmám – malým, středním, ale i velkým podnikům a korporacím. Taky developerům a stavebním firmám, průmyslovým objektům, bytovým domům, ba i státnímu sektoru. V EnergoSolar se tedy nezaleknou žádné výzvy.

Firma nabízí pouze špičkové komponenty renomovaných značek, jako je Growatt, Goodwee, AEG, Bauer nebo Dyness. Spolehnout se tak můžete na skvělý výkon i životnost. Záruka dosahuje i 30 let.

Shrnuto a podtrženo, EnergoSolar je firma, kterou se rozhodně nemusíte bát oslovit – a to ani pokud máte opravdu vysoké nároky nebo chcete fotovoltaické řešení například pro firmu či jakýkoli objekt.

3. Schlieger

Schlieger

Další významnou firmou, která působí v ČR v oblasti fotovoltaiky, je rozhodně Schlieger. Tato společnost má již 13 let zkušeností na českém trhu a na svém kontě už skoro neuvěřitelných 15 000 realizovaných projektů. V současnosti firma provádí na 140 instalací denně, takže jde o zkušené řemeslníky, profesionály a dalo by se říct i „rutinéry“, kteří mají svou práci v malíku.

Firma Schlieger se věnuje tepelným čerpadlům, solárnímu ohřevu vody s přitápěním i bez – a samozřejmě především fotovoltaickým elektrárnám. Ať už máte zájem o elektrárnu s tepelným čerpadlem, akumulací energie do vody či baterií – Schlieger je schopný zařídit a realizovat jakoukoli možnost a to přímo na míru. Osobní konzultace možností a návrhu řešení je nezávazná a zdarma. Expert z firmy přímo na místě vyhodnotí možnosti a společně se domluvíte na ideální podobě výsledku.

Firma Schlieger nabízí i vyřízení dotací, takže se nemusíte zabývat komplikovanou administrativou. Těšit se můžete i na štědré záruky. Na výkon panelů dostanete záruku až 25 let. Schlieger je osvědčená firma s převážně velmi dobrým hodnocením. Na Googlu má 3,8 bodů z 5, na Firmy.cz 3,3 z 5. Vyskytují se i negativní zkušenosti, nejčastěji se týkají dlouhé doby realizace. Přesto lze firmu Schlieger považovat za spolehlivou.

4. Acetex

Acetex

Mezi další významné české společnosti nabízející realizaci fotovoltaiky nesporně patří i firma Acetex. Pokud jsou pro vás důležité pozitivní zkušenosti ostatních klientů a neprůstřelná spolehlivost společnosti, pak by vás Acetex mohl zaujmout o to více. Tato firma má prakticky „čistý štít“ a skvělá hodnocení – 4,7 z 5 na Googlu či 4,4 z 5 (87,8 %) na Firmy.cz. Závažněji negativní ohlasy se na tento podnik takřka nevyskytují.

Acetex zaujme i velmi pěkně zpracovanými webovými stránkami, kde najdete spoustu přehledných informací anebo i live chat, kde se můžete okamžitě zeptat na cokoli. Firma nabízí nezávazné konzultace zdarma. Stačí vyplnit online formulář. S Acetexem můžete realizovat tepelné čerpadlo, wallbox a pochopitelně taky fotovoltaické elektrárny či solární ohřev vody.

Firma nabízí návrhy komplexních systémů na míru a dle požadavků a možností objektu, zajištění financování a vyřízení dotací (včetně garance získání), zařízení administrativy a obstarání veškerých komponentů, instalaci, revizi, servis (i pozáruční), ba i vzdálenou optimalizaci a monitoring. Zajímavá je i speciální aplikace, která vám umožní sledovat stav systému a jeho fungování ve vašem domě.

Acetex nabízí záruky až na 25 let. Jde o velmi „proklientskou“ firmu, jejíž přístup lze jedině pochválit. Velmi dobrá péče a kvalitní servis. Acetex sice není největší firma ve svém oboru, ale rozhodně patří mezi nejlepší.

5. SEFY Czech Republic s.r.o.

Sefy Czech Republic

Vynikajícími ohlasy a hodnocením se může pochlubit i další společnost věnující se realizaci fotovoltaických projektů, SEFY Czech Republic. Tato pražská firma ostatně není ve svém oboru rozhodně žádný nováček. Svému řemeslu a podnikání se věnuje už 11 let – její zakladatelé se však mohou pochlubit ještě delšími a bohatšími zkušenostmi.

Firma SEFY působí po celé České republice, zaměřuje se však primárně na realizace fotovoltaických elektráren s akumulací energie do baterií. Využívá špičkové a výkonné komponenty značek jako GoodWe, AEG, Growatt nebo Solax a baterie Pylontech či GS Energy Titan i další vysoce kvalitní zařízení.

SEFY zaručuje se svými systémy vysokou efektivitu chodu a dlouhou životnost. Na výkon panelů poskytuje záruku až 25 let. Zároveň nabízí vysokou rychlost realizace. Na instalaci i s následnou revizí si firma dle vlastních slov bere maximálně 3 pracovní dny. SEFY nabízí fotovoltaická řešení nejen pro domácnosti, ale i pro firmy. Společnost je zároveň schopna vypomoci se žádostmi o dotace ve výši až 205 000 Kč.

SEFY je další společnost, která stojí za zvážení, pokud plánujete realizaci fotovoltaické elektrárny. Na Googlu má firma plné 5hvězdičkové hodnocení. Podobně vysokým hodnocením se těší na dalších portálech, na druhou stranu počet hodnocení je nižší než u větších firem, což může být zkreslující. Výraznější negativní ohlasy se však na firmu prakticky nevyskytují a lze ji považovat za osvědčenou, bezpečnou a spolehlivou.

6. Tenaur

Tenaur od ČEZ

Další společností, která se může zaštítit bohatými zkušenostmi v oboru fotovoltaiky, je firma Tenaur, která spadá pod energetický koncern ČEZ a funguje již přes 20 let. Společnost má pobočky v Roudnici nad Labem, Svitavách, Benešově, Chebu, Plzni, Jičíně či Frýdku-Místku a Staňkově. Své „pokrytí“ má tedy především na severní polovině území – působí však po celé ČR. Firma má na svém kontě již cca 13 000 realizací fotovoltaických elektráren, ale i tepelných čerpadel, kterým se rovněž věnuje. Nabízí i pomoc s vyřízením státních dotací na tyto projekty.

Tenaur může těžit ze zázemí velmi silné společnosti ČEZ, což je coby výrobce a distributor energií jedna z vůbec největších českých firem. Přesto se nedá říct, že by měl Tenaur zcela čistý štít a na některých relevantních portálech (Firmy.cz) má i poměrně nízké hodnocení a větší množství silně negativních ohlasů. Tuto firmu lze tedy doporučit spíše s opatrností.

0 Sdílení