Magazín

7 tipů, kde koupit matraci na spaní online a s dovozem až domů

Kde koupit matraci na spaní Výběr matrace se jistě řadí k velmi důležitým rozhodnutím. Kvalitní matrace může představovat nezanedbatelnou finanční investici – především jde však o investici do kvality spánku i života a do vlastního zdraví. V dnešním článku vám proto poradíme, kde koupit matraci, se kterou budete spokojeni mnoho let a na které si užijete parádní odpočinek a spánek.

Jak vybrat matraci?

Při výběru matrace je třeba sledovat řadu parametrů. Velmi důležitá je výška (tloušťka), která má značný podíl na komfortu a nosnosti i odolnosti matrace. Dá se říct, že čím vyšší, tím lepší, ale i dražší. Mezi nejoblíbenější matrace patří pěnové či latexové a pružinové. Pružinové nabízí vysokou míru prodyšnosti, pěnové jsou zas perfektně přizpůsobitelné a nabízejí adekvátní oporu.

Dnes se používají nejrůznější druhy materiálů. Paměťové pěny, studené či PUR pěny s vysokou hustotou. Častá je kombinace více materiálů a vrstev (sendvičové matrace). Moderní pružinové matrace využívají obvykle taštičkové či „bonellové“ pružiny nebo mikro pružiny. Kvalitou jsou nesrovnatelné se starými pružinovkami, u nichž po čase péra tlačila do zad nebo i vylézala ven.

Běžná je i kombinace pružinového středu s pěnovými svrchními vrstvami. Další možností je matrace s tuhým středem (jádrem). Ta nabízí vysokou odolnost, ale nelze polohovat. Oblíbené je dále zónování, které nabídne přesnou anatomickou oporu pro danou tělesnou partii. Nároční zájemci mohou sáhnout i po zdravotních matracích.

Nejlepší e-shopy na matrace podle naší redakce

1. Dormeo.cz

Matrace Dormeo

Prodává Dormeo.cz

Dormeo patří mezi nejvýznamnější výrobce a prodejce matrací nejen v ČR, ale v celé střední Evropě. Značka je součástí původně Slovinské společnosti Studio Moderna, která dnes působí v 19 zemích a spadají pod ní i další velmi známé a úspěšné projekty jako Top Shop, značka kuchyňského náčiní Delimano, úklidové pomůcky Rovus či speciální zdravotní pomůcky Kosmodisk.

Značka Dormeo vznikla v roce 2002 a věnuje se vývoji i výrobě špičkových matrací, přistýlek či polštářů. Těžištěm nabídky jsou ovšem především zmíněné matrace. Ty už zakoupilo na 9 milionů zákazníků z celého světa. Dormeo klade důraz na prvotřídní kvalitu materiálů i zpracování. Vyvinula spoustu patentovaných technologií a postupů, které přispívají k dokonalé kvalitě a lepšímu spánku i zdraví uživatelů.

Dormeo nabízí matrace různého druhu. Velmi populární jsou modely s paměťovou pěnou nebo se speciální technologií Octaspring, která představuje jakési hybridní spojení pěny a pružin a těží z výhod obou variant. Dormeo využívá při výrobě matrací i různé přírodní látky, klade důraz nejen na zdravotní nezávadnost, ale i prospěšnost.

Struktura matrací Dormeo je obvykle velmi sofistikovaná, konstrukce využívá kombinace více materiálů i technologií. Špičkové jsou i samotné potahy. Dormeo nabízí matrace spíše dražší až luxusní, osloví zájemce o dokonalý spánek. Za kvalitou si Dormeo natolik stojí, že standardně nabízí 15letou záruku a až 100 dní na vyzkoušení matrace.

Náš tip: Podívejte se také na naši recenzi matrace Dormeo 8v1 iMemory S Plus

2. ProSpánek.cz

matrace Prospanek

Prodává ProSpanek.cz

Jak název naznačuje, tento e-shop se plně věnuje spánku, respektive produktů s ním spojeným. ProSpanek.cz provozuje i řetězec téměř 40 kamenných prodejen, takže si zboží můžete přijít prohlédnout a vyzkoušet na vlastní kůži. Internetový obchod nabízí některé nadstandardní výhody, jako je 45 denní zkušební lhůta nebo doprava zdarma na všechny matrace a taky postele.

Na výborné úrovni je i zákaznický servis a poradenství – na své dotazy můžete dostat odpověď obratem díky live chatu, který je na e-shopu k dispozici. Nechybí ani možnost nákupu na splátky. Obchod nabízí matrace, postele, rošty, polštáře, přikrývky a další ložní vybavení od velkého množství špičkových výrobců. Patří sem značky jako Perdormire, Sealy, Tempur, Ahorn, Tropico, Verda nebo i vlastní značka ProSpanek. Ta nabízí především matrace z paměťové či studené pěny.

ProSpanek.cz nabízí špičkový výběr. Najdete zde matrace všech rozměrů, tvrdostí i typů – zónové matrace, sendvičové matrace, zdravotní matrace, dětské matrace, pěnové i pružinové matrace. Nechybí modely pro alergiky, seniory či speciální svrchní matrace (toppery). E-shop ProSpanek.cz má navíc výborné hodnocení. Na Heureka.cz drží 94 %. Je to osvědčený prodejce s rychlou dobou dodání a vysokou kvalitou zboží i služeb.

3. Sconto.cz

matrace Sconto

Prodává Sconto.cz

Původem bavorský řetězec prodejen nábytku je u nás už jako doma. V ČR se nachází osm prodejen a obchodních domů a samozřejmostí je možnost pohodlného nákupu přes internetový obchod Sconto.cz. Kromě nábytku nabízí Sconto i vynikající sortiment matrací. Vybírat můžete z levných, zcela základních modelů, u nichž vám bude stačit i rozpočet do 2 tisíc Kč. Stejně tak si však můžete pořídit některý z exkluzivnějších modelů pro náročnější až velmi náročné spáče.

Většina matrací je vyrobena v ČR a najdete mezi nimi špičkové zdravotní modely s propracovanou strukturou, zónové matrace, matrace s taštičkovými pružinami i pěnové matrace. Dáváte přednost PUR pěně, studené či paměťové pěně nebo třeba latexu? Anebo upřednostníte matraci perfektně kombinující více materiálů pro dosažení maximálního pohodlí a zdravotních benefitů? Ve Sconto si jistě vyberete dle vlastních preferencí a nároků. Sconto je osvědčená značka, u které si můžete být jistí kvalitou.

4. Signal-nabytek.cz

matrace signal-nabytek.cz

Prodává Signal-nabytek.cz

Signal-nabytek.cz patří k velmi významným českým prodejcům nábytku, ale i matrací. Převážně jde o matrace právě od evropského výrobce Signal, který si získal oblibu zákazníků ve více než 30 zemích světa.

Sortiment opět potěší nejen rozsahem, ale i celkem širokým pokrytím cenových relací. Najdete zde velmi levné i poměrně drahé matrace, ačkoli těžiště zde leží především v dostupnějších až středně drahých modelech. Pokud tedy hledáte kvalitní matraci za skvělou cenu, Signal-nabytek.cz může být správným místem. Obrovskou výhodou je u Signal-nabytek.cz> doprava zdarma zprostředkovaná vlastními dopravci.

5. Vyspimese.cz

matrace vyspimese

Prodává Vyspimese.cz

Vyspimese.cz je internetový obchod velmi úzce zaměřený a specializovaný právě na matrace a postele, potažmo další lůžkoviny. Matrací je zde opravdu špičkový výběr. Navíc pocházejí od renomovaných výrobců, jako je např. Dřevočal, Tropico, Materasso a dalších. Sortiment zahrnuje víc než 6 stovek matrací.

Samozřejmostí je maximální rozmanitost, ať už jde o materiály, druhy či zpracování matrací. Určitě vás potěší i velmi dobrá orientace v nabídce a propracované vyhledávací filtry. Matrace můžete snadno vyhledávat a třídit podle značky, určení, nosnosti, počtu zón, rozměru, tvrdosti, výšky i dalších parametrů. Díky tomu se mnohem snáze dostanete k tomu, co potřebujete.

Vyspimese.cz se těší i naprosto vynikajícím zákaznickým hodnocením. Na Heureka.cz má rovných 100 %. Klienti oceňují rychlost doručení, kvalitu zboží i komunikaci obchodu. Potěší i doprava zdarma při nákupu nad 4000 Kč, což je částka, kterou u kvalitních matrací není problém překročit.

6. Atan.cz

matrace ATAN

Prodává Atan.cz

 

Atan je výrobce a prodejce nábytku s velmi širokým a komplexním sortimentem, ve kterém nechybí ani matrace. Těch nabízí skvělý výběr v různých relacích, od nejlevnějších kolem 1000 Kč až po exkluzivní za 15 i více tisíc Kč.

Potěší zde i velmi dobře a přehledně zpracované popisky zboží s kompletními parametry anebo třeba možnost nákupu na splátky. Dopravu je rovněž možné získat zdarma, ale až při nákupu za 6 a více tisíc Kč. Pokud pokukujete po kvalitnější matraci, rozhodně se vás to týká. Velkou výhodou je i prodloužená zkušební doba – a to až na 6 měsíců.

Atan.cz tedy nabízí zajímavé výhody a kvalitní zákaznické služby a servis. Na Heureka.cz díky tomu drží hodnocení 89 %, na Zbozi.cz pak 90 %. Zákazníci oceňují rychlé doručení – 95 % klientů objednané zboží dorazí do 6 dní. Pokud vybíráte matraci, Atan.cz rozhodně stojí za úvahu.

7. MPO Matrace

matrace MPO

MPO patří mezi známé české výrobce matrací. Tato firma z Kroměřížska působí na trhu od roku 2004 a některé její výrobky patří dlouhodobě k nejprodávanějším matracím u nás. Velkou výhodou je, že si můžete nechat matraci udělat na míru – zvolit například atypické rozměry nebo i tvar. I v takovém případě obvykle na zboží nečekáte déle než několik dní.

Samozřejmě si však můžete vybrat i některý ze sériových modelů. Výběr MPO matrací je vynikající a zahrnuje mnoho desítek modelů. V nabídce nechybí pěnové, latexové ani pružinové matrace či zdravotní matrace. Značka používá i populární materiály, jako jsou koňské žíně či kokosová vlákna, eukalyptus atd. Velmi obsáhlé a přehledné popisky i propracované vyhledávání vám pomohou najít, co potřebujete rychlostí blesku.

Skvělou výhodou jsou velmi časté akce typu 1+1 nebo dárky k matracím (např. v podobě polštářů). U některých matrací najdete i prodlouženou záruku na 5 let. MPO-matrace.cz jsou skvělou volbou i pro náročné zákazníky. Samotný e-shop nabízí rovněž vynikající služby, o čemž svědčí hodnocení 96 % na Heureka.cz.

0 Sdílení