Magazín

Recenze: Eshop Tescoma – český výrobce kuchyňských potřeb

Rozhodli jste se trochu dovybavit svou kuchyni či domácnost? Nakoupit nový jídelní servis, kvalitní hrnce nebo třeba pořídit nějaký ten elektrický spotřebič, který vám usnadní práci? Pak by vás mohla zajímat recenze, kterou jsme pro vás připravili na dnešní den. Věnovat se v ní budeme velmi známé české společnosti Tescoma a především se zaměříme na její eshop.

Jak nejspíš víte nebo jste pochopili z předchozích slov, Tescoma se věnuje výrobě a prodeji domácího a hlavně kuchyňského vybavení. Vyplatí se však zboží této značky kupovat? A na jaké úrovni jsou zákaznické služby internetového obchodu? To se pokusíme zjistit.

screenshot tescoma.cz

Z Česka do Evropy

Tescoma dnes není žádná malá firma okresního formátu, pronikla do světa a má pobočky v sedmi evropských zemích. Výrobky této značky však můžete zakoupit ve 130 zemích světa – a to je velmi slušný úspěch. Zvlášť když uvážíme, že firma vznikla ve Zlíně jako malý prodejce spořičů vody.

V roce 1992 společnost založili Petr Chmela a Jiří Vaculík a začínali v obyčejné pronajaté garáži. Už o rok později vznikla první slovenská pobočka. Od zmíněného prodeje spořičů nebylo daleko k rozjezdu výroby vlastních elektrospotřebičů. Dneska firma Tescoma vyvíjí a vyrábí stovky druhů produktů pro domácnost.

Společnost zůstala do značné míry věrná rodnému Zlínu, kde dodnes leží její sídlo a mohutné logistické centrum. Obrat značky se dnes blíží dvěma miliardám korun ročně a Tescoma provozuje rozsáhlou síť vlastních, značkových prodejen.

logo tescoma

Kvalita a design

Značka Tescoma své produkty vyvíjí i vyrábí. Důraz je kladen na kvalitu materiálového a řemeslného zpracování, ale i na design. Řada výrobků se dočkala různých ocenění za designové řešení (např. Reddot award, German Design Award apod.).

Produkty pro domácnost a spotřebiče značky Tescoma jsou u nás velmi populární, často patří k nejprodávanějším v rámci své kategorie a těší se vysokému uživatelskému hodnocení. Obecně je kvalita produkce značky Tescoma hodnocena převážně nadprůměrně kladně. Taky s cenovými relacemi jsou zákazníci vesměs spokojeni. Tescoma sice rozhodně není nejlevnější značkou kuchyňského vybavení, ale poměr ceny a kvality je na dobré úrovni.

E-shop Tescoma

Na stránkách Tescoma.cz najdete internetový obchod (eshop.tescoma.cz) a taky informace o prodejnách (značkových i partnerských), kde můžete zboží tohoto výrobce nakupovat. Na stránce najdete i pěkně zpracovaný, ačkoli poněkud „řídčeji“ zásobený blog s tematickými články a inspirací pro nákup i vaření, včetně zajímavých receptů a videoreceptů.

Samotný e-shop je přehledný a nabízí velmi široký sortiment. Pravidelně se taky umísťuje na předních příčkách (nebo rovnou prvním místě) ankety „Shoproku“ pořádané portálem Heureka.cz. Tato významná cena už může být jistou nápovědou o kvalitě služeb.

Eshop Tescoma získal aktuálně Cenu kvality v soutěži ShopRoku v kategorii KUCHYNĚ pro rok 2019! Gratulujeme.
Ukázka sortimentu z eshopu Tescoma.cz (ceny se mohou lišit)
Ukázka sortimentu z eshopu Tescoma.cz (ceny se mohou lišit)

Sortiment e-shopu

Internetový obchod nabízí značkové kuchyňské nářadí a pomůcky na vaření i pečení, potřeby pro stolování, velký výběr domácích spotřebičů a další pomůcky a vybavení do domácnosti. Kromě toho sortiment zahrnuje i různé produkty pro venkovní aktivity a pro děti (termosky, jídlonosiče, grilovací náčiní apod.). Značka vyrábí velké množství druhů zboží, a tak je sortiment dostatečně rozmanitý.

Oblíbené produkty z eshopu Tescoma.cz

Služby e-shopu Tescoma

Široký sortiment je dobrá věc, ale e-shop představuje taky určitou službu zákazníkům. Proto je důležité zabývat se i tím, jakou úroveň služeb a jaké možnosti internetový obchod nabízí.

Zákaznická podpora

Internetový obchod Tescomy provozuje zákaznickou linku, na které si můžete vybrané zboží objednat telefonicky. Tato linka je bezplatná, což se cení. Případné dotazy nebo problémy můžete konzultovat prostřednictvím live-chatu.

Doprava

Pokud jde o dopravu, nabízí Tescoma celkem standardní možnosti. Především doručení Českou poštou (i do „Balíkovny“) anebo kurýrem DPD. Potěší možnost bezplatného osobního odběru na prodejnách, ale i relativně dobré ceny dopravy, které nevyčnívají nad průměr. Další výhodou je doprava zdarma při nákupu nad 999 Kč.

Ceník dopravy Tescoma.cz (ceny se mohou lišit)
Ceník dopravy Tescoma.cz (ceny se mohou lišit)

Platba

Využít můžete všechny standardní způsoby platby, tedy dobírku (která je s doplatkem 40 Kč), běžný bankovní převod i zrychlenou „eplatbu“ nebo platbu kartou. Tescoma.cz však podporuje i platbu pomocí platformy „Twisto Pay“ – jde o možnost 14denního odkladu platby pro pohodlné vyzkoušení zboží.

Věrnostní program

Pokud se rozhodnete v e-shopu utratit větší obnos nebo zde nakupovat častěji, stojí za to zvážit registraci do věrnostního programu „Tescoma Klub“. Získáte několik výhod, mezi nimi i 3 % zpět z ceny objednávky v podobě speciálních bodů, rychlejší nakupování, evidenci nákupů a dokladů nebo možnost využívat různé VIP akce.

Shrnutí a uživatelské hodnocení eshopu Tescoma

tescoma hodnocení heureka
Hodnocení na portálu Heureka.cz
Značka Tescoma nabízí zboží, které je oceňované a oblíbené, obvykle s dobrým poměrem ceny a kvality, přestože ne nejlevnější na trhu. Na kvalitu zboží najdete spíše minimum stížností, takže v tomto ohledu lze nákup doporučit.

Tescoma provozuje i přehledný a dobře fungující e-shop, který nabízí dobrý výběr a standardní až lehce nadstandardní služby. Nákup je pohodlný a rychlý a totéž platí i pro doručování zboží. Průměrná doba dodání objednávky je podle Heureka.cz 2,6 dnů, což je výborný výsledek. Právě rychlost doručení je jednou ze zákazníky nejvíce vyzdvihovaných výhod.

Velmi pozitivně je hodnocena (vedle kvality zboží a sortimentu) i komunikace a způsob balení objednávek a stav doručeného zboží. Negativních hodnocení je naprosté minimum. Ostatně e-shop drží na portálu Heureka.cz naprosto vynikající 98% hodnocení, na srovnávači Zbozi.cz dokonce 99% hodnocení – a to už o něčem vypovídá. Takových eshopů na těchto hodnotících platformách opravdu mnoho není.

Hodnocení eshopu Tescoma naší redakcí:

[usrlist Nabídka:5 “Přehlednost eshopu:5” Reklamace:5 “Dodání zboží:5” “Ceny:4.5” size=18]

Další recenze eshopů:

0 Sdílení