Magazín

Eshop Insportline.cz (recenze a zkušenosti)

V dnešní recenzi se zaměříme na úspěšnou českou společnost, která se rozhodla plně věnovat sportu a všemu, co s ním souvisí. InSportLine patří mezi nejvýznamnější tuzemské dovozce a prodejce v oblasti fitness. A co je ještě lepší – tato společnost vyrábí i vlastní produkty právě pod značkou InSportLine. Co může nabídnout a stojí za to nakupovat v jejím internetovém obchodě? To vše budeme zjišťovat.

screen-insportline-cz

O společnosti

Tato společnost vznikla už v roce 1995 a na českém trhu má ve svém oboru velmi významné postavení. Podařila se jí dokonce poměrně rozsáhlá expanze do dalších zemí, Slovenskem či Německem počínaje a dalšími více než 20 evropskými státy konče.

V České republice InSportLine provozuje síť kamenných prodejen. Pobočky najdete v Praze, Brně i Ostravě. Od roku 2004 můžete zboží této společnosti nakupovat i prostřednictvím internetového obchodu na adrese Insportline.cz.

logo insportline.cz

Výrobky značky InSportLine

Značka InSportLine je ve světě českého sportu a především fitness poměrně dobře známá a mnoho výrobků se těší velké oblibě. Důvodem je především velmi solidní poměr ceny a kvality a taky zajímavý a široký výběr různých druhů pomůcek a vybavení.

InSportLine nabízí například vlastní rotopedy, běžecké pásy a různé druhy trenažérů, posilovací náčiní a stroje, masážní křesla a stroje, cvičební pomůcky a všemožné další vybavení.

Nejlepší běžecké pásy
Běžecký pás od Insportline

Internetový obchod InSportLine.cz

Společnost InSportLine provozuje na našem území dohromady jen pět poboček, do kterých to mají blízko především obyvatelé největších českých měst. Není ale třeba vyrážet na nákup desítky nebo více kilometrů. V e-shopu InSportLine.cz najdete veškeré zboží, které tato společnost nabízí – a samozřejmě si ho můžete nechat dovézt až domů.

E-shop je oblíbený a dobře hodnocený. Svědčí o tom i řada ocenění a úspěchů, jako je dvojnásobné umístění ve finále (2015, 2016) a jedno vítězství (2011) prestižní ankety „ShopRoku“ pořádané portálem Heureka.cz nebo druhé místo v soutěži „Český košík roku 2015“.

Ačkoli už jde o ocenění staršího data, e-shop neusnul na vavřínech a stále je na velmi dobré úrovni. V některých ohledech lze služby společnosti určitě považovat za nadstandardní.

lista-insportline-uspechy

Sortiment

V hlavním menu internetového obchodu InSportLine najdete kategorie fitness a sport, které představují těžiště nabídky společnosti. Kromě zmíněných trenažérů a posilovacích pomůcek zahrnují i masážní přístroje, sportovní výživu a doplňky, chytré přístroje (sporttestery apod.), ale třeba i jízdní kola a elektrokola, vybavení pro zimní, míčové, vodní či bojové sporty a mnoho dalšího.

Součástí menu jsou ale i kategorie moto, outdoor, elektro a oblečení, ve kterých najdete například ochranné pomůcky a oblečení pro motorkáře, včetně helem na moto, outdoorové vybavení, elektrické dopravní prostředky (kola, koloběžky apod.) anebo i klasickou sportovně laděnou módu. Výběr je ve všech kategoriích veliký a na špatné zásobení obchodu si rozhodně nelze stěžovat.

V eshopu patří aktuálně mezi nejprodávanější zboží například:

Další možnosti

V kategorii „Akce a slevy“ si na své přijdou milovníci výhodných nabídek a různých bonusů či dárků, které jsou u InSportLine často velmi lákavé. Obchod ale nabízí i řadu dalších atraktivních služeb a možností…

Desetiletá záruka

Vynikající ukázka péče o zákazníka. Obchod poskytuje prodlouženou záruku 3, 5 nebo 10 let na většinu zboží vlastní výroby, ale i na některé jiné prodávané značky. Nejdelší záruka se týká zejména fitness strojů, trenažérů a jízdních kol.

Odborná montáž a servis

Ať už nakoupíte stroje a zařízení do domácnosti nebo třeba pro svou posilovnu, můžete využít službu odborné montáže. Ještě zajímavější jsou servisní služby přímo u zákazníka. Odpadá tím velmi nepříjemné balení a posílání zboží.

Pokud nakupujete větší přístroj, tuto možnost určitě oceníte. Tato služba se ovšem týká jen některých druhů zboží. Firma nabízí i profesionální servis jízdních kol.

Live chat

Chvályhodná je i úroveň zákaznické podpory. Na stránkách e-shopu je totiž k dispozici i „live chat“, kde vám obratem zodpoví jakékoli otázky. Samozřejmě lze využít taky infolinku nebo email.

Výměna velikostí

Vybavení, které vám nesedí, můžete poslat zpět do obchodu a nechat si ho vyměnit za správnou velikost. To není nic tak nebývalého, ale příjemné je, že na tuto „akci“ máte běžně 30 dní a před Vánocemi dokonce 90 dní.

Doprava a platba

Pokud jde o dopravu, nabízí internetový obchod InSportLine několik klasických, ale i pár nadstandardních možností. Zboží si můžete nechat doručit prostřednictvím kurýrní služby PPL nebo Českou poštou.

Velmi potěší nízké ceny dopravy, běžně 69 Kč anebo i méně v případě balíku „na poštu“ nebo „Balíkovnu“. Dále je zde možnost bezplatného osobního odběru na prodejnách. V případě dopravy těžšího zboží lze zvolit i variantu výnosu až do bytu (u PPL).

Platba

U InSportLine můžete zaplatit:

  • Dobírkou (+30 Kč) v hotovosti
  • Platební kartou online předem
  • Rychlou platbou přes PayU
  • Standardním převodem
  • Na splátky
  • S 14denním odkladem

Za zvýraznění stojí především poslední dvě možnosti. Platba na splátky může jistě zaujmout při pořizování většího množství dražšího zboží. Odložená platba je pak relativně novou metodou, kterou zajišťuje platforma Twisto Payments. Zboží můžete nejprve vyzkoušet a na platbu máte 14 dní. Tato možnost se ale týká pouze zboží do 5000 Kč.

Hodnocení a zkušenosti

InSportLine je velmi dobře hodnocený prodejce, kterého šlechtí i fakt, že nabízí zboží vlastní značky a výroby. Sortiment je v rámci kategorie fitness a sport vynikající – v různých cenových relacích. Na velmi dobré úrovni jsou i služby zákazníkům a rychlost dodání. Průměrná doba se pohybuje pod třemi dny, což je nadprůměr.

Na portálu Heureka.cz má InSportLine krásné 91% hodnocení, na Zbozi.cz pak drží dokonce 94 %. Tento e-shop lze tudíž doporučit jako spolehlivý.

Hodnocení eshopu Insportline naší redakcí:

[usrlist Nabídka:5 “Přehlednost eshopu:5” Reklamace:5 “Dodání zboží:5” “Ceny:5” size=18]

Další recenze eshopů:

0 Sdílení