Magazín

Eshop DrMax – oblíbená online lékárna (recenze)

Nějakou tu medicínu potřebuje občas každý. A stejně jako u jiného zboží chce každý taky nakoupit pohodlně, co nejrychleji a za cenu, která odpovídá kvalitě. Dá se říct, že je lékárenský řetězec DrMax z těchto hledisek dobrá volba? Na to se podíváme v dnešní recenzi.

Dr Max lékárna online

Ve zkratce o společnosti

Společnost Dr. Max u nás provozuje lékárny už pěkných pár let. Není to přitom žádná druhořadá firma, ale řetězec evropských rozměrů. U nás jde dokonce o největší obchodní síť svého druhu. Zákazníkům jsou na našem území k dispozici na čtyři stovky kamenných prodejen. Samozřejmostí je i e-shop, kterému budeme věnovat hlavní pozornost.

Za zmínku stojí, že od roku 2014 má tato společnost v Praze i vlastní centrální laboratoř. Kromě toho má velice precizně vyřešené zásobování díky sesterské distribuční firmě ViaPharma. Obecně se dá říct, že Dr. Max má v České republice perfektní a pevné zázemí a množství poboček zajišťuje nadstandardní dostupnost produktů této sítě.

Výhodou je i dlouhá otevírací doba kamenných lékáren, poměrně velký výběr a přehledné uspořádání prodejen a taky možnost objednávky zboží v e-shopu a následného osobního vyzvednutí zdarma.

Logo DrMax.cz

Problém s kvalitou?

V roce 2013 čelil řetězec Dr. Max poměrně závažnému nařčení. Měl prý tlačit na výrobce některých produktů, aby snižovali obsahy účinných látek. Důvod byl prostý – snaha stlačit výrobní ceny co nejníže a tím získat konkurenční výhody.

Od té doby ale uplynulo mnoho let a značka Dr. Max roste a prosperuje. Několik let po sobě se dokonce stala „Nejdůvěryhodnější lékárnou v ČR“ podle prestižní výzkumné agentury STEM/MAX. V loňském roce tento řetězec zaujal zprávou o zvýšení platu svým zaměstnancům nad celostátní průměr v daném oboru. To je jistě chvályhodné.

Internetový obchod DrMax.cz

Žádný významný obchod nebo řetězec se dnes rozhodně neobejde bez internetového prodeje. I zboží lékáren Dr. Max můžete samozřejmě nakupovat z pohodlí domova – a to na adrese Drmax.cz.

Kromě komfortu je zřejmou výhodou nakupování přes internet maximální výběr. Nemusíte už vyrážet do lékárny naslepo a doufat, že budou mít to, co potřebujete. Jednoduše si to nejdřív objednáte a půjdete na jistotu. Pokud vás nemoc nepustí z domu, můžete si léky a pomůcky nechat dovézt. To ale nejsou žádné novinky. Pojďme se proto raději podívat na konkrétní čísla.

E-shop DrMax.cz nabízí na 12 000 položek. Většina z nich je skladem. Obchod totiž vlastní skladovací prostory o rozloze přes 2000 m2. V loňském roce (2018) přesáhl počet objednávek uskutečněných v e-shopu hranici 1 milionu.

Přehlednost a sortiment

Samotnému zpracování internetového obchodu zřejmě nelze nic zásadního vytknout. Úvodní strana je možná o něco přeplácanější, než je nutné, ale na přehlednost a komfort při nakupování to nemá vliv.

Sortiment je řazen velmi přehledně a vyhledávat můžete podle různých faktorů a parametrů. Třeba podle toho, co vás právě trápí. To je ale u online lékáren spíše standard. Rozsah sortimentu je ale rozhodně nadprůměrný.

V online obchodě najdete kromě léků a léčivých přípravků i doplňky stravy, obsáhlou nabídku zboží pro péči o děti (prodávají například dětské chůvičky a monitory dechu), kosmetiku a drogérii, zdravotnické pomůcky (např. tlakoměry) a vybavení, speciální sortiment pro sportovce nebo třeba různé speciální, přírodní čisticí prostředky. Nechybí přípravky a prostředky pro zvířátka. V obchodě tedy pravděpodobně najdete vše, co byste mohli potřebovat.

Oblíbené produkty

Tyto produkty patří dlouhodobě k tomu nejoblíbenějšímu co si lidé v eshopu DrMax kupují:

Akce a slevy

Trvalou součástí e-shopu je i oddělení slevových akcí. Nakoupit můžete levněji, ale v plné kvalitě. Kromě výprodeje zde najdete například akce typu „1 plus 1“, zboží s dárkem nebo 3 produkty za cenu 2.

Další zajímavé slevy a bonusy můžete čerpat se speciální „kartou výhod“, kterou si můžete po registraci v e-shopu vyřídit. Ta se vyplatí především, pokud budete v lékárnách nebo e-shopu Dr. Max nakupovat často.

Doprava

Standardně stojí v e-shopu DrMax.cz doprava zboží až k zákazníkovi 79 Kč a zvolit si můžete ze tří dopravců (DPD, PPL a Česká pošta). Pokud ale nakoupíte za 1000 Kč nebo více, dopravu budete mít zdarma, což je příjemná výhoda. Doprava zdarma se vždy (bez ohledu na útratu) týká taky zboží k osobnímu odběru, jak už jsme zmínili výše.

Zákaznická podpora

Součástí e-shopu DrMax.cz je i online poradna s několika možnostmi pro zákazníky. Jednak tu najdete spoustu tematických článků, které nabídnou pomoc, informace i inspiraci, taky je ale k dispozici oddělení „Zeptejte se lékárníka“ a „Konzultace s lékařem“.

První variantu poradny můžete využít kdykoli a lze se zeptat na cokoli ohledně léků a dalších přípravků, účinků apod. Můžete si dokonce vybrat lékárníka, který vám odpoví. Tato poradna ale neslouží pro informace o dostupnosti, cenách apod. – k tomuto účelu můžete využít telefonní linku nebo email eshop@drmax.cz.

Možnost „Konzultace s lékařem“ je k dispozici pouze registrovaným členům. Dvakrát ročně můžete položit dotaz zdarma. Dotaz do 24 hodin zodpoví praktický lékař, v případě potřeby pak ještě specialista. Rozhodně jde o zajímavou službu.

Zkušenosti a recenze

Společnost Dr. Max je dlouhodobě hodnocena velmi kladně. Na portálu Heureka.cz dosahuje její ohodnocení 98 %, na Zbozi.cz je to pěkných 95 %. Průměrná doba dodání zboží činí 2,4 dne, což není vůbec špatné.

V posledních měsících se vyrojilo větší množství negativních ohlasů. Je ale příliš brzo soudit, zda jde u řetězce o změnu trendu k horšímu nebo se situace zase srovná. Negativní komentáře se týkají zejména zpoždění zásilky nebo neochoty ze strany zaměstnanců.

Hodnocení eshopu DrMax naší redakcí:

[usrlist Nabídka:5 “Přehlednost eshopu:5” Reklamace:4.5 “Dodání zboží:4.5” “Ceny:5” size=18]

Další recenze eshopů:

0 Sdílení