Magazín

Nejlepší čínské eshopy a internetové obchody

Hledáte nejlepší čínský eshop pro pohodlné a levné nakupování? V následujícím článku se podíváme na zoubek šestici nejzajímavějších stránek a pokusíme se porovnat jejich výhody a nevýhody, rozsah nabídky, služby a další parametry.

Nakupování přes internet z čínských obchodů a portálů je dnes velice populární. A není se čemu divit. V Číně můžete pořídit různé druhy zboží za ceny, o kterých se vám u nás ani nesnilo – obvykle navíc ani neplatíte dopravu. Sortiment je přitom obrovský a najít zde můžete vše, od drobných módních doplňků přes oblečení a elektroniku až po hobby potřeby nebo například sportovní vybavení.

Ovšem není všechno zlato, co se třpytí. Při nakupování v čínských eshopech je třeba opatrnosti. Na co si dát pozor a čemu se vyhnout? To vám poradíme v průvodci, který naleznete na konci testu.

Tipy na oblíbené obchody

ObchodDopravaHodnocení
#1Aliexpress.com
Dodání: 15-30 dní
Doprava zdarma: ANO
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Do obchodu
#2Gearbest.com
Dodání: pár dní
Doprava zdarma: ANO
+ Evropský sklad (Anglie)
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Do obchodu
#3DX.com (DealExtreme)
Dodání: pár dní
Doprava zdarma: ANO
+ Evropský sklad
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Do obchodu
#4Banggood.com
Dodání: cca 21 dní
Doprava zdarma: ANO
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Do obchodu
#5Lightinthebox.com
Dodání: cca 14 dní
Doprava zdarma: ANO
+ Sklady Evropa a USA
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Do obchodu
#6Coolicool.com
Dodání: cca 10-14 dní
Doprava zdarma: ANO
+ Sklady v Evropě
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Do obchodu

logo aliexpress

Na první místo našeho žebříčku rozhodně patří eshop Aliexpress.com. Jde o nejznámější a v mnoha ohledech taky nejlepší čínský obchod. Resp. nejde o obchod jako takový, ale spíše o portál fungující na principu burzy nebo tržiště. Sdružuje totiž tisíce různých obchodníků a výrobců (ano, zboží můžete nakupovat i přímo od výrobce, což je mnohem lepší cesta než přes prostředníka), kteří zde nabízejí své produkty.

A co na Aliexpressu najdete? Obchod nabízí zejména oblečení, elektroniku a příslušenství anebo sportovní potřeby. Najdete tam ale i parfémy, šperky, kosmetiku, hračky a spousty dalších výrobků – a zejména záplavu různých drobností a pomůcek všeho druhu.

Aliexpress je poměrně známá a ověřená firma. Poskytuje zákazníkům ochrannou lhůtu a pochopitelně možnost „otevření sporu“ za účelem reklamace zboží a vrácení peněz – ideální je, pokud platíte prostřednictvím online peněženky PayPal. To ale platí pro všechny čínské internetové obchody.

Výhodou Aliexpressu jsou nejen nízké ceny a obvykle bezplatná doprava, ale i velmi obsáhlé popisky zboží se spoustou fotografií. Každý produkt i prodejce má své hodnocení, takže můžete (a měli byste) vybírat podle zkušeností a recenzí ostatních uživatelů. Celkově jde o propracovaný a uživatelsky přívětivý asijský eshop, který stojí za to vyzkoušet. Doprava navíc bývá mimo vánoční špičku někdy i překvapivě rychlá (obvykle cca 15-30 dní).

Výhody:

 • Obrovský výběr
 • Výborné ceny
 • Obvykle doprava zdarma
 • Poměrně bezpečný nákup
 • Velmi podrobné popisky zboží

Nevýhody:

 • Nákup dražšího zboží, zejména elektroniky, může být rizikový
 • Pouze strojový překlad do češtiny

logo gearbest

Rostoucí popularitě se těší taky čínský internetový obchod Gearbest.com. Sortiment tohoto obchodu je rozsáhlý, ale jeho hlavní zaměření je jasné – elektronika. Pokud sháníte nejnovější technologické vychytávky nebo jakoukoli elektroniku za vynikající cenu, pak se rozhodně podívejte sem. Uživatelé mají s tímto eshopem velmi dobré zkušenosti a nákupu zboží se rozhodně nemusíte bát.

V tomto eshopu můžete opět platit kartou, ale raději přes PayPal a možná vás velmi mile překvapí rychlost dodání. Zboží z evropských skladů můžete mít doma už za pár dní. Pokud jde o cenu dopravy, obvykle se pohybuje kolem jednoho dolaru, což je takřka symbolický poplatek. Můžete si ale taky připlatit za expresní dodání – to už je ale podstatně dražší. Zboží přichází dobře zabalené a obchod poskytuje zákazníkům solidní záruky a férový přístup.

U každého zboží vidíte podrobný popis i s fotodokumentací a opět se můžete řídit i podle uživatelských recenzí. Stránku si můžete otevřít i v české mutaci, která je pro pochopení a orientaci zcela dostačující, strojový překlad popisků ale může být pochopitelně matoucí a nesprávný.

Výhody:

 • Ideální čínský eshop pro nákup elektroniky
 • Rychlé dodání
 • Přehledné stránky

Nevýhody:

 • Strojový překlad do češtiny

logo dx dealextreme

Dalším internetovým obchodem umožňujícím výhodné nakupování zboží z Číny je Dx.com. Jde o jeden z nejpoužívanějších a nejlepších čínských eshopů a místo v našem hodnocení si jednoznačně zaslouží. Zkušeností českých uživatelů s tímto portálem jsou v drtivé většině pozitivní. V zásadních parametrech se ale nijak zásadně neliší od dvou předchozích.

Opět se můžete těšit na enormní výběr zboží za skvělé ceny s dopravou zdarma nebo za poměrně nízkou cenu. I zde je u některého zboží možné zvolit expresní dovoz, za který si ale výrazně připlatíte (zpravidla 30-40 dolarů).

Pokud sháníte například neznačkovou elektroniku nebo různé drobnosti a příslušenství, může být Dx.com správná volba. Česká jazyková verze je dostupná i u tohoto obchodu (opět pouze strojový překlad).

Výhody:

 • Velký výběr zboží všeho druhu
 • Nízká cena, levná nebo bezplatná doprava

Nevýhody:

 • Strojový překlad

logo banggood

Ani další čínský obchod, Banggood.com, nebude nějakým zásadním způsobem vystupovat z řady. U většiny známých čínských obchodů se dočkáte obdobného sortimentu i konkrétních výrobků. Můžete ale narazit na zajímavé akce, slevy a cenové rozdíly. Ačkoli není Banggood.com u nás tak známý jako předchozí obchody, nabízí solidní služby a můžete na něm najít leccos zajímavého.

V tomto obchodě můžete za skvělé ceny nakoupit například různé speciální elektronické součástky, ale taky všemožné módní doplňky. Banggood.com není „tržištěm“ mnoha obchodníků jako Aliexpress.com, ale koncovým prodejcem. Nedočkáte se tedy hodnocení konkrétního prodejce a stačí se řídit podle recenzí daného produktu, které jsou i zde samozřejmě přítomny.

Banggood.com má za sebou už poměrně dlouhou cestu. Funguje už od roku 2006. V některých zemích (např. v Rusku) patří k nejoblíbenějším, ale u nás trochu zaostává. Česká lokalizace je zde tudíž na slabší úrovni.

Výhody:

 • Výhodné ceny
 • Zajímavá nabídka elektroniky a módy

Nevýhody:

 • Velmi špatná čeština

5. Lightinthebox.com

logo lightinthebox

Páté místo našeho žebříčku obsadil obchod Lightinthebox.com. Opět jde o koncového prodejce zboží. Nevybíráte tudíž mezi různými obchodníky, ale pouze mezi produkty. Ty jsou samozřejmě hodnoceny a recenzovány, jak je všude dobrým zvykem, a taky poměrně poctivě popsány a fotograficky zdokumentovány.

Určitým specifikem obchodu Lightinthebox.com je zaměření především na oblast módy. Najdete zde vše od nejdrobnějších doplňků až po svatební šaty. Samozřejmostí je i sportovní oblečení a vybavení a další sortiment.

Lightinthebox.com nabízí i elektroniku a další zboží. Lidé jej ale nejčastěji využívají právě při nákupu módy a souvisejících produktů. Obchod má navíc sklady v USA i v Evropě – a tak se obvykle dočkáte velmi rychlého dodání. Pokud je móda právě to, co vás nejvíc zajímá, pak byste tento obchod rozhodně neměli nechat bez povšimnutí.

Výhody:

 • Velký výběr módního zboží
 • Rychlé dodání

Nevýhody:

 • Strojový překlad

6. Coolicool.com

logo coolicool

Název tohoto obchodu už trochu napovídá, kterým směrem se bude ubírat jeho zaměření. Dočkáte se především širokého výběru různých moderních „hraček“ a mobilních technologií. Pokud budete kupovat telefon nebo tablet, možná se dočkáte i rychlé dopravy z evropského skladu. Doprava je u tohoto obchodu standardně bezplatná.

Co se týče cen, Coolicool.com obvykle nepatří k nejlevnějším alternativám. Ceny některé elektroniky a telefonů se často příliš neliší od cen tuzemských výrobců. Tento obchod se umístil až na poslední příčku, jelikož patří spíše k průměrně hodnoceným a ani cenový rozdíl není tak diametrální. Výhodou je bezplatná doprava a u některých produktů solidní rychlost dodání. Někomu taky může vyhovovat užší zaměření sortimentu.

Výhody:

 • Dobrý výběr mobilní technologie a další elektroniky
 • Doprava zdarma

Nevýhody:

 • Průměrně hodnocený
 • Často vyšší ceny

O nakupování v čínských eshopech

Nakupování z ciziny (třeba z Číny)

Výhody a rizika nakupování v čínských eshopech

Zaujala vás vidina nákupu obrovského sortimentu za nebývale nízké ceny? Internet vám tuto možnost pochopitelně nabízí, například právě skrze čínské obchody. Samotné nakupování je poměrně snadné a vzhledem k tomu, že jsou (většinou) čínské eshopy v češtině, není orientace v základních funkcích složitá. Přesto je potřeba mít některé věci na paměti a být obezřetní při výběru, placení i v ostatních fázích nákupu.

Pamatujte na clo a DPH!

V první řadě nezapomínejte na toto úskalí. Mnoho lidí se nadchne cenovkou u nějakého produktu, ale zapomenou připočítat tyto doplatky, které někdy mohou ze skvělého nákupu udělat celkem průměrný nebo i nevýhodný. Clo a DPH se ale netýká každé objednávky z Číny.

 • DPH se platí v případě, že cena zboží přesáhne 22 eur a vypočítává se z celkové částky (včetně dopravy)
 • Od ceny zboží nad 150 eur je nutné zaplatit nejen DPH, ale i clo
 • Clo se vypočítává z ceny zboží a dopravy, DPH z celkové ceny včetně cla
 • Pokud je cena zboží a dopravy menší než 22 eur, jste od DPH i cla osvobozeni
 • Pro některé typy zboží platí specifická pravidla
 • Představu o konečné ceně si můžete udělat s pomocí různých online kalkulaček na clo a spoustu informací najdete přímo na stránkách celnisprava.cz

Je tu samozřejmě i určitá šance, že vaše zásilka projde bez proclení, i když bude hodnota objednávaného zboží vyšší. Ale roli hraje především štěstí.

Pozor při placení kartou! Využijte raději PayPal

PayPal představuje bezpečný způsob placení přes internet a je obzvláště doporučovaný v případě nákupu přes čínské eshopy. Při placení kartou musíte vložit údaje o vaší kartě, které je možné zneužít. Pokud chcete za každou cenu platit kartou, nastavte si v bankovnictví limity tak, aby mohla odejít jenom konkrétní částka, případně vždy po skončení transakce zrušte povolení internetových, zahraničních plateb.

Dalším důvodem placení přes Paypal je podstatně jednodušší vymáhání vrácení peněz v případě, že budete uplatňovat reklamaci.

Na jaké zboží si dát pozor?

V případě některých druhů zboží může být nákup z čínských obchodů rizikový. Jde například o drahou elektroniku a neznačkové mobilní telefony, problematické mohou být taky dětské hračky, které nejsou testovány podle přísných evropských norem pro kvalitu a bezpečnost. Taky z oblečení můžete být někdy zklamaní. Uvedené velikosti totiž nemusejí odpovídat těm evropským, na které jsme zvyklí.

Co se vyplatí nakoupit v Číně?

Obecně platí, že čínské obchody jsou ideální k nakupování různých drobností, módních doplňků, některých druhů elektroniky a příslušenství (různé kabely, konektory, kryty, součástky apod.). V těchto případech se obvykle i vyhnete platbě DPH a cla.

Taky sportovní vybavení a náčiní může mít velmi solidní kvalitu – zejména pokud jde o potřeby pro nenáročné tréninkové účely. Oproti nákupu v českých obchodech můžete přitom ušetřit často i velmi významné sumy.

Obecné výhody nákupu v čínských eshopech

 • Velmi nízké ceny
 • Obrovský sortiment zboží
 • Výhodné řešení pro nákup drobnějších položek
 • Doprava je často zdarma nebo velmi levná
 • Recenze produktů i obchodníků u každého zboží
 • Ochranná lhůta pro dodání zboží
 • Velmi podrobné popisky zboží, fotodokumentace

Nevýhody:

 • Riziko při platbě kartou
 • Delší doba dodání zboží
 • Někdy náročnější reklamace
 • Neznačkové zboží nemusí mít očekávanou kvalitu
0 Sdílení