Magazín

Recenze Woltair – fotovoltaika a tepelná čerpadla

Kde brát teplo a energii a nekrást? Dilemata a diskuze spojené s vytápěním a šílenými fakturami za energie jsou v naší zemi (a jistě nejen zde) takovým evergreenem. V poslední době však v důsledku nestability energetického trhu nabírají na obrátkách. Týká se to přitom především majitelů rodinných domů. Těm leží na bedrech přece jen větší zátěž než naprosté většině obyvatel bytů, kteří mívají s vytápěním a ohřevem vody zpravidla méně starostí. Mezi nejúčinnější způsoby, jak získávat teplo a elektřinu, přitom bezesporu patří tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny.

Obojí můžete mít i ve svém domě. Ale jak na to? Partnerem na cestě k úspornějšímu, ekologičtějšímu a soběstačnějšímu chodu domácnosti se vám může stát společnost Woltair. Dnes pro vás proto máme obšírnou recenzi Woltair, moderního projektu, díky kterému můžete získat čerpadlo či fotovoltaiku i s dotacemi. Jak to celé funguje? S čím vším vám Woltair pomůže a o co se postará? A jde o opravdu spolehlivou firmu? Pojďme to zjistit…

Co je to Woltair?

Woltair je mladá značka, která vznikla v roce 2018 v Praze coby technologický start-up. Původně fungovala pod názvem Topime.cz, ale v roce 2021 se firma rozhodla pro více „světácký“ název Woltair. Podnikatelská vize se totiž naplňovala a umožnila projektu uvažovat o expanzi do zahraničí.

Cílem projektu bylo zajistit co nejjednodušší, a pro koncového klienta taky ekonomicky nejvýhodnější, formu realizace tepelných čerpadel, fotovoltaiky nebo jiných ekologických a moderních zdrojů energie.

Woltair v této oblasti nabízí komplexní služby. Chcete tepelné čerpadlo do domu? Líbilo by se vám získávat energii ze slunce? Potřebujete výkonnou domácí nabíječku pro elektromobil? Pak může být Woltair se o vše postará.

Jak funguje Woltair?

Tento projekt představuje svým způsobem unikátní platformu. Nejde o běžnou topenářskou společnost či výrobce čerpadel. Woltair funguje jako srovnávač a prostředník, zřizovatel. Na druhou stranu spojuje tyto „papírové“ záležitosti s dalšími službami, jako je fyzická montáž zařízení, servis a pravidelné prohlídky atd. Woltair zajišťuje i vyřízení dotací a může rovněž zajistit financování pomocí úvěrů.

Společnost zaměstnává na 150 expertů přes čerpadla a fotovoltaiku. Patří mezi ně topenáři, elektrikáři a montážní technici i experti, kteří se věnují především „teoretickým“ aspektům a technologiím. Woltair ostatně v daném oboru pořádá i četná, pravidelná školení a kurzy.

Na svém kontě má značka přes 3000 montáží tepelných čerpadel v rámci ČR.

Tepelná čerpadla – zdroj budoucnosti

Woltair tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla dokážou využívat teplo z různých zdrojů okolí (voda, vzduch, země) a převádět ho na ještě větší teplo, které lze využít pro přitápění či vytápění domácnosti. Takto by se tento typ zařízení dal velmi jednoduše a zjednodušeně představit. Z principu věci vyplývá, že tepelná čerpadla využívají obnovitelnou energii. Nepotřebují uhlí ani plyn. Na druhou stranu ke svému chodu potřebují elektřinu.

V čem se tedy liší například od přímotopů? Především v efektivitě. Přímotop však pracuje velmi neefektivně, příkon (tedy spotřeba) se de facto rovná tepelnému výkonu. V případě čerpadla je efektivita násobně vyšší. Tepelný výkon může být oproti odběru pěti i desetinásobný. Konkrétní efektivita závisí na okolních faktorech (zdroj tepla, teplota atd.) i samotném čerpadle – a pochopitelně není zcela konstantní.

COP vs. SCOP

Zmíněný poměr mezi příkonem a výkonem stanovuje veličina COP (topný faktor), která je v souvislosti s čerpadly velmi důležitá a často skloňovaná. Udává se za konkrétních, striktně stanovených podmínek. Příbuzná veličina SCOP vyjadřuje průměrný sezónní topný faktor, který může být pro reálný odhad ročních nákladů poněkud relevantnější.

Varianty tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo může brát teplo z různých zdrojů a taky ho předávat do různých médií. Podle toho se čerpadla označují jako čerpadla vzduch-voda, země-voda, voda-voda či vzduch-vzduch. Každé řešení má určité výhody i úskalí.

Čerpadla vzduch-voda vynikají snadnou realizací, v průměru jsou méně nákladné na pořízení a poměrně univerzální. Na druhou stranu jsou značně závislé na teplotě vzduchu a nemusejí být nejefektivnější. Naproti tomu např. čerpadlo země-voda je náročné na instalaci. Musí se uskutečnit hloubkový vrt či využít plošné kolektory. Pořizovací náklady jsou vyšší. Ale toto čerpadlo je velmi účinné – a to i za tuhých mrazů.

Jaké čerpadlo si pořídit do rodinného domu? S optimální volbou nejen typu čerpadla, ale i konkrétního modelu, výkonu atd. vám samozřejmě pomůže právě společnost Woltair, která nabízí široké, profesionální poradenské služby a součástí projektu je důkladná analýza.

Fotovoltaika – krok k soběstačnosti

Woltair fotovoltaika

O fotovoltaiku je stále větší zájem. Není divu. Při nejistých a vysokých cenách energií, dává snaha o energetickou soběstačnost (i kdyby jen částečnou) naprostý smysl. A peníze vložené do těchto cílů jsou vesměs moudře investované.

Vedle tepelných čerpadel je fotovoltaika další obor, kterému se projekt Woltair věnuje. Opět vám zajistí kompletní realizaci. Od prvotního plánování a projektování přes zajištění financování a vyřízení dotací až po samotnou montáž a následnou údržbu a servis.

Pokud máte kam umístit solární fotovoltaické panely, můžete s jejich pomocí vyrábět elektřinu a vypouštět ji do sítě nebo i „uskladňovat“ případné přebytky v akumulátorech. Existují dva základní typy fotovoltaických elektráren.

On-grid elektrárny jsou napojeny na distribuční síť. Přebytky se neuchovávají, ale posílají se takříkajíc dál. Opakem je off-grid neboli ostrovní elektrárna, která elektřinu hromadí v akumulátorech. Toto řešení je však technicky a finančně náročnější na realizaci. Existuje i hybridní varianta, která umožní přepínat mezi oběma režimy.

I v případě fotovoltaiky vám projekt Woltair pomůže najít ideální řešení dle vašich konkrétních možností a požadavků přímo na klíč.

Jak probíhá realizace?

Chcete-li využít služby, které projekt Woltair nabízí, je to velmi snadné. Online můžete objednat zaměření domu zdarma. Stačí vyplnit kontaktní formulář a domluvit si termín, kdy k vám přijde technik. Ten zjistí všechny potřebné parametry pro realizaci a pomůže vám najít řešení na míru, zodpoví vaše dotazy atd.

Setkání obvykle proběhne do týdne a ve stejném termínu rovněž dostanete podrobnou analýzu a finální nabídku. Následuje podpis smlouvy (až budete mít jistotu), zaplacení zálohy a přípravy. Zejména čekání na potřebné komponenty se může protáhnout na několik měsíců. S tímto faktem musíte počítat. Následná instalace, revize a předání může být otázkou týdne či dvou.

Do měsíce od realizace by vám měly být vyplaceny vyřízené dotace, o což se Woltair postará. Posléze vám garantuje i záruční a pozáruční celoživotní servis.

Jak financovat čerpadlo přes Woltair?

Woltair jako součást služeb nabízí i možnosti financování nebo spolufinancování projektu. Jinými slovy, může vám zprostředkovat účelový úvěr na tepelné čerpadlo nebo fotovoltaickou elektrárnu. Úvěry samotné poskytuje Stavební spořitelna České spořitelny. Jde tedy o seriózní bankovní instituci, nikoli pochybnou soukromou společnost.

Úvěrem můžete pokrýt veškeré náklady nebo jejich část dle potřeby. Vše přitom vyřídíte s pomocí Woltair po telefonu a online. Splátky je možné rozložit až na 20 let a není nutné ručit nemovitostí. Tento úvěr se nijak nevylučuje s dotací, kterou lze na pořízení čerpadla získat. Přestože jde o účelovou půjčku, nemusíte ji využít výhradně na čerpadlo či fotovoltaiku, ale třeba i na rekonstrukci.

Přečtěte si: orientační cena tepelných čerpadel

Jak vyřídit dotace s Woltair?

V souvislosti s fotovoltaikou a tepelnými čerpadly nelze nezmínit dotace, které se s nimi pojí. Jde konkrétně o dotace v rámci projektu Nová zelená úsporám. Tímto způsobem lze získat i více než 200 000 Kč na realizaci fotovoltaiky a přes 100 000 Kč na pořízení tepelného čerpadla. Woltair vám pomůže nárok na dotace ověřit a vyřídit vše potřebné, abyste dosáhli na nejvyšší možnou částku.

Jaké značky čerpadel a dalších zařízení Woltair nabízí?

Woltair není výrobcem ani přímým prodejcem tepelných čerpadel. Využívá čerpadla různých značek, což zajišťuje lepší objektivitu i možnosti volby. Mezi značky čerpadel, které Woltair instaluje, patří oblíbené a osvědčené modely prestižních značek LG, Samsung či Grundig, ale taky Viessmann, Daikin, Vaillant a mnoha dalších.

Poskytuje Woltair taky servisní služby?

Ano, společnost Woltair provádí i pravidelné roční kontroly tepelných čerpadel či jejich opravy, ať už v rámci záruky nebo mimo ni. Nabízí například servisní služby i pro plynové kotle. Na vlastní projekty tepelných čerpadel pak Woltair poskytuje prodlouženou příplatkovou záruku – a to až na 10 let.

Tato záruka zahrnuje komplexní servis včetně pravidelných prohlídek, čištění, oprav. V jednotné roční ceně prodloužené záruky jsou i případné náhradní díly a veškeré další služby.

Recenze zákazníků

Vybrané recenze některých zákazníků Woltair.

Využili jsme pro instalaci solárních panelů a můžeme doporučit. Rychlé a profesionální jednání, dodržení termínu a slibů. Drobné zádrhely při instalaci, ale vše vyřešeno nápravou a navíc vždy vstřícná komunikace.Zdroj: Recenze Google.com
Vše běželo jak po drátku, od vypracování nabídky, podepsání smlouvy, závozu materiálu, a nakonec samotné montáže a uvedení FVE do provozu. Firma Woltair jako celek na jedničku. Všichni byli vstřícní a slušní!! Už čekám jen na vyřízení dotace.Zdroj: Recenze Google.com
Rychlé a profesionální jednání, delší čekání na realizaci, protože jsou profesionálně velmi dobří a mají proto mnoho zakázek. Myslím, že se vyplatí si počkat na kvalitu. Mnoho zaměstnanců Wolairu již znám osobně a kdykoli něco potřebuji, ozvou se. Jen bych měl jednu drobnost. Teď v zimě, když je topná sezona a máte nějakou drobnější závadu, tak budete muset počkat. Technik nepřijede ihned jako “záchranka”, snaží se závadu nejprve řešit “po telefonu”, což někdy pomůže, někdy bohužel ne. Myslí, že i u jiných firem se dnes musí na servis čekat, tak to neberte jako “negativum”, ale je jako konstatování. Mám tepelné čerpadlo Vaillant a je to velmi vyspělá technologie, která patří ke světové špičce. Mohu jen tuto značku TČ doporučit. Zdráví a teplo domova přeje. Jindřich KočíZdroj: Recenze Google.com

Kde získat víc informací?

Pokud myslíte, že by projekt Woltair mohl být tím pravým partnerem pro realizaci tepelného čerpadla či fotovoltaické elektrárny ve vašem domě, navštivte stránky Woltair.cz. Zde můžete požádat o zaměření domu online, najdete zde navíc velmi obsáhlé a komplexní informace k čerpadlům, fotovoltaice, dotacím, cenám a financování, servisu i dalším souvisejícím tématům.

Hodnocení firmy a recenze tepelných čerpadel od Woltair (co říkají diskuse a zkušenosti zákazníků)?

Služby společnosti Woltair se těší velmi dobrému hodnocení a jde o jednu z nejžádanějších firem z oboru u nás. Většina zákazníků je spokojena s rychlostí a kvalitou realizace i s ochotou a komunikací.

Podívat se můžete také na reference zákazníků. Realizace tepelných čerpadel či fotovoltaických elektráren přímo na webu Woltair.

Vyskytují se i rozpačitější či nespokojené odezvy, které se týkají především řešení záručních oprav, reklamací a jiných následných problémů. Na základě velkého množství recenzí a ohlasů z různých zdrojů lze však společnost hodnotit jako spolehlivou a kvalitní.

Kontakt a zajímavé odkazy

  • Telefon: +420 800 887 722
  • E-mail: info@woltair.cz
  • Dotace
  • Servis
  • Nabíjecí stanice
  • Sídlo společnosti: Woltair s.r.o., Na Radosti 399, Zličín, 155 21 Praha 5
0 Sdílení