Magazín

Eshop Notino.cz – recenze a zkušenosti

Notino je původem česká společnost, kterou v roce 2004 založil podnikatel Michal Zámec. Dnes je tato firma největším online prodejcem parfémů v celé Evropě – a to už je úspěch, který stojí za pozornost. Proto se dnes na tento obchod podíváme zblízka a pokusíme se zjistit, v čem tkví jeho popularita a jestli se v něm opravdu vyplatí nakupovat.

Screenshot Parfumerie notino cz

Notino v údajích a číslech

Původně se tento obchod jmenoval Parfums.cz, v roce 2016 došlo k jeho přejmenování na současný název Notino. Obchod působí ve 23 zemích především ve střední a východní Evropě, ale taky ve Velké Británii, Belgii, Dánsku, Francii, Švédsku, Itálii, Nizozemsku, Finsku nebo i za oceánem v USA.

Online obchod Notino.cz nabízí na 55 000 produktů od 1500 světově proslulých i lokálních a méně známých značek. Ročně e-shop odesílá na 7 500 000 balíků a jen v rozlehlých skladech zaměstnává Notino na 1000 lidí.

logo notino.cz

Prodejny

Notino provozuje celkově 19 prodejen. V České republice můžete navštívit 6 z nich (plus několik čistě výdejních míst)…

  • Praha – Florentinum, OC Europark, Smichov Gate
  • Brno – Campus Square, OC Letmo
  • Ostrava – Nova Karolina Park

Ocenění

Eshop Notino.cz se stal hned 4x po sobě vítězem významné ankety „Shoproku“, kterou pořádá portál Heureka.cz. Naposledy si v roce 2017 odnesl absolutní vítězství v kategorii „cena kvality“.

Eshop Notino.cz

Krátké představení máme za sebou a je čas zaměřit pozornost na samotný internetový obchod Notino.cz. Když zavítáte na tyto stránky, otevře se před vámi poměrně velmi přehledný eshop s minimalistickým, ale elegantním designem.

Sortiment

Sortiment je v jednotlivých kategoriích pečlivě a jasně seřazen podle značek i podle typu zboží a výběr je opravdu pozoruhodný. V základních kategoriích najdete především parfémy, vlasovou kosmetiku, kosmetiku pro pleť a kůži, přípravky pro péči o tělo a hygienu, líčidla, opalovací krémy i další produkty.

Hlavní položku ale tvoří parfémy. Můžete zde najít originální a špičkové výrobky od značek, jako je Calvin Klein, Hugo Boss, Gucci, Armani, Dior, Chanel, Vichy, Bvlgari a bezpočtu dalších. Součástí nabídky je i celá škála slevových a speciálních akcí, ve kterých si vyberete zajímavé zboží za dostupné ceny.

Oblíbené produkty v Notino.cz

Tyto produkty patří dlouhodobě k tomu nejoblíbenějšímu co si lidé v eshopu Notino.cz kupují:

Doprava a platba

Notino.cz nabízí hned několik způsobů dopravy, což je velká výhoda. Můžete si totiž vybrat optimální variantu, se kterou máte nejlepší zkušenosti. Z dopravců je zde volba mezi Českou poštou a PPL. V obou případech vychází doprava na 89 Kč.

Pokud se vám to zdá příliš drahé, je zde i další možnost – a to doručení na pobočku „Zásilkovna“, kterých je u nás už několik stovek. Tato forma dopravy vyjde pouze na 49 Kč, což už je velmi slušné. Existuje ale i bezplatná možnost, která spočívá v osobním vyzvednutí zboží na některé z 6 prodejen nebo 3 výdejních míst v ČR. Tuto možnost ale využijí zejména obyvatelé Prahy, Brna nebo Ostravy.

Notino.cz nabízí i pestrou škálu způsobů platby. Nechybí platba kartou online (i na pobočce), klasický nebo rychlý bankovní převod a samozřejmě dobírka.

Výhody Notino.cz

Eshop Notino.cz vyniká šíří sortimentu, ale to samo o sobě nemusí stačit. Nabízí ale i několik dalších výhod. Je to například 90denní zkušební lhůta. Oproti zákonné 14denní lhůtě jde o značný nadstandard. Zboží musíte samozřejmě vrátit nepoužité.

Velmi zajímavou možností je nabídka gravírovaných věnování, které si můžete nechat vyrýt na objednaný parfém. Pěkná myšlenka a parádní dárek. Stejně tak Notino.cz nabízí i možnost luxusního dárkového zabalení. Tyto služby pochopitelně nejsou zadarmo, ale leckdo je ocení.

Na dobré úrovni je taky zákaznická podpora, která je na telefonní lince k dispozici 7 dní v týdnu s poměrně dlouhou pracovní dobou (do 20.00 hod.). Na této lince vám pracovníci poradí s výběrem anebo pomohou vyřešit případný problém.

Zákaznické hodnocení(zkušenosti a recenze)

Eshop Notino.cz má 98% hodnocení na portálu Heureka.cz a 97% hodnocení na Zbozi.cz. V největším procentu případů zákazníci oceňují vysokou rychlost doručení zboží, která v průměru činí necelé dva dny. Oceňovány jsou i výhodné ceny, velký výběr nebo komunikace a spolehlivost obchodu.

Negativní recenze jsou spíš ojedinělé záležitosti, občas se ale v diskuzích zákazníci svěřují s podezřením na to, že dostali neoriginální parfém, nebo dokonce ředěný kus. Notino.cz se takovým nařčením brání a proklamuje, že prodává pouze originální zboží. Stabilně výborné hodnocení nahrává spíše obchodu, který je navíc členem asociace APEK a držitelem certifikátu SAOP.

Hodnocení eshopu Notino.cz naší redakcí:

[usrlist Nabídka:5 “Přehlednost eshopu:5” Reklamace:4.5 “Dodání zboží:5” “Ceny:5” size=18]

Další recenze eshopů:

0 Sdílení