Nejlepší internetové obchody a eshopy s oblečením

oceneni rankito pro obchody s oblečením Chcete doplnit svou garderobu o krásné, nové kousky z nejlepších internetových obchodů s oblečením, ale nejste si jistí, kde budete mít jistotu rychlého dodání, vysoké kvality zboží nebo nadstandardních služeb? Připravili jsme pro vás obsáhlý test eshopů zaměřených na módu a vybrali jsme osmičku aktuálně nejzajímavějších prodejců.

Nakupování módy přes internet je obrovským hitem a jen v českém prostředí se nachází doslova záplava online obchodů. Každý se vás samozřejmě snaží přesvědčit, že je tím pravým s nejvýhodnějšími cenami a nejúžasnějším zbožím. Pravda ale může být často úplně jinde. Jak si v našem srovnání povedou v tuzemsku působící módní online lídři?

Máme tu pro vás recenze, které vychází z rozsáhlých uživatelských zkušeností a testů. Každý e-shop vám představíme a posléze zhodnotíme jeho výhody a nevýhody. Zaměříme se na nabízené služby, ceny, dobu dodání a další faktory, které hrají při nákupu důležitou roli.

Nejlepší e-shopy s oblečením – srovnání

 ProduktDoprava zdarmaVrácení zbožíHodnocení
#1AboutYou.czbez omezení100 dní5 out of 5 stars (5 / 5)
#2Bibloo.czbez omezení30 dní5 out of 5 stars (5 / 5)
#3Zalando.cz
bez omezení30 dní4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)
#4eObuv.cznad 700 Kč
(platba předem)
30 dní4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)
#5Answear.cznad 1000 Kč30 dní4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)
#6Zoot.cznad 1599 Kč30 dní4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)
#7Vivantis.cznad 2000 Kč60 dní4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)
#8Astratex.cznad 1499 Kč
(Zásilkovna)
nad 1999 Kč
(ostatní)
14 dní4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

1. AboutYou.cz

logo AboutYou cz

AboutYou.cz je další moderní a mladý e-shop – podobně jako Zalando.cz vstoupil na náš trh teprve v roce 2018. AboutYou.cz je doma v Německu, ale má zastoupení v dalších sedmi zemích. Nutno ale říct, že tento obchod do ČR nevstoupil zrovna „pravou“ nohou. Hned po zahájení činnosti zaplavila internet vlna nespokojených hodnocení a reakcí zákazníků, kteří dostali špatné nebo poškozené zboží anebo museli přinejmenším dlouho čekat.

Obchod se s tím nevypořádal příliš sportovně, sice se omluvil, ale zároveň zakázal hodnocení svých služeb na Facebooku, a dokonce smazal některé kritické ohlasy. Od té doby už ale uplynul nějaký čas. Jak si AboutYou.cz vede teď?

E-shop nabízí bezplatné dodání i vrácení zboží, stránky jsou vcelku přehledné a potěší zkušební doba prodloužená na celých 100 dní. Sortiment je široký a kromě standardního zboží nechybí ani oddělení plavek nebo svatební módy. Zajímavou možností jsou návrhy celého „outfitu“, což ocení lidé, kteří nad módou neradi příliš přemýšlejí, ale přesto chtějí vypadat elegantně. Samozřejmostí jsou slevové akce.

AboutYou.cz má rozhodně co nabídnout a určitě si vyberete kvalitní a stylové zboží. Stále však trochu zaostává, pokud jde o kvalitu služeb. I v současnosti si zákazníci ve zvýšené míře stěžují na horší komunikaci obchodu, doručení poškozeného zboží (nebo jiného než si objednali), dlouhou dobu dodání a další problémy.

Výhody:

 • Elegantní, stylová móda
 • Velký výběr
 • Doprava zdarma, 100 dní na vyzkoušení a bezplatné vrácení
Nevýhody:
 • Problémy s komunikací
 • Častější výskyt problematických zásilek (špatné nebo poškozené zboží)
 • Často delší doba dodání
Přejít do obchodu

2. Bibloo.cz

logo bibloo

Posledním obchodem v našem výběru nejlepších e-shopů s oblečením bude Bibloo.cz. Nebudeme opakovat stejnou písničku, kterou už znáte. Opět zde totiž naleznete široký výběr oblečení a doplňků, včetně slevové kategorie. Je tu ale i inspirativní blog se zajímavými články a těšit se můžete na značky méně známé i věhlasné a luxusní.

Velkou výhodou je doprava zdarma pro všechny typy doručení (ano, včetně expresní), a pokud zboží objednáte do 14. hod., s nejvyšší pravděpodobností vám dorazí už druhý den. Doba na vrácení zboží je 30 dní.

Bibloo.cz je obchod s vynikajícím hodnocením. Zákazníci vyzdvihují kromě rychlosti dodání i kvalitu zboží a přiměřené ceny. Dobrá je i komunikace e-shopu. Jedinou větší závadou je nutnost platit poštovné při vrácení zboží, pokud tedy nejste VIP členy.

Výhody:

 • Doprava zdarma
 • Velký výběr kvalitního zboží
 • Velmi dobrá rychlost dodání

Nevýhody:

 • Placené poštovné při výměně zboží
Přejít do obchodu

3. Zalando.cz

logo zalando

Začneme obchodem, který je u nás relativním nováčkem. V Evropě jde ale o významného prodejce s působištěm v 17 zemích. Od roku 2018 můžeme zboží z tohoto obchodu nakupovat i v ČR. Zalando nabízí velmi široký výběr zboží od velkého množství značek (jsou jich téměř dva tisíce). Zákazníky láká taky na přehledné stránky a několik dalších zajímavých výhod.

Stránky Zalando.cz jsou přehledné a jednoduché. Neměl by se na nich ztratit ani nezkušený uživatel. Vybrat si můžete ze tří základních kategorií: muži, ženy a děti. Dále jsou tu ještě upřesňující kategorie jako novinky, oblečení, obuv nebo například výprodej.

Už z toho je patrné, že Zalando nabízí vše, co se módy týká. Kromě oblečení a obuvi nechybí ani široká nabídka doplňků, tašek, batohů, peněženek, pásků, slunečních brýlí apod. Potěší i samostatná kategorie se sportovně laděným zbožím. V kategorii Premium pak najdete exkluzivní kousky.

Fotodokumentace u zboží je velmi bohatá. Popisky obvykle obsahují vše důležité, ačkoli nepatří k nejobšírnějším (na druhou stranu jsou o to přehlednější). Důležitou roli hrají pochopitelně ceny. Zde je nutné říct, že Zalando nepatří k nejlevnějším prodejcům. Tato nepříjemnost může být ale aspoň částečně vyvážena kompletně bezplatnou dopravou po celé ČR – a to při doručení až domů.

Problematičtější je ale zkoušení zboží, protože Zalando nemá vlastní pobočky. Na vyzkoušení máte ale prodlouženou lhůtu 30 dní, ačkoli vracení je poněkud složitější. Na druhou stranu potěší slušná průměrná rychlost dodání zboží.

Výhody:

 • Velký výběr značek, kvalitní zboží
 • Bezplatná doprava, 30 dní na vrácení zboží
 • Přehledné stránky, dobrá dokumentace zboží
Nevýhody:
 • Bez vlastních poboček
 • Složitější vracení zboží
 • Spíše vyšší ceny
Přejít do obchodu

4. eObuv.cz

logo eobuv

V předposledním online obchodě z našeho výběru se podíváme na e-shop, jehož název je více než výmluvný. Samozřejmě jde o obchod s obuví. Najdete zde pánské, dámské i dětské boty pro různé příležitosti a k různým účelům. Je zde i speciální kategorie sportovní obuvi.

Obchod nabízí škálu značek (je jich skoro 500) – a to včetně velmi známých a oblíbených, jako je Nike, Adidas, Guess, Salomon apod. Kromě obuvi nabízí e-shop taky kabelky a další doplňky. A bez výhodných cenových nabídek v kategorii „výprodej“ by se to samozřejmě neobešlo.

Pokud zboží zaplatíte předem a nakoupíte za více než 700 Kč, můžete mít i dopravu zdarma. Na vrácení zboží pak máte čas 30 dní. Ve většině případů má obchod velmi dobré zákaznické hodnocení. Jen sem tam se objeví stížnost například na zpožděné dodání.

Výhody:

 • Velký výběr obuvi od mnoha značek
Přejít do obchodu

5. Answear.cz

logo answear

Obchod Answear.cz je sice původem polský, ale naštěstí ho neprovází tradiční pověst obchodníků z této země. Naopak. Tento e-shop u nás úspěšně funguje už od roku 2014 a těší se vynikajícímu hodnocení zákazníků a dosahuje obvykle vysokých hodnocení i v nezávislých recenzích. I v našem výběru si stojí velmi dobře a nenašli jsme závažnějších výtek.

Nákup na Answear.cz je přehledný, příjemný a taky snadný. Výběr zboží je solidní, zahrnuje oblečení, obuv a doplňky od cca 300 značek. Zboží je poměrně dobře zdokumentované jak fotograficky, tak i textem. Obchod se taky chlubí, že většinu zboží odesílá do 24 hodin. A doba dodání je skutečně poměrně rychlá (nejčastěji 2-3 pracovní dny).

V liště stránek je taky lákavá informace „doprava zdarma“. To je poněkud zavádějící tvrzení, protože doprava je v tomto obchodě zdarma teprve při nákupu nad 1000 Kč. Tato informace se ale nachází až v zápatí nebo při kliknutí na podmínky.

Další důležitou záležitostí je možnost vrácení zboží. I zde je lhůta oproti zákonnému termínu prodloužena, a to na 30 dní. Zboží si taky můžete vyzkoušet na pobočkách v Brně a Praze. Celkově vzato má obchod transparentní podmínky, kvalitní zboží a korektní přístup k zákazníkům. Negativních ohlasů je jen naprosté minimum.

Výhody:

 • Kvalitní zboží, velký výběr
 • Rychlé dodání, 30 dní na vrácení
 • Dobrá komunikace, často příjemné ceny

Nevýhody:

 • Doprava zdarma až nad 1000 Kč
Přejít do obchodu

6. Zoot.cz

logo zoot

Zoot.cz je dnes poměrně velmi známý online obchod s módou, přesto se v poslední době potýká s vlnou negativních ohlasů. Když přijdete na stránky Zoot.cz, vše vypadá bezchybně a zdá se, že vás čeká skvělý nákup. Ve většině případu to tak nejspíš i bude. Zoot nabízí obrovský sortiment a vysokou rychlost dodání díky rozsáhlým skladům. Zboží si taky můžete vyzkoušet na 18 výdejnách po celé ČR. Zakoupené zboží je pak možné do 30 dnů vrátit. Tak kde může být chyba?

V poslední době Zoot.cz čelí většímu množstvím nespokojených reakcí v důsledku různých problémů s objednávkami. Jde ale spíše o výjimečný (a doufejme, že přechodný) stav. V minulosti se totiž Zoot.cz profiloval jako mimořádně spolehlivý prodejce s drtivou převahou naprosto spokojených zákazníků.

Výhody:

 • Mimořádný výběr
 • Rychlost dodání
 • 18 poboček
Nevýhody:
 • V poslední době více problémů s kvalitou zásilek a komunikací
Přejít do obchodu

7. Vivantis.cz

logo vivantis

Vivantis.cz je domácí online obchod, který je u nás už velmi dobře zavedený. Funguje od roku 2001, a dokonce se dostal i do dalších zemí. Na rozdíl od předchozích e-shopů se Vivantis.cz zaměřuje především na parfémy a další módní doplňky. Samotné oblečení pak tvoří spíše okrajovou součást sortimentu.

Na druhou stranu, pokud jde o kosmetiku, parfémy či šperky, Vivantis se může pochlubit sortimentem, který u nás bude obtížně hledat konkurenci. Stránky obchodu jsou opravdu velice přehledné a nechybí oblíbený oddíl slev nebo třeba magazín s inspirativními články. V nabídce najdete i nejexkluzivnější značky, jako je Versace, Hugo Boss, Swarovski apod.

A další výhody? Například opravdu vysoká rychlost doručení zboží. S dlouhým čekáním na dodání se u tohoto obchodu prakticky nesetkáte. Taky 2měsíční lhůta na vyzkoušení je více než štědrá. Při nákupu nad 2000 Kč pak můžete využít dopravu zdarma. Vivantis.cz je velmi dobře hodnocený obchod s kvalitním zbožím i službami.

Výhody:

 • Kvalita zboží i služeb
 • Rychlé dodání
 • 2 měsíce na vrácení
 • Velký výběr
Nevýhody:
 • Doprava zdarma až nad 2000 Kč
Přejít do obchodu

8. Astratex.cz

logo astratex

Teď se připravte odhodit svršky. Astratex.cz vám totiž nabídne obrovský sortiment spodního prádla a plavek. Ve svém „oboru“ patří Astratex.cz k nejvýznamnějším online obchodům u nás. Najdete zde dámské, pánské i dětské spodní prádlo a taky všechny druhy plavek. Stránky obchodu jsou zpracovány jednoduše a přehledně. Hledání a orientace proto nejsou problém.

Protože je Astratex úzce specializovaný, můžete se těšit na záplavu různorodých modelů. Fotodokumentace i textová dokumentace jsou obvykle na dobré úrovni – platí to ale zejména u dámského zboží. U pánského je to často horší, najdete často jen jediné foto a nejzákladnější informace. Obvykle je ale dostačující i to.

Pokud jde o služby zákazníkům, Astratex nabízí dopravu zdarma nad 1500 Kč, ale setkat se můžete i s různými nadstandardními nabídkami na dopravu zdarma v rámci speciálních akcí. Zajímavé výhody jsou připraveny pro registrované zákazníky a velmi potěší rychlost doručování zboží.

Výhody:

 • Vynikající výběr spodního prádla a plavek
 • Rychlé doručení
 • Vysoká kvalita zboží
 • Vysoké zákaznické hodnocení
Nevýhody:
 • Doprava zdarma nad 1500 Kč
Přejít do obchodu
0 Sdílení

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin