Magazín

Recenze eshopu TopShop.cz (jaké zkušenosti mají zákazníci?)

TopShop patří k nejvýznamnějším provozovatelům teleshoppingové produkce v České republice. Dnes si něco řekneme o této značce a především se zevrubně podíváme na její internetový obchod na adrese TopShop.cz. Tato recenze vám snad pomůže rozhodnout se, zda stojí za to u této společnosti nakoupit.

Screen TopShop.cz

Studio Moderna

Pokud se chceme bavit o TopShopu, neměli bychom opomenout původ této značky. Důležitým pojmem zde bude Studio Moderna – to je firma, která zastřešuje nejen TopShop, ale i další poměrně známé značky. Studio Moderna je původem slovinská společnost, která vznikla roku 1992. Dnes má důležité postavení ve 21 zemích zejména východní a střední Evropy.

Tato firma v současnosti provozuje na 140 internetových obchodů, 390 kamenných obchodů a nabízí své zboží i na více 360 televizních kanálech. Divize TopShop, která nás dnes zajímá především, vznikla v roce 1996 a je všeobecně známá především díky svému teleshoppingu, který běží na některých českých TV kanálech. Ale jelikož 21. století již pokročilo, je pochopitelné, že tato značka nabízí zboží i modernějšími kanály – především prostřednictvím e-shopu.

Kromě TopShopu spadají pod Studio Moderna i další známé značky. Patří mezi ně například Dormeo, která se zabývá výrobou matrací, Delimano – ta se zase zaměřuje na kuchyňské vybavení anebo „slavný“ Kosmodisk, který lze dnes už považovat za malou legendu a snad netřeba dodávat, že jde o pomůcku pro korekci problému s páteří a zády.

TopShop logo

Sortiment na TopShop.cz

TopShop.cz nabízí obdobné výrobky, jaké můžete znát z teleshoppingových reklam. Jde především o zboží, které vyvíjejí a vyrábějí již zmíněné sesterské společnosti. Výrobou vlastních produktů se však zabývá i samotná značka TopShop. Výběr přitom zahrnuje přes tisíc položek. A jaké konkrétní zboží lze v eshopu TopShop.cz zakoupit?

  • Domácí potřeby, pomůcky pro úklid, nářadí a náčiní, ložní prádlo, matrace a textilie – převažují značky Rovus, Dormeo a TopShop
  • Kuchyňské spotřebiče, náčiní a doplňky – především značka Delimano
  • Sportovní a outdoorové vybavení, pomůcky a oblečení – značky Wellneo, Dormeo, Delimano, Gymbit, Walkmaxx a další
  • Kosmetické a zdravotní pomůcky pro péči o tělo, pleť apod. – především značka Wellneo
  • Hračky a zboží pro děti – zejména značky Dormeo a TopShop

Mezi poměrně známé a oblíbené produkty zmíněných značek, které můžete na TopShop.cz zakoupit, patří například parní čističe Rovus, mixéry či smoothie-makery Nutribullet a multifunkční hrnce MultiCooker (obojí Delimano), rotopedy Gymbit, vakuové čističe a vysoušeče Wellneo a samozřejmě ložní textilie a matrace Dormeo.

Ukázka sortimentu TopShop.cz

Zpracování e-shopu

Internetový obchod TopShop nevyčnívá v prakticky žádném ohledu nad průměr. Design je přiměřeně přehledný. I díky tomu, že sortiment není až tak rozsáhlý, je orientace v obchodě snadná. Rozhodně potěší přítomnost live-chatu, na kterém se můžete dočkat okamžité odpovědi na otázky nebo pomoci při nějakém problému. Na webu se nachází i blog se zajímavými tematickými články a samozřejmě nechybí ani kategorie „akčního“ zboží. S tím souvisí i „Club 5*“. O co jde?

Club 5*

Jde vcelku pochopitelně o členský klub, jaký dnes nabízí řada e-shopů a značek. Pro členy jsou připraveny především exkluzivní slevy, akce a třeba i nějaké ty dárky. Velmi často je členství v podobných „VIP“ klubech zadarmo, TopShop si však za členství nechává platit. A ne zrovna málo.

Existují dvě varianty členství „Premium“ za 690 Kč na rok a „VIP Premium“ za 1090 na dva roky. Součástí členství jsou slevové kupóny do výše až 600 Kč, přístup ke slevám až 70 %, prodloužená doba na vrácení zboží a další výhody. Pokud tedy hodláte v TopShopu nakupovat častěji nebo pravidelně, o členství stojí za to zauvažovat.

Platba a doprava

TopShop.cz umožňuje všechny běžné formy platby – tedy dobírku, platbu převodem či kartou, ale taky platbu na splátky. Doprava probíhá prostřednictvím České pošty anebo kurýrní společnosti GEIS. Za zmínku stojí možnost osobního vyzvednutí zboží v některé z prodejen TopShop nebo v partnerských prodejnách. Využitelných poboček je poměrně dost, a pokud máte nějakou poblíž, ušetříte za dopravu.

Oblíbené produkty z eshopu TopShop.cz (TOP 10)

Shrnutí a uživatelské hodnocení eshopu TopShop

hodnocení eshopu Topshop.cz od Heureka.cz TopShop.cz nabízí zboží mediálně známých „vlastních“ značek a sortiment je zajímavý, přestože nijak rozsáhlý. Ceny obecně nepatří k nejnižším, přestože nejde ani o vyloženě exkluzivní značky. Kvalita výrobků je různorodá a je vhodné před nákupem sledovat nezávislé testy nebo recenze.

Pokud jde o samotné fungování e-shopu, na Heureka.cz drží hodnocení 87 %, což je v podstatě docela solidní. Horší jsou zkušenosti zákazníků na Zbozi.cz, kde má obchod jen 38 %. Zde je však hodnocení méně a jsou převážně staršího data, takže už nemusejí být příliš relevantní. Zákazníci nejčastěji kladně hodnotí rychlost doručení, občas si stěžují na problémy s komunikací.

Celkově vskutku nelze říct, že by se TopShop.cz mohl zařadit do TOP 10 nejlepších a nejspolehlivějších českých internetových obchodů, přehnané obavy však také nejsou zcela nutné. TopShop coby značka funguje dlouho a nabízí i ověřené a kvalitní výrobky.

Hodnocení eshopu TopShop naší redakcí:

[usrlist Nabídka:4 “Přehlednost eshopu:5” Reklamace:4.5 “Dodání zboží:4.5” “Ceny:4” size=18]

Další recenze eshopů:

0 Sdílení