Magazín

Recenze eshopu Nábytek Helcel (jaké zkušenosti mají zákazníci?)

Máte pocit, že je na čase obměnit interiér a pořídit nějaký ten nový nábytek, ale zatím nevíte, kde výhodně nakoupit zajímavé kousky? Pak se vám možná bude hodit naše dnešní recenze. Podíváme se v ní totiž na jednoho z českých prodejců nábytku (a dalšího vybavení domu), který na českém trhu působí už poměrně dlouho. To samo o sobě pochopitelně není naprostou zárukou kvality zboží nebo služeb. Tyto faktory proto podrobně probereme v následujícím článku a pokusíme se zjistit, zda je Nabytek-helcel.cz skutečně dobrou cílovou destinací pro nákup vybavení do bytu či domu.

Screen Nábytek Helcel

O firmě

logo Helcel nábytek Jak je v našich recenzích zvykem, podíváme se nejprve na zoubek samotné společnosti. Ta vznikla v Těrlicku u města Havířov už v roce 1991. Od roku 2010 pak provozuje e-shop na adrese Nabytek-helcel.cz. Internetový obchod je členem APEK tedy Asociace pro elektronickou komerci a v roce 2017 získala certifikát spolehlivé firmy. Nejde o velký obchodní řetězec, ale spíše menší, čistě českou, firmu. Přesto e-shop v minulém roce (2019) vyřídil přes 40 000 objednávek, což je velmi solidní úspěch.

V současnosti má firma několik provozoven. Jde o dvě distribuční centra (Těrlicko a Ostrava) a kamenné prodejny v Těrlicku, Třebíči, Přerově, Brně nebo Třinci. V každé z prodejen najdete vystaveno několik desítek sedacích souprav, postelí a obývacích stěn a profesionální personál schopný poradit s nákupem. Firma provozuje taky FB stránky se 45 tisíci fanoušky.

Sortiment Nábytek Helcel

Co všechno můžete v e-shopu a kamenných prodejnách Nabytek-helcel.cz pořídit? Firma nabízí poměrně zajímavý a rozsáhlý sortiment. Zaměřuje se především na vybavení obývacích pokojů, těšit se můžete na skvělý výběr sedaček a sedacích souprav, ale taky obývacích stěn v moderním, stylovém designu. Nechybí ani konferenční a TV stolky a různé detaily a drobnosti, včetně dekorací.

Další důležitou součástí sortimentu je vybavení ložnice. Zakoupit můžete celé ložnicové sestavy, díky kterým dosáhnete dokonalého sladění interiéru a taky si značně usnadníte práci s výběrem jednotlivých prvků. Nabytek-helcel.cz nabízí skvělý výběr postelí – dřevěných, kovových nebo třeba z ekokůže. V nabídce najdete i kvalitní matrace a rošty.

Zajímavá je i nabídka kuchyní. Můžete zde najít typizované, sériové kuchyně, které se dnes těší velké oblibě pro dostupnou cenu v kombinaci se sladěným, příjemným vzhledem. Vybrat si můžete i cenově opravdu velmi příznivé kuchyňky od cca 7 tisíc Kč, ale nechybí ani dražší varianty pro náročnější zájemce.

Další kategorií sortimentu je vybavení jídelen. Vybírat můžete z kompletních jídelních setů, které zahrnují židle i stoly a obvykle vyjdou velmi výhodně. Sortiment zahrnuje dostupné, ale i luxusní varianty, takže si na své přijde každý.

Za zmínku rozhodně stojí i nabídka vybavení dětských pokojů. Opět potěší, že za rozumnou cenu můžete koupit kompletní a sladěné sety, které zahrnují celou řadu prvků. Dětský pokoj tak můžete vkusně zařídit i za méně než 10 tisíc Kč. V e-shopu můžete dále pořídit vybavení pro předsíň i pracovnu (celé předsíňové stěny, botníky, pracovní a PC stoly, židle, křesla apod.) a taky škálu bytových doplňků.

Ukázka sortimentu sedacích souprav na eshopu Helcel Nábytek
Ukázka sortimentu sedacích souprav na eshopu Helcel Nábytek

Zpracování e-shopu

Eshop Nabytek-helcel.cz přivítá jednoduchým designem a patří k těm přehlednějším. Reklam není přehnané množství, kategorie jsou srozumitelné a najít to, co potřebujete, bude nejspíš snadné. Na stránkách je i blog se zajímavými články, ačkoli jich je (alespoň zatím) poměrně málo. Potěší velmi dobrá dostupnost důležitých informací o platbě, dopravě apod. Naopak nevýhodou je, že stránky nemají live-chat. Dotazy lze tedy posílat jen emailem, případně telefonicky (pracovní doba po-pa: 7 až 16 hod).

Platba a doprava

Pokud jde o cenu dopravy, ta je odstupňována podle výše objednávky. Pokud nakoupíte do 600 Kč, zaplatíte za dopravu 99 Kč, pokud za 5000 a více Kč, pak zaplatíte dopravné 599 Kč. Teprve od 20 000 Kč je doprava zdarma.

Dovoz zajišťuje přímo firma Helcel samotná. Firma nabízí i možnost profesionální montáže nábytku, ovšem prozatím ne ve všech krajích, ale pouze v kraji Moravskoslezském, Olomouckém, Zlínském a Jihomoravském. Cena montáže bohužel není dána, ale určuje se individuálně, kalkulací.

Platba zboží je možná běžným převodem na účet, na dobírku s doplatkem 100 Kč, platební kartou u řidiče, hotově v některé z kamenných prodejen anebo třeba i na splátky. Tato služba je poskytována prostřednictvím společnosti Home Credit.

Oblíbené produkty z eshopu “Nábytek Helcel” (TOP 10)

Shrnutí a uživatelské hodnocení eshopu Nabytek-helcel.cz

Nabytek-helcel.cz je e-shop, ve kterém můžete za často velmi zajímavé ceny vybavit obývací pokoj, ložnici nebo třeba kuchyni a dětský pokoj. Sortiment je poměrně rozsáhlý a některé kusy si můžete prohlédnout vystavené v kamenných prodejnách. A jak hodnotí tuto firmu její zákazníci?

Na Zbozi.cz drží e-shop nepříliš lichotivé hodnocení 23 %. Několik zákazníků bylo v posledních cca třech měsících zklamáno z kvality zboží, případně jim přišlo zboží poškozené. Jiní si stěžovali na špatnou komunikaci a dlouhou dodací lhůtu (to může být ovlivněno i epidemickými opatřeními, firma na svých stránkách sama upozorňuje na snížené kapacity). Lépe si e-shop vede na Heureka.cz, kde má 79 %. Zákazníci oceňují dobré ceny, velký výběr i komunikaci obchodu. Nejčastější výtky patří v poslední době opět pomalému dodání nebo poškozenému zboží.

Výhody

  • Rozsáhlá nabídka sortimentu za relativně slušné ceny
  • 5 kamenných prodejen (avšak pouze ve východních Čechách), slouží zároveň jako výdejny
  • Doprava zdarma při nákupu nad 20000 Kč
  • Doprava přímo firmou HELCEL Nábytku s.r.o vlastní flotilou aut
  • Společnost je zaběhlá, funguje od roku 1991

Nevýhody

  • Delší dodací lhůty, zejména nyní v době koronaviru (na což však na webu upozorňují)
  • Na webu chybí livechat
  • Relativně vysoká cena dopravy při nákupu od 5 000 – 19 999Kč (doprava stojí 599 Kč)

Hodnocení eshopu TopShop naší redakcí:

[usrlist Nabídka:4 “Přehlednost eshopu:4.5” Reklamace:4 “Dodání zboží:4” “Ceny:5” size=18]

Další recenze eshopů:

0 Sdílení