Magazín

Eshop Econea.cz – recenze a zkušenosti

Dnes tu pro vás máme recenzi jednoho mimořádně zajímavého a přinejmenším v českém prostředí velmi originálního a inovativního internetového obchodu. Bude jím e-shop Econea.cz, který už existuje několik let a vzbudil pozornost zájemců o ekologii a „zelenější“ způsob života. Rozsáhlý článek o tomto obchodu se v roce 2019 objevil i ve významném časopise Forbes. Nejen proto si určitě zaslouží i naši pozornost. Pojďme se podívat na to, co je na tomto e-shopu tak výjimečné a čím dokáže (nebo naopak nedokáže) oslovit.

Screen eshopu Econea.cz

Filozofie firmy

Co si budeme namlouvat, většinu obchodů a e-shopů nejen u nás vedou zkrátka obchodníci a své firmy zakládají především či pouze s vidinou ekonomického prospěchu. To je samozřejmě naprosto v pořádku, pokud firma funguje poctivě a nabízí kvalitu. Přesto je osvěžující vidět, že občas jde ve své vizi někdo o kus dál a vytvoří něco, do čeho vloží i takříkajíc kousek srdce.

V případě projektu Econea.cz je tento přístup vidět na první pohled. Jeho zakladatelé jej vytvořili s myšlenkou, že každý jednotlivec může malým dílem prospět přírodnímu prostředí a chovat se k němu šetrněji – v součtu to pak může mít i výrazný dopad.

Econea.cz tedy prosazuje osobní odpovědnost za přírodu a naše okolí. Nenabádá přitom k žádným radikálním krokům nebo opatřením. Přináší spíše zajímavé a šikovné nápady na drobná zlepšení. V případě Econea.cz to nejsou jen plané řeči. Invence a ryzí zájem jsou zde opravdu výraznou „obchodní značkou“.

logo econea

Co Econea.cz nabízí?

Takže co vlastně na stránkách obchodu Econea.cz najdete? Samozřejmě především zboží. Ale ne jen tak ledajaké, nýbrž pečlivě vybrané produkty, které mohou přispět k šetrnějšímu chování vůči životnímu prostředí. Jsou to věci denní potřeby, ale vždy vyrobené s ohledem na ekologii.

Zvířata netrpí

Výběr produktů na Econea.cz je velmi poctivý a každý výrobek musí splňovat přísná kritéria. Nic nesmí být testováno na zvířatech a nic dokonce neobsahuje živočišné produkty. A to jsou samozřejmě jen některé z podmínek. Za zmínku stojí i to, že se Econea.cz snaží podporovat lokální dodavatele a výrobky.

Zelené balení

Jde o drobnost, na které je patrný zápal pro věc a důsledný přístup. Econea.cz balí zboží do použitých krabic s recyklovanými výplněmi, a dokonce je zalepuje ekologickou papírovou páskou. Na to, že si lupnete bublinkovou folii, zapomeňte.

Poradenství a blog

Econea.cz ví, co prodává, a umí i poradit. Na stránkách najdete obsáhlý blog s tematickými články. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem, team e-shopu vám velmi ochotně poradí. A to na telefonu, emailu nebo i live chatu, což je vynikající výhoda.

Sortiment

Sortiment e-shopu je překvapivě rozsáhlý a taky široký. Stěžejní část produktů tvoří především kosmetika a drogérie – samozřejmě je vše přírodní a ekologické. Pořídit si můžete i ECO hygienické potřeby, např. bambusové zubní kartáčky. Ekologicky smýšlející rodiče pak jistě potěší obsáhlá sekce s potřebami pro péči o děti.

Obchod dále nabízí například bytové doplňky a dekorace a v neposlední řadě i produkty pro šetrné skladování potravin. Najdete zde tak například plátěné tašky, recyklované misky a dózy, bambusová či nerezová picí brčka a další zajímavé věci.

Nejoblíbenější položky na Econea.cz

Zpracování e-shopu

Pokud jde o zpracování stránek, Econea.cz vsadila na vysloveně „útulný“ design. Oblé tvary, vlídné barvy, kterým celkem příznačně vévodí zelená. E-shop je nabitý informacemi, ale nedá se říct, že by byl nepřehledný. Brzy se zorientujete.

A co je hlavní – zboží je popsáno vynikajícím způsobem! Jen málokdy se setkáte s tak naprosto detailním, obsáhlým a komplexním popisem produktů, a to i zcela drobných. Za tento přístup si Econea.cz zaslouží obrovský bod k dobru. Plesat bude srdce i nejnáročnějšího zákazníka. Tentokrát se nebudete muset pídit po celém internetu, abyste si kusé a pochybné informace o produktu, který vás zajímá, doplnili z dalších zdrojů.

Doprava a služby

Kromě již zmíněných nadstandardních poradenských služeb zákazníkům a live chatu, poskytuje Econea.cz například i prodlouženou 30denní lhůtu na vrácení zboží. Z možností doručení nabízí firma zaslání Českou poštou nebo kurýrem GLS, případně cenově výhodné doručení na úložná místa „Zásilkovna“. Osobní odběr zdarma je pak také možný, ale pouze ve skladu v Pražských Letňanech. Platební možnosti jsou nicméně jen základní, standardní, dobírka je pak zpoplatněna (29 Kč).

Hodnocení a zkušenosti zákazníků

Econea.cz je v celé řadě ohledů opravdu pozoruhodný projekt. Ať už je to samotná myšlenka a velmi lidský přístup k podnikání, dokonalé popisky zboží, velmi originální sortiment nebo informacemi nadupaný blog. Má tento obchod vůbec nějakou chybu?

Hledat je budeme jen poměrně těžko. Z logiky věci je například sortiment v jednotlivých kategoriích poněkud omezenější než u většiny běžných e-shopů. Nemůžeme tedy mluvit o nevýhodě, natož chybě, v pravém slova smyslu.

Poněkud významnějším úskalím jsou pak docela vysoké ceny. Opět jde o pochopitelnou situaci vzhledem k tomu, co obchod nabízí, přesto to jistě některé zájemce může odradit. Ale s tím se dá zatím jen těžko něco nadělat. Celkově lze tedy obchod hodnotit mimořádně kladně.

Co říkají lidé?

Téhož názoru je i drtivá většina zákazníků e-shopu. Na portálu Heureka.cz drží Econea.cz zcela nebývalých 99 % (a to i při velkém počtu hodnocení, téměř 7 tisíc). Rychlost doručení je taky vynikající (v průměru 2,5 dne). Internetový obchod Econea.cz tedy nelze jinak než doporučit.

Hodnocení eshopu Econea.cz naší redakcí:

[usrlist Nabídka:4.5 “Přehlednost eshopu:5” Reklamace:5 “Dodání zboží:5” “Ceny:4.5” size=18]

Začít šetřit životní prostředí můžete třeba tím, že budete třídit odpad. Zkuste se podívat na nejlepší koše na třídění odpadu a třeba vás inspirujeme, že si jeden zrovna pořídíte.

Další recenze eshopů:

0 Sdílení