Magazín

Nejlepší internetové obchody a eshopy s nábytkem

Nejlepší eshopy s nábytkem Vybavit byt či dům stojí spoustu času i finančních prostředků, ale výsledkem může být útulný domov, na který budete pyšní. V dnešním článku se vám pokusíme pomoci alespoň tak, že vám představíme několik nejlepších internetových obchodů s nábytkem, domácím vybavením a doplňky. Díky tomu budete vědět, kde hledat a uděláte si představu o sortimentu, možnostech a cenových hladinách. A to je jistě lepší než jen naslepo vyrazit do nejbližší prodejny a koupit první věc, která vám padne do oka.

Do dnešního žebříčku jsme zařadili osm finalistů. Jde o ověřené prodejce. Někteří nabízejí zboží především přes internet – jiní disponují i širokou sítí prodejen. U každého prodejce vás seznámíme s nabídkou, rozsahem a kvalitou služeb, výhodami, nevýhodami a celkovým hodnocením, u kterého budeme vycházet především ze zkušeností uživatelů, ale i z jiných zdrojů informací. Našim cílem je pomoci vám vybrat si spolehlivého dodavatele, který bude splňovat vaše nároky.

Nejlepší e-shopy s nábytkem – srovnání

ProduktDopravaVrácení zbožíHodnocení
1.Dormeo.czod 65 Kč (uloženka)
od 120 Kč (kurýr)
Doprava zdarma: NE
do 14 dnů[usr 5 text="true" tooltip="true"]
2.Nejlevnejsinabytek.czod 99 Kč
Doprava zdarma: nad 20000 Kč
do 14 dnů[usr 5 text="true" tooltip="true"]
3.Asko-nabytek.cz
od 159 Kč
Doprava zdarma: nad 25000 Kč
do 14 dnů[usr 5 text="true" tooltip="true"]
4.Bonami.czod 49 Kč (uloženka)
od 89 Kč (kurýr)
Doprava zdarma: nad 1500 Kč
do 90 dnů[usr 5 text="true" tooltip="true"]
5.Moebelix.czod 149 Kč (kurýr)
Doprava zdarma: nad 30000 Kč
do 14 dnů[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
6.Hezkynabytek.czod 290 Kč (kurýr)
Doprava zdarma: nad 10000 Kč
do 60 dnů[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
7.Idea-nabytek.czod 199 Kč (kurýr)
Doprava zdarma: nad 3999 Kč
do 14 dnů[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
8.Sconto.czod 399 Kč (Sconto)
Doprava zdarma: NE
do 14 dnů[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]

1. Dormeo.cz

logo dormeo

Cesta značky Dormeo začíná v roce 2002, kdy vznikla coby součást velmi úspěšné slovinské společnosti Studio Moderna (mezi další známé značky této firmy patří například Kosmodisk, TopShop nebo Delimano). Dormeo dnes nabízí velmi rozsáhlý sortiment matrací Dormeo a doplňkového zboží a patří k nejvýznamnějším výrobcům v daném odvětví – a to nejen u nás.

Značka Dormeo nabízí své výrobky prostřednictvím sedmi vlastních specializovaných prodejen v České republice a mnohem vyššího počtu prodejen partnerských, ve kterých se můžete na matrace Dormeo podívat nebo si je vyzkoušet. Samozřejmě je pak k dispozici i internetový prodej prostřednictvím e-shopu Dormeo.cz.

Dormeo je velmi úzce zaměřená značka a těžiště její nabídky leží (jak už bylo řečeno) v matracích. V e-shopu Dormeo.cz však můžete nakoupit i celou řadu dalších, souvisejících, produktů. Jsou to například přistýlky, polštáře, přikrývky, povlečení, rošty i celé postele a spousty drobnějších doplňků. Velkou výhodou je i zajímavý výběr sortimentu zaměřeného na děti. Kromě toho můžete na Dormeo.cz nakoupit i drobné textilie, zejména koupelnové (osušky, župany apod.).

Pokud se vrátíme k matracím, které jsou hlavní devizou značky, vězte, že se můžete těšit na velký výběr v různých cenových relacích. Dormeo nabízí cenově dostupné, ale i luxusní matrace. Výhodou je, že nakupujete u specialistů, takže vám v obchodě rádi odborně poradí s výběrem. Za tímto účelem lze využít službu bezplatné žádosti o zavolání, což je velmi příjemný nadstandard.

A jaké mají zákazníci se značkou Dormeo a stejnojmenných internetovým obchodem zkušenost? Na portále Heureka.cz se e-shop Dormeo.cz těší vysokému hodnocení 88 %. Oceňována je především rychlost doručení, ale taky kvalita zboží a zpravidla i komunikace obchodu.

Přejít do obchodu

2. Nejlevnejsinabytek.cz

logo nejlevnejsinabytek.cz

Společnost Nejlevnejsinabytek.cz je původní česká firma. Vznikla již v roce 2008 a jde o jednoho z největších prodejců nábytku a souvisejícího zboží na českém trhu. Tento prodejce nabízí pozoruhodně široký sortiment zboží od zahraničních i místních výrobců. Řečí čísel jde o cca 36 tisíc druhů zboží.

Firma navíc disponuje poměrně rozsáhlými vlastními skladovacími prostory, což zajišťuje, že je většina zboží v nabídce e-shopu skladem. Díky tomu lze očekávat rychlejší vyřízení objednávky a doručení zboží.

Nejlevnejsinabytek.cz nabízí svůj sortiment především prostřednictvím internetového prodeje. Provozuje ale taky jednu expoziční prodejnu, která se nachází u skladovacích prostor ve Sviadnově u města Frýdek-Místek. Zde pochopitelně nenajdete kompletní sortiment. Vystaveny jsou pouze nejprodávanější kusy a produkty z aktuálních akčních nabídek a letáků.

Vraťme se ale k e-shopu. Na velmi přehledných stránkách naleznete kategorie: obývací pokoj, kuchyně, ložnice, dětský pokoj, pracovna, předsíň anebo koupelna. Obchod nabízí celou řadu platebních variant včetně možnosti odložené platby (Twisto). Poněkud nepřehledně je vyřešena platba za dopravu, kdy se cena odvíjí od celkové výše objednávky. Doprava zdarma je pak až od nákupu v hodnotě 20 000 Kč anebo při osobním odběru.

V celkovém hodnocení si internetový obchod Nejlevnejsinabytek.cz vede více než dobře. Zákazníci oceňují rychlost doručení zboží a velmi dobře hodnoceny jsou i ceny, takže název obchodu přinejmenším do jisté míry odráží skutečnost. Velmi dobře je na tom obchod i s rozsahem sortimentu a komunikací. Nespokojených zákazníků je minimum, a tak se Nejlevnejsinabytek.cz pochlubit 91 % na Heureka.cz a 93 % na Zbozi.cz.

Přejít do obchodu

3. Asko-nabytek.cz

logo asko-nabytek

Máme tu další obchodní řetězec, který se zabývá prodejem nábytku a vybavení domácnosti. Asko je u nás poměrně velmi dobře známá značka. Jde o původní českou společnost, která vznikla už v roce 1991, kdy otevřela první prodejnu v Praze. Dnes už je seznam poboček mnohem delší a čítá na 13 provozoven, které najdete například v Brně, Zlíně, Znojmě, Olomouci, Plzni, Hradci Králové, Táboře, Mladé Boleslavi nebo Chomutově.

Ani Asko se však samozřejmě v dnešní době neobejde bez internetového prodeje. Proto společnost v roce 2009 spustila svůj e-shop, který najdete na adrese Asko-nabytek.cz. Sortiment zahrnuje veškerý nábytek (včetně zahradního) a taky bytové doplňky, osvětlení anebo kuchyně a kuchyňské doplňky. V internetovém obchodě můžete taky najít zajímavé cenové nabídky v kategorii „výprodej“, případně si můžete online prohlédnout akční leták nebo katalog s aktuální nabídkou.

Asko nabízí i zajímavé služby. Za zmínku stojí například garance nízkých cen, kdy dostanete slevu v případě, že prokážete (letákem, katalogem), že shodné zboží je u konkurence za nižší cenu. V Asku taky můžete nakoupit na splátky, využít odbornou montáž nábytku anebo poradenské služby při pořizování kuchyně (včetně 3D návrhu zdarma). Zajímavou výhodou je i možnost víkendového doručení zboží.

A teď už se pojďme přesunout k celkovému hodnocení. Internetový obchod Asko-nabytek.cz si vede poměrně velmi dobře a těší se vysokým „známkám“. Na portále Heureka.cz jej zákazníci hodnotí 87 procenty. Na Zbozi.cz si Asko vysloužilo dokonce 90 % – a to rozhodně není vůbec špatné. Pozitivní ohlasy má především rychlost doručení zboží, ale i cenová politika, komunikace obchodu anebo šíře sortimentu.

Přejít do obchodu

4. Bonami.cz

logo bonami

Bonami je originální koncept, který vzniknul v České republice roku 2013. Později se však jeho působnost rozšířila do několika dalších zemí (Polsko, Rumunsko, Slovensko, Maďarsko). Bonami.cz vypadá na první pohled jako běžný internetový obchod s nábytkem a vybavením pro domácnost. Jeho filozofie je ale poněkud specifická.

Hlavní důraz je kladen na inspiraci a emocionální stránku výběru. Bonami.cz nabízí různé stylové a originální kousky a každá nabídka má obvykle jen omezenou trvanlivost. Při prohlížení sortimentu se prostě máte nechat oslovit atraktivními nabídkami a poslechnout své emoce. Bonami.cz s tímto konceptem uspělo nejen u nás – a tak se zdá, že skutečně má něco do sebe.

Pokud jde o sortiment, ten je už z podstaty věci značně proměnlivý. Ale okruhy zboží zůstávají neměnné. Na Bonami.cz tudíž očekávejte výběr nábytku do všech pokojů a místností, bytových dekorací a doplňků, svítidel, bytového textilu nebo kuchyňského a jídelního vybavení. Taky zde najdete kategorii určenou pro dětské zboží, a dokonce i zahradu a volný čas.

Sortiment Bonami.cz tedy není příliš vyhraněný a zahrnuje vše od nábytku až po elektroniku nebo módní zboží. Důležitá je právě kategorie „inspirace“, ve které můžete najít nejzajímavější aktuální nabídky. Z hlediska výhod a služeb zákazníkům lze zmínit například dopravu zdarma při nákupu nad 1500 Kč anebo live chat pro rychlou komunikaci s obchodem.

A jak je na tom obchod Bonami.cz s celkovým hodnocením? Zdá se, že koncept, který tento prodejce razí, nepadne do oka každému, a tak jsou známky poněkud kontroverzní. Například na Skrz.cz si obchod vysloužil 92 %, na Zbozi.cz pouze 30 %.

Přejít do obchodu

5. Moebelix.cz

logo moebelix

Řetězec Moebelix patří taky ke známějším hráčům na našem trhu. A je tady už poměrně dlouho. Tato firma pochází z Rakouska a její mateřskou společností je XXXLutz – i tento řetězec bude našincům zřejmě dobře známý. Jde o diskontního prodejce a stejným směrem se vcelku pochopitelně ubírá i samotný Moebelix.

Tato obchodní síť vstoupila do ČR už v roce 2007, takže nejde o žádného nováčka. Může se taky pochlubit velmi slušným pokrytím, pokud jde o množství poboček. Těch je u nás již 14. To se nezdá být moc, ale v rámci daného odvětví jde rozhodně o nadprůměr. Prodejny můžete navštívit například v Praze, Brně, Ostravě, ale taky u Zlína, Olomouce, Jihlavy a dalších měst. Samozřejmě však můžete nakupovat i z pohodlí svého domova – a to prostřednictvím internetového obchodu na stránkách Moebelix.cz.

Sortiment zahrnuje především veškerý nábytek do obývacích pokojů a ložnic nebo jídelen. Dále zde najdete velký výběr osvětlovacích prvků, bytových textilií, kuchyňského vybavení a taky různých drobnějších doplňků. E-shop nabízí přehledné prostředí s několika praktickými vyhledávacími filtry, které vám pomohou rychleji najít to, co hledáte. Vyhledávat můžete například podle rozměrů anebo i barvy.

Zákazníci u tohoto řetězce a nákupu v e-shopu oceňují zejména rychlost a spolehlivost dodání zboží. Větší množství výtek ale směřuje k nepříliš dobré komunikace obchodu. Tento nedostatek mohou snad do jisté míry vyvážit poměrně výhodné ceny.

Přejít do obchodu

6. Hezkynabytek.cz

logo hezkynabytek-cz

Je poměrně běžné, že se někteří úspěšní čeští prodejci rozhodnou rozšířit své působení k našim slovenským sousedům. Opačný postup je poněkud méně běžný, ale třeba právě obchod Hezkynabytek.cz (resp. Novynabytok.sk) je důkazem toho, že to jde. Tato společnost vznikla na Slovensku v roce 2007 a v současnosti je největším tamním internetovým prodejcem nábytku. Už od roku 2009 můžeme zboží z tohoto obchodu nakupovat taky u nás – a to v již zmíněném e-shopu Hezkynabytek.cz.

Obchod se pyšní poměrně velmi slušným rozsahem sortimentu, ve kterém najdete na 30 tisíc druhů zboží. Především jsou to postele, sedací soupravy, vybavení obývacího pokoje, ložnice a dětského pokoje, ale taky vybavení kuchyní či jídelen anebo kanceláří. Další sortiment tvoří svítidla a bytové doplňky.

Pojďme se podívat taky na služby zákazníkům. Velkou výhodou je prodloužená lhůta na vyzkoušení a vrácení zboží, na což máte až 60 dnů. Při nákupu nad 10 000 Kč dostanete relativně malý (vzhledem k sumě), nicméně příjemný bonus v podobě dopravy zdarma. Dalším pozitivem je live chat, pomocí kterého můžete komunikovat s obchodem online.

Když se podíváme na hodnocení zákazníků, pak se ukáže, že obchod Hezkynabytek.cz má jisté rezervy v době doručení zboží. Na dlouhé čekání si zákazníci stěžují nejčastěji. Naopak ceny i komunikace obchodu jsou hodnoceny převážně velmi pozitivně. Na portále Heureka.cz drží obchod celkové hodnocení 76 %.

Přejít do obchodu

7. Idea-nabytek.cz

logo ideanabytek-cz

Na závěr pro vás máme ještě jeden řetězec prodejen nábytku. Společnost Idea u nás působí už od roku 1993 a nabízí především kvalitní dřevěný skandinávský nábytek. Obchod má celkově 12 poboček. Dvě najdete v Praze, dvě v Brně, po jedné pak v Plzni, Teplicích, Liberci, Pardubicích, Zlíně, Ostravě, Jihlavě nebo Znojmu. Dalším místem, kde můžete nakupovat je internetový obchod na adrese Idea-nabytek.cz.

Tato společnost se profiluje jako prodejce cenově dostupného nábytku z masivu. A skutečně lze říct, že slušné ceny patří mezi výhody, které na tomto obchodu zákazníci oceňují nejčastěji. Sortiment tvoří na 2200 druhů zboží a zahrnuje především nábytek do ložnice (postele, komody, skříně,…) a taky do obývacího pokoje nebo jídelny (obývací stěny, sedačky, jídelní sety apod.). V nabídce ale najdete i nábytek do pracovny či kanceláře a menší výběr bytových doplňků. Akční a zlevněné zboží na vás čeká v kategorii „výprodej“ a nejzajímavější aktuální kousky najdete v online letáku. Výhodou je, že pokud v e-shopu nakoupíte za více než 3999 Kč, získáte dopravu zdarma.

Idea-nabytek.cz si na portále Skrz.cz vysloužil hodnocení 86 %. To je velmi dobré, ale setkat se můžete i s řadou negativních ohlasů, které se týkají zejména komunikace obchodu nebo dlouhé dodací doby.

Přejít do obchodu

8. Sconto.cz

logo sconto-nabytek

Řetězec Sconto patří k předním českým prodejcům nábytku. Tato původem německá společnost vznikla již roku 1990 a u nás působí už dlouhých 24 let (od roku 1995), přičemž začínala pobočkou ve Stodůlkách u Prahy. Dneska v ČR Sconto provozuje osm velmi rozsáhlých provozoven, které najdete kromě Prahy i v Brně, Liberci, Hradci Králové, Ostravě i dalších městech.

Kromě kamenných poboček můžete navštívit i webové stránky Sconto.cz, na kterých naleznete internetový obchod tohoto prodejce. E-shop je velmi přívětivě zpracovaný a rozhodně se nemusíte bát, že se v něm ztratíte. Sortiment zahrnuje sedací soupravy, křesla a pohovky, postele, šatní skříně, židle a stoly, obývací stěny, předsíňové sestavy a další druhy nábytku. Pořídit můžete i celé kuchyně nebo například matrace, bytové doplňky, dekorace a různé drobnosti.

Sortiment je poměrně rozsáhlý a komplexní, takže na Sconto.cz můžete teoreticky pořídit veškeré vybavení domácnosti. Pokud jde o služby zákazníkům, Sconto.cz nabízí i výnos do patra a montáž nábytku. Stránky Sconto.cz nabízejí taky kategorii „výprodej“ s cenově zvýhodněným zbožím a v sekci „magazín“ můžete načerpat inspiraci ze zajímavých článků.

Pokud jde o celkové hodnocení, internetový obchod se občas potýká s negativními ohlasy. Ty většinou kritizují delší dobu dodání zboží nebo komunikaci s obchodem. Výsledkem je podprůměrné hodnocení na Zbozi.cz, kde má internetový obchod pouze 31 %. Obchod ale působí na trhu velmi dlouho a úspěšně a stojí za pozornost už kvůli šíři sortimentu a zajímavým cenám.

Přejít do obchodu
0 Sdílení