Zahrada

Test a recenze 6 nejlepších zahradních traktorů

Nejlepší zahradní traktory Zahradní traktory u nás v posledních letech získávají na oblibě. Představují nanejvýš efektivní řešení pro udržování rozměrnějších travnatých ploch v perfektním stavu – a to s minimem vynaloženého úsilí i času. Uplatní se na velkých zahradách a pozemcích kolem rodinných domů, ale i na hřištích v parcích a na dalších místech.

Výkonnější stroje zvládnou obsluhovat i pozemky v obtížnějším terénu, například ve svahu. Tyto stroje lze především považovat za takříkajíc vyšší vývojový stupeň sekaček. Většinou toho ale zvládnou víc a s patřičným příslušenstvím a vlastnostmi se mohou stát multifunkčním pomocníkem při péči o zahradu nebo park.

Vzhledem k tomu, že tato zařízení mají majitelům velkých pozemků co nabídnout a jejich pořizovací ceny už nejsou natolik astronomické, připravili jsme pro vás výběr nejlepších zahradních traktorů.

Zaměříme se na šest špičkových modelů, které u nás patří k nejoceňovanějším a nejvíce vyhledávaným. U těchto traktorů je jedním z hlavních parametrů údaj, jak velkou plochu jsou schopny obstarávat. Do testu jsme zařadili modely pro menší plochy do 2500 m2 i stroje z kategorie pro pozemky do 5000 m2, a dokonce nad 5000 m2. Nezapomněli jsme ani na co největší cenovou variabilitu, aby si vybrat opravdu každý.

Na konci samotné recenze zahradních traktorů pak najdete i průvodce výběrem a nákupem. V něm vám poskytneme potřebné informace a napovíme vám, na jaké parametry, funkce a další faktory se při výběru zaměřit, abyste získali skutečně odpovídajícího pomocníka pro váš pozemek.

Test nejlepších zahradních traktorů podle redakce

ProduktParametryHodnoceníCena
1.AL-KO SOLO T 15-95.6 HD-A
Záběr: 95 cm
Objem koše: 310 l
Výkon: 7,7 kW
Výška sečení: 30-90 mm
Plocha: do - m2

✔️ řádkovač, sněhová radlice, mulčovač
✔️ dvounožový žací systém
⭐ 99 %do 78000 KčČíst recenze
2.MTD LE 180/92 H
Záběr: 92 cm
Objem koše: 240 l
Výkon motoru: 18 HP
Výška sečení: 30-95 mm
Plocha: do 5 000 m2

✔️ funkce 3 v 1 - sběr, mulčování, zadní výhoz (s příslušenstvím)
⭐ 98 %do 85000 KčČíst recenze
3.VeGA V12577 3in1 MECH
Záběr: 77 cm
Objem koše: 200 l
Výkon motoru: 15 HP
Výška sečení: 20-90 mm
Plocha: - m2

✔️ 5 rychlostí vpřed a 1 rychlost vzad
✔️ do členitých terénů rodinných zahrad
⭐ 96 %do 50000 KčČíst recenze
4.CUB CADET LT2 NR92
Záběr: 92 cm
Objem koše: 240 l
Výkon motoru: 13 HP
Výška sečení: 30-95 mm
Plocha: - m2

✔️ odpružené sedadlo
⭐ 95 %do 67000 KčČíst recenze
5.Honda HF 2417 HM
Záběr: 102 cm
Objem koše: 300 l
Výkon motoru: 17 HP
Výška sečení: 30-90 mm
Plocha: - m2

✔️ i na fotbalová hřiště
⭐ 98 %do 130000 KčČíst recenze
6.MTD MINIRIDER 60 RDE
Záběr: 60 cm
Objem koše: 150 l
Výkon motoru: 6,5 HP
Výška sečení: 38 - 95 mm
Plocha: do 1500 m2

✔️ Šest rychlostí, pět výšek
✔️ Posbírá i pohnojí
⭐ 94 %do 45000 KčČíst recenze
7.Riwall PRO RLT 92 HRD
Záběr: 92 cm
Objem koše: 245 l
Výkon: 9,2 kW
Výška sečení: 30-90 mm
Plocha: do 5000 m2

✔️ Sečení i při couvání
⭐ 97 %do 56000 KčČíst recenze

Nejprodávanější zahradní traktory na trhu

Toto jsou nejprodávanější zahradní traktory na trhu podle nákupního portálu Heureka

TOP 6 zahradních traktorů

# MTD LE 180/92 H

 Recenze MTD LE 180/92 H  Traktor MTD LE 180/92 H představuje dražší, ale taky výrazně výkonnější alternativu předchozího modelu od stejného výrobce. Tento stroj je, co se týče kvality, naprostá špička v kategorii do 2500 m2 a snad jedinou nevýhodou zůstává nepříliš lidová cena.

Hlavním lákadlem traktoru MTD LE 180/92 H je jednoznačně dvouválcový motor. Jedná se o B&S Intek s úctyhodnými parametry. Maximální výkon dosahuje až 18 HP (13,3 kW), objem motoru je dokonce 656 cm3. Na perfektní úrovni ale není jen motor, nýbrž i všechny ostatní komponenty. Nechybí opět ani hydrostatická převodovka

Podobně jako předchozí MTD v našem testu zahradních traktorů je i LE 180/92 H vybavena 240litrovým sběrným košem a šíří záběru 92 cm. Tento traktor je sice vhodný pro plochy okolo 2500 m2, ale díky svému výkonu si hravě poradí i s obtížnějším terénem, svahem apod.

Co potěší

 • Extra výkonný motor
 • Vhodný i do horšího terénu, svahu
 • Kvalitní zpracování všech komponent
 • Jeden z nejkvalitnějších zahradních traktorů

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 98 %

Koupit v obchodě

# CUB CADET LT2 NR92

 Recenze CUB CADET LT2 NR92  Čtvrté místo naší recenze zahradních traktorů obsadil model CUB CADET LT2 NR92 pro menší a středně velké plochy. Pracovní výkon 420cm3 jednoválcového motoru činí u tohoto stroje solidních 7,8 kW (maximálně až 13 HP). Šířka záběru je pěkných 92 cm a štědrý je i objem sběrného koše – 240 l. I u tohoto modelu je k dispozici hydrostatická převodovka.

Traktor nabízí nastavení pěti stupňů výšky sečení, od 30 do 95 mm. Za příplatek můžete navíc získat i mulčovací příslušenství a dopřát svému trávníku lepší hnojení i ochranu před spalujícím letním sluncem. Za příplatek jsou i deflektory.

Celý model CUB CADET LT2 NR92 váží 195 kg, což je příjemná hodnota a můžete se těšit na dobrou manévrovatelnost i ve členitějším terénu.

Co potěší

 • Solidní výkon motoru
 • Nízká hmotnost

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 95 %

Koupit v obchodě

# Honda HF 2417 HM

 Recenze Honda HF 2417 HM  Honda HF 2417 HM je z naší šestice zahradních traktorů cenově nejméně dostupná. Jedná se na druhou stranu o model, který je určen i k obsluze rozlehlejších ploch okolo 5000 m2 nebo i větších. Proto u ní můžete očekávat nadprůměrný pracovní záběr 102 cm a taky velmi silný a kvalitní dvouválcový motor, který poskytuje pracovní výkon 9,4 kW. Jeho zdvihový objem činí 530 cm3.

Hydrostatická převodovka je u stroje v této cenové relaci už očekávatelným standardem. Těšit se můžete i na objemnou palivovou nádrž (8,4 l), která vám umožní pracovat dlouho a na velké ploše bez přerušování. Taky 300litrový sběrný koš odpovídá vyšším nárokům. Velkou výhodou je i integrovaná mulčovací klapka. Nastavitelných výšek sečení je 7 (od 30 do 90 mm).

A má tento špičkový stroj i nějaké mouchy? Pár se jich najde, například je to o něco vyšší celková hmotnost 228 kg anebo manuální vyklápění sběrného koše. Jinak jde ale o skvělý stroj pro náročné uživatele.

Co potěší

 • Velmi kvalitní motor
 • Široký záběr
 • Skvělý pro rozlehlé plochy
 • Objemná nádrž

Co zamrzí

 • Vysoká cena

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 98 %

Koupit v obchodě

# MTD MINIRIDER 60 RDE

 Recenze MTD MINIRIDER 60 RDE  Traktůrek MTD MINIRIDER 60 RDE se nachází na opačném konci cenové křivky než předchozí model značky Honda. Jedná se o cenový tip testu zahradních traktorů.

MINIRIDER 60 RDE je oproti ostatním strojům ve výběru o poznání menší a slabší. Určen je pro malé plochy do 500-1000 m2. Pracovní záběr totiž činí pouze 60 cm a ani výkon není nikterak dechberoucí.

Jednoválcový motor Briggs o zdvihovém objemu 190 cm3 poskytne jen 6,5 koňských sil. Pro dané účely je to ale dostačující hodnota. Hmotnost traktoru je navíc pouze 140 kg, takže k jeho „utažení“ stačí i menší síla. Ani palivová nádrž o objemu 1,2 l a 150litrový sběrný koš vás nepustí na kdovíjak dlouhé vyjížďky a nedočkáte se ani komfortní hydrostatické převodovky.

MTD MINIRIDER 60 RDE nabízí 5polohové sečení ve výšce 38-95 cm a s příslušenstvím lze provádět i mulčování. Tento model může být pro menší plochy adekvátní a cenově výhodnou volbou.

Co potěší

 • Velmi nízká cena
 • Dostatečný výkon pro malé plochy

Co zamrzí

 • Slabší záběr, sběrný koš i motor
 • Převodovka

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 94 %

Koupit v obchodě

Jak vybrat zahradní traktor?

Zahradní traktor

Vybrali jste si mezi recenzovanými modely svého vítěze? Jestli si stále nevíte s ideální volbou rady, nezoufejte. Náš průvodce vám pomůže lépe se zorientovat v možnostech těchto zařízení a ujasnit si, co přesně potřebujete.

Typy zahradních traktorů

V první řadě si pojďme představit a porovnat dva základní typy těchto strojů. Konkrétně jde o traktory a na druhé straně tzv. ridery. V našem testu tvoří převážnou část zástupci traktorů, ale poslední místo obsadil i jeden rider (model MTD MINIRIDER 60 RDE). Hlavní rozdíly jsou patrné celkem na první pohled.

Máte pozemek o velké rozloze a potřebujete se o něj starat efektivně, bez zbytečného ztrácení času? Pak vám obyčejná sekačka nejspíš stačit nebude. Zejména u zatravněných ploch, jejichž velikost atakuje hranici 1500 m2, už stojí za to uvažovat o některé z variant zahradních traktorů. Odlehčenou verzi představují tzv. ridery.

Zahradní traktory

Zahradní traktory jsou mohutnější a taky výkonnější stroje, které i vzhledem do jisté míry připomínají klasické zemědělské traktory. Především výraznou přední maskou, ve které je uložen motor. Tyto stroje jsou obvykle určeny pro plochy od cca 1500 m2, ale nejsilnější můžete vypustit i na rozlehlé pozemky nad 5000 m2.

Nejen výkonem, ale i možnostmi využití jsou na tom traktory oproti riderům lépe. Na druhé straně jsou dražší, těžší a rozměrnější.

Ridery

Jednoduše řečeno, rider je robustní sekačka se čtyřmi koly, kterou nemusíte vláčet před sebou, ale sedíte na ní a řídíte ji jako čtyřkolku. Pohání je většinou jednoválcový motor, který je umístěn v zadní části stroje – tedy pod sedadlem řidiče. Žací ústrojí bývá naopak vepředu nebo uprostřed a je opatřeno jen jednou čepelí.

Ridery jsou dobře ovladatelné a díky menším rozměrům si snadno poradí v členitějším terénu. Jsou vhodné pro středně velké plochy. Pojezd je řešen klínovými řemeny nebo je hydrostatický. Záběr (k tomuto parametru se později ještě vrátíme) riderů se nejčastěji pohybuje v rozmezí 60-80 cm. Jsou ale i rozměrnější varianty.

Tyto stroje jsou vhodné pro použití na pozemcích max. do 1500 m2.

Front mower

Tento typ je obvykle považován za odnož rideru. Žací ústrojí vystupuje z přední části. Jde de facto o mezi stupeň mezi riderem a klasickým zahradním traktorem. Motor už bývá dvojválcový a taky vybavení a příslušenství je často bohatší. Často se setkáte s komfortní hydrostatickou převodovkou, která umožňuje plynulé ovládání pojezdu.

Vybírejte hlavně podle rozlohy a povahy pozemku

Při výběru vhodného zahradního traktoru je třeba vycházet z rozlohy a terénu pozemku, který bude obstarávat. Během rozhodování hraje důležitou roli především šíře záběru, ale taky výkon motoru.

Pro pozemky do 2500 m2 jsou vhodné modely s šíří záběru od cca 80 do 92 cm. Menší záběr už se týká spíš riderů pro malé pozemky do 1500 m2. V případě rozlehlých ploch do 5000 m2 nebo větších je vhodné poohlédnout se po stroji se záběrem minimálně od 100 cm.

Platí, že čím větší záběr, tím pohodlnější a rychlejší práce. Na druhou stranu se taky zvyšují nároky na výkon motoru, a tedy i spotřeba apod. Vybírejte tedy s rozumem a tak, aby parametry skutečně odpovídaly potřebám pozemku.

Motor

Motor traktoru by vás měl zajímat nejpozději na prvním místě! Nedostatečnou motorizaci už nespasí žádná nadstandardní výbava nebo příslušenství. Zajímat by vás měl výkon motoru, ale vždy je nutné uvést jej do souvislosti s konkrétním záběrem, ale i dalšími faktory.

Pouhá informace o počtu koní může být zavádějící, protože traktor nakonec nemusí podávat tak dobrý reálný výkon jako model, který má v papírech nižší číslo. Důvodem může být větší záběr, který logicky vyžaduje více výkonu, ale třeba i vysoká hmotnost stroje nebo jiné konstrukční nedostatky.

To vše lze obecně špatně zhodnotit, pomoci vám ale mohou konkrétní testy zahradních traktorů na internetu. Určitá základní doporučení ale pochopitelně existují.

Nejméně výkonné stroje (zpravidla ridery nebo malé traktůrky s jednoválcovým motorem) disponují výkonem okolo 10 HP. To je poměrně málo, ale při slabém záběru okolo 60 cm to může stačit – zejména v příznivém terénu.

Pro běžný zahradní traktor však počítejte s výkonem od 12 HP výše. Mnohem častěji se ale setkáte s hodnotami okolo 14-16 HP. Tato kategorie traktorů je velmi oblíbená, dostačující pro středně velké plochy. Silné traktory s velkým záběrem a dvouválcovým motorem mohou mít ale klidně i 20 koní nebo víc. Nejsilnější traktory nabídnou až 25 HP.

Hmotnost

Taky na hmotnost samotného vozidla je vhodné se zaměřit. Ta by měla být úměrná výkonu a určení traktoru. Příliš těžké traktory jsou těžkopádné, hůře manévrují a spotřebují více paliva. Nižší hmotnost lze tedy považovat za výhodu.

Převodovka

Další velmi důležitý komponent, který ovlivní efektivitu používání zahradního traktoru. V zásadě se můžete rozhodnout mezi třemi variantami, o dvou z nich už jsme se zmínili. Jde o mechanické a hydrostatické řešení. Poslední možností je „variátor“.

Mechanická převodovka

Jde o jednodušší a výrazně levnější variantu, která využívá klínový řemen. Její nevýhodou je náročnější a méně komfortní obsluha stroje. Přeřazování stupňů je složitější a starší modely nebo stroje z nižších cenových kategorií mohou vyžadovat i zastavení stroje. Pokud ale máte před sebou velkou, přehlednou a rovnou plochu a víte, že nebudete nijak zvlášť kličkovat ani couvat, může být i tato převodovka dostatečná – a značně ušetříte.

Variátor

Jde o určité kompromisní řešení. Řazení je jednodušší (vpřed a vzad). Ovládání rychlosti zajišťuje pedál nebo páka. Jde o střední cestu – i co se ceny týče.

Hydrostatická převodovka

Pokud chcete maximální kvalitu, je tato převodovka jasná volba. K dispozici máte dva pedály. Jeden ovládá pohyb dopředu, druhý pohyb vzad. Jde o velice komfortní řešení. Jedinou, ale poměrně závažnou nevýhodou této varianty je značná cena.

Šíře záběru

Další zcela zásadní údaj, který musíte zohlednit při výběru. Řídit byste se přitom měli nejen celkovou rozlohou, ale i členitostí plochy, kterou budete obstarávat. Stroje s velkým záběrem (cca 1 m nebo více) si skvěle povedou na volných prostranstvích, ale kvůli své konstrukci a rozměrům by se s nimi hůře manévrovalo např. v parku mezi stromy, keři apod. Vzdálenost mezi překážkami by pro vás měla být důležitá.

A jaká jsou obecná doporučení? Záběr do cca 80 cm by měl být dostačující pro efektivní obstarávání plochy do 2000 m2. Pro plochy okolo 3000 m2 zvolte záběr 90-100 cm. Se záběrem do 120 cm už vystačíte i na pozemcích do 5000 m2. S větším záběrem (nad 122 cm) se už setkáte pouze výjimečně.

Sběrný koš

Při výběru traktoru se nezapomeňte zajímat i o sběrný koš, mechanismus výhozu, ale i mechanismus vysypávání. Ve většině případů lze využít tři funkce. Základní možnosti zahrnují sběr do koše anebo boční výhoz.

Mulčování

Užitečnost traktoru značně zvyšuje možnost využití funkce mulčování. Někdy je mulčovací zařízení součástí základního vybavení, jindy je nutné pořídit speciální hlavu zvlášť. Každopádně při použití této funkce dochází k rozsekání trávy na malé kousíčky a jejímu výhozu na plochu. Toto řešení představuje v podstatě určitou formu hnojení.

Sběr do koše, objem koše a vysypávání

Pokud chcete využívat zejména sběr do koše, bude vás o to víc zajímat celkový objem koše. Ten se odvíjí od typu traktoru. Ridery disponují nejčastěji 150litrovým objemem – obecně se ale nabídka pohybuje od cca 100 do 200 l. Zahradní traktory nejčastěji poskytují kapacitu 240-370 l.

Vedle objemu je důležitý i mechanismus vysypávání. Jednodušší a levnější je manuální varianta. Nevýhodou je obvykle nutnost zastavit a vysednout z traktoru. Mechanismus je ovládán páčkou. Hydraulické řešení je podstatně komfortnější. Nemusíte vysedat ani zastavovat – stačí zmáčknout tlačítko.

Funkce a příslušenství

Traktor může být opatřen různorodým vybavením, které zvyšuje jeho užitnou hodnotu nebo komfort ovládání. Jaké prvky to mohou být?

 • Palubní počítač – Informuje vás o důležitých údajích, případně i o stavu zařízení.
 • Tempomat – Zajistí stálou rychlost bez nutnosti držet nohu na pedálu.
 • Posilovač řízení – Umožní hladší a přesnější ovládání v členitém terénu.
 • Sněhová radlice – Traktor lze použít i pro odklízení sněhu.
 • Vozík – K traktoru lze připojit závěsný vozík a přepravovat materiály nebo cokoli jiného.
 • Metací kartáče – S tímto příslušenstvím může traktor sloužit i pro různé druhy úklidu.
 • Válec – Zatlačuje setbu do půdy.

Tímto výčtem možnosti zahradních traktorů rozhodně nekončí. Můžete se setkat ještě s celou řadou dalších druhů vybavení a příslušenství (např. deflektory, provzdušňovací zařízení, rozmetadla apod.). Záleží na vás, co vše využijete, a co by naopak bylo zbytečnou investicí navíc.

Ceny zahradních traktorů

V jakých cenových kategoriích se pohybují ridery a zahradní traktory?

Traktory do 50 tisíc

Velmi žádaná kategorie, do které se vejde většina nejprodávanějších modelů současnosti. Nejčastěji se cena pohybuje od 40 do 50 tisíc korun. Najdete zde nejen ridery, ale i traktory – obvykle se záběrem do 100 cm.

Traktory do 100 tisíc

Najdete zde i výkonné a robustní traktory se slušným výkonem a moderní výbavou. Tato kategorie by měla uspokojit i náročné běžné uživatele.

Traktory nad 100 tisíc

Zahrnuje především velmi výkonné a robustní traktory se špičkovou výbavou. Tato už může být zajímavá, pokud hledáte traktor pro náročné, profesionální použití.

Nejlepší značky zahradních traktorů

Které značky stojí za pozornost a nabídnout vám traktory s co nejzajímavějším poměrem ceny, výkonu a kvality zpracování?

 • Stiga – Tato značka patří k vůbec nejoblíbenějším výrobcům. Nabízí přes dvacet modelů, z toho i několik riderů. Cenová kategorie je 50 až 100 tisíc korun.
 • MTD – Další populární výrobce v podobných cenových relacích jako Stiga. Nabízí desítku modelů traktorů a jeden rider. Většina modelů má velmi dobré hodnocení v testech a recenzích.
 • Honda – Ano, je to tak. Honda vyrábí i traktory. V repertoáru má dva a jde o modely se špičkovým motorem a záběrem 102 cm.
 • Hecht – Německá značka Hecht nabízí několik zajímavých strojů s velkým záběrem i značným výkonem.
 • John Deere – Tento americký výrobce u nás není tak známý jako ve světě, ale má co nabídnout. Najdete u něj zajímavé zahradní traktory s pěknou výbavou. Cena je od 70 do 100 tisíc korun.
 • Al-ko – Značka nabízí zahradní traktory se záběrem nad 92 cm a velmi solidním výkonem.
 • Husqvuarna – Tento dobře známý výrobce má široký sortiment v cenové kategorii od 50 do 100 tisíc korun. Ne každý model je ale úplně vydařený a dobře hodnocený.

Nejčastější otázky nakupujících (FAQ)

Jaké jsou rozdíly v údržbě mechanické a hydrostatické převodovky?

V případě klasické mechanické převodovky spočívá údržba v pravidelné kontrole řemene, který se nesmí třepit nebo praskat. Případně je nutná výměna. Občas je taky třeba vyměnit olej. Jinak je údržba nenáročná a nutné kroky by měly být podrobně popsány v návodu k použití stroje. Složitější zásahy ale raději přenechte servisu.

Hydrostatická převodovka je v podstatě bezúdržbová a její životnost je obrovská. Jde o velmi kvalitní mechanismus, čemuž ale odpovídá i cena.

Co je to anti-vibrační systém?

Pomocí závaží na hřídeli motoru dosahují některé modely zklidnění otřesů a vibrací při jízdě – ta je díky tomu mnohem příjemnější a hladší. Toto vylepšení se pozitivně odráží i na celkové životnosti motoru a stroje.

Je výhodou, když motor disponuje tlakovým mazáním a olejovým filtrem?

Ano, toto řešení se vyskytuje zejména u dvouválcových motorů a může značně prodloužit životnost motoru a zvýšit jeho odolnost i při nepříliš šetrném zacházení.

Je lepší dvouválcový vs. jednoválcový motor?

Dvouválcový motor vás jistě osloví výkonem a taky kultivovanějším chodem. Celkově jde o vyšší třídu vhodnou pro náročnější, třeba i každodenní použití. Jednoválcové motory jsou ale levnější a mohou být dostatečnou volbou pro méně náročné nebo občasné použití.

Kdy se vyplatí pořídit rider a kdy traktor?

Ridery jsou méně rozměrné, jsou taky hbitější a lépe se s nimi manévruje, mají menší šíři záběru a nižší hmotnost. To vše je předurčuje k použití na méně rozlehlých plochách (cca okolo 1000 až 2000 m2). Mohou být vhodnější volbou i v případě členitého terénu plného překážek, kde by se robustnější traktor pohyboval neobratně.

Zahradní traktor se uplatní na větších plochách (cca 2000-5000 m2), je výkonnější, práci odvede rychleji a je taky univerzálnější – může disponovat různým praktickým vybavením a funkcemi, případně lze dokoupit i řadu příslušenství.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového zahradního traktoru. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitního zahradního traktoru na trhu.
0 Sdílení

Lukáš Pavelka

Připravuji pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházím zahraniční testy, čtu recenze zákazníků a oslovuji odborníky v oboru, abych vás inspiroval při vašich nákupech.
O nás | Spolupráce

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře