Zahrada

Recenze 6 nejlepších nadzemních zahradních bazénů

Nejlepší nadzemní zahradní bazény Protože léta v našich končinách rostoucími teplotami stále více připomínají ty, za kterými jsme dříve jezdili na jih Evropy, obliba zahradních bazénů roste závratným tempem. Pořízení takové vymoženosti přitom může být náročná investice zahrnující složité stavební úpravy a odsávající desítky tisíc korun z rozpočtu.

Stejně tak je ale možné se osvěžit v bazénu, jehož pořizovací náklady nemusí dosáhnout ani tisícovky. Řeč je o bazénech nadzemních. A právě s výběrem nejlepšího zahradního bazénu s nadzemním umístěním vám pomůže náš článek.

Zaměříme se na cenově velmi dostupné modely, ale i na produkty pro náročnější zákazníky. Přitom přeskočíme vyloženě dětská brouzdaliště a bazény a pokusíme se vám předvést to nejzajímavější ze současné nabídky bazénů, které mohou oslovit celou rodinu.

Na konci recenze zahradních bazénů najdete také průvodce, který vám při výběru a nákupu pomůže. Faktorů, které je třeba zvážit, je více. Nebylo by tudíž rozumné sáhnout po prvním bazénu, který vám padne do oka, aniž byste věděli, jaké výhody a nevýhody mohou konkrétní typy bazénů mít a jaké parametry je vhodné mít takříkajíc „v merku“. Náš průvodce za vás sice dokonalý bazén nevybere, ale pomůže vám ujasnit si, co opravdu chcete, potřebujete a co si můžete na své zahradě dovolit.

Test nejlepších nadzemních zahradních bazénů podle redakce

ProduktVlastnostiHodnoceníCena (do)
#1Bestway Steel Pro Max 3,05 x 0,76 m
Nejprodávanější
✔️ Kapacita bazénu: 4 678 litrů
✔️ Rychlé sestavení do 20 minut
✔️ Ideální velikost
✔️ Dobré recenze zákazníků
⭐ 99 %2000 KčČíst recenze
#2Marimex Florida 3,66x0,99 m
Nejprodávanější Marimex
✔️ Funkční bazén se zajímavým dekorem
✔️ Rychlé sestavení do 30+ minut
✔️ Ideální velikost pro rodinu
✔️ Pevná horní hrana
⭐ 99 %5000 KčČíst recenze
#3Marimex Orlando 3,66 x 1,07 m
✔️ Vynikající recenze zákazníků
✔️ Snadná montáž ve dvou lidech
✔️ Není potřeba v zimě skládat
✔️ Vysoká odolnost
⭐ 99 %6500 KčČíst recenze
#4Marimex Tampa 3,66 x 0,91 m
✔️ Nejsnadnější montáž
✔️ Příslušenství vč. filtrace lze dokoupit
✔️ Bezpečné bez ostrých hran
✔️ Slušné recenze zákazníků
⭐ 96 %2000 KčČíst recenze
#5Intex Easy
Set 366 x 76 cm

✔️ Cenový tip (bazén do 2000 Kč)
✔️ Snadná montáž
✔️ Pro nenáročné zákazníky
✔️ Včetně kartušové filtrace
⭐ 96 %1200 KčČíst recenze
#6Florida Premium 2,00x4,00x1,00 m
✔️ Pro náročné zákazníky
✔️ Stabilní konstrukce
✔️ Velký rozměr včetně vzpěr 4,65 x 2,59 m
✔️ Včetně kartušové filtrace
⭐ 96 %9000 KčČíst recenze

#1 Bestway Steel Pro Max 3,05 x 0,76 m (do 2000 Kč)

Nejlepší v poměru cena / výkon podle nás

 Recenze Bestway Steel Pro Max 3,05 x 0,76 m  Jedničkou testu nadzemních bazénů je produkt značky s příznačným názvem „Bestway“ – a to konkrétně model Steel Pro Frame, který může nabídnout průměr 3,05 m a hloubku 0,76 m. Tyto rozměry patří k nejoblíbenějším a tento model je také jedním z nejprodávanějších zahradních bazénů u nás.

Cenově ještě patří do levnější kategorie a samozřejmě je možné cachtat se na své zahradě i mnohem dráž. Už zde se však dočkáme i velmi solidní kvality a životnosti.

Bazén je kruhový, vyrobený z trojvrstvého PVC a jeho sestavení je opravdu velice snadné a rychlé a nezabere víc než několik desítek minut. Zejména zručnější majitelé mohou být s dílem hotoví dřív, než se nadějí. Totéž platí i pro demontáž po sezóně.
Konstrukce bazénu je pozoruhodně pevná a stabilní.

Nosná konstrukce je z lakované oceli, dno je pevné a bazén celkově pojme okolo 4 678 litrů vody. Bazén je prodáván samostatně i ve variantě s příslušenstvím (kartušová filtrace, schůdky apod.), která už je ale dražší.

Co potěší

 • Kvalitní bazén s dostatečnými rozměry
 • Velmi snadná montáž i demontáž
 • Skladný
 • Výhodný poměr ceny a výkonu

Co zamrzí

 • Je třeba dokoupit filtraci
 • Mimo sezónu je vhodné bazén sklízet

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

#2 Marimex Florida 3,66×0,99 m (do 5000 Kč)

Oblíbený bazén kvalitní značky Marimex

 Recenze Marimex Florida 3,66×0,99 m  Kruhový bazén Marimex Florida se v testu umístil na druhém místě.

Jeho rozměry jsou 3,66 x 0,99 m. Cena tohoto bazénu je sice vyšší, ale ocení jej i náročnější zákazníci. Velmi pěkný a elegantní je i celkový, minimalistický design v ratanovém dekoru.

Marimex Florida vyniká velmi pevnou konstrukcí, která zajišťuje, že vám vydrží po mnoho sezón. I vyšší investice se proto může brzy vrátit. Zatímco levnější bazény už budou dávno na odpis, Florida bude zahradu zdobit dál a zpříjemňovat vám letní vedra. Konstrukce je velmi stabilní a odolná, stěny jsou z oceli s antikorozní úpravou, fólie je mrazuvzdorná a vyměnitelná.

Co potěší

 • Velmi pěkný bazén s dlouhou životností
 • Stabilní, pevná a odolná konstrukce
 • Rozměry optimální pro běžné použití
 • Jeden z nejkvalitnějších zahradních bazén

Co zamrzí

 • Skimmer a filtrace nejsou v ceně, dají se však dokoupit
 • Pro méně zkušené zákazníky náročnější montáž

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

#3 Marimex Tampa 3,66 x 0,91 m (do 2000 Kč)

Nejlepší nafukovací zahradní bazén

 Recenze Marimex Tampa 3,66 x 0,91 m  Také třetí příčku v naší recenzi zahradních bazénů obsadil model značky Marimex. Tentokrát jde o cenově dostupnější variantu, která však nabízí velmi podobné rozměry – tedy 3,66 m průměr a 91 cm výšku. Tento kruhový bazén pojme na 6700 litrů vody, je vyrobený z PVC a je nafukovací.

Hlavní předností je tedy nižší cena a velice snadné a rychlé uvedení do provozu. Nafukuje se pouze horní ohraničující límec, který se napouštěním vody zvedá jako bóje, až dokud se stěny nenapnou. Bazén je ale po sezóně nutné vypustit, vyfouknout, vyčistit a uklidit na vhodné místo, kde nepromrzne. Naštěstí je poměrně skladný.

Součástí balení je tentokrát i bazénová písková filtrace. Použít však můžete jakoukoli pískovou nebo kartušovou filtraci značky Marimex. Stále se však jedná o cenově dostupnou volbu a jeden z nejprodávanějších zahradních bazénů ve své kategorii.

Co potěší

 • Cenově dostupný, oblíbený model
 • Velmi snadné a rychlé zprovoznění
 • Dostatečné rozměry

Co zamrzí

 • Je třeba dokoupit filtraci
 • Bazén je nutné po sezóně sklidit

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

#4 Intex Easy Set 366 x 76 cm (do 1200 Kč)

Cenový tip na bazén pro děti s menší hloubkou

 Recenze Intex Easy Set 366 x 76 cm  Čtvrtou pozici jsme vyhradili pro bazén, jehož na první pohled patrnou předností je velmi nízká – doslova lidová – cena. Bazén přitom nabízí pěkný průměr 3,66 m, nicméně hloubka je už relativně malá, a to 76 cm. Na příležitostné rodinné dovádění s dětmi nebo letní relaxaci je ale tento model dostačující.

Bazén Intex Easy Set pojme na 5600 litrů vody, je vyrobený z trojvrstvého PVC a je pochopitelně nafukovací. Stejně jako v případě modelu Marimex Tampa stačí také u tohoto produktu nafouknout obvodový prstenec a konečné výšky dosáhnete poté napouštěním vody. Bazén je tedy připraven k použití velice rychle.

Co potěší

 • Velmi levný a přitom rozměrný bazén
 • Rychlá příprava, stačí nafouknout obvodový prstenec
 • Výborné řešení pro nenáročné zákazníky a rodiny s dětmi

Co zamrzí

 • Menší hloubka
 • Bazén je třeba po sezóně vyčistit a uskladnit
 • Filtrace a další příslušenství nejsou v ceně

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.7 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

#5 Florida Premium 2,00×4,00×1,00 m (do 9000 Kč)

Pro větší zahrady a náročnější zákazníky

 Recenze Florida Premium 2,00×4,00×1,00 m  Zásadní výhodou tohoto bazénu je rozsah příslušenství, které zahrnuje filtraci i schůdky a také velký rozměr. S průměrem 4×2 m a hloubkou 1 m bazén pojme až 6,8 m3 vody. Tento produkt je tedy vhodný zejména pro větší zahrady a náročnější zákazníky.

Tento čtvercový bazén značky Marimex je vyroben z třívrstvého PVC se sílou stěny a podlahy 0,58 mm. Konstrukce je stabilní. Rozložení bazénu je poměrně rychlé a nenáročné a při používání dosahuje velmi dobré stability. Je odolný a díky větším rozměrům je vhodný i pro větší počet lidí.

Co potěší

 • Součástí balení je i kartušová filtrace a schůdky
 • Poměrně rychlá montáž
 • Dobrá odolnost a stabilita
 • Velké rozměry

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Nevhodný pro menší zahrady
 • Mimo sezónu je vhodné bazén sklízet

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.7 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 12000 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat zahradní bazén?

Bazén je v horkém létě neocenitelnou výhodou, ze které budou nadšené nejenom děti, ale i dospělí. Jestliže se rozhodnete, že právě tohle příslušenství vaší zahradě chybí, máte před sebou v podstatě dvě základní možnosti. Buď začnete s výstavbou zapuštěného bazénu, anebo zvolíte nadzemní variantu. Každá možnost má pochopitelně své výhody a nevýhody, které se pokusíme shrnout.

Zapuštěné bazény

Zapuštěné bazény představují především mnohanásobně vyšší investici. Vyžadují často složité terénní úpravy a stavební zásahy a také jejich provoz a údržba zpravidla spolykají větší částky. Na druhou stranu budete mít bazén s velmi pohodlným vstupem, který můžete snadno i zastřešit a používat po delší období. Máte také mnohem větší volnost, co se týče rozměrů a tvarů.

Nadzemní bazény

Tato varianta je spojena s mnohem menšími vstupními a většinou i provozními náklady a s nesrovnatelně snazší instalací, která zahrnuje nanejvýš základní terénní úpravy. Cena těchto bazénů začíná na několika set korunách, ale ne vždy je rozumné sáhnout po nejlevnější variantě.

U těchto bazénů jste omezeni tvarem (nejčastěji kruh, případně ovál nebo obdélník) a do značné míry i rozměry. Některé levnější varianty je také nutné mimo sezónu složit a vhodně uskladnit. Také životností se většina modelů nemůže se zapuštěným řešením srovnávat. Přesto nadzemní varianta vyniká jednoduchostí a dostupností a patří u nás k velmi oblíbené volbě.

Podle čeho vybírat?

Při rozhodování, jaký koupit zahradní bazén, je nutné mít především jasno v různých otázkách jako:

 • Kolik chci investovat?
 • Jaké jsou dispoziční možnosti pozemku?
 • Kolik lidí a k jakým účelům bude bazén používat?
 • Budu chtít bazén zastřešovat a používat po delší část roku?
 • Stačí mi základní nafukovací varianta, nebo mám vyšší nároky?

… A mnoho dalšího. Od toho se potom odvíjejí vlastnosti, které by měl optimální produkt mít. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější faktory.

Tvar

Tvar je důležitý nejen z estetických a dispozičních důvodů, ale také vzhledem ke způsobu používání bazénu. Zdaleka nejběžnější je u nadzemních modelů kruhový tvar – a to zejména při rozměrech do cca 4-5 m. Je to poměrně pochopitelné.

Kruhový bazén je ideální pro dovádění s dětmi a běžnou bazénovou zábavu a relaxaci. Oválný nebo obdélníkový tvar (nebo jakýkoli užší a podlouhlý tvar) je vhodnější zejména pro plavání. K takovému účelu je však třeba bazén s dostatečnou délkou a hloubkou. Oblíbený 3,66m bazén by vám nevystačil ani na dvě tempa, a tudíž je „plavecký“ tvar zbytečný. Obecně se lze spíše výjimečně setkat s nadzemními bazény vhodnými pro plavání.

Rozměry

Rozměry jsou vedle tvaru nejstěžejnějším parametrem a spousta lidí nakupuje bazén jen podle těchto dvou parametrů. Pokud nechcete jen brouzdaliště pro děti, je vhodné sáhnout po variantě s průměrem nad 3 metry. Mezi nejoblíbenější modely patří ty s rozměrem 3,66 m, kterých je i v naší recenzi zahradních bazénů hned několik. Tato volba je dostatečná pro vodní hrátky, odpočinek a malé děti se mohou i učit plavat.

Pokud by chtěla bazén k plavání využívat i dospělá osoba, měly by naprosto minimální rozměry začínat na 6 metrech (delší strana) a hloubka by měla být alespoň 1,2 m.

Co se týče hloubky. Pokud bude bazén určen pro malé děti, stačí 1 m nebo méně. V případě, že jej budou chtít pohodlně užívat i dospělí, měla by hloubka činit alespoň 1,2 m. Větší hloubka je u nadzemního bazénu už do jisté míry zbytečný přepych – zvyšuje spotřebu vody, ztěžuje vstup, snižuje bezpečnost pro malé děti, zvyšuje cenu a přitom nenabízí mnoho benefitů navíc.

Typ

Nadzemní bazény, pokud se vyhneme různým drahým, speciálním a zakázkovým typům, mohou být v podstatě dvojího druhu:

Nafukovací

Nafukovací modely jsou levnější a jejich zprovoznění je extrémně jednoduché. Jsou velmi bezpečné (žádné hrany), a proto představují ideální variantu pro malé děti. V současnosti jsou většinou vybaveny obvodovým prstencem, který zabraňuje vylévání vody a udržuje stabilitu.

Nafukovací bazény jsou obvykle vyrobeny z odolného PVC, ale přesto je jejich životnost výrazně nižší, než u modelů s kovovou konstrukcí. Navíc je potřeba je po sezóně vypustit, vyčistit a vhodně uložit.

Pevná konstrukce s fólií

Tato varianta vyniká vyšší životností a odolností, ale bývá také dražší. Základem je kovová nosná konstrukce a fólie tvořící „tělo“ bazénu. Výhodou je kromě vyšší životnosti i větší volnost rozměrů a tvarů – a také lepší estetické vlastnosti. Některé modely navíc není třeba mimo sezónu uskladňovat a stačí je zazimovat.

Příslušenství

Filtrace

Nadzemní bazény využívají buď kartušovou, nebo pískovou filtraci. Kartušová filtrace je připojená pomocí dvou hadic a jedná se o velmi jednoduché, cenově dostupné a provozně nenáročné řešení, které je ideální pro menší bazény.

Písková filtrace se uplatní u rozměrnějších modelů. Je mnohem účinnější, čímž snižuje nároky na bazénovou chemii, a křemičitá náplň má dlouhou trvanlivost. Písková filtrace navíc nevyžaduje prakticky žádnou údržbu. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

Skimmer

Jedná se o hladinový sběrač větších nečistot, který snižuje nároky kladené na filtrační zařízení. U některých modelů je skimmer nezbytný pro připojení filtrace.

Plovák na chemii

Jde o další hladinový prvek, tentokrát určený pro bazénovou chemii v podobě tablet. Ty do plováku umístíte a necháte postupně rozpouštět.
K bazénu lze samozřejmě pořídit bezpočet dalšího příslušenství. Může to být například solární ohřev, který pomůže výrazně prodloužit koupací sezónu, nebo třeba i nějaká forma zastřešení (např. fóliové nebo polykarbonátové).

Nejprodávanější nadzemní zahradní bazény

Toto jsou nejprodávanější nadzemní zahradní bazény na trhu podle portálu Heureka.cz

ProduktVlastnostiHodnoceníCena (do)
#1Bestway Steel Pro Max 3,05 x 0,76 m
Nejprodávanější
✔️ Kapacita bazénu: 4 678 litrů
✔️ Rychlé sestavení do 20 minut
✔️ Ideální velikost
✔️ Dobré recenze zákazníků
⭐ 99 %2000 KčČíst recenze
#2Marimex Florida 3,66x0,99 m
Nejprodávanější Marimex
✔️ Funkční bazén se zajímavým dekorem
✔️ Rychlé sestavení do 30+ minut
✔️ Ideální velikost pro rodinu
✔️ Pevná horní hrana
⭐ 99 %5000 KčČíst recenze
#3Marimex Orlando 3,66 x 1,07 m
✔️ Vynikající recenze zákazníků
✔️ Snadná montáž ve dvou lidech
✔️ Není potřeba v zimě skládat
✔️ Vysoká odolnost
⭐ 99 %6500 KčČíst recenze
#4Marimex Tampa 3,66 x 0,91 m
✔️ Nejsnadnější montáž
✔️ Příslušenství vč. filtrace lze dokoupit
✔️ Bezpečné bez ostrých hran
✔️ Slušné recenze zákazníků
⭐ 96 %2000 KčČíst recenze
#5Intex Easy
Set 366 x 76 cm

✔️ Cenový tip (bazén do 2000 Kč)
✔️ Snadná montáž
✔️ Pro nenáročné zákazníky
✔️ Včetně kartušové filtrace
⭐ 96 %1200 KčČíst recenze
#6Florida Premium 2,00x4,00x1,00 m
✔️ Pro náročné zákazníky
✔️ Stabilní konstrukce
✔️ Velký rozměr včetně vzpěr 4,65 x 2,59 m
✔️ Včetně kartušové filtrace
⭐ 96 %9000 KčČíst recenze
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového zahradního bazénu. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitního nadzemního bazénu na trhu.
0 Sdílení

Lukáš Pavelka

Připravuji pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházím zahraniční testy, čtu recenze zákazníků a oslovuji odborníky v oboru, abych vás inspiroval při vašich nákupech.
O nás | Spolupráce

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře