Magazín

Recenze eshopu Smarty.cz – zkušenosti jsou pozitivní

Najít spolehlivý obchod nebo e-shop, kde by se dala nakupovat kvalitní elektronika za výhodné ceny, není úplně snadné. Jistě, levný mobil nebo třeba notebook si můžete objednat v čínském obchodě. Avšak je dost možné, že vás bude čekat nepříjemné zklamání a přinejmenším zdlouhavá nebo komplikovaná (pokud vůbec uskutečnitelná) reklamace. A to ani nemluvíme o dlouhé době dodání.

Komfortnější je jistě nakupovat – alespoň tedy hodnotnější věci – od spolehlivých a ověřených českých prodejců. Stačí si vybrat toho správného. V dnešním článku se na jeden známý český e-shop s elektronikou podíváme pořádně do detailu. Zapátráme po tom, jaké zboží a kvalitu služeb nabízí a zda se vyplatí nakoupit právě zde. Půjde o obchod Smarty.cz.

Úvodní stránka Smarty.cz

O Smarty.cz

logo smarty.cz Internetový obchod Smarty.cz působí na našem trhu už poměrně dlouho. Konkrétněji od roku 2012. Název je poměrně výmluvný a odkazuje na prodej „chytré“ (smart) elektroniky, která je od počátku provozu obchodu jakýmsi stěžejním pilířem a jádrem sortimentu. V roce 2014 už poměrně úspěšný obchod otevřel i kamennou pobočku Smarty Store v Praze. Další roky se nesly především ve znamení rozšiřování sortimentu a skladovacích prostor.

Smarty.cz se stala zavedenou a dobře fungující „značkou“. Odměnou za pilné úsilí bylo například ocenění „Shop roku 2019“ v prestižní anketě portálu Heureka.cz. Smarty.cz je tedy dobře zavedený e-shop a rozhodně jej lze považovat za ověřený.

Sortiment obchodu

Na jaký výběr zboží se můžete na adrese Smarty.cz těšit? Pojďme to prozkoumat. Velmi důležitou, či takřka vlajkovou, kategorii tvoří mobilní telefony. Najdete zde exkluzivní a oblíbené značky jako Samsung, Apple, Xiaomi nebo třeba Honor a další. Ačkoli se Smarty.cz zaměřuje především na chytré, dotykové mobily, najdete zde i výběr tlačítkových a klasických modelů, které někteří stále upřednostňují kvůli snadnému ovládání, dostupné ceně nebo prostému zvyku.

Smarty.cz nabízí i specifickou kategorii odolných telefonů, „foto“ telefonů se špičkovými fotoaparáty, telefonů pro seniory anebo i rozbalených telefonů. To znamená, že je získáte za výhodnou cenu, ale nejste ochuzeni o záruku ani originální obal (jde o bezvadné produkty vrácené v zákonné 14denní lhůtě).

Ukázka sortimentu Smarty.cz
Ukázka sortimentu Smarty.cz

Značný je taky výběr tabletů. Sortiment zahrnuje modely pro děti i dospělé, pro práci i zábavu. Nechybí ani speciální grafické tablety anebo opět rozbalené zboží za výhodné ceny. Na Smarty.cz však můžete nakupovat i IT technologii: notebooky i PC, vybavení, periferii a příslušenství, ale taky software či média. Nově má obchod i speciální kategorii „Apple“. Jak název napovídá, najdete zde komplexní výběr zařízení této značky – iPhony, iPady, počítače Apple Mac a další.

Obchod nabízí rovněž výběr audio a video technologií. Pořídit si můžete reproduktory, sluchátka, mikrofony, kamery, ba dokonce i gramofony. Další důležitou kategorií jsou „Smart“ produkty. Zde najdete především spoustu chytrých hraček a zařízení všeho druhu. Od chytrých hodinek, náramků, elektrických zubních kartáčků, chytrých osobních vah, teploměrů přes kamery, zásuvky, lokátory, alarmy až po drony či roboty a mnoho dalších atraktivních přístrojů. Nechybí ani obrovský výběr příslušenství všeho druhu (kabely, pouzdra, redukce, folie atd.).

Smarty.cz nabízí taky kategorie „Rozbaleno“, „Výprodej“ a „Tipy na dárky“. V prvních dvou najdete pochopitelně především zlevněné zboží (především mobily, tablety a příslušenství), v poslední pak inspiraci na dárky pro různé příležitosti.

Novou kategorií jsou také počítače, notebooky a příslušenství k nim.

Nejen nákup, ale i výkup

Za zmínku stojí i služba výkupu starého zboží. Jak to funguje? Pokud máte doma mobil značek jako Honor, Samsung, Huawei nebo třeba Xiaomi, případně jakékoli zařízení Apple, můžete ho obchodu prodat za výhodnou cenu. Výkup lze řešit nejen na pobočce v Praze, ale i velmi jednoduše online. Potřebujete jen občanský průkaz (doklad o koupi netřeba) a vše zabere jen něco přes 10 minut.

Další služby

Kromě výkupů online i na pobočce poskytuje Smarty.cz taky autorizovaný servis pro zařízení značky Apple. Potěší navíc možností nakupovat na splátky a firemním zákazníkům nabízí individuální řešení včetně výhodných cen a nadstandardních služeb. Pokud hledáte dodavatele, možná vás nabídka Smarty.cz zaujme.

Zpracování a možnosti e-shopu Smarty.cz

Smarty.cz lze řadit mezi weby přehledné s velmi dobrou dostupností informací. Design stránek je laděn do fialova, což nepůsobí příliš seriózně, ale nenechte se odradit. Jinak už na vás čekají snad samá pozitiva – a to včetně live-chatu a velmi šikovného a praktického srovnávače zboží (ikonka vah). Velkou pochvalu si zaslouží taky popisky zboží, které jsou vesměs opravdu mimořádně parádně zpracované. A to pro nakupující rozhodně není zanedbatelná výhoda.

Platba a doprava

 • Vyzvednout si zboží můžete v kamenné prodejně Smarty Store v Praze na Novém Městě
 • Osobní odběr je možné také ve skladu na Zličíně
 • Díky partnerům si můžete zboží nechat zaslat na jedno z téměř 5000 výdejních míst. Při nákupu nad 3499 Kč navíc tento způsob dopravy neplatíte, v jiném případě stojí 59 Kč.
 • Zboží si též můžete nechat poslat přepravní službou Liftago po Praze nebo DPD, Českou poštou po celé ČR. Cena dopravy od 89 Kč s tím, že pokud nakoupíte za zmíněných 3499 Kč máte ji zdarma.

Oblíbené produkty z eshopu Smarty.cz (TOP 10)

Shrnutí a uživatelské hodnocení eshopu Smarty.cz

logo smarty.cz E-shop Smarty.cz potěší specializací na mobily a chytrou elektroniku a bravurním zpracováním popisků zboží – a obecně kvalitně zpracovanými stránkami. Velmi vysokému hodnocení se tento obchod těší i u zákazníků. Na Heureka.cz drží výborných 96 % při více než 13 tisících hodnoceních.

Mezi nejčastěji skloňované výhody patří rychlost dodání (v průměru jen 2,3 dní, což je vynikající „skóre“) a výhodné ceny. Velmi dobře hodnocena je i komunikace a ochota obchodu. Negativních recenzí je minimum.

E-shop Smarty.cz lze tedy obecně hodnotit kladně a není důvod obávat se v něm nakoupit. Naopak, pro zájemce o chytrou elektroniku jde o výbornou destinaci.

Výhody

 • Specializace na mobily, počítače a chytrou elektroniku
 • Ověřený, funkční a spolehlivý eshop
 • Skvěle zpracované popisky zboží
 • Relativně nízké ceny
 • Skvělé recenze zákazníků napříč internetem
 • Live chat pro rychlou komunikaci s eshopem
 • Rychlost dodání zboží

Nevýhody

 • Doprava zdarma až od 3499 Kč

Hodnocení eshopu Smarty naší redakcí:

[usrlist Nabídka:5 “Přehlednost eshopu:4.5” Reklamace:5 “Dodání zboží:5” “Ceny:5” size=18]

Další recenze eshopů:

0 Sdílení