Magazín

Nejlepší sportovní obchody a eshopy

eshopy sportovní vybavení

Říká se, že ve zdravém těle sídlí zdravý duch a sportem ku zdraví, ale abychom těchto ideálů dosáhli, je občas potřeba nějaké to sportovní vybavení. Kde ho nakoupit při dobrém poměru ceny a kvality? Na to se podíváme v dnešním článku. Budeme se věnovat sedmičce nejvýznamnějších a nejlepších sportovních obchodů a e-shopů u nás.  Každý z nich si proklepneme a pokusíme se o krátké resumé včetně výčtu hlavních výhod a nevýhod.

Naše recenze sportovních e-shopů vám jistě přijde vhod, pokud potřebujete nakoupit náčiní nebo vybavení a nechcete slevovat na kvalitě, ale ani platit víc než musíte nebo čekat na dodání nekonečné týdny. Na tyto i další důležité aspekty se zaměříme a snad si i díky nám vyberete prodejce, s jehož sortimentem, cenami i službami budete spokojení.

Nejlepší e-shopy s sportovním vybavením – srovnání

ProduktDopravaVrácení zbožíHodnocení
1.InSportline.czod 79 Kč (PPL)
od 69 Kč (Balík na poštu)
cena dobírky: 30 Kč
Doprava zdarma: NE
do 14 dnů[usr 5 text="true" tooltip="true"]
2.Decathlon.czod 89 Kč (PPL)
Doprava zdarma: nad 2000 Kč
do 90 dnů ✅[usr 5 text="true" tooltip="true"]
3.Sportisimo.cz
od 79 Kč (Česká Pošta)
od 89 Kč (GLS)
od 89 Kč (DPD)
cena dobírky: 30 Kč
Doprava zdarma: nad 2000 Kč
do 14 dnů
Pro registrované 30 dnů
[usr 5 text="true" tooltip="true"]
4.NejlevnejsiSport.czod 89 Kč (Česká Pošta)
od 59 Kč (Uloženka)
cena dobírky: 30 Kč
Doprava zdarma: nad 3000 Kč
do 14 dnů[usr 5 text="true" tooltip="true"]
5.A3 sportod 62 Kč (Česká Pošta)
od 79 Kč (PPL)
od 55 Kč (Zásilkovna)
Doprava zdarma: nad 2000 Kč
do 14 dnů[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
6.SportObchod.czod 99 Kč (DPD)
od 99 Kč (Česká Pošta)
od 59 Kč (Zásilkovna)
cena dobírky: 39 Kč
Doprava zdarma: nad 1000 Kč + dobírka
do 14 dnů[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
7.Top4running.czod 69 Kč (GLS)
od 49 Kč (Zásilkovna)
od 99 Kč (Česká Pošta)
cena dobírky: 0 Kč !
Doprava zdarma: nad 751 Kč
do 14 dnů[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]

1. InSportline.cz

logo insportline.cz

Česká společnost InSportLine zahájila svou činnost už v roce 1995 a už v roce 2004 spustila prodej přes internet. Můžeme ji tedy směle považovat za ověřenou stálici na českém trhu – navíc uspěla i v mnoha dalších evropských zemích.

Velkou výhodou této společnosti je fakt, že nejde o „pouhého“ prodejce, ale i výrobce vlastních sportovních produktů. Sortiment vybavení značky InSportLine je pozoruhodně široký – těžiště leží především ve fitness pomůckách, jako jsou různé trenažéry, rotopedy, orbitreky, steppery, ale taky vibromasážní přístroje. V e-shopu InSportLine.cz však můžete nakoupit prakticky veškeré posilovací, sportovní i outdoorové vybavení a oblečení – ba dokonce i elektrické dopravní prostředky (elektrokoloběžky, kola apod.).

Mnohé vybavení a pomůcky značky InSportLine se těší velké popularitě a nezřídka patří k nejprodávanějšímu ve své kategorii u nás. Důvodem může být i to, že nabídka zahrnuje množství cenově dostupných výrobků, které se přitom mohou pochlubit velmi dobrou úrovní zpracování, vybaveností a kvalitou obecně.

Svou roli jistě sehrává i nadprůměrná péče o zákazníky, která velmi často zahrnuje prodlouženou záruku (až na 10 let), ale taky odbornou montáž, dostupný servis anebo i live chat na e-shopu pro rychlou komunikaci a vyřízení dotazů nebo problémů. InSportLine.cz nabízí taky řadu slevových a výhodných akcí na výrobky vlastní i jiných značek.

Pokud jde o dopravu a možnosti placení, dočkáte se celkem rozsáhlých možností a taky poměrně výhodných cen. Například doručení s PPL vás vyjde jen na 69 Kč, zásilka na „Balíkovnu“ pak vyjde na 52 Kč. Je zde i možnost osobního odběru na kamenné pobočce (od 16.12.2019 zpoplatněno částkou 29 Kč), ty jsou u nás ale pouze 4. Nevýhodou je přirážka 30 Kč za platbu na dobírku.

Celkově vzato je InSportLine velmi dobře hodnocený obchod, který drží 91% hodnocení na Heureka.cz a 94 % na Zbozi.cz. Obecně je u tohoto obchodu vysoce hodnocená rychlost a spolehlivost dopravy, ale taky rozsah sortimentu s výběrem výrobků vlastní značky. Pozitivně jsou přijímány i ceny a taky služby e-shopu a komunikace. Nespokojených reakcí se vyskytuje pouze minimum.

Výhody:

 • Velký výběr kvalitních sportovních pomůcek
 • Rychlá a cenově výhodná doprava
 • Dobré ceny
 • Kvalitní služby zákazníkům
Nevýhody:

 • Minimum kamenných prodejen
Přejít do obchodu

2. Decathlon.cz

logo Decathlon

Decathlon je sportovní gigant – a to doslova. Jde o největší řetězec prodejen sportovního zboží na světě a je jistě příjemné, že u něj můžeme nakupovat i u nás v Česku. Proč? Decathlon nabízí na svých prodejnách sortiment o rozsahu, který je pravděpodobně nesrovnatelný s jakýmkoli jiným prodejcem sportovních potřeb u nás. A navíc zde můžete nakupovat za často až překvapivě nízké ceny.

Decathlon nabízí sportovní a outdoorové oblečení snad pro všechny myslitelné sportovní (a nejen sportovní) odvětví a disciplíny – od fotbalu a fitness přes lukostřelbu či box až po myslivectví nebo pouštění draků. Dá se očekávat, že každý sportovní nadšenec se bude při první návštěvě prodejny Decathlon cítit jako v Jiříkově vidění. Ale pokud zachováte chladnou hlavu, zjistíte, že není úplně všechno zlato, co se třpytí.

Tím nechceme naznačit, že Decathlon je snad špatný prodejce. Jen musíte počítat s tím, že sortiment je spíš velice široký, než že by šel kdovíjak do hloubky. Dalším faktem je, že nabízené vybavení (alespoň u některých sportovních disciplín) osloví spíše začátečníky nebo mírně pokročilé jedince než zkušené borce. Ale to nelze považovat vyloženě za nevýhodu – taková už je hold „politika“ společnosti Decathlon.

O tom, že tento řetězec má co nabídnout, svědčí nejen jeho fenomenální světový úspěch a desítky let fungování (vznikl ve Francii už v roce 1976), ale taky totální hodnocení na Heureka.cz (100 %!) anebo vysoké hodnocení na Facebooku (4,3 z 5). Potěší i možnost nákupu na e-shopu s možností bezplatného zaslání zboží na prodejnu k osobnímu výběru.

Výhody:

 • Obrovská šíře sortimentu
 • Kamenné pobočky i e-shop
 • Často vynikající ceny
 • Převážně výrobky vlastních značek
Nevýhody:
 • Nabídka v mnoha sportovních disciplínách je spíše základní
Přejít do obchodu

3. Sportisimo

sportisimo logo

Další významný sportovní řetězec, který u nás nabízí zboží prostřednictvím kamenných prodejen i internetového obchodu. Pokud jde o síť poboček, ta patří k nejrozsáhlejším u nás v rámci daného odvětví. Sportisimo v současnosti provozuje na 104 prodejen, které můžete navštívit ve všech velkých i mnoha menších městech.

Sportisimo vstoupilo na český trh v roce 1999 a nabízí zde zboží od desítek světových značek, mezi kterými nechybí Adidas, Puma, Nike, Salomon, Alpine Pro, Rossignol, Umbro, Fila, Fischer, Kappa a mnoho a mnoho dalších.

Sortiment tohoto řetězce se soustředí především na sportovní obuv, běžecké boty a oblečení, ale třeba i doplňky, jako jsou batohy, tašky, sportovní hodinky, výživa apod. Najdete zde i výběr sportovního vybavení např. pro lyžování (lyžařské kalhoty, lyže, snowboardy, lyžařské brýle či lyžáky) a další zimní sporty, fotbal nebo outdoorové aktivity.

Přestože se Sportisimo může pochlubit poměrně rozsáhlým sortimentem a blízkostí zákazníkům díky mnoha kamenným prodejnám, v poslední době se setkává s velkým množstvím negativních ohlasů. Problémy se týkají především nákupu v e-shopu a zákazníci si stěžují na špatné informace o dostupnosti zboží, dlouhou dobu dodání i horší komunikaci. Podle všeho je tedy lepší navštívit Sportisimo osobně.

Výhody:

 • Velký sortiment především obuvi a oblečení
 • Množství poboček
Nevýhody:
 • Špatné hodnocení služeb e-shopu
Přejít do obchodu

4. NejlevnejsiSport.cz

logo nejlevnejsisport.cz

Internetový obchod Nejlevnejsisport.cz zahájil svůj provoz v ČR již v roce 2004 a jde o ověřený a dobře hodnocený e-shop s velmi rozsáhlým a rozmanitým sortimentem sportovního zboží. Rozhodně stojí za zmínku, že tento obchod nabízí i zboží vlastních značek Master a MasterJump. Jde především o trampolíny, ale i další fitness potřeby.

Výhodou tohoto e-shopu jsou poměrně rozsáhlé skladovací prostory, ve kterých se stále nachází na 50 000 výrobků. To se obvykle odráží na poměrně velmi rychlém vyřízení a doručení objednávky. Kromě internetového obchodu má tento prodejce jen jedinou kamennou provozovnu na území ČR (a to v Ostravě) a další na Slovensku. Obě pobočky slouží i jako výdejní místa pro bezplatný osobní odběr zboží.

A co můžete v e-shopu Nejlevnejsisport.cz pořídit? Sortiment je opravdu velmi pěkný, ačkoli nelze říct, že by stránky obchodu patřily právě k nejpřehlednějším. Jde ale jen o drobný kosmetický nedostatek. Nabídka zahrnuje vybavení, nářadí a náčiní pro raketové, míčové, zimní i vodní sporty, fitness a posilování, outdoor či sportovní hry. Pořídit zde můžete i jízdní kola či koloběžky, vybavení pro děti, oblečení i obuv.

Výhodou je, že při nákupu nad 2000 Kč nabízí obchod dopravu zdarma. Jinak si můžete zboží nechat zaslat poštou i kurýrem nebo výdejní místa „Uloženka“, což vás vyjde jen na 59 Kč. Na stránkách obchodu najdete i live chat pro okamžitou komunikaci a vyřízení požadavků nebo problémů.

Nejlevnejsisport.cz získává od zákazníků velmi dobré ohlasy. Na Zbozi.cz má 92 % a na Heureka.cz 95 %. To jsou vynikající výsledky. Dobře hodnocená je rychlost dopravy, spolehlivost, ceny i komunikace. Negativních ohlasů najdete minimum.

Výhody:

 • Velký sortiment vybaven z většiny sportovních odvětví
 • Výrobky vlastních značek
 • Rychlé doručení zboží
Nevýhody:
 • Méně přehledný e-shop
 • Bez kamenných obchodů (pouze jedno bezplatné výdejní místo)
Přejít do obchodu

5. A3 sport

a3 sport logo

A3 Sport není na českém trhu žádným nováčkem, naopak zde působí už od roku 1993 a v současnosti nabízí své zboží v 56 prodejnách po celé republice. Kromě toho provozuje tento řetězec taky 16 poboček na Slovensku a 4 v Německu. A teď se pojďme podívat na sortiment…

A3 Sport se specializuje na sportovní obuv a oblečení. Na rozdíl od některých jiných e-shopů v naší recenzi sportovních obchodů zde příliš neuspějete, pokud budete potřebovat přímo sportovní vybavení. Nakoupit můžete kromě módy jen drobné sportovní doplňky, mezi které patří například batohy, tašky, chrániče, lahve na pití, plavecké brýle a podobně.

Na druhou stranu, výběr sportovního oblečení a obuvi je velice slušný. V A3 Sport nakoupíte zboží mnoha světových značek – především pak značek jako Adidas, Puma, Nike či Reebok, ale taky třeba Vans, Salomon, Converse nebo Spyder. Sortiment zahrnuje i sportovní oblečení pro děti.

Pokud jde o e-shop A3sport.cz, lze ho pochválit za opravdu velmi jednoduché a přehledné prostředí a taky několik zajímavých výhod. Mezi největší lákadla jistě patří možnost dopravy zdarma při objednávce nad 599 Kč. To je hodnota, kterou při nákupu sportovního oblečení nebo bot jistě překonáte levou zadní. Dále zde můžete najít množství akcí a slev, které dosahují až 70 %.

E-shop A3 Sport se může pyšnit velmi vysokými hodnoceními na portálech Heureka.cz (96 %) a Zbozi.cz (91 %). Vyzdvihnout lze především v průměru velmi rychlé doručování zboží a dobrou komunikaci e-shopu. Taky ceny jsou hodnoceny velmi kladně. Dá se tedy říct, že nákupem v A3 Sportu (ať už online nebo osobně) byste neměli být zklamáni.

Výhody:

 • Velký sortiment sportovního oblečení a obuvi
 • Velmi dobré služby e-shopu, rychlá doprava
 • Množství poboček
Nevýhody:
 • Minimální sortiment jiného sportovního vybavení
Přejít do obchodu

6. SportObchod.cz

logo sportobchod.cz

SportObchod.cz nepatří mezi úplně nejznámější prodejce u nás, ale za pozornost rozhodně stojí. Tento obchod u nás působí už od roku 2002 – a to především v rámci internetového prodeje. Přesto má firma taky kamenné pobočky, ačkoli jsou jenom dvě, a najdete je v Praze a Brně. Kromě České republiky působí tato společnost i v řadě dalších evropských zemí včetně Německa, Švýcarska, Rakouska, Nizozemí či Itálie.

V internetovém obchodě SportObchod.cz najdete kvalitní vybavení pro pestrou škálu sportovních disciplín. Patří mezi ně většina nejpopulárnějších míčových sportů a taky například tenis, cyklistika nebo vodní a zimní sporty. Sortiment obchodu je zajímavý, ačkoli pokud jde o rozsah, nepředstavuje právě českou špičku.

Pokud si zde objednáte zboží, můžete si ho nechat zaslat na odběrná místa „Uloženka“ i „Zásilkovna“. Další možností je balík na poštu nebo do ruky (Česká pošta). Nutno říct, že doprava nepatří mezi nejlevnější na současném trhu.

V rámci e-shopu najdete i magazín se zajímavými texty a poradnu, kde najdete spoustu článků o tom, jak vybrat jednotlivé druhy zboží. Zpracování stránek působí poněkud zastaralým dojmem a příliš nenadchne ani absence live chatu.

I přesto, že e-shop SportObchod.cz nenabízí žádné zvlášť nadstandardní služby a v tomhle ohledu se řadí spíš k průměru, zákazníci hodnotí nakupování zde velmi pozitivně. Na Zbozi.cz má obchod aktuálně 95 % a na Heureka.cz 96 %. Za tak vysoké známky vdečí SportObchod.cz především výhodně nastaveným cenám a taky schopnosti nadprůměrně rychle vyřizovat a doručovat objednávky.

Pokud vás zajímá především spolehlivý nákup s rychlou dopravou a za rozumnou cenu, pak není důvod zde nezavítat.

Výhody:

 • Rychlé dodání zboží
 • Příznivé ceny
 • Vysoká spolehlivost
Nevýhody:
 • Vyšší cena dopravy
 • Zastaralejší prostředí e-shopu
Přejít do obchodu

7. Top4running.cz

Top4running.cz logo

Top4Running představuje jednu ze specializovaných „poboček“ poměrně mladé společnosti Top4Sport. Tento prodejce vznikl v roce 2010, v roce 2012 pak přišel první internetový obchod Top4Fotball.cz a Top4Runnig.cz společně s Top4Fitness.cz následovaly další rok.

Dnes se podíváme zblízka na obchod Top4Running.cz, který – jak název napovídá – zaměřuje své úsilí na prodej potřeb pro běhání a běžce. Zboží tohoto e-shopu však můžete nakupovat nejen online, ale taky v kamenné prodejně, která se nachází v Praze. Sortiment se v obou případech soustředí na vše, co se týká běhu – najdete zde vybavení pro začínající a rekreační běžce, ale i náročné zájemce a profesionální sportovce.

Jádro nabídky tvoří běžecká obuv se stěžejní značkou Nike. Kromě ní v obchodě najdete značky jako Adidas, Salomon, Mizuno, Asics a řadu dalších. Kromě obuvi můžete zakoupit i oblečení vhodné na běh, zejména trička, kraťasy, kalhoty, sportovní legíny apod. Součástí nabídky jsou pak i běžecké batohy a další doplňky, a dokonce i příhodná elektronika – například či sportovní hodinky a sporttestery. Stránky e-shopu jsou příjemně a přehledně zpracované a najdete zde i magazín s články o běhání.

Pokud jde o dopravu, velmi dobrou zprávou jsou nízké ceny. Cena při doručení kurýrem GLS až domů je pouze 69 Kč, při odběru na výdejním místě „Zásilkovna“ zaplatíte jen 49 Kč. Další výhodou je možnost platby na dobírku bez doplatku a doprava zcela zdarma při objednávce nad 751 Kč!

Obchod Top4Running.cz se o své klienty docela dobře stará a odměnou je vysoké hodnocení (Heureka.cz – 94 %). Na velmi dobré úrovni je rychlost doručení zboží a příznivé ohlasy mají i ceny, sortiment a komunikace e-shopu.

Výhody:

 • Rychlé dodání
 • Velký výběr běžecké obuvi a vybavení
 • Nízké ceny dopravy
Nevýhody:
 • Úzce zaměřený e-shop
Přejít do obchodu
0 Sdílení