Magazín

Recenze eshopu Pottenpannen.cz – zkušenosti a prodejny

Vybavujete kuchyni novým náčiním a nádobím a hledáte obchod, který by vám nabídl kvalitu a splnil vaše nároky? Pak zpozorněte. V dnešní recenzi si totiž vezmeme na paškál jeden zajímavý e-shop PottenPannen.cz, který by možná mohl (ale taky nemusel) být ten pravý. Věnovat se budeme tomu, jaké produkty a služby či výhody obchod nabízí a jak jsou s ním spokojeni zákazníci, kteří už jej vyzkoušeli.

Screen Potten and Pannen

O společnosti Potten&Pannen

V první řadě se pojďme podívat na zoubek samotné společnosti, která recenzovaný obchod provozuje a pokusme se o ní zjistit víc. Nejde sice o firmu, která by se dala rovnou nazvat jako notoricky známá, ale to ani v nejmenším neznamená, že není spolehlivá nebo že za sebou nemá dlouhé zkušenosti a zajímavé úspěchy. Může to být právě naopak.

Navzdory cize znějícímu názvu je Potten&Pannen původní česká společnost, která se navíc může pochlubit více než čtvrt stoletím působení na našem trhu. Vznikla s jasným záměrem. Umožnit českému zákazníkovi získat velmi kvalitní potřeby pro zdravé vaření i vyšší gastronomii. Společnost se od počátku zabývá spoluprací, dovozem a prodejem špičkových výrobků řady světových značek.

Jaké značky Pottenpannen.cz nabízí?

E-shop se zaměřuje na významné značky, často světového formátu. Najdete zde výrobky KitchenAid, Zwilling, Rosenthal, Bugatti, Maison Berger Paris a od desítek dalších prestižních značek. Dočkáte se dokonce i různých limitovaných, prémiových edicí. Po mnohaletých zkušenostech pak firma pustila do světa i produkty vlastní značky Potten&Pannen – Staněk Premium Gourmet.

Z výše uvedených příkladů výrobců je zřejmé, že tento obchod není zacílen na prodej co nejlevnějšího zboží pro dostupné a ekonomické vybavení kuchyně. Jde spíše směrem kvality, až prémiové kvality, takže osloví především náročnější zájemce. O tom svědčí i některé zajímavé spolupráce. Například s šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem, kterého našincům snad netřeba představovat. Za představení ale jistě stojí vzniknuvší projekt Pohlreich Selection. A o co vlastně jde? Jak název napovídá, dočkáte se speciálního výběru exkluzivních produktů ověřených a doporučených přímo tímto slavným kuchařem.

Prodejny, outlet, kurzy a kulinářská akademie

Společnost Potten&Pannen se gastronomii věnuje skutečně na plný úvazek a taky se v tomto oboru dobře vyzná. Kromě internetového prodeje provozuje taky kamenné obchody. Těch je celkem 12 a nacházejí se nejen v České republice, ale i na sousedním Slovensku. To ale ještě není to nejzajímavější. Firma totiž zřídila taky „školu vaření“ Potten & Pannen – Staněk & Gourmet Academy, která se nachází v pražské provozovně ve Vodičkově ulici. Zde můžete navštívit kurzy a školení a můžete se těšit na skutečně vybrané vedení. Mezi lektory totiž patří i zmíněný Z. Pohlreich, ale taky třeba Filip Sajler (pořad Kluci v akci), Edita Paulusová (cukrářka z Café Savoy) a další ikony české gastronomie.

Pokud to s gastronomií myslíte vážně tak vás možná na Pottenpannen.cz nezaujme jen samotné „nádobí“ nebo další pomůcky, ale rovnou se rozhodnete i využít široké možnosti sebevzdělávání, které společnosti nabízí.

Pro osobní odběr objednaného zboží je možné využít prodejny:

 • Praha 5, OC Nový Smíchov, Potten & Pannen – Staněk, Plzeňská 8, Praha 5
 • Praha 1, Vodičkova, Potten & Pannen – Staněk, Vodičkova 2, Praha 1
 • Praha 1, Újezd, Potten & Pannen – Staněk, Újezd 25, Praha 1
 • Outlet store Potten & Pannen – Staněk, Obchodní 110, Čestlice
 • Brno, Galerie Vaňkovka, Potten & Pannen – Staněk, Ve Vaňkovce 1, Brno
 • Liberec, Potten & Pannen – Staněk, Rumunská 47/16, Liberec
 • Olomouc, OC Šantovka, Potten & Pannen – Staněk, Polská 1, Olomouc
Ukázka prodejny PottenPannen
Ukázka prodejny PottenPannen

Sortiment obchodu (10/10)

Co najdete v nabídce samotného e-shopu Pottenpannen.cz? Navzdory tomu, že jde především o výběr vysoce kvalitních nebo exkluzivních a prémiových produktů, sortiment je překvapivě široký a pestrý.

Základním pilířem jsou kuchařské pomůcky a vybavení na vaření i pečení. Obchod nabízí výběr pánví vynikající kvality, které ocení i profesionální kuchaři, šéfkuchaři nebo třeba nároční domácí kulináři. Ve stejném duchu se nese i nabídka hrnců a nechybí ani skvělé sady.

Obrovský je taky výběr nožů. Nůž je jako prodloužená ruka kuchaře a jeho výběru je třeba věnovat obzvlášť velkou pozornost. Převažuje výběr nožů značek Zwilling či Opinel. Samozřejmě se opět dočkáte i celých setů pro komplexní pokrytí kuchařských potřeb.

Dále je zde běžné i méně běžné doplňkové vybavení. Naběračky, stěrky, mlýnky, struhadla atd. V neposlední řadě se můžete těšit na skvělou nabídku skladovacích dóz. Nejen ryze praktických plastových modelů, ale třeba i designových variant značek jako Emile Henry. Pottenpannen.cz skrývá i výběr pekáčů, pomůcek pro grilování, cukrářského vybavení apod.

Dalším velkým okruhem sortimentu je vybavení pro stolování (exkluzivní sety porcelánů, příborů apod.), ale nechybí ani elektronika do kuchyně. Například špičkové tyčové mixéry řady Swissline od značky Bamix nebo kvalitní kuchyňské roboty značek jako KitchenAid či Smeg a dalších.

Dočkáte se i lednic (včetně retro lednic), kvalitních kávovarů či multifunkčních hrnců.

Obchod se dále věnuje prodeji designových bytových dekorací. Opět jde především o exkluzivní kousky renomovaných značek pro náročnější zájemce.

Z výše uvedeného vyplývá, že nákup v Pottenpannen.cz bude obnášet spíše vyšší investici a rozhodně nelze popřít, že tento obchod nezaujme každého. Přesto se i zde můžete těšit na velmi zajímavé akce, které mohou nabídnout až překvapivé slevy. Ty mohou někdy dosáhnout i 60 a více procent, nejde tedy jen o „kosmetické“ slevy.

Ukázka sortimentu – Potten and Pannen

Zpracování e-shopu (10/10)

E-shop je zpracován jednoduše a velmi vkusně. Zvolil kombinaci černé a červené barvy na krémovém (latté) podkladu, což je momentálně velmi módní odstín. Kategorie jsou jasné a přehledné s pokročilejšími vyhledávacími filtry (lze hledat nejen podle ceny či značky, ale třeba i objemu, rozměrů, barvy nebo jiných relevantních parametrů). Co je ovšem ještě větší plus, to jsou opravdu velmi pěkně a podrobně zpracované popisky. Nic jiného bychom však v exkluzivních obchodě nečekali.

Stránky ukrývají i blog. A slovo ukrývají jsme nezvolili náhodně. Link najdete schovaný ve spodní liště, nikoli v hlavní nabídce, dále jsou pak odkazy u konkrétních kategorií nebo zboží. Blog si jistě zaslouží pozornost. Najdete v něm mnoho zajímavých článků.

Služby, výhody (9/10)

Trochu zamrzí, že obchod nemá live-chat. Komunikace je možná jen telefonicky nebo emailem. Lehce potěší prodloužená lhůta na vrácení zboží, která činí 30 dní, což ale taky není nic extra. A pak je tu možnost dopravy zdarma, ale až při nákupu nad 2499 Kč. Na druhou stranu, utratit takovou částku není v tomto obchodě vůbec žádný problém. To je ale v zásadě vše.

Doprava a platba (9/10)

Pottenpannen.cz umožňuje osobní odběr zboží na vybraných prodejnách. Osobní odběr je bezplatný. Další možností je doručení kurýrem PPL, GSL nebo poštou. Výběr možností dopravy je tedy dostačující, ale chybí dostupný a přehledný ceník, což je samozřejmě škoda.

Taky chybí možnost odeslání na Zásilkovnu či Balíkovnu, což už je dnes pomalu standard. Cena dopravy je od 99 Kč. Doprava větších kusů stojí 699 Kč a zahrnuje výnos i zapojení, případně odvoz starého spotřebiče. Platba je pak možná platební kartou ihned, převodem z bankovního účtu anebo dobírkou s přirážkou 49 Kč.

Oblíbené produkty z eshopu pottenpannen.cz (TOP 10)

Shrnutí a uživatelské hodnocení eshopu Pottenpannen.cz

Obchod Pottenpannen.cz má víc než solidní zázemí a nabízí nejen špičkové zboží, ale i služby (školení, kurzy, akademie) v oblasti gastronomie. Firma se navíc pojí se jmény řady významných osobností české kulinářské scény. To samo o sobě sice nic nevypovídá o kvalitách e-shopu, ale o síle a významu značky Potten&Pannen ano.

Tento obchod nabízí originální značkové vybavení kuchyně, které ocení především náročnější až nároční zájemci z řad domácích, ale i profesionálních kuchařů. Navzdory důrazu na jistou exkluzivitu je sortiment obchodu bohatý a rozmanitý. Zpracování e-shopu je na velmi solidní úrovni, ačkoli nenabízí prakticky nic nadstandardního – což je možná trochu škoda. A jak si tento zajímavý internetový obchod vede u zákazníků, kteří jeho služby vyzkoušeli?

Na dvou dominantních portálech sklízí velmi pěkné hodnocení. Na Heureka.cz momentálně drží poctivých 87 %, což sice není úplně závratné, ale svědčí to o solidní spolehlivosti. Z více než 2 tisíc ohlasů je negativních pouze méně než 200, tedy necelá desetina. Nejčastěji je kladně hodnocena kvalita zboží, což je důležité, protože právě na tom si obchod zakládá. Oceňován je i výběr zboží či ochota pracovníků. Sporadické negativní reakce se obvykle týkají především doby dodání. Na často docela kritickém portále Zbozi.cz má obchod dokonce 91 % a 98 % zákazníků je spokojeno s dobou dodání, komunikací i kvalitou.

Pottenpannen.cz je tedy obchod, který lze považovat za spolehlivý a osvědčený, navíc s nabídkou velmi kvalitního zboží. Vyčíst lze jen málo relevantní drobnosti a taky vyšší až vysoké ceny, které ovšem vyplývají z konceptu obchodu.

Výhody

 • Ta nejvyšší možná kvalita zboží špičkových značek
 • Spolupráce s řadou významných osob české gastronomické scény
 • Obchod nabízí exkluzivní značky, které jinde nekoupíte
 • Kvalitně zpracovaný eshop
 • Ověřený a solidní prodejce (87% Heureka.cz a 91% Zbozi.cz)

Nevýhody

 • Vysoké ceny produktů vykoupené vysokou kvalitou
 • Chybí live-chat pro rychlou komunikaci
 • Dostupnost informací o cenách dopravy by mohla být více vidět

Hodnocení eshopu PottenPannen.cz naší redakcí:

[usrlist Nabídka:5 “Přehlednost eshopu:5” Reklamace:4.5 “Dodání zboží:4.5” “Ceny:4” size=18]

Další recenze eshopů:

0 Sdílení