Magazín

Jaké jsou nejlepší značky kočárků?

Nejlepší značky kočárků Blíží se narození dítěte a snažíte se zařídit si kompletní výbavu, abyste měli před tímto výjimečným okamžikem hlavu prostou praktických starostí? Před příchodem potomka je třeba pořídit a sehnat spoustu věcí. Mezi ty nejdůležitější (a bohužel často i nejdražší) jistojistě patří kočárek.

Ten vás bude na cestě prvními roky dítěte provázet skoro neustále. I v případě, že nakonec najdete zalíbení spíše v nošení dítěte v ergonomických nosítkách nebo šátcích přímo na těle, kočárek je i tak velmi užitečná záložní varianta. Většina rodičů by zřejmě řekla, že se bez něj v dnešní době nedá dost dobře obejít. To samozřejmě musíte zvážit sami. V našem článku se omezíme na to, představit vám dvanáctero nejlepších značek kočárků. Do žebříčku jsme vybrali osvědčené a oblíbené výrobce, kteří se těší dobrému hodnocení a nabízejí zajímavý sortiment. Do jejich nabídky vám umožníme malé nahlédnutí skrze krátké recenze.

Značka a výrobce samozřejmě nejsou nutně určujícím, natož jediným, aspektem výběru. Vždy se vyplatí vybírat především podle typu, použitých materiálů, bezpečnostních prvků a certifikací, ale i podle stylu a designů. Velmi dobrou nápovědu skýtají taky různé uživatelské recenze kočárků, potažmo odborné testy. Nakonec se však snažte rozhodovat vlastní hlavou.

Ohlasy jsou totiž často subjektivní a někdy si i vzájemně odporují. Rozhodně by vás od kočárku, který vám padl do oka a splňuje vaše požadavky, neměla odradit ojedinělá negativní hodnocení. Pokud tedy výrazně převažují pozitivní. Teď už nás ale čeká slíbený žebříček, který za vás kočárek sice nevybere, ale může vám poskytnout jistou pomocnou ruku na náročné cestě k dobré koupi.

Žebříček nejlepších značek kočárků podle naší redakce

Moon

Moon ZAC Moss

Sportovní

Zjistit cenu

Moon Nuova AIR

Kombinovaný

Zjistit cenu

Moon RESEA S Stone

Kombinovaný

Zjistit cenu

Značka Moon patří mezi oblíbené a ověřené výrobce kočárků, najdete u ní výběr dostupnějších, ale i dražších a propracovaných modelů pro náročnější. Značka klade důraz na kvalitní materiálové zpracování bez přítomnosti potenciálně zdraví škodlivých látek. Na tento faktor se v dnešní době klade stále větší důraz – což je zajisté správný směr, tím spíš když jde o děti.

Kočárky této značky procházejí přísným testováním v Německu. Kromě bezpečnosti a nezávadnosti na nich jistě můžete ocenit taky velmi stylový design. Značka Moon má smysl pro vkus a i levnější kočárky působí elegantně. Sortiment je velmi rozsáhlý. V současnosti je u nás k dostání přes 5 stovek modelů (včetně různých variací). To řadí značku Moon mezi jasný nadprůměr, ne-li špičku, v tomto ohledu při porovnání s konkurencí.

U výrobce Moon si můžete vybírat především z vynikající nabídky kombinovaných kočárků. Není divu. Jde o nejoblíbenější kategorii vůbec. Velmi pěkné jsou ale i samostatné sportovní kočárky. Například série sportovních modelů Moon Sport patří mezi nejprodávanější kočárky této značky. Za zmínku stojí například model Moon Sport JET-R, který okouzlí krásným designem při velice velkorysé ceně kolem 5500 Kč. Oceníte i kompaktnost a velmi snadné skládání.

Za vlajkovou loď této značky však lze zřejmě považovat sérii kombinovaných kočárků s označením NUOVA. Nejnovější model Moon Nuova Air pokračuje v hrdé tradici této série a opět jde o mimořádně povedený kousek. Zaujme robustními a výborně odpruženými koly. Součástí je hluboká korba, velmi prostorná – a sportovní sedák pro malinko starší děti, které už se v korbě začnou nudit. Cena kočárku je okolo 16 500 Kč.

Britax

Britax Römer Smile III

Kombinovaný

Zjistit cenu

Britax Römer Smile III

Sportovní

Zjistit cenu

Britax B-Motion 4 Plus

Sportovní

Zjistit cenu

Britax (resp. Britax Römer) je značka, která je ve světě dětského vybavení víc než dobře známá a má vynikající zvuk. Základ jejího sortimentu tvoří kromě kočárků taky autosedačky, navíc hromady různých doplňků. Výrobky této britsko-německé značky se pravidelně umísťují na předních příčkách nejprestižnějších (tedy zpravidla německých) testů kvality a bezpečnosti, jako je např. ADAC. Britax je navíc značka s relativně dlouhou historii (pokud jde o daný obor) – a to od roku 1966.

Pravděpodobně bychom mohli říct, že hlavním želízkem v ohni této značky jsou autosedačky a kočárky jsou až na druhém místě. I tak nabízí tato značka celé spektrum modelů, z nichž se mnohé řadí ne přední příčky v oblibě a prodejnosti. Značka se vcelku rovnoměrně zaměřuje na všechny typy kočárků, od kombinovaných přes hluboké a sportovní až po golfové.

Kočárky této značky se pohybují spíš ve středních až vyšších cenových relacích, ale nabídnou výbornou kvalitu zpracování a použitých materiálů, vysokou odolnost a obecně velmi dobré odpružení, které zvládne i horší terén. Kočárky Britax jsou navíc vždy lehké, dobře ovladatelné a systémy skládání, rozkládání nebo nastavování jsou řešeny komfortně a jednoduše. V současné oblibě se mimořádné oblibě těší např. kočárky Britax Smile III v setu s hlubokou korbou, případně i autosedačkou.

Kinderkraft

KINDERKRAFT Prime 3v1

Kombinovaný

Zjistit cenu

KinderKraft Trig

Sportovní

Zjistit cenu

Kinderkraft Nubi

Sportovní

Zjistit cenu

Na řadě je další notoricky známá značka, která si s tou předchozí v ničem nezadá, možná ji dokonce předčí. Alespoň pokud jde o oblibu. Kočárky Kinderkraft jsou totiž jednoznačně na špici žebříčků prodejnosti. V první desítce se pravidelně objevuje hned několik modelů tohoto výrobce. Zde je nutné říct, že jistý (nejspíš nemalý) podíl na tom mohou mít i jiné cenové relace. Kinderkraft se na první pohled drží níže než Britax a spíše končí tam, kde Britax začíná. Většinu modelů lze tedy pořídit pod hranicí nebo kolem hranice 10 tisíc korun.

V současnosti můžete vybírat z více než stovky modelů zejména sportovních a kombinovaných kočárků. Například model Kinderkraft Prime 3v1 představuje trojkombinaci hlubokého kočárku se sportovní sedačkou i autosedačkou (vajíčkem). Včetně zajímavých doplňků začíná cena setu už někde na 10 tisících korunách. Což je fajn. V poměru ceny a kvality je tento model kandidát, kterého byste neměli minout.

Petite&Mars

Zavedená značka dětského vybavení, která nabízí kvalitní kočárky, autosedačky, ale i hračky, lůžkoviny a další potřeby pro nejmenší děti. Firma má více než 20leté zkušenosti a získala si silnou zákaznickou základnu. Pokud jde o kočárky, potěší i širokým sortimentem. Momentálně lze vybírat z téměř dvou set modelů a variací.

Špičkový je výběr sportovních modelů, z nichž stojí za zmínku například Sport Move (2020), který začíná na ceně již okolo 3 tisíc Kč. Přesto jde o zdařilý, dobře ovladatelný a solidně zpracovaný kočárek. Pokud chcete mít vše pohromadě, pak zbystřete u série Grand II. Model v trojkombinaci (Grand II 3v1 2020) s autosedačkou a sportovní sedačkou i nemalým příslušenstvím začíná už někde na 9 tisících Kč. Jde o velmi populární kousek. Jak jste asi pochopili, i Petite&Mars drží ceny na lidovější úrovni. Kvalita je přitom velmi pěkná.

ABC Design

ABC design Salsa 4 Air

Kombinovaný

Zjistit cenu

ABC design Viper 4

Dvojkombinace

Zjistit cenu

ABC Design Zoom

Sourozenecký

Zjistit cenu

ABC Design je značka, která nabízí vynikající sortiment. Některé její modely kočárků patří mezi značně oblíbené – a to navzdory tomu, že nejde o značku s tak známým jménem jako některé jiné v našem žebříčku (např. Britax, Kinderkraft, Cybex, Joie, Thule, Chicco apod.). ABC Design se soustředí primárně na kombinované modely. Nabízí však i ostatní varianty, včetně několika sourozeneckých!

Cenově se pohybuje především ve středních relacích, ale nabízí i pěknou řádku dostupnějších (a něco málo drahých) kočárků. Mezi nejoblíbenější patří momentálně kombinované kočárky Salsa 4 Air, jejichž cena začíná na 15 tisících a zpracování vypadá velmi elegantně. Zároveň potěší velmi dobrou ovladatelností i skladností.

Cybex

CYBEX Balios S Lux

Hluboký

Zjistit cenu

Cybex Eezy S+ 2

Sportovní

Zjistit cenu

CYBEX Set Priam

Kombinovaný

Zjistit cenu

Renomovaná značka autosedaček a kočárků s doslova gigantickým výběrem. Podobně jako Britax je Cybex silný především v oblasti autosedaček, které patří k nejprodávanějším vůbec. Pokud jde o kočárky, ty v oblibě trochu zaostávají. Stojí však rozhodně za zmínku z několika důvodů. Tato značka je spolehlivá a osvědčená. Sortiment je naprosto ohromující – a to i ve své rozmanitosti.

U značky Cybex najdete spoustu kočárků v dostupnějších cenách pod 10 tisíc Kč. Ještě více však nabízí ve středních, vyšších a vysokých relacích. Kočárky Cybex tedy osloví zejména náročnější a náročné uživatele. Nechybí totiž ani modely luxusní a exkluzivní, za které zaplatíte mnoho desítek tisíc. Například kombinace Cybex Set 3v1 Priam Jeremy Scott Wingsje lahůdka za cca 75 tisíc Kč.

Joolz

Joolz Hub+ Awesome

Sportovní

Zjistit cenu

Joolz Geo2

Dvojkombinace

Zjistit cenu

Joolz Aer

Sportovní

Zjistit cenu

Holandská značka Joolz vznikla v roce 2004 a zabývá se výrobou kočárků a taky různorodého příslušenství a doplňků pro maminky a nejmenší děti. Kočárky této značky mohou na první pohled zaujmout poměrně neotřelým stylem a výrazným designem. Opět můžete očekávat převahu kombinovaných modelů, ale za pozornost tentokrát stojí i velice zajímavé golfové kočárky řady Joolz Aer. Velmi lehké a mimořádně skladné, s opravdu originálním designovým pojetím. Nepatří sice mezi nejlevnější „golfáky“, ale možná je to přesně to, co hledáte.

Joie

Joie Litetrax 4 S

Kombinovaný

Zjistit cenu

Joie Mytrax Flex

Kombinovaný

Zjistit cenu

Joie Evalite Duo

Sourozenecký

Zjistit cenu

Další značka, která se etablovala a zapsala do povědomí širokých mas rodičů především skrze autosedačky. Joie patří mezi výrobce, kteří se snaží cílit na co nejzajímavější poměr ceny a kvality. Platí to i pro kočárky, u nichž se cenové relace pohybují na velmi příznivých úrovních. Většina sortimentu se vejde pod hranici 10 tisíc korun. Joie je britská značka a dnes se těší velkému úspěchu v 70 zemích světa. Pokud hledáte solidní kvalitu, ale nemáte bezedné zdroje, neměla by vám její nabídka uniknout.

Za pozornost stojí například kombinovaný kočárek Joie Set Versatrax, který pořídíte od cca 11 tisíc korun. V kategorii dvojkombinací a ve své relaci jde o povedený kousek, ačkoli – vzhledem k menším pěnovým kolům – nejde zrovna o terénní model.

Chicco

Tuto značku zřejmě většina z vás zná. Alespoň mlhavě. Chicco je opravdu velmi známá značka, jejíž produkty jsou u nás k dostání již značně dlouho. Ostatně tato italská firma vznikla už v roce 1958 a k nám pronikla brzy po revoluci. Chicco je tím známější, že nabízí všemožné dětské zboží. Autosedačky, kočárky, kojenecké vybavení, hračky, dětskou módu, vybavení do dětského pokoje, dětské sportovní náčiní – zkrátka skoro vše, co můžou rodiče a děti potřebovat.

Pokud jde o kočárky, nenabízí Chicco sice kdovíjaký sortiment, ale několik zajímavých modelů na skladě má. Například trojkombinaci Chicco Trio Activ3, která patří k nejpovedenějším kouskům tohoto výrobce. Pořídíte ji od cca 15 tisíc Kč. Vyzdvihnout lze velmi dobrý podvozek s odolnými koly a kvalitním odpružením.

Thule

THULE URBAN GLIDE 2

Sportovní

Zjistit cenu

Značka Thule patří mezi lídry v oblasti kočárků a v současnosti patří řada modelů tohoto výrobce k nejprodávanějším kočárkům u nás. Přitom se skutečně nedá říct, že by Thule patřil mezi nejlevnější varianty. Pod 10 tisíc u této značky skoro nic nekoupíte (tedy pokud jde o kočárky). To nejzajímavější začíná někde nad hranicí 15 tisíc Kč a pokračuje ještě mnohem výš.

Thule ale odměnou nabízí skutečně vysokou kvalitu, kterou náročnější rodiče ocení – a peněz jim nejspíš nebude líto. Velkým hitem je například Thule Urban Glide 2. Jde o samostatný sportovní kočár a model pro tento rok stojí přes 20 tisíc Kč. To je docela dost. Na druhou stranu se tento kočár těší vynikajícímu hodnocení. Má perfektní podvozek s velkými koly, krásný design, špičkovou ovladatelnost, nízkou váhu. Kromě vyšší ceny tak těžko tomuto modelu něco vytknout. A to vesměs platí i pro ostatní kočárky této značky.

Hauck

Hauck Runner 2

Sportovní

Zjistit cenu

Hauck Rapid 3R

Sportovní

Zjistit cenu

Hauck Uptown

Sportovní

Zjistit cenu

Po spíše dražším, ale kvalitním, Thule se vrátíme do lidovější kategorie. Značka Hauck nabídne velmi pěkné samostatné i kombinované modely za dostupné ceny. I některé dvoj či trojkombinace začínají na pěkných částkách okolo 7 tisíc Kč. Kvalita přitom není na špatné úrovni. Za zmínku stojí například trojkombinace Hauck Rapid 3R v ceně od cca 9 tisíc Kč. Tento kočárek si poradí i s nepříznivým terénem a nabízí slušné zpracování.

Baby Jogger

A na závěr je tu značka Baby Jogger. Za někdy možná trochu rozpačitým designem (což je ovšem subjektivní záležitost) se skrývají velmi bytelně zpracované kočárky. Jde vesměs o modely určené pro sportovnější a náročnější použití nebo do terénu. Důraz je kladen na odolnost, bezpečnost a kvalitní brzdy. Nečekejte tedy úplně nejnižší ceny. Dočkáte se však velmi spolehlivého dopravního prostředku pro aktivnější použití.

0 Sdílení