Ostatní

Stírací mapa ČR, Evropy i světa – Deluxe dárek pro vaše známé

Vymyslet zajímavý a originální dárek nebývá vždycky snadné. Ale máme pro vás inspiraci. Ačkoli není zrovna předvánoční období, je na toto téma zajisté příhodná doba. Léto je spojeno s dovolenými a cestováním – a k tomu samozřejmě patří mapy.

Nejlepší stírací mapy

Kde se vzaly stírací mapy?

Už jste slyšeli o stíracích mapách? Nejspíš ano. Tento parádní vynález pochází z dílny britské společnosti Luckies. Ačkoli je to nápad takříkajíc geniální, je poměrně mladý. První stírací mapa vznikla teprve v roce 2009. Rychle ale okouzlila celý svět a dnes tato záležitost patří k oblíbenému vybavení cestovatelů a turistů.

Kolumbovo vejce na každou zeď

Pojem Kolumbovo vejce, jak známo, označuje něco, co je zcela jednoduché, ale zároveň geniální – stačí na to přijít. Pro stírací mapy to platí bezezbytku. Princip je naprosto jednoduchý. Původně šlo o klasickou rozměrnou nástěnnou mapu světa opatřenou stíratelným povrchem z hliníkové folie, podobným jako se používá u výherních losů. Lze jej snadno odstranit hranou mince a odkrýt odlišnou spodní vrstvu.

Dnes už existuje celá škála různých typů stíracích map. Vybrat si můžete klasickou stírací mapu světa nebo Evropy, ale existují i stírací globusy a další speciality. Na některé nejoblíbenější varianty se podíváme.

Tipy na stírací mapy v českých obchodech

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1Stírací mapa Česka Deluxe XL - zlatá

Rozměr: 90 x 60 cm
[usr 5 text="true" tooltip="true"]600 Kč Číst recenze
#2Stírací mapa Evropy Deluxe XL - zlatá
Rozměr: 66 x 90 cm
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]630 Kč Číst recenze
#3Stírací mapa Evropy
Rozměr: 87 x 55 cm
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]300 Kč Číst recenze
#4Stírací mapa světa Travel Map – Black World
Rozměr: 80 x 60 cm
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1300 Kč Číst recenze
#5Stírací mapa Evropy Travel Map – Black Europe
Rozměr: 40 x 60 cm
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]900 Kč Číst recenze
#6Stírací mapa světa
Rozměr: 82 x 58 cm
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]525 Kč Číst recenze
#7Stírací mapa Slovenska Deluxe XL – stříbrná
Rozměr: 90 x 60 cm
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]600 Kč Číst recenze

Stírací mapa světa DELUXE

Tato mapa pochází přímo od značky Luckies a je u nás nejprodávanější variantou vůbec. Existuje ve verzi „Edition“, což je rozměrná nástěnná mapa o velikosti více než 80 x 50 cm. Druhou verzí je pak „Travel“, což je podstatně kompaktnější varianta, která má cca 40 x 30 cm.

Obě mapy jsou velice krásně zpracované. Na černém základě, který představuje oceány, září kontinenty výraznou, ale příjemně matně zlatou barvou. Postupně můžete stírat jednotlivé státy nebo oblasti, které jste navštívili, a odhalovat tak pestrobarevnou spodní vrstvu, která bude kontrastně vyčnívat a můžete se tak těšit z míst, která jste už objevili a odhalili.

Tato mapa bude skvělým dárkem pro každého, kdo rád cestuje a poznává nové kraje, ať už na dovolených, expedicích, studentských pobytech nebo jakkoli jinak. Mapa je navíc krásným dekorativním doplňkem interiéru.

DELUXE mapa taky nabízí spoustu zajímavých informací o pevnině, státech i oceánech. Toto informativní okénko se nachází v „zápatí“ mapy. Obdržíte ji navíc v elegantní tubě, kterou můžete použít jako dárkové balení.

Pozn. Doporučuje se mapu stírat gumou.

Stírací mapa ORIGINAL

Edice Original pochází opět od firmy Luckies a jak název napovídá, jde o původní verzi. Tato varianta je ale u nás poměrně málo běžná, ale sehnat se dá. Opět si můžete vybrat z několika velikostních variant. Existuje i čistě evropská verze.

Základní rozdíl je patrný na první pohled. Tato mapa má bíle vybarvená moře, kontinenty jsou ale vyvedeny obdobným odstínem zlaté jako u verze DELUXE. Další rozdíl je v informativním okénku, které je zde poněkud omezenější. Opět ale platí, že po seškrábání aluminiového povrchu se objeví různobarevné státy a oblasti. Mapa je opět dodávána v tubusu.

ALUM stírací mapa České republiky

Po vzoru firmy Luckies se vydala česká značka ALUM. Přišla s několika stíracími mapami. Tou nejzajímavější je jistě nástěnná stírací mapa naší země. Tato mapa má štědré rozměry 80 x 60 cm a bílá hliníková vrstva je rozčleněna do 120 sektorů. Při seškrábání navštíveného místa odhalíte název zajímavé oblasti, města nebo památky i s obrázkem.

I ALUM posílá tuto mapu v pěkném tubusu, který dobře poslouží nejen při přenášení, ale i jako dárkové balení. Mapa jistě osloví každého, koho lákají především zákoutí a kraje naší země a touží je poznávat a procestovat.

Stírací mapa Česka Deluxe XL

Nejlepší stírací mapy Velice pěkná a luxusně vypadající stírací mapa Česka s názvem DELUXE XL. Mapa je graficky zpracovaná opravdu okouzlujícím způsobem. Česká republika je ztvárněna zlatě (existuje i stříbrná verze), okolí má okrovou až hnědou patinu, která připomíná staré mapy a svitky. Mapa je ručně malovaná a opravdu velice detailní. Bude vám skoro líto jednotlivé oblasti umazat, ale to co odhalíte, vás zaručeně taky nadchne.

Na mapě o velikosti 90 x 60 cm vás dohromady čeká něco kolem 180 oblastí a 160 památek. Máte se tedy na co těšit a co objevovat.

Koupíte například zde od 600 Kč

Stírací mapa světa 82 x 58 cm

Další stírací mapa pochází od firmy Out of the Blue KB a představuje cenově dostupnou alternativu. Mapa je nástěnná a velmi rozměrná, ale na první pohled je vidět, že jí zdaleka nebyla věnována taková péče jako výše zmíněným variantám. Tomu ale taky odpovídá cena, která se pohybuje okolo 150 Kč.

3D Globus – stírací mapa světa

O tom, že existuje i stírací globus, jsme se již zmínili. Tak tady je. Pochází přímo od společnosti Luckies a jde o velice zajímavou skládačku, kterou dostanete v pěkném balení a snadno si ji sami složíte bez použití lepidla nebo jiných pomůcek.

Mapa samotná má podobné grafické zpracování jako ORIGINAL verze nástěnné mapy této značky. Kontinenty jsou tmavě zlaté, oceány bílé. A pak už stačí jen odhalovat navštívená barevná místa.

Stírací globus je sice jistě zajímavá rarita. Nutno ale říct, že coby dekorace nepůsobí zdaleka tak elegantně jako nástěnné mapy. Přesto může leckoho zaujmout.

0 Sdílení