Zdraví

Nejlepší masážní přístroje na nohy – test, recenze a zkušenosti

Masážní přístroj na nohy Beurer Nohy nás každý den nosí po světě. Přesto na ně spousta lidí zapomíná a věnuje jim jen minimální nebo skoro vůbec žádnou péči. Tu by si přitom za svou oddanou práci jistě zasloužily. A tím nejlepším co můžete svým nohám – především chodidlům – dopřát, je pořádná masáž. Ne každý má však čas anebo finanční prostředky na pravidelné návštěvy masážních salónů.

Naštěstí existuje i domácí řešení, do kterého stačí investovat jen jednou. Řeč je o speciálních zařízeních pro masáž chodidel. Právě jim se budeme věnovat v dnešním článku. Zajímat nás bude, jak fungují i jaké přínosy nabízejí. Především se však zaměříme na samotný výběr nejlepšího masážního přístroje na nohy. Za tímto účelem vás seznámíme se všemi důležitými možnostmi, vlastnostmi, funkcemi a parametry těchto pomůcek. Věnovat se kromě toho budeme i ceně a v miniaturních recenzích vám poskytneme přehled oblíbených a osvědčených výrobců s poctivým poměrem ceny a kvality.

Speciální masážní zařízení na chodidla může někomu vyznívat trochu jako přehnaný přepych. Neřku-li dokonce zbytečnost. Ale zdání klame. Zvláště lidé, které zaměstnání či koníčky nutí trávit celý den na nohou, se možná budou divit, jak mohli bez něčeho takového dříve žít.

Masážní přístroj přitom nemusí být nutně velmi drahý. Pochopitelně, že zejména ty špičkové nejsou úplně za hubičku. Pořídit však lze i poměrně dostupné modely. I ty mohou nabídnout příjemnou úlevu a relaxaci a podpořit regeneraci chodidel.

V našem průvodci najdete všechny podstatné informace, které se masážních zařízení na nohy týkají. Kromě toho můžete prozkoumat i žebříček nejlepších modelů. Najdete v něm spoustu inspirace. Možná vás některé zařízení osloví natolik, že ho zatoužíte mít doma. Abyste se ujistili ve správnosti nákupu, neváhejte navštívit i odborné nebo uživatelské recenze masážních přístrojů na nohy. Získáte z nich praktické poznatky od uživatelů, kteří už výrobky vyzkoušeli na vlastní… nohy.

Nejlepší masážní přístroje na nohy na trhu

ProduktInfoHodnocení
#1Beurer FM 90
Nás vítěz - nejlepší model na trhu
✔️ Fantastické hodnocení uživatelů
✔️ Široké spektrum funkcí
✔️ Kvalitně zpracováno
✔️ Široké spektrum nastavení (intenzita apod.)

📌 od 3100 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Zjistit cenu
#2inSPORTline Levick
✔️ Masáž chodidel, pat, achilovek a nártů
✔️ Masážní systém se vzduchovými polštářky
✔️ Typ: suchá masáž
✔️ Výkonný přístroj i pokud chcete silnější tlak

📌 od 5600 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Zjistit cenu
#3Beurer FB 50
Zlatá střední cesta
✔️ Fantastické uživatelské recenze
✔️ Umožňuje mokrou i suchou variantu masáže
✔️ Funkce infračerveného světla pro zklidnění

📌 od 2700 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Zjistit cenu
#4Wellneo wellness SPA 2v1
✔️ Masáž a koupel unavených chodidel
✔️ Nastavení teploty i času
✔️ Pro chodidla s délkou až 35 cm
✔️ Snadno ovladatelný, velký displej

📌 od 3000 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Zjistit cenu
#5KLARFIT Feetmaster
✔️ 3D technika tlakem vzduchu a reflexní masáž
✔️ 3 automatické masážní programy
✔️ Masáž chodidel od špiček prstů až po patu
✔️ Režim ohřívání na podporu prokrvení

📌 od 3100 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Zjistit cenu
#6Sencor SFM 3721
Lidová nejlevnější volba
✔️ Perličková masážní vanička
✔️ Slušné hodnocení uživatelů
✔️ Cena odpovídá kvalitě
✔️ Poměr cena/výkon

📌 od 1000 Kč
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Zjistit cenu

Jak vybrat masážní přístroj na nohy?

Jak zapeklitý bude výběr masážního zařízení na nohy? Záleží na tom, jak svědomitě k nákupu přistoupíte. Zajisté byste měli zvážit alespoň druh masáže, kterou výrobek nabízí. Poměrně důležité je i konstrukční provedení a samozřejmě funkční výbava. Zajímat vás nejspíš bude i design, potažmo hmotnost, rozměry nebo i jiné praktické faktory. Na některé z prvních míst se nejspíš zařadí i cena a možná budete při výběru zvažovat i značku. Vše má své místo a s každým důležitým aspektem vám pomůžeme.

chodidla

Proč si pořídit masážní přístroj na nohy? Výhody x nevýhody:

Proč si právě chodidla zaslouží nadstandardní péči? Jedna velmi rozšířená teorie tvrdí, že chodidla jsou jakýmsi odrazem stavu nejen celého těla, ale i duše. Například obor reflexologie pracuje s přesnými mapami chodidel, které ukazují nervová zakončení související s jednotlivými orgány a funkcemi organismu.

S filozofií této disciplíny nemusíte souznít, je však i empiricky dokázáno, že masáže chodidel mají blahodárný vliv na člověka jako celek. Jde ostatně o prastarou metodu, nikoli nějaký moderní objev. Jaké příznivé účinky může masáž chodidel přinést?

 • Psychologické efekty – Odbourání stresu, úzkosti, zmírnění napětí, zlepšení nálady, pomoc při relaxaci a duševní regeneraci
 • Fyziologické efekty – Prokrvení, podpora krevního oběhu a snížení krevního tlaku, podpora regenerace svalů, úleva od bolestí (nejen nohou, ale třeba i zad), zvláčnění a zjemnění pokožky, pozitivní vliv na usínání a spánek, zmírnění otoků

Vyjmenované účinky patří k těm nejznámějším a nejčastěji zmiňovaným. Často se však mluví i o řadě dalších pozitivních účinků. Patří mezi ně například stimulace metabolismu a lymfatického oběhu, podpora trávení a lepší funkce jednotlivých orgánů nebo třeba i stimulace spalování tuků.

Bez ohledu na to, zda vytěžíte z masáže skutečně všechny tyto efekty či jen některé, zajisté si ji zamilujete. Pocit úlevy může být po náročném dni takřka hmatatelný. Masáž nohou proto rozhodně stojí za vyzkoušení.

Suchá vs. mokrá masáž

Mezi nejdůležitější rozhodnutí patří zvolit si základní typ masáže, pro kterou bude přístroj určen. Zařízení může využívat různé metody a techniky, k nimž se ještě dostaneme. Primárně však lze rozlišit suché a mokré masáže.

Typickým zástupcem přístrojů pro suché masáže jsou různé vibrační plošiny. Jde o nízké základny, na nichž jsou jasně vyznačeny plochy pro chodidla. Ty jsou typicky strukturované pro různé bodové, tlakové, reflexní a vibrační masáže.

Zařízení pro mokré masáže mívají pak především podobu nádobek, kádí či vaniček. Poskytují různé vířivé a perličkové masáže. Obvykle v kombinaci i s dalšími masážními prvky (válečky, výstupky pro bodovou masáž apod.).

Existují i přístroje, které nabídnou možnost volby mezi více druhy suchých i mokrých masáží. Jde většinou o pokročilejší modely, často uzavřeného designu. Volba konkrétní varianty závisí především na vašich preferencích.

Konstrukční provedení

Pokud jde o konstrukční provedení a podobu přístroje, vesměs se setkáte se třemi základními variantami.

 • Masážní plošina, která je určena pro suché masáže. Např. bodové, shiatsu, vibrační či rotační masáže. Veškerá péče je cílena na spodní plochu chodidel. Některé modely mohou nabízet i vyhřívání nebo třeba infračervenou terapii. Cena těchto zařízení začíná obvykle od cca 1200 Kč.
 • Masážní vanička je velmi oblíbený a známý typ. Jde o malý „lavor“ na chodidla, který disponuje vnitřní plochou opatřenou masážními prvky (výstupky, rotační válečky,…). Určen je však primárně pro koupele. Za tímto účelem využívá různé trysky, nabízí např. perličkovou masáž a běžné je i vyhřívání – tedy teplá koupel. Ceny začínají pod hranicí 1000 Kč.
 • Uzavřený masážní přístroj má víceméně kopulový tvar. Jsou v něm otvory na nohy. Někdy se mluví o masážní botě. Obvykle jde o velmi bohatě vybavené, propracované a taky spíše dražší nástroje. Představují jakousi špičku nabídky. Mohou skýtat širší paletu funkcí, druhů masáží, vybavení apod. Navzdory ceně se v současnosti dostávají do čela popularity. Většinou je však nepořídíte pod cca 3000 Kč.
 • Speciální (atypické) varianty – Kromě tří základních podob mohou mít masážní nástroje na nohy i mnoho dalších forem. Například bychom sem mohli zařadit různé kompresní návleky nebo masivnější přístroje, které zasahují až po lýtka či stehna.

Velikost, hmotnost

Rozměry a hmotnost mohou být pro někoho jistě důležitým faktorem. Obecně jsou masážní přístroje na nohy relativně kompaktní, ale nějaký prostor přece jen spolknou. Nejdelší strana mívá obvykle kolem 40-45 cm. Hmotnost může jistě hrát roli, pokud budete zařízení často přenášet nebo pokaždé uskladňovat. Váha však bývá poměrně příznivá – v naprosté většině případů do cca 4 kg, většinou mezi 2 až 3 kg.

Ještě důležitější než vnější rozměr (který prodejci bohužel ne vždy uvádějí) je vnitřní rozměr, resp. velikost prostoru pro nohu. Vždy by mělo být uvedeno, pro jakou max. velikost chodidla je přístroj určen. Buď v standardním číslování, nebo v cm/mm.

V naprosté většině případů je horní hranicí velikost 30 cm odpovídající velikosti boty 46 (EUR číslování). Pokud tedy nemáte nadprůměrně velké chodidlo, neměli byste mít s výběrem problém.

Napájení a příkon

Masážní pomůcky na nohy jsou většinou napájeny elektrickým síťovým kabelem. S akumulátorovým provedením se příliš nesetkáte – v tomto případě by příliš neměl opodstatnění. Zajímat vás však možná bude spotřeba energie.

Příkon masážních zařízení na nohy se většinou pohybuje od 30 W do cca 100 W. Což je v rozsahu ekvivalentním klasickým žárovkám. Setkat se však můžete s modely, které „požírají“ podstatně více. Třeba až 500 W (některé možná ještě víc). Vysokému příkonu však zase poděkujete za velmi rychlé nahřátí (vodní lázně) a vysokou intenzitu masážních programů. Záleží tedy na vašich nárocích.

Funkce a vybavení

Jakým vybavením mohou disponovat masážní přístroje na nohy? Základem je samozřejmě přívodní kabel. V ideálním případě svinovací do speciální přihrádky. Dále je zde ovládací panel. U nejjednodušších modelů stačí tlačítko vypnout/zapnout. Většina současných přístrojů však nabídne širší paletu možností a programů či přinejmenším regulaci intenzity (teploty vody, vibrací,…). Užitečným prvkem je i časovač, kdybyste třeba u masáže usnuli.

Důležitou součástí vybavení jsou pak pochopitelně samotné terapeutické a masážní prvky. Např. akupresurní body, rotační válečky (ideálně vyjímatelné), topné těleso, infračervené zářiče, trysky apod.

Druhy masáží chodidel

Jaké druhy masáží a terapeutických či relaxačních programů mohou přístroje na masáže nohou nabídnout?

 • Akupresurní, tlakové body – Většinou vždy v nějaké podobě přítomny. Může jít o prosté výstupky nebo propracovanější strukturu, či dokonce funkční, aktivní hlavice.
 • Rotační válečky – Další standardní součástí jsou válečky pro rotační masáž chodidlové plochy. Obvykle opět strukturované. Výhodné je, pokud se dají vyjmout.
 • Topná spirála – Zajišťuje ohřev vody a teplou lázeň u vodních masáží. Rozsah teplot bývá nejčastěji 35 až 48°C. Rychlost nahřátí závisí na příkonu.
 • Infračervené teplo – Specifický druh tepelné masáže. Vlny pronikají hlouběji pod pokožku. Tato masáž stimuluje krevní oběh, uvolňuje svalstvo a napomáhá regeneraci.
 • Perličková masáž – Jedna ze základních funkcí vodních masáží. Jde o masáž pomocí bublinek.
 • Aroma zásobník – Některé modely disponují zásobníkem pro vonné oleje na aromaterapii.
 • Magnetická masáž – Setkat se můžete i s tímto typem masáže, která má podle jejích zastánců především regenerační účinek.
 • Vibrace – Důležitá či primární součást mnoha typů masážních přístrojů.

Tip: Vyzkoušejte také masážní pistole a ulevte svým zádům.

Ceny masážních přístrojů na nohy

Kolik zaplatíte za kvalitní masážní přístroj na nohy? Zde jsou základní cenové relace pro orientaci v současné nabídce.

Masážní přístroje na nohy do 1500 Kč

Nejčastěji se zde setkáte s masážními vaničkami. Vybavení bude spíše základní a běžný je taky nižší příkon v desítkách wattů. Vybírat můžete i z vibračních plošin. Spíše pro méně náročné uživatele.

✅ Masážní přístroje na nohy do 4000 Kč

Skvělý výběr a najít můžete i poměrně propracované modely. Vaničky, plošinky i uzavřené modely (boty). Očekávat lze větší výkon a intenzitu masáží i větší výběr programů a funkcí.

✅ Masážní přístroje na nohy nad 4000 Kč

Propracované modely pro náročnější zájemce. Často široká paleta funkcí, programů a druhů masáží. Nejčastěji jde o uzavřené modely.

Nejlepší značky masážních přístrojů na nohy

Které značky nabízejí kvalitní masážní přístroje na nohy? Zde je malý přehled:

 • Beurer – Špičková, renomovaná značka s vynikajícím výběrem. Nabízí především dražší až exkluzivní varianty, ale i dostupné modely. Skvělá hodnocení v testech masážních přístrojů na nohy.
 • InSportLine – Velmi dobrá česká značka. Nabízí několik spíše dražších a sofistikovanějších modelů i pro náročnější zájemce.
 • Sencor – Oblíbená „lidová“ značka, která nabízí především dostupné, ale i dražší a lepší modely. Velmi slušný poměr ceny a kvality.
 • Wellife – Masáže na nohy za ceny kolem 1200 až 1500 Kč. Plošiny, vaničky i speciální lymfodrenáže.
ProduktInfoHodnocení
#1Beurer FM 90
Nás vítěz - nejlepší model na trhu
✔️ Fantastické hodnocení uživatelů
✔️ Široké spektrum funkcí
✔️ Kvalitně zpracováno
✔️ Široké spektrum nastavení (intenzita apod.)

📌 od 3100 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Zjistit cenu
#2inSPORTline Levick
✔️ Masáž chodidel, pat, achilovek a nártů
✔️ Masážní systém se vzduchovými polštářky
✔️ Typ: suchá masáž
✔️ Výkonný přístroj i pokud chcete silnější tlak

📌 od 5600 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Zjistit cenu
#3Beurer FB 50
Zlatá střední cesta
✔️ Fantastické uživatelské recenze
✔️ Umožňuje mokrou i suchou variantu masáže
✔️ Funkce infračerveného světla pro zklidnění

📌 od 2700 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Zjistit cenu
#4Wellneo wellness SPA 2v1
✔️ Masáž a koupel unavených chodidel
✔️ Nastavení teploty i času
✔️ Pro chodidla s délkou až 35 cm
✔️ Snadno ovladatelný, velký displej

📌 od 3000 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Zjistit cenu
#5KLARFIT Feetmaster
✔️ 3D technika tlakem vzduchu a reflexní masáž
✔️ 3 automatické masážní programy
✔️ Masáž chodidel od špiček prstů až po patu
✔️ Režim ohřívání na podporu prokrvení

📌 od 3100 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Zjistit cenu
#6Sencor SFM 3721
Lidová nejlevnější volba
✔️ Perličková masážní vanička
✔️ Slušné hodnocení uživatelů
✔️ Cena odpovídá kvalitě
✔️ Poměr cena/výkon

📌 od 1000 Kč
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Zjistit cenu
0 Sdílení