Zdraví

Recenze 7 nejlepších glukometrů

Nejlepší glukometry na trhu Domácí glukometr je oblíbeným přístrojem diabetiků, který šetří čas i peníze. Slouží ke zjištění vyšší hladiny cukru v krvi. Dnešní trh je ovšem zaplaven kvalitními zdravotními pomůckami, proto můžete být trochu nejistí, jak si správný glukometr vybrat a koupit.

Naše recenze přináší rozbor 7 nejprodávanějších glukometrů na trhu, které vám pomohou s informovaným rozhodováním o případné koupi.

Na co si dát pozor při výběru?

Glukometry se prodávají s jehličkami a s tzv. proužky, které jsou pro měření hladiny cukru v krvi nezbytné. Kritériem pro výběr by tak měla být i cena těchto proužků, které bude třeba dokupovat opakovaně a mohou zvýšit celkové náklady. Každá značka má své vlastní proužky, které nelze využít na jiný přístroj.

Samotný nejlepší glukometr je přístroj u kterého by nás měla zajímat především poměr ceny a kvality, přesnost měření, dobrá značka, možnost zobrazit si průměrné hodnoty měření, třeba za poslední měsíc či možnost napojit přístroj skrze USB k počítači. Mimo jiné také jeho velikost, vzhledem k tomu, že glukometry jsou kapesními přístroji. Vše je pak ale na nic, pokud si nevíte rady – takže snadná obsluha je dnes u kvalitních měřičů hladiny cukru v krvi standard.

Nejlepší a nejprodávanější glukometry podle redakce a recenzí

ProduktHodnoceníCena (od)
#1SD Codefree
[usr 5 text="true" tooltip="true"]749 KčČíst recenze
#2Glucolab
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]389 KčČíst recenze
#3Beurer GL 50
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1 067 KčČíst recenze
#4Beurer GL 44
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1 357 KčČíst recenze
#5SD-CheckGOLD
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]749 KčČíst recenze
#6Contour Plus
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]500 KčČíst recenze
#7EasyGluco
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]420 KčČíst recenze

#1 SD Codefree (od 749 Kč)

Podle nás nejlepší glukometr na trhu s kvalitními recenzemi zákazníků

 Recenze SD Codefree 

Výrobcem SD Codefree je SD Biosensor Inc, což je diagnostická společnost sídlící v Jižní Koreji. Glukometr podléhá ISO standardům, které zaručují kvalitu měření cukru v krvi.

SD Codefree je přístroj bez nutnosti kalibrace, což usnadňuje jeho používání, stejně jako velký displej. Napájení probíhá skrze běžně dostupné baterie, a nechybí USB port pro připojení zařízení k počítači (možnost stáhnout Gluco DMS Software). Glukometr nabízí možnost uchovat až 500 výsledků měření.

V balení naleznete glukometr, 60ks testovacích proužků, odběrové pero, lancety, baterie, kontrolní roztok, cestovní pouzdro, návod a záruční list.

Měřící proužky mají samonasávací schopnost a životnost jeden rok. Doba měření proběhne za bleskurychlých 5 vteřin. Pro přesnější měření si můžete nastavit markery před / po jídle a rovnou 4 alarmy, abyste na měření nikdy nezapomněli. Pro celkový přehled o zdravotním stavu se zobrazují týdenní, dvoutýdenní a měsíční průměry naměřených hodnot.

Shrnutí:

Kvalitní glukometr založený na jednoduchém používání a nízké ceně. SD Codefree je uživateli hodnocen jako jeden z nejlepších používaných glukometrů, protože na přístroji neshledávají žádné závady ani problémy. Jako veliké plus rozhodně považujeme průměry naměřených hodnot, které pomohou v dlouhodobém sledování zdravotního stavu.

Video

Co potěší

 • Bez nutnosti kalibrace
 • Proužky se samonasávací schopností
 • Doba měření 5 vteřin
 • Markery před/po jídle
 • Možnost nastavení 4 alarmů
 • Týdenní, dvoutýdenní a měsíční průměry naměřených hodnot
 • USB port
 • Paměť na 500 naměřených výsledků

Co zamrzí

 • žádná větší negativa

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 749 Kč

Koupit v obchodě

#2 Glucolab (od 389 Kč)

Jeden z nejlepších v poměru cena / výkon

 Recenze Glucolab 

Glucolab je přístroj certifikován značkou CE a schválen pro používání v zemích Evropské Unie. Kvality glukometru rovněž dokládá jeho schválení americkou FDA.

Přístroj se pyšní LCD displejem a USB portem, díky němuž můžete zařízení připojit k počítači a archivovat výsledky měření, ovšem samotný glukometr má vestavěnou paměť schopnou uchovat až 500 výsledků měření. Doba měření je pouhých 5 sekund, proto budete s měřením hotovi raz dva.

V balení naleznete – mimo glukometru – elegantní pouzdro, odběrové pero a 25ks lancet a proužků. Moderní biosenzorová technologie zaručuje přesné měření, a rovněž nabízí použití markerů před / po jídle a aktivity.

Možnost nastavení pěti alarmů usnadní používání, stejně jako tlačítko pro vysunutí testovacího proužku. S tímto glukometrem můžete taktéž odebírat krev z alternativních částí těla, pokud jsou vaše konečky prstů již příliš rozpíchané.

Shrnutí

Koupí tohoto glukometru rozhodně neprohloupíte, protože Glucolab nabízí velmi příznivý poměr mezi cenou a kvalitou. Uživatelé jsou s výrobkem téměř bez výhrad spokojeni, i když někteří přiznávají, že si někdy nejsou jisti kvalitou měření. Rovněž by se zde slušelo uvést, že k testování je nutno použít více jak 1 mikrolitr krevního vzorku, což je na moderní standardy poměrně velké množství.

Co potěší

 • LCD displej
 • Biosenzorová technologie
 • Markery před / po jídle a aktivity
 • Možnost nastavení 5 alarmů
 • Tlačítko pro vysunutí testovacího proužku
 • Možnost odebírat krev z alternativních částí těla

Co zamrzí

 • Nutnost použití větší kapky krve
 • Nezobrazuje dlouhodobé průměrné hodnoty

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 389 Kč

Koupit v obchodě

#3 Beurer GL 50 (od 1 067 Kč)

Kompaktní a nadprůměrný ve všech ohledech, bohužel trochu kazí mírná nepřesnost měření

 Recenze Beurer GL 50 

Beurer GL 50 je glukometrem moderní doby – 3v1 provedení. Přístroj obsahuje vestavěné odběrové pero, USB a monitor v malém skladném designu. Zařízení podléhá standardům DIN ISO 15197:2015 a byl rovněž úspěšný v testu glukometrů v Institutu Prof. Dr. Kurscheida.

Praktické provedení glukometru spočívá ve vestavěném odběrovém peru, přičemž hloubka vpichu je individuálně nastavitelná. Podsvícený LCD displej usnadňuje čtení výsledků, které budou vyhodnoceny 5 sekund po zadání testu. Neměli bychom rovněž opomenout, že tento glukometr není nutné kalibrovat.

Základní výbava obsahuje přístroj s vestavěným odběrovým perem, AST uzávěr, 5ks lancet, 5ks testovacích proužků, deník a víčko na USB. Mimo již zmíněných vlastností má Beurer GL 50 paměť pro 480 výsledků a markery před/po jídle a aktivity.

Rovněž budete mít k dispozici průměrné hodnoty týdenního, dvoutýdenního, měsíčního a tříměsíčního testování. S použitím ASP uzávěru můžete rovněž odebírat krev z alternativních částí těla, které stačí velmi malé množství.

Shrnutí:

Glukometr Beuer GL 50 je nadprůměrný ve většině aspektů – praktický, jednoduchý, snadno ovladatelný. Jediná nevýhoda spočívá v nepřesnějším měření, jak vyplývá z nezávislého testu glukometrů referenční laboratoře MZ ČR pro klinickou biochemii při Ústavu lékařské biochemie a laboratorní diagnostiky VFN a1.LF UK na Karlově náměstí v Praze, vedeným Prof. MUDr. Tomášem Zimou, DrSc. V testu glukometr obdržel “jen” tři body z pěti, kdy mimo nepřesnost měření byl velmi nadprůměrný ve všech ostatních vlastnostech.

Video

Co potěší

 • Podsvícený LCD displej
 • Pět sekund pro vyhodnocení testu
 • Bez nutnosti kalibrace
 • Vestavěné odběrové pero a USB
 • Paměť uchovává 480 výsledků
 • Markery před/po jídle a aktivity
 • Průměrné výsledky týdenního, dvoutýdenního, měsíčního, tříměsíčního testování
 • Možnost odebírat krev z alternativních částí těla

Co zamrzí

 • dle testu mírně nepřesné měření, jinak nadprůměr ve všech dalších oblastech

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1 067 Kč

Koupit v obchodě

#4 Beurer GL 44 (od 1 357 Kč)

Velmi dobrý glukometr s XXL displejem pro snadné čtení výsledků

 Recenze Beurer GL 44 

Glukometr Beurer GL 44 je patentované, jemné a bezpečné zařízení na měření hladiny cukru v krvi. Přístroj podléhá standardům kvality DIN ISO 15197:2015 a byl rovněž podroben testování glukometrů v Institutu Prof. Dr. Kurscheida.

Zařízení má vestavěný XXL displej a je schopné uchovat 480 údajů o měření včetně data a času (i při výměně baterií). Glukometr má USB port pro přenos informací do počítače a následné vyhodnocení. V rámci dlouhodobého hlediska zdravotního stavu můžete sledovat průměrné hodnoty výsledků po týdnu, dvou týdnech, měsíci a třech měsících.

V balení naleznete vlastní přístroj, odběrové pero, 5ks lancet, 5ks testovacích proužků nadstandardní šířky, baterie, pouzdro, informační a instruktážní manuál, deník a USB kabel. Přístroj není třeba kalibrovat. Tento glukometr umožňuje testování i z alternativních částí těla, kdy rychlost zpracování je stále pět vteřin.

Shrnutí:

Recenze na glukometry shledává tento přístroj velmi uspokojivým, obzvláště pak jeho designové a ovládací prvky. Cena je maličko vyšší než u předešlých modelů. Nezávislý test glukometrů referenční laboratoře MZ ČR pro klinickou biochemii při Ústavu lékařské biochemie a laboratorní diagnostiky VFN a1.LF UK na Karlově náměstí v Praze, vedeným Prof. MUDr. Tomášem Zimou, DrSc. shledal – stejně jako u předešlého modelu – měření lehce nepřesným. Proto i ocenění výrobku zůstává stejné – tři body z pěti.

V podstatě se jedná o stejný model jako v předchozím případě, kde rozdílem je především XXL displej vyhovující například starší generaci.

Video

Co potěší

 • XXL displej
 • Uchová 480 údajů o měření
 • Průměrné hodnoty měření po týdnu, dvou týdnech, měsíci a třech měsících
 • Bez nutnosti kalibrovat
 • Možnost testování z alternativních částí těla
 • Rychlé zpracování

Co zamrzí

 • dle testu mírně nepřesné měření, jinak nadprůměr ve všech dalších oblastech

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1 357 Kč

Koupit v obchodě

#5 SD-CheckGOLD (od 749 Kč)

Jeden z nejprodávanějších glukometrů na trhu

 Recenze SD-CheckGOLD 

Nyní představujeme jeden z nejprodávanějších glukometrů na trhu, jehož výrobcem je SD Standard Diagnostics Inc. z Jižní Koreje. Přístroj podléhá Evropským směrnicím pro zdravotní prostředky.

SD Check Gold má zabudovaný kódovací čip, který analyzuje data expirace testovacích proužků. Kalibrace přístroje je tímto způsobem zajištěna.

Očekávejte velmi přehledný přístroj – snadná manipulace, jednoduchá údržba. Pokud máte potíže se zrakem, velký displej vám umožní přečtení výsledků, a samonasávací testovací proužky si vystačí s maličkou kapkou krve.

Paměť zařízení zabezpečí 400 testovacích údajů včetně data a času. Průměrné hodnoty cukru ve vaší krvi uvidíte v týdenních, dvoutýdenních a měsíčních intervalech.

Shrnutí:

Glukometr SD Check GOLD je jednoduchým a spolehlivým zařízením, které vám pomůže ohlídat zdravotní stav. Přístroj nepatří k nejmodernějším, protože nemá USB port, ani možnost odebírat vzorek krve z alternativních částí těla. Ve všech ostatních aspektech se řadí ke spolehlivé zdravotní pomůcce, kterou si můžete pořídit za velice příznivou cenu.

Co potěší

 • Kódovací čip
 • Velký displej
 • Samonasávací testovací proužky
 • Paměť uchová 400 údajů
 • Průměrné hodnoty po týdnu, dvou týdnech a měsíci

Co zamrzí

 • Přístroj nelze připojit k počítači
 • Nelze odebírat vzorek krve z alternativních částí těla

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.7 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 749 Kč

Koupit v obchodě

#6 Contour Plus (od 500 Kč)

Nejlepší levný glukometr

 Recenze Contour Plus 

Poslední přístroj v naší recenzi není nic jiného než Contour Plus, vyráběn firmou Ascensia. Přístroj podporuje snahu o kontrolu zdravotního stavu z pohodlí vašeho domova.

Glukometr automaticky kóduje testovací proužky pro maximální možnou přesnost měření a je schopen uchovat až 480 výsledků měření. Pokud jste trochu zapomětliví, můžete si nastavit alarmy, které vás na měření zavčasu upozorní.

Balení obsahuje glukometr, odběrové pero s koncovkou pro testování z alternativní části těla, 5ks lancet, uživatelskou a instruktážní příručku. Zařízení rovněž poskytuje možnost nastavit markery před/po jídle pro lepší přehled o vašem zdravotním stavu, a průměrné hodnoty v týdenním, dvoutýdenním a měsíčním intervalu.

Shrnutí:

Poslední z glukometrů bude rozhodně přitažlivou variantou pro svou nízkou cenu. Uživatelské recenze ho shodně hodnotí jako kvalitní produkt, který je radost používat. Co se specifických prvků týče, přístroj nabízí celou škálu možností pomáhajících sledovat zdravotní stav. Levný, efektivní a kvalitní měření.

Co potěší

 • Automatické kódování proužku
 • Velký displej
 • Paměť uchovávající 480 výsledků
 • Možnost nastavit alarm
 • Markery před/po jídle
 • Průměrné týdenní, dvoutýdenní a měsíční hodnoty
 • Možnost opakovaného měření na stejném proužku

Co zamrzí

 • Nemá USB port
 • Kvalita zpracování by mohla být vyšší

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.7 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 500 Kč

Koupit v obchodě

#7 EasyGluco (od 420 Kč)

Spolehlivý, avšak velmi základní glukometr podle našeho názoru

 Recenze EasyGluco 

Kvalitní glukometr značky EasyGluco patří k nelevnějším přístrojům svého druhu. Ovšem nízká cena nemusí nutně znamenat zanedbání kvality. Výrobek je certifikován značkou CE a je rovněž schválen pro používání v zemích Evropské Unie. Jako další ukazatel kvality slouží jeho schválení americkou FDA.

Glukometr používá moderní biosenzorovou technologii pro dosažení spolehlivých výsledků. Velký čitelný displej uleví unaveným očím a paměť zařízení bez problémů uchová 365 výsledků měření. Výsledky se zobrazí do devíti sekund, což je o něco pomalejší než předešlé přístroje, ovšem stále poměrně působivé. USB port umožňuje propojení přístroje s počítačem.

V balení naleznete glukometr, odběrové pero, 25ks lancet a elegantní pouzdro. Glukometr umožňuje použít markery před/po jídle a aktivity. Krevní vzorek musí mít objem alespoň 1,5 mikrolitru, což je poměrně velká kapka krve.

Shrnutí:

Recenze na glukometry doporučuje tento přístroj lidem, kteří potřebují obyčejný přístroj pro měření cukru v krvi, bez zbytečných vymožeností. Očekávejte nízkou cenu, základní funkce a jednoduché používání. Plusem je, že testovací proužky patří k těm levnějším na našem trhu.

Co potěší

 • LCD displej
 • Automatické kódování proužku
 • Paměť uchová 365 výsledků měření
 • USB port
 • Markery před/po jídle a aktivity

Co zamrzí

 • Zobrazení výsledků do devíti sekund (pomalejší než průměr)
 • Nelze nastavit alarm
 • Krevní vzorek alespoň 1,5 mikrolitru krve (více než průměr)

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 420 Kč

Koupit v obchodě

Doufáme, že nyní již máte představu o základních parametrech moderních glukometrů, a proto by pro vás měl být výběr jednodušší. Pro diabetiky jsou glukometry nezbytnou pomůckou, která pomůže dlouhodobě mapovat jejich zdravotní stav a předejít případným obtížím. Dbejte na kvalitu svého života!

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového měřiče hladiny cukru v krvi. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího glukometru na trhu.
0 Sdílení

Lukáš Pavelka

Připravuji pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházím zahraniční testy, čtu recenze zákazníků a oslovuji odborníky v oboru, abych vás inspiroval při vašich nákupech.
O nás | Spolupráce

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře