Zvířata

Nejlepší hračky pro kočky – interaktivní, kousací i chytré. Inspiruj se!

Nejlepší hračky pro kočky Kočky a zvláště koťátka jsou velmi hravá stvoření podobně jako děti. A stejně jako děti si zaslouží dostat prostor a možnosti k provozování svých oblíbených činností. V tu chvíli přicházejí na řadu hračky. Dobrou zprávou je, že současná nabídka kočičích hraček už může skoro konkurovat sortimentu hraček dětských. Opravdu je tedy z čeho vybírat. Nemusíte skončit jen u obligátního klubíčka. Kočky a koťata si samozřejmě jsou schopné hrát s ledasčím. Zaujmete je i běžnými věcmi v domácnosti. Ale přece jen je o něco lepší, když má zvířátko i nějaké vlastní věci. Takové, které patří jenom jemu nebo jí. V dnešním článku se proto podíváme na nejlepší hračky pro kočky.

Vybrali jsme pro vás desítku parádních kousků. Protože je každá kočička jiná, snažili jsme se o co největší pestrost. Jsou tu malé a levné drobnosti, ale i větší nebo dražší dárky, které mohou zabrat více prostoru nebo už vyžadují trochu pečlivější zvažování. Jsme si jisti, že v našem žebříčku najdete hračku, která se zalíbí i vašemu mazlíčkovi.

Originální hračky pro kočky – TOP INSPIRACE

1. HAGEN „hrabačka“ Catit 2.0

???? Nejlepší interaktivní hračka pro kočky

Tato jednoduchá a zároveň velice fikaná interaktivní hračka má šanci zaujmout všechna hravá koťata a kočky. Zvlášť pokud nejsou líné si o svůj pamlsek trochu zabojovat. Princip není nijak komplikovaný. Hračka sestává z kalíšků v pevném podstavci, do kterých můžete umístit nějaký ten dlabanec. Úkolem kočky je dostat se k němu vlastními silami a vydlabat si jídlo ven. Asi jako kdyby lovila myš z díry. Krmení se tak může stát hrou a kočička se u něj trochu protáhne, možná i zapotí – alespoň tedy na těch pár místech, kde mají potní žlázy.

Tato hračka může být i skvělou volbou, pokud máte poněkud línější a přitom mlsnou kočku, která třeba začíná dokonce bojovat s váhou. Nutnost vyvinout pro získání jídla nějakou aktivitu, může vést k omezení přejídání. Kelímků je na hračce pět. Dva velké a tři malé. Jsou samozřejmě vyjímatelné a snadno omyvatelné. Podstavec i kalíšky jsou z nezávadného, odolného plastu. Kolem podstavce je pak ještě masážní podložka. Cena této chytré pomůcky je přitom kolem 300 Kč, takže nejde o nic extra předraženého. Rozhodně zajímavá záležitost.

2. Karlie Round about 19×19

Na této pěkné interaktivní hračce si mohou kočky procvičit mozkové závity, motoriku a vlastně i lovecké schopnosti. Jde takový malý kočičí hlavolam. Základem hračky je dřevěná deska s hlubšími žlábky. Ty fungují jako jakési bludiště. Umístit do nich můžete nejrůznější zajímavé předměty nebo pamlsky. Kočka pak bude mít za úkol je vysvobodit. Velkou výhodou je, že tato hra nemusí být jen pro jedno zvířátko. Vyhrát si může i více koček. Anebo se můžete třeba zapojit sami a udělat celou záležitost pro zvířátko ještě zajímavější.

Hra má poměrně dobré ohlasy a zdá, se že spouště koček se trefila přesně do vkusu. Záleží však na tom, jak dobře svou kočku nebo kocourka znáte. Pokud by hra zvíře nezaujala na první dobrou, dejte jí více šanci nebo zkuste zábavu nějak ozvláštnit. Třeba použitím atraktivnější „náplně“. Výhodou hry je opravdu hezké zpracování z poctivého dřeva. Doma rozhodně ostudu neudělá, a navíc je skladná. Za cca 200 Kč si víc nelze přát.

3. Laser na hraní TRIXIE 11 cm

Tohle je naprostá paráda a vychytralá záležitost, která vychází z naprosto klasického a perfektně osvědčeného konceptu. Kočka se honí za červenou tečkou. Na zdi, podlaze, nábytku, který už s vám přestal líbit. Samozřejmě jde o tečku laserovou. Zásadní výhodou je, že hračka nevyžaduje nutně lidskou asistenci. Laser totiž kmitá a pohybuje se různými směry automaticky. Dokonce si můžete vybrat ze dvou režimů. Hračka má i automatický režim spánku, aby se zbytečně nevybíjely baterie.

Tělo hračky disponuje přívěskem, ale taky přísavkou. Je možné ji třeba přisát na stěnu nebo jiný rovný povrch. Nebo někam pověsit. Samozřejmě, pokud budete mít náladu, můžete kočku laserem prohnat sami. Výborná záležitost. Určitě nadchne většinu akčnějších koček a hlavně koťat. Jistou nevýhodou je poněkud vyšší cena, cca 650 Kč. Dále nutnost použít 3 ks tužkových baterií typu AAA. Ty na druhou stranu vydrží zařízení napájet poměrně dlouho.

4. Cheerble Wicked Ball

Teď je na řadě něco opravdu extra speciálního. Záležitost i pro velmi náročné kočky a majitele. Co je největší legendou mezi kočičími hračkami? Pochopitelně klubíčko. A co takhle exkluzivní klubíčko nové generace? Cheerble Wicked Ball je něco fascinujícího. Navenek má podobu hebkého, chlupatého klubíčka. Už v téhle podobě jistě upoutá pozornost každé kočky. Ale pak to přijde…

Klubíčko je totiž plně automatická, chytrá, interaktivní hračka. Klubíčko umí samo skákat a pohybovat se, zkrátka si s kočičkou doopravdy hrát. K dispozici přitom jsou rovnou tři herní režimy. Jemný, normální a aktivní pro náročné hrátky. Který je v provozu poznáte na první pohled i díky velmi elegantnímu barevnému LED osvícení. Barva závisí na zvoleném programu.

A pak je tu ještě speciální režim, který kombinuje 10 minut hry a následných 30 minut odpočinku. Zabaví tak kočku na celé hodiny i bez vaší přítomnosti. Wicked Ball bude skvělým kočičím společníkem ve vaší nepřítomnosti. Nabíjí se USB kabelem a vydrží až 8 hodin – takže prakticky třeba celou pracovní dobu. Aby toho nebylo málo, má klubíčko i senzory proti kolizi s okolím, nábytkem apod. Akorát se připravte na poněkud vyšší cenu kolem 1890 Kč.

5. Hagen Horská dráha CAT IT Design Senses

Velmi zajímavou hračkou je rozhodně i originální „horská dráha“ Cat it od značky Hagen. Hned na první pohled vypadá hračka velice pěkně – a dalo by se říct dráž, než kolik ve skutečnosti stojí. Jde o dráhu s průhledným krytem, do které se umístí lákavý svíticí míček. Díky otvorům v různých částech dráhy pak může kočka míček postrkovat a koulet a taky na něj skrz transparentní kryt dobře vidí. Vyndat se jí však míček nepodaří.

Výhodou je, že dráha je variabilní. Lze ji spojovat na různé způsoby. Pokud hračka sklidí úspěch, lze přikoupit i další díly a prodlužovat ji. Za pochvalu stojí i docela bytelné, plastové zpracování. Hračka má výborné hodnocení a u spousty koček se dočkala vysokého a dlouhodobého zájmu. Některé kočičky však po nějakém čase omrzí. Rezignují snad i proto, že míček nelze packami vydlabat ven. Za necelých 420 Kč jde však o velmi pěknou záležitost.

6. PetSafe FroliCat® RoloRat Automatic Cat Teaser

Další parádní automatická hračka, která se postará kočce o zábavu třeba i na mnoho hodin, má nanejvýš atraktivní podobu. Vypadá totiž jako myška a umí se tak i chovat. Hračka jezdí, popojíždí a schovává se. Tříbí tudíž kočičí lovecké dovednosti, smysly, rychlost a postřeh. Myška nabízí i více herních režimů. Konkrétně jsou tři. Nechybí ani automatický program pro případ vaší delší nepřítomnosti. Myš se tak v pravidelných intervalech sama zapne a zahájí hru. Skvělé je, že její pohyb je obtížně předvídatelný, což výrazně zvyšuje zábavu a náročnost.

Tato robo-myška dokáže kočičku hezky zabavit i prohnat. Za něco přes pět set Kč jde o atraktivní hračku, zvlášť pro lovecky založené kočky. Trochu zamrzí napájení třemi AAA bateriemi, které nevydrží zas až tak dlouho – samozřejmě záleží na vytížení hračky. Taky čistě plastové zpracování není pro některé kočky až tak lákavé.

7. Trixie Vábnička s barevným peřím

Od dražších a propracovaných hraček se chvíli vrátíme k něčemu jednoduššímu. Pokud se vám momentálně nechce investovat velké částky, a přesto chcete kočičku zabavit, tato vábnička může být dobrá volba. Stojí jen cca 30 Kč a na pohled připomíná jakousi zvláštní prachovky. A právě jako s prachovkou s ní můžete ledaskde smýčit a kočička bude vábničku pronásledovat.

Vábnička má na násadě barevné, dlouhé peří, takže si zvířátko může myslet, že loví třeba nějakou drůbež. Většinu koček tato hračka zabaví opravdu vydatně. Dá se říct, že za málo peněz získáte opravdu hodně muziky. Na druhou stranu vyžaduje vaši součinnost a zpracování nelze označit za právě dvakrát odolné.

8. Karlie Průlezka pro kočky + škrabadlo

Škrabadla a průlezky patří mezi nejoblíbenější a nejvděčnější kočičí dárky. I když poněkud prostorově výraznější. Tento model je zajímavý i poměrně originálním zpracováním. Tvoří ho tři spojené šestiúhelníky, kterými může kočka prolézat. Vnitřek úhelníků je vystlán příjemnou podestýlkou a opatřen i různými herními prvky. Součástí je i škrabadlo. Na tomto kočičím „zařízení“ se jistě vyřádí třeba i dvě kočky a poslouží i jako zajímavý pelíšek.

9. Karlie Talíř plast oboustranný s míčkem

Další zástupce z kategorie cenově dostupnějších hraček. Za necelých 150 Kč přitom nabízí docela hodně. Jde o speciální dvojitý plastový talíř s otvory. Vevnitř je míček, který může kočka těmito otvory posouvat a lovit. Uprostřed talíře se pak ještě nachází větší otvor s falešnou myškou. Talíř má průměr 24 cm, takže nezabere moc místa. Většinu koček přitom hra velice baví a ohlasy jsou vesměs vysloveně pozitivní. Pořízení tudíž nejspíš nebudete litovat.

10. Sada míčků 10ks 4cm mix barev Zolux

Ještě jedna parádní hračka za velice lidovou cenu pod 100 Kč. Tentokrát jde o sadu rovnou deseti různých míčků. Tyto míčky se liší svou podobou i povrchem. Některé jsou hrubé, některé hladké nebo hebké, děrované s výstupky nebo třeba s chrastítkem uvnitř. Zkrátka velmi různorodá zábava. Pro drtivou většinu koček mimořádně vděčná záležitost. Tomu odpovídají i velmi dobrá hodnocení a ohlasy majitelů.

A kam dál?

Podívej se také na tipy na nejlepší fontány pro kočky, granule pro kočky či steliva pro kočky.

0 Sdílení