Magazín

Jaké jsou nejlepší eshopy s výbavou pro děti a miminka?

eshopy s vybavením pro děti a miminka Rodičovství i příprava na něj jsou náročné zkoušky, které vyžadují spoustu času, úsilí a nelze se vyhnout ani finančním investicím. Nikdo nepochybuje o tom, že peníze vložené do dětí, jsou dobrá, neřku-li nejlepší, investice. A každý rodič chce svým dětem dopřát to nejlepší v rámci svých možností. Zajistit jim pohodlí a bezpečí, dopřát jim krásné hračky.

Věcí, které je třeba nakoupit před příchodem dětí na svět i po něm, je však opravdu mnoho. Neméně je i různých prodejců, obchodů a dalších možností a míst, kde vše potřebné sehnat. Přemíra možností může být přitom obdobně frustrující jako jejich nedostatek. V dnešním článku jsme se rozhodli podat rodičům alespoň malou pomocnou ruku. Vybrali jsme proto desítku nejlepších e-shopů pro miminka a děti.

Do výběru jsme zařadili obchody s kojeneckým oblečením a výbavou pro nejmenší i starší děti, ale samozřejmě i s hračkami. Pokusíme se každý představit a vyzdvihnout nejdůležitější vlastnosti, výhody a nevýhody. To abyste se mohli snadněji rozhodnout, který „dodavatel“ pro vás bude nejzajímavější a nejvýhodnější volbou. Na konci nabídneme i obecnější rady a tipy, jak obchod vybírat a jak nakupovat vybavení nebo hračky pro děti.

Nejlepší e-shopy s vybavením pro děti a hračkami – srovnání

ObchodCo zde koupím?Doprava zdarmaHodnocení
#1Bambule.czhračky a částečně vybavenínad 1500 Kč
(Česká pošta)
[usr 5 text="true" tooltip="true"]
#2Alza Hračkyhračky všeho druhuNE
(zdarma pouze Alzabox)
[usr 5 text="true" tooltip="true"]
#3Pompo.cz
kompletní vybavení pro děti a miminkanad 1499 Kč[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
#4Agátin Světkreativní inspirace pro nejmenšíNE
(zdarma osobní odběr)
[usr 5 text="true" tooltip="true"]
#5HravaSkolka.czkreativní hračkyANO
bez omezení objednávky
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
#6Feedo.czkompletní vybavení pro děti a miminkanad 1499 Kč[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]
#7Kojenecke-obleceni.eukojenecké oblečení a potřebynad 1999 Kč
pro registrované nad 1499 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]
#8Mimulo.czkojenecké potřeby a oblečenínad 1999 Kč[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]
#9Albi.czrodinné vzdělávací hry a dárkynad 500 Kč[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]

Nejlepší e-shopy s vybavením pro děti podle naší redakce

Vrhněme se tedy nejdříve na krátké recenze deseti nejoblíbenějších a nejzajímavějších českých nebo v Česku působících obchodů s věcmi a hračkami pro miminka a děti.

1. Bambule.cz – hračky a částečně vybavení

Logo Bambule.cz

V moderních dějinách naší země mají obchody Bambule svou tradici sahající až do roku 1992, kdy vznikla maloobchodní síť těchto hračkářství pod záštitou české společnosti Alltoys. Dnes je Alltoys navíc součástí silné skupiny Wormelen Group, kam patří například i další známé obchody jako Sparkys a HM Studio. V současnosti má Bambule několik desítek provozoven, které zahrnují vlastní obchody, odběrná místa a partnerské prodejny. Kompletní výběr pak najdete na e-shopu Bambule.cz.

Bambule.cz nabízí hračky českých, ale i světoznámých značek jako Albi, Mattel, Lego, Hasbro a další. Výběr je opravdu vynikající a zahrnuje všechny kategorie hraček a her, ale třeba i sportovních pomůcek. Nechybí ani další vybavení pro děti. Například dětská kosmetika a oblečení, ačkoli tento doplňkový sortiment je opravdu jen omezený. Na e-shopu můžete přehledně a snadno vybírat podle značky, kategorie nebo i toho, pro koho je hračka vhodná. Pro stálé zákazníky nabízí obchod i věrnostní klub se zajímavými výhodami.

Bambule.cz se těší vysokým zákaznickým hodnocením a patří mezi nejoblíbenější internetové obchody svého druhu na českém trhu. Zákazníci oceňují výběr, rychlost doručení i dobrou komunikaci obchodu. Ten má na Heureka.cz 93% hodnocení, na Zbozi.cz má dokonce 95 %.

2. Alza Hračky – nejlepší eshopy s hračkami

Logo Alza.cz

Alza, která se svým zeleným mimozemšťanem ovládla svět tuzemské elektroniky, se v poslední době snaží rozšiřovat svou působnost do dalších a dalších odvětví. Dnes už tak můžete na Alze nakoupit sportovní potřeby, knihy, zboží pro zvířátka a taky hračky. Výběr je přitom opravdu vynikající. Nejde tedy o žádnou omezenou doplňkovou divizi, nýbrž o plnohodnotný samostatný e-shop, kde najdete vše, co vás napadne.

Kreativní a naučné hračky, stavebnice, figurky, lego, hlavolamy, panenky, modely, plyšáky, dřevěné hračky, dětské knihy a třeba i různá elektrická vozítka anebo výběr originálních českých hraček.

Podobně jako v oblasti elekroniky má tedy Alza.cz co nabídnout i ze světa hraček. Plusem je zázemí velmi silné firmy. Alza.cz zřejmě nebude úplně nejlevnějším online hračkářstvím, ale nabízí spolehlivost a kvalitu, včetně snadného a rychlého řešení reklamací. Potěší i obrovské množství odběrných míst a řada dalších výhod. Pro nákup hraček je Alza.cz jistě dobrou destinací.

3. Pompo.cz – kompletní vybavení pro děti a miminka

Logo Pompo

České hračkářství s 25letou tradicí. Pompo je známá a osvědčená značka, která vlastní velký řetězec kamenných prodejen a už mnoho let samozřejmě provozuje i e-shop. Pokud jde o kamennou síť, ta čítá přes sto prodejen a je největší svého druhu u nás. Za zmínku stojí, že existují dvě varianty obchodů Pompo. Základní, která se zaměřují striktně na hračky, a Pompo MAXI, kde najdete i další vybavení – kojeneckou výbavu, autosedačky, oblečení, pomůcky na nošení apod. To vše můžete samo sebou koupit i na e-shopu.

Pompo nabízí špičkový výběr a opět zde najdete ryze české i renomované světové značky a výrobky. Tento obchod představuje další zajímavou alternativu pro spolehlivý nákup kvalitních hraček. Na Heureka.cz drží 94% hodnocení. Skvělá je rychlost dodání, kvalita i výběr.

4. Agátin Svět – kreativní inspirace pro nejmenší

Logo Agátin Svět

Agátin Svět je obchod z trochu jiného soudku než předchozí. Mnohem osobnější i osobitější, s originální nabídkou. Sortiment je zaměřen na kvalitu a kreativitu. Je tedy výrazně omezenější než u předchozích obchodů, ale za to pečlivě sestavený. Výběr zahrnuje především tvůrčí hračky a hry pro modelování, kreslení, stavění, skládání apod. Je zde taky skvělá nabídka dřevěných hraček, Montessori hraček, experimentálních her nebo hudebních nástrojů pro děti.

Vybírat můžete i podle věkové kategorie (což je skvělá nápověda, pokud třeba kupujete dárek) a nechybí spousta hraček a her i pro nejmenší děti. Potěší taky výběr školních batohů a aktovek.

Agatinsvet.cz oceníte, pokud dáváte před „velkými hráči“ přednost menším firmám, které do podnikání dávají srdce. Hodnocení obchodu na Heureka.cz je 98 %, což mluví za vše.

5. HravaSkolka.cz – kreativní hračky

Logo HraváŠkolka.cz

I tento obchod se zaměřuje na hračky, ale především – podobně jako předchozí – na různé kreativní, tvořivé a taky vzdělávací hry a pomůcky. Nechybí ani čtení pro děti. Okrajově je k dispozici i dětský nábytek. Obchod Hravaskolka.cz je velmi inspirativní a rozhodně zajímavou destinací pro rodiče, kteří hledají hry a hračky, se kterými se děti zabaví na delší dobu a které povedou i k rozvoji jejich schopností.

6. Feedo.cz – nejlepší s vybavením pro děti a miminka

logo feedo.cz

Hraček už bylo na chvíli jistě dost. S péčí o děti a miminka samozřejmě souvisí i spousta jiných věcí. Obchod Feedo.cz patří u nás k nejznámějším a nejoblíbenějším, pokud jde o prodej dětského vybavení všeho druhu. V tomto e-shopu mohou rodiče pořídit kompletní výbavu pro novorozence i pro „odrostlejší dítě“ nebo předškoláka, kterému budou třeba zařizovat dětský pokojíček.

Najdete zde doslova vše, od kosmetiky, drogérie, plen a výživy přes autosedačky, nosítka a kočárky až po dětský nábytek, oblečení a další pomůcky a potřeby.

Feedo.cz nabízí i obsáhlý blog s užitečnými články, potěší solidními cenami i rychlostí doručení. Většina zákazníků oceňuje i ochotu a dobrou komunikaci obchodu. Zkrátka na Feedo.cz se můžete na rodičovství dobře připravit. Tomu odpovídá i vysoké 94% hodnocení na Heureka.cz.

7. Kojenecke-obleceni.eu – nejlepší na kojenecké oblečení

kojenecke-obleceni.eu logo

Název obchodu je v tomhle případě dosti výmluvný a jasně sděluje, co představuje hlavní pilíř zdejšího sortimentu. Kojenecké oblečení ale není jediným zbožím, které v obchodě najdete. Podobně jako na Feedo.cz jsou zde taky kojenecké potřeby všeho druhu, dětský nábytek, potřeby pro cestování, ale třeba i hračky nebo pomůcky pro maminky (kosmetika, kojící pomůcky apod.).

Sortiment je tedy rozsáhlý, e-shop nabízí navíc i blog, poradnu a leccos zajímavého skýtají i FB stránky. Na Heureka.cz má obchod 91% hodnocení. Dobrá volba pro nákup oblečení pro nejmenší i dalších věcí.

8. Mimulo.cz – kojenecké potřeby a oblečení

Mimulo logo

Podobně jako předchozí dva obchody je zaměřen i e-shop Mimulo.cz. Základem sortimentu je kojenecké oblečení a potřeby. Nechybí však ani hračky, nábytek, cestovní pomůcky nebo potřeby pro maminky. Mimulo.cz je spíše menší obchod, výběr není úplně dech beroucí. Přesto zde můžete najít spoustu pěkných a zajímavých kousků a za návštěvu jistě stojí. O tom svědčí i prozatimní plné 100% hodnocení na Heureka.cz.

9. Albi.cz – nejlepší pro rodinné a vzdělávací hry

logo Albi

Teď zase z trochu jiného soudku. Albi je u nás velice známá firma. Působí i v okolních státech, přitom jde původem o malou, českou společnost, která vznikla roku 1991. Dnes má známou síť obchodů a své zboží nabízí také prostřednictvím e-shopu Albi.cz.

Albi není jen prodejce, navrhuje a vyrábí i vlastní hračky a to s vynikajícím úspěchem. Značka se zaměřuje především na společenské a vzdělávací hry. Další důležitou částí sortimentu je dárkové zboží. Albi není zaměřeno striktně na děti, zboží osloví všechny věkové kategorie. Můžete zde pořídit hry pro celou rodinu nebo dárky pro své blízké. Obchod má 99% hodnocení na Heureka.cz.

10. BeLenka.cz – šátky a ergonomická nosítka

logo be-lenka

Obchod BeLenka.cz je menší, ale zajímavý e-shop, který se zaměřuje na kvalitní a speciální obuv (včetně dětské). Pro rodiče však bude zajímavá především druhá kategorie, která nabízí pomůcky k nošení dětí. Tedy ergonomická nosítka, šátky, ale taky oblečení speciálně upravené pro nošení (resp. použití s nosícími pomůckami). Pokud patříte k příznivcům nošení dětí, tento zajímavý obchod rozhodně navštivte.

Na závěr pro vás máme ještě pár slíbených tipů, které vám přijdou vhod při výběru a nákupu hraček či dětské výbavy.

Cena, nebo kvalita? Hledejte rozumné možnosti úspory

Rodiče musejí často obracet každou korunu. Ne každý může dítěti pořídit nejdražší a nejlepší vybavení. Jsou přitom věci, na kterých lze bez špatného svědomí ušetřit – a naopak věci, kde je lepší jít po kvalitě. Zde je malá inspirace:

Na čem bez obav ušetřit?

  • Oblečení pro kojence a nejmenší (ale i větší) děti lze pořídit z bazaru či druhé ruky. Na Facebooku a různých fórech jsou i nabídky darování nebo výměny. Pokud nemáte peněz nazbyt, opravdu není nutné miminku pořizovat drahé, značkové oblečení.
  • Hračky. I ty se běžně mezi rodiči přeprodávají nebo dědí. Pokud je hračka v dobrém stavu, není důvod, proč by nemohla udělat radost ještě dalším dětem – i rodičům, kterým odlehčí na nákladech.

Na čem raději nešetřit?

  • Autosedačky a bezpečnostní výbava obecně. Kupovat bezpečnostní prvky z druhé ruky je naprosto nevhodné. Funkčnost těchto pomůcek je závislá na bezvadném stavu. Nedoporučujeme ani nakupovat nejlevnější modely.
  • Pomůcky na nošení. Opět je lepší sáhnout po kvalitě. Velmi levné nosící pomůcky nemusejí mít ergonomické vlastnosti, dostatečnou odolnost apod.
  • Výživa. Ani zde nedoporučujeme šetřit, ale raději pečlivě číst složení a vybírat dobře hodnocené a kvalitní výrobky, ať už jde o příkrmy, umělá mléka nebo cokoli jiného.

Jak poznat spolehlivý obchod?

Kromě našeho žebříčku vám mohou být vodítkem různé recenze uživatelů a ohlasy na internetu. Nejvíce jich najdete na Heureka.cz nebo na Zbozi.cz. Můžete si udělat obrázek o tom, zda je obchod zavedený a spolehlivý. Pokud má málo ohlasů (nebo žádné), potažmo převažují negativní reakce, raději se poohlédněte jinde.

0 Sdílení