Pro děti

Nejlepší vodní pistole pro děti: TOP 7 produktů podle recenzí a testů

Nejlepší vodní pistole pro děti Jak nejlépe trávit horké letní dny? Samozřejmě vodními radovánkami. Ať už u bazénu, na pláži, u jezera, rybníka či přehrady nebo jakéhokoli jiného zdroje životadárné tekutiny. I zde je ovšem potřeba nějak zabavit děti, aby si dospělí mohli na chvíli vydechnout. Skvělou a osvědčenou volbou jsou dětské vodní pistole a děla všeho druhu. Poskytnou osvěžující zábavu, která děti správným způsobem unaví, aniž by jim hrozil úžeh či úpal. Je tedy nejvyšší čas pořídit patřičnou výbavu. Tedy tu nejlepší vodní pistoli. Ale jak ji vybrat? S tím vám pomůže náš dnešní článek.

V našem průvodci se dozvíte, jaké typy vodních pistolí existují a jaké jsou jejich vlastnosti, výhody a nevýhody. Podíváme se na důležité parametry a povíme si i něco o tom, zda jsou hravé zbraně, ať už vodní nebo jiné, opravdu vhodnou volbou pro děti. Při výběru se pak neváhejte inspirovat i testy či recenzemi vodních pistolí pro děti.

Nejlepší vodní pistole pro děti na trhu

ProduktInfoHodnocení
#1Nerf SuperSoaker Fortnite Pump SG
Náš vítěz
✔️ Snadno se otevírá a plní
✔️ Inspirováno známou hrou Fortnite
✔️ Pojme cca 400 ml vody
✔️ Vhodné pro děti od 8 let
📌 od 500 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#2Velká pumpovací vodní pistole
Velký dostřel
✔️ Dostřel až 12m
✔️ Velikost: 46 cm
✔️ Vhodné pro děti od 3 let
📌 od 400 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#3Hasbro Nerf Super Soaker Hydro frenzy
✔️ Při nabíjení stačí otevřít uzávěr
✔️ Pumpováním rukojeti natlakujete
✔️ Blástr má v hlavni 2 trubice
✔️ Vypouští tři souvislé proudy vody
📌 od 640 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#4Vodní pistole Eva 38 cm
✔️ Délka stříkací pistole je 38 cm
✔️ Hračka vhodná pro děti od 3 let
✔️ Ústí vybaveno tryskou, která se proudem roztočí
✔️ Nízká cena
📌 od 70 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#5ADDO Tornado Trooper
✔️ Doporučený věk: 8+ let
✔️ Zásobník na vodu o objemu 1 litr
✔️ Až 7 metrový dosah střely
✔️ Dobrý poměr cena / výkon
📌 od 320 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Číst recenze

Jak vybrat vodní pistoli pro děti?

Co je důležité při výběru dětské vodní pistole? Zajisté je důležité zvolit vhodný typ vzhledem k věku dítěte a způsobu používání.  Z konkrétních parametrů hraje roli dostřel, kapacita zásobníku, zpracování a odolnost, rozměry a hmotnost, ale samozřejmě i cena nebo značka výrobce.

Vodní pistole

Jsou „zbraně“ vhodná hračka?
Zatímco dříve patřily různé napodobeniny zbraní všeho druhu k nejběžnějším dětským hračkám, zejména pro kluky, dnes je situace složitější. Mnozí moderní rodiče mohou mít dojem, že zbraně nejsou pro děti vhodný dárek a hračka. Ať už jde o atrapy pistolí nebo jiných palných zbraní jakéhokoli druhu nebo o znázornění tzv. chladných zbraní – tedy třeba nožů, mečů, seker atd.

Samozřejmě, každý rodič má právo se rozhodnout, s čím si jeho děti budou hrát, jaké budou dostávat hračky a dárky. Rodiče mohou mít k jakýmkoli zbraním a násilí bytostný odpor, který se snaží „předat“ dítěti touto formou. Ale jsou opravdu zbraně na hraní a s tím související hry na boj či na vojáky škodlivé? Mohou vést například k tomu, že z dítěte vyroste tyran, násilník, kriminálník nebo že získá k násilí či zbraním takříkajíc kladný vztah?

Pistolka z dítěte násilníka neudělá…
Už empiricky vzato je zřejmé, že tak vážné to nebude. Napodobeniny zbraní a bojové hry provázejí děti už odnepaměti. Násilníci by museli být úplně všichni. Dokonce i řada zvířecích mláďat se baví různými „násilnými“, bojovými hrami. Podle většiny odborníků jde o vhodnou a přiměřenou sublimaci či vybití agrese a emocí.

Určitá agresivita je u dětí přirozená. Velmi mírumilovní rodiče se mohou podivovat, kde se v jejich dítěti takové sklony berou, když „od nich to nemá“. Ale jde o mechanismus, který byl v minulosti nutný k přežití lidského rodu. I dnes má svůj význam. Dítěti se vyplavují endorfiny a další hormony. V „zápalu boje“ dochází k posilování svalů, postřehu a koordinace, ke zvyšování celkové fyzické i psychické odolnosti a odolnosti vůči stresu. Dokonce se zlepšují třeba i schopnosti týmové spolupráce, sociální dovednosti.

Někteří psychologové přímo doporučují, aby se děti učili prát, zápasit, bojovat. Proč? Kromě výše zmíněného se děti učí se svou agresivitou i pracovat, zvládat ji, regulovat. Dítě, kterému rodiče zakazují jakékoli projevy agrese, může spíše projevovat její nezvladatelné formy než dítě, kterému rodiče umožní, aby se s ní střetával a učil se s ní žít. Děti si ke zbraním v jistém věku hledají cestu a rodiče, kteří tyto záležitosti striktně zakazují, mohou být pak nemile překvapováni tím, jak se dítě chová.

Dejte boji pravidla
Někteří psychologové a odborníci navrhují jisté kompromisy. Rodiče nabádají, aby dětem při příležitosti bojovek vštěpovali pravidla férové hry, učili je, co jsou zbraně, jak jsou nebezpečné, co je obrana a co útok a násilí a hru zkrátka více kontrolovali. Potažmo navrhovali a vymýšleli hry, které zahrnují třeba obranu proti násilí či bezpráví, ochranu bezmocných apod.
Bezpečné hraní
Vodní pistole patří zajisté k těm nejméně „závadným“ zbraňovým hračkám. Existuje i řada takových, které reálné pušky a pistole připomínají jen vzdáleně. Stříkání vody je navíc poměrně bezpečné a v létě osvěžující a zábavné. Hrát si mohou i velmi malé děti – a to s rodiči nebo i mezi sebou.

Druhy vodních pistolí

Jakou podobu mohou mít stříkadla a pistole na vodu? Pojďme se podívat aspoň na několik základních variant.

Stříkací pistolky pro nejmenší

Jde o nejjednodušší pistolky pro velmi malé děti už od cca 3 let. Zpracování je plastové. Délka pistolky je obvykle jen 15-20 cm, takže se pohodlně vejde do malé dětské ruky. Další výhodou je cena. Tento typ pistolek stojí třeba jen kolem 20 Kč, tedy jde o zcela zanedbatelnou položku.

Má to však i nevýhody. Na trhu je spousta především velmi levných a taky nekvalitních výrobků. Pistolka se naplňuje jen drobným otvorem se zátkou a často je nutné vodu složitěji nalévat, pistole se zkrátka špatně plní. Zejména u malých dětí se tak doplňování „zásobníku“ možná neobejde bez rodičovské asistence. Pistole může mít taky na dětský prstík nepřiměřeně tuhou spoušť.

Doporučujeme pistolku vybírat i podle uživatelských recenzí a třeba i pár korun připlatit za model, který bude funkčnější a spolehlivější. U těchto pistolek počítejte s dostřelem jen pár metrů (2-4 m), ale pro malé děti to obvykle stačí.

Vodní pěnová děla

Vodní pěnová děla vůbec nepřipomínají žádnou zbraň, což může být pro některé rodiče výhoda. Jde o pěnový tubus, principem použití připomíná pumpičku na kolo. Voda se dá snadno nasát a dělo má solidní dostřel třeba i přes 5 metrů. Proud je poměrně silný a dokáže soupeře pěkně pokropit. Na druhou stranu je třeba opravdu velmi často nabíjet. Prakticky po každém výstřelu.

S tímto dělem se dá parádně vyhrát v bazénu nebo jeho nejbližším okolí nebo třeba na pláži. Další výhodou je nízká cena. Děla stojí od cca 60 do 120 Kč. Délka je poměrně rozmanitá – od 25 cm (pro nejmenší děti) až po 45 nebo i více cm.

Vodní „blastery“ a pokročilé pistole

Nejzajímavější, nejrozmanitější a největší sortiment skýtá právě tato kategorie. Jde už o vodní pistole a děla pro děti od cca 6 let – tedy pro poněkud starší a náročnější ratolesti. Zřejmě nejznámějším zástupcem jsou pistole značky Nerf od výrobce Hasbro, které jsou vysloveně ikonickou záležitostí. Podobné pistole však vyrábí i řada dalších značek, mnohdy levnějších. U nás jsou populární například pistole ADDO.

Tyto pistole obvykle disponují zásobníkem o objemu od cca 300 ml. Výjimkou nejsou ani pistole, které pojmou až 1 l, nebo dokonce více. Ty mají často připojený i velký externí zásobník připomínající malou cisternu.

Kvalitní pistole se pohodlně plní a mohou mít i velmi značný dostřel. Třeba i pět šest nebo více metrů. Ty nejsilnější pistole a děla mohou dostříknout do vzdálenosti až kolem 15 metrů! A to už je opravdu hodně. Mnohé pistole nabízejí i více režimů střelby.

Ceny blasterů jsou značně variabilní. Ty menší můžete pořídit už kolem 150 Kč. Nejčastější cena je mezi 300 až 500 Kč. Ty úplně nejpropracovanější stojí i více. Kromě poněkud vyšší ceny nelze najít moc obecných nevýhod (pokud se bude jednat o kvalitní výrobek). Snad jen to, že proud vody může být docela silný a zásah do očí bolestivý a nepříjemný. Nejde o hračku pro příliš malé děti.

Kapacita

Kolik se vejde do pistole vody? Rozdíly jsou poměrně značné. U nejjednodušších vodních pistolek to může být méně než 100 ml. Na druhou stranu střílejí slabým proudem a tak může náplň vydržet překvapivě na poměrně hodně výstřelů.

Větší pistole pro starší děti už mívají zásobník minimálně na 200 a více ml. Výjimkou nejsou 500ml pistole a setkáte se i s kanóny na 1 a více litrů vody. Některé využívají dokonce i elektronický pumpovací mechanismus, takže nabírání vody je snadné a rychlé. Takto propracovaná děla mohou disponovat třeba i displejem, který informuje o zásobě vody.

Dostřel

V závislosti na typu pistole může být dostřel od cca 2-3 metrů až po 5-8 metrů u silných děl pro starší děti. Některá děla nabízejí speciální režimy, které umožní i extrémní dostřel až přes 15 metrů!

Vodní stříkací hračky

Materiálové zpracování

Při výrobě dětských vodních pistolí jasně dominuje plast, nejčastěji ABS nebo polypropylen. Samozřejmě odolnost zbraně závisí na druhu plastu i kvalitě zpracování. Tu můžete odhadnout z ceny anebo třeba recenzí a testů vodních pistolí. Pozor si však dávejte na to, aby byla hračka vyrobena z nezávadného plastu s označením BPA free a případně jinými certifikacemi.

Zejména u velmi levných pistolek pro nejmenší se ovšem běžně setkáte s necertifikovanými lacinými plasty. Ty mohou obsahovat škodlivé látky a malé děti rády vše „ochutnávají“. Pokud je nechcete vystavovat působení toxinů, nakupujte od kvalitních, prověřených výrobců a ze spolehlivých, seriózních zdrojů.

Rozměry a hmotnost

Malé jednoduché pistolky váží jen pár gramů a mohou mít délku už od 15 cm. U pistolí pro větší děti od cca 6 let jsou rozměry velmi různorodé. Od cca 20 cm u těch menších až po 40 a více cm u větších děl. Uvažujte tedy i nad tím, jak velkou pistoli dítě vzhledem k věku zvládne a s jakou se mu bude pohodlně manipulovat.

Pokud jde o hmotnost, pokročilejší pistole mohou vážit od méně než 100 g až po téměř 1 kg – a to bez náplně! S plným zásobníkem se tam můžete dostat i na 1,5 až 2 kg. To už pro dítě není zcela zanedbatelná váha, proto zvažujte i tento faktor.

Režimy a funkce

Ano, i stříkací pistolky mohou být překvapivě nadupané, co se týče funkční výbavy. Setkat se můžete například s různými režimy střelby. Dražší zbraně mohou nabídnout i tři a více režimů. Ty mohou zahrnovat úspornou dávkovou střelbu, extrémní dávku s maximálním dostřelem, více trysek a podobně.

Velmi pokročilé modely jsou vybaveny i čerpadlem, motorkem a napájeny bateriemi. Nabídnou silnější výkon a snadnější ovládání. Jsou samozřejmě ovšem těžší, dražší a potřebují vyměňovat baterie.

Ceny vodních pistolí

Kolik stojí kvalitní pistole na vodu pro děti? Zde jsou základní cenové relace, s nimiž se můžete setkat.

Vodní pistole do 100 Kč

To této relace se pohodlně vejdou malé pistolky pro nejmenší děti kolem 3 let a většina pěnových děl. Zajímavé a levné pistole i se zásobníkem pak nabízí například značka Rappa – oslovit mohou i trochu starší děti.

Vodní pistole do 300 Kč

Oblíbená kategorie s velkým výběrem. Zahrnuje už pokročilejší vodní pistole vhodné pro předškoláky i školáky. Vyšší výkon a lepší zpracování.

Vodní pistole nad 300 Kč

Vodní pistole pro náročnější zájemce a převážně starší děti od cca 8 let. Vysoký výkon i kapacita, případně i další funkce.

Nejlepší značky vodních pistolí

Které značky vodních pistolí nabízejí kvalitu, nezávadnost, spolehlivost a nejlepší zábavu? Zde je pár tipů:

  • Nerf – Ikonická značka, která je takřka synonymem kvalitních dětských pistolí (nejen na vodu, ale třeba i na pěnové náboje). Vyšší cena, ale velmi vysoká kvalita.
  • ADDO – V průměru poněkud levnější alternativa značky Nerf s příjemným poměrem ceny a kvality.
  • Rappa – Levné a přitom poměrně hezky zpracované a atraktivní pistole.
ProduktInfoHodnocení
#1Nerf SuperSoaker Fortnite Pump SG
Náš vítěz
✔️ Snadno se otevírá a plní
✔️ Inspirováno známou hrou Fortnite
✔️ Pojme cca 400 ml vody
✔️ Vhodné pro děti od 8 let
📌 od 500 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#2Velká pumpovací vodní pistole
Velký dostřel
✔️ Dostřel až 12m
✔️ Velikost: 46 cm
✔️ Vhodné pro děti od 3 let
📌 od 400 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#3Hasbro Nerf Super Soaker Hydro frenzy
✔️ Při nabíjení stačí otevřít uzávěr
✔️ Pumpováním rukojeti natlakujete
✔️ Blástr má v hlavni 2 trubice
✔️ Vypouští tři souvislé proudy vody
📌 od 640 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#4Vodní pistole Eva 38 cm
✔️ Délka stříkací pistole je 38 cm
✔️ Hračka vhodná pro děti od 3 let
✔️ Ústí vybaveno tryskou, která se proudem roztočí
✔️ Nízká cena
📌 od 70 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#5ADDO Tornado Trooper
✔️ Doporučený věk: 8+ let
✔️ Zásobník na vodu o objemu 1 litr
✔️ Až 7 metrový dosah střely
✔️ Dobrý poměr cena / výkon
📌 od 320 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
0 Sdílení