Pro děti Zahrada

TOP 15: Jaké jsou nejlepší hračky na zahradu – vodní, dřevěné i nafukovací. Inspiruj se!

Nejlepší hračky na zahradu Přichází léto a s ním čas venkovních a vodních radovánek. A je jasné, že tyto kratochvíle si nejvíce užijí především děti. Jako milující rodiče jim pak zajisté chcete zábavu co nejvíc zpestřit. Inspirace, jak na to, ale neroste na stromech – místo toho ji najdete na našem webu. Přímo v tomto článku. Věnovat se totiž budeme právě nejlepším hračkám na zahradu a do vody. Nafukovacím, dřevěným i jiným. Vybrali jsme pro vás 15 nejzajímavějších výrobků a věříme, že mezi nimi najdete jeden nebo více, které vás osloví. Tak pojďme na to.

Originální hračky na zahradu – TOP INSPIRACE

1. Kanjam Game Set

???? Nejlepší sportovní hra na větší zahrady

Kanjam je atraktivní hra, při které se využívá létající disk známý jako frisbee a k tomu dva plastové koše s otvory v bocích. Jde o sportovní hru pro dva hráče, kterou lze hrát doma na zahradě, na pláži, v parku – zkrátka kdekoli, kde je trocha místa. Hra je vhodná i pro děti. Rozvíjí pohybovou koordinaci, rychlost, soustředění, zábavnou formou motivuje ke zdravému pohybu. Výhodou této značkové hry je kvalita zpracování košů i fresbee disku.

Koše jsou přitom velmi skladné a mimořádně lehké. Můžete je tudíž vzít s sebou kamkoli. Této hry pak existuje i vícero variant. Například Kanjam Mini s menšími koši do stísněnějších a vnitřních prostor. Kanjam může být nejen hrou pro děti, ale třeba i skvělou zábavou pro dospělé při grilovačce, na party apod. Hru tedy zužitkuje celá rodina.

2. Berg Buzzy Jeep Rubicon

Něco pro náročnější rodiče a děti. Pokud máte na zahradě dost místa, vaše ratolesti by se zajisté dosyta vyřádili na parádním šlapacím Jeepu Berg Buzzy, který nabízí stylový design a vysokou kvalitu i bezpečnost a odolnost zpracování s ocelovou konstrukcí. Vozítko má nastavitelný posed i volant, takže může s dítětem růst a přizpůsobovat se mu.

Umožňuje jízdu vpřed i couvání. Díky špičkovému zpracování s kuličkovými ložisky je mechanismus šlapání dokonale plynulý a pohodlný. Celé vozítko přitom váží necelých 8 kg a unese až 30kilogramového malého řidiče. Jde opravdu o velmi stylovou a pěknou záležitost. Na rozdíl od dětských elektrických autíček navíc vyžaduje od dítěte pohybovou aktivitu při šlapání.

3. SADA SOFTARCHERY 100 GEOLOGIC

Luk lidstvo hojně využívalo zhruba 50 tisíc let k válčení i lovu. Dnes jde spíše o oblíbenou zábavu a sportovní disciplínu. Pro děti je pak lukostřelba obzvlášť atraktivní. S lukem Softarchery 100 Geologic bude i bezpečná. Luk má slabý nátah vhodný pro malé střelce a šípy jsou ještě opatřeny gumovými záslepkami. Součástí sady je i praktický rozkládací terč. I přesto je při používání luku vyžadován dozor dospělé osoby. Luk může posloužit pro seznámení s touto prastarou disciplínou – a možná u dítěte časem přeroste ve vážnější zájem.

4. Intex 58292 Canopy Island

Z poněkud pasivnějšího soudku je Canopy Island od známé značky Intex. Jde o plovoucí nafukovací ostrůvek se stříškou proti slunci. Má průměr 199 cm a nosnost až 200 kg, takže pohodlně unese více dětí nebo třeba dvě dospělé osoby. Potěší tedy celou rodinu. Skvělá relaxační a odpočinková záležitost. Ideální, pokud máte doma větší bazén. Samozřejmě si však ostrůvek můžete taky vzít někam k vodě nebo na dovolenou.

5. Fotbalová branka SG500 Kipsta

Zelená je tráva a fotbal to je hra. Pokud si ho chcete s dětmi zahrát třeba u sebe na zahradě, jistě se vám bude hodit kvalitní branka. Vaše očekávání jistě splní branka Kipsta SG500, kterou nabízí známý sportovní řetězec Decathlon. Jde o kvalitní ocelový výrobek. Branka je však především skládací a složit ji do pohotovostní podoby nezabere víc než 3 minuty. Pak ji stačí zas rozebrat a snadno uskladnit s minimálními nároky na prostor. Navzdory tomu, že je branka skládací, je i velmi odolná a vydrží vám dlouhé roky.

6. Dětské hrací centrum BESTWAY Bonanza

Pokud máte na zahradě dost místa a chcete se rozšoupnout a dopřát dětem maximální zábavu, zajisté by vás mohlo zaujmout dětské hrací centrum Bonanza od významného výrobce bazénů Bestway. Centrum, jehož základem je bazén o délce plných 448 cm, disponuje rychlou skluzavkou i vodním dělem pro její polévání. Nafouknutí této robustní záležitosti přitom s přiloženou pumpou nezabere více než 2 minuty. Záležitost je to pravda poněkud dražší, ale zajisté zabaví na velmi dlouho a získá si srdce každého dítěte.

7. Hrací centrum INTEX Basketbal

Toto hrací centrum zahrnuje především prostorný nafukovací bazén o délce přes 2,5 metru a taky integrovaný basketbalový koš, rovněž nafukovací. Samozřejmě je součástí sady i míč. Vše je vyrobeno z odolného vinylu a snese i náročnější zacházení, jemuž ho děti jistě vystaví. Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost materiálů. Potěší i relativně příznivá cena setu, který pořídíte okolo 950 Kč.

8. Sharks Vodní aqua park

Proč mít na zahradě bazén, když tam můžete mít rovnou celý aquapark? A ještě navíc nafukovací, takže po sezóně veder uvolní místo jiným činnostem. Vodní park Sharks to všechno nabízí. Najdete na něm hned tři tobogánové skluzavky a další atraktivní prvky pro vodní a zahradní hrátky. Pravda, jde o docela drahou a taky rozměrnou záležitost. Délka v aquaparku v nafouknutém stavu činí 7,3 metrů a cena je přes 22 tisíc Kč. Nároční zájemci by však měli zajisté zpozornět. Toto vodní centrum se bude na zahradě rozhodně náramně vyjímat.

9. Woody Pískoviště dřevěné barevné

Kromě vody patří k dětem neodmyslitelně i písek. Některé děti mu dávají před vodou i jasnou přednost. V každém případě by na zahradě, kde se pohybují malé ratolesti, nemělo chybět pořádné, prostorné a kvalitní pískoviště. Pokud si jej nechcete stloukat sami, můžete si samozřejmě pořídit už hotovou variantu.

Velmi pěkný model nabízí například značka Woody. Velkou výhodou je, že pískoviště je dřevěné – jde tudíž o ekologický a přírodní materiál, který se na zahradu skvěle hodí. Pískoviště je navíc barevné a po stranách jsou sedací plochy. Při průměru 130 cm nezabere extra moc místa, ale nejmenším dětem přesto poskytne víc než dost herního prostoru.

10. Vodní bomby a balónky

I když je tato záležitost spíš jen taková drobnost, dětské srdce může zajisté velmi potěšit. Jde totiž o speciální svazek balónků, které mohou fungovat jako zábavné vodní bomby. Trs obsahuje 111 balónků, které můžete jednoduše napustit vodou – a to všechny naráz. Balónky mohou skvěle posloužit jako hra nebo výzdoba např. na dětskou oslavu narozenin nebo jinou zajímavou příležitost, na které se sejde více drobotiny dychtivé bombardovat se vodní balónkovou municí.

11. Smoby Domeček Friends House

Vlastní zahradní domeček je jistě snem snad každého dítěte. Smoby Friends House může vašim potomkům tento sen vyplnit. Jde o propracovaný a prostorný domek na zahradu. Na délku má plných 217 cm, je vyroben z odolného a nezávadného plastu a vyniká i překvapivou stabilitou. Děti však jistě nejvíc okouzlí svým vzhledem. Není to žádná neforemná a neurčitá kostka, ale domeček zpracovaný do překvapivých detailů – včetně květináčů, ohrádky nebo venkovního posezení či půdního okénka.

12. Small foot by Legler velký zahradní set s kolečkem

Mezi největší dětské zábavy a hry patří napodobování činností dospělých. Ne vždy jsou však „dospělácké“ nástroje vhodné a bezpečné i pro děti. Pokud tráví rodiče hodně času prací na zahradě a potomci se chtějí zapojit do hrabání listí, rytí záhonku nebo jiných prací, budou jistě rádi, když budou mít vlastní nářadí.

Skvělou volbou je zahradní set Small Foot by Legler, který obsahuje kolečka, hrábě, motyčku, rýč, malé hrabičky, lopatku i pracovní rukavice. Výhodou je, že nářadí není z obligátního plastu, ale z poctivého kovu, takže skutečně snese i reálné používání. Přesto zůstává lehké, bezpečné a snadno ovladatelné i pro velmi malé děti.

13. Dětská prolézačka Lil´Monkey Dome

Velmi zajímavou a originální záležitostí je skládací dětská prolézačka Lil’Monkey Dome. Má promyšlený tvar kopule s vyvýšeným vrcholem. Tvoří ji úhelníky, které poskytují oporu pro nohy a úchop. Samozřejmostí je stabilní základna. Tuto průlezku můžete sestavit za méně než půl hodiny a vhodná je i pro velmi malé děti. Celkově váží jen něco přes 6 kg, takže ji lze snadno přenášet, kamkoli je potřeba. Zpracování je odolné a nezávadné, jde o testovaný a ověřený výrobek. Děti mohou na zahradě trávit čas aktivním pohybem a zlepšovat své motorické schopnosti.

14. Dětská skluzavka Paradiso Dino

Paradiso Dino je krásná skluzavka ve tvaru dinosaura vhodná i pro nejmenší děti. Délka skluzu je 90 cm a celá skluzavka váží jen necelé 4 kg, takže ji můžete snadno přemístit nebo uskladnit do kůlny či zahradního domku. Přesto nabídne vysokou nosnost až 30 kg a především pro děti atraktivní dinosauří vzhled. Dutina pod skluzavkou pak může posloužit i jako skrýš nebo domeček. Cena je přitom jen něco přes 700 Kč.

15. Trampolína

Trampolínu by si přálo snad každé dítě a nejspíš i řada dospělých. Na skákání na trampolíně je cosi konejšivě zábavného. Je to pohyb i relaxace v jednom. Při výběru zahradní trampolíny je však nutné klást důraz na bezpečnost a kvalitu provedení.

Velmi kvalitní trampolíny u nás nabízí například významná značka Marimex. Můžete vybírat z různých velikostí a typů, ale vždy máte záruku poctivého výrobku s vysokou životností a bezpečností. Trampolíny jsou díky vysoké nosnosti (standardně 150 kg) vhodné nejen pro děti, ale i pro rodiče, kteří by chtěli dovádět s nimi.

A kam dál?

Podívej se také na tipy na nejlepší dárky pro roční dítě a třeba si vybereš tam.

0 Sdílení