Zvířata

Nejlepší stříhací strojky na psy: TOP 5 produktů podle recenzí a testů

nejlepší stříhací strojky pro psyPotřebuje váš psí přítel trochu zkrátit srst? V současné situaci stále víc platí, že člověk se musí víc spoléhat na vlastní síly a schopnosti. Ať už jsou, nebo nejsou psí salóny zrovna otevřené – určitě se vyplatí být připraveni odpomoct svému zvířátku od přemíry chlupů sami. K tomu je samozřejmě zapotřebí patřičné vybavení. Asi jen málokterý amatér by si na takovou věc zodpovědně troufnul pouze s nůžkami. Přitom stačí celkem málo. V dnešním článku se podíváme na to zásadní – totiž na nejlepší stříhací strojky pro psy. Poradíme vám, jak se orientovat v aktuální nabídce. Které parametry jsou důležité. Na co si dát pozor. A dozvíte se i leccos dalšího. Chybět nebude ani krátký přehled cenových relací anebo třeba mini recenze známých značek a výrobců.

Většina stříhacích strojků pro pejsky se na první pohled nijak radikálně neliší od těch pro lidi. Jista specifika tu však z logiky věci jsou a při výběru je třeba zohledňovat řadu poněkud odlišných faktorů a okolností. Dobrou zprávou je, že toto speciální náčiní není žádným okrajovým produktem. Výběr je naopak veliký a najdete v něm dostupnější i špičkové výrobky. S tím se však pojí i nevýhoda – a to náročnější orientace. V tomto článku se však pokusíme vše důležité osvětlit.

Nedojde jen na obecné rady a tipy. Nachystali jsme si pro vás i ryze konkrétní žebříček, ve které si můžete obhlédnout několik TOP modelů z různých cenových relací a trochu se inspirovat. Doporučujeme se taky vždy podívat na odborné i uživatelské recenze stříhacích strojků na psy, potažmo zkusit na internetu najít podrobnější testy modelů, které vás zaujmou. Jistě se dozvíte spoustu zajímavých a praktických věcí.

Nejlepší stříhací strojky na psy na trhu

ProduktInfoHodnocení
#1Oster Golden A5
Nejlepší pro náročné, vítěz našeho testu
✔️ vysoce výkonný holící strojek německé značky Oster
✔️ 2200 kmitů za minutu
✔️ plug-in systém pro snadně nasazování a vyjímání stříhacích hlav
✔️ pro střih v extrémních podmínkách, odolný kryt
📌 od 5500 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#2Moser Rex 1230
Nejlepší cena / výkon
✔️ pro kompletní úpravu srsti středně velkých psů
✔️ pecizní profesionální a pevná kovová stříhací hlavice vyrobená v Německu
✔️ v sadě nerezové břity s hrubou roztečí a přesnými řezy
✔️ flexibilní 3 m kulatý kabel
✔️ s nízkou hlučností a vibracemi díky Pivot-Motoru
📌 od 1600 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#3Wahl kabelový zastřihovač
Alternativa cena / výkon
✔️ strojek na psy vhodný pro krátkou srst
✔️ umožňuje snadnou výměnu nástavců
✔️ nabízí 4 úrovně nastavení holící hlavy
✔️ disponuje samoostřící ocelovou čepelí
✔️ dodává se s pouzdrem, 4 nástavci, štětcem a olejem
📌 od 1300 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#4Moser 1400 strojek na psy
Nejlepší nejlevnější
✔️ poloprofesionální stříhací stroje
✔️ pracuje na síťovém napájení - stabilní výkon
✔️ šířka střihu 46 mm, výška střihu 0,7 - 3 mm
✔️ 4 výměnné stříhací hřebeny 4,5, 9, 14 a 19 mm
✔️ pro běžné domácí střihání malých psů s kratší a upravenou srstí
📌 od 950 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#5KERBL Aesculap Favorita Speed
Nejlepší profi strojek na psy
✔️ zajišťuje rychlost střihu a vylepšený výsledek práce díky zvýšenému výkonu
✔️ používa se přibližně v 80 % profesionálních psích salonech a ve více než 90 % veterinárních ordinacích a klinikách v Německu
✔️ pracuje prakticky bez vibrací díky
✔️ zvládne nepřetržitý provoz díky vyladěnému systému větrání
📌 od 10200 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze

Jak vybrat stříhací strojek pro psa

Na co se zaměřit při výběru nejlepšího strojku pro psa a jaká specifika jeho výběr má? Důležitou roli budou samozřejmě hrát technické parametry, jako je výkon, ergonomie, napájení, nástavce apod. Vše však musí být podřízeno konkrétním potřebám. V tomto případě potřebám psa (nebo psů), pro které bude strojek určen. Možná vás však napadá i otázka, zda je taková věc vůbec potřeba a jestli není lepší, jak se říká, nechat přírodu, ať se postará…

jak vybrat stříhací strojky pro psy

Proč stříhat/nestříhat psa?

Jak je to vlastně s potřebou či nutností zkracovat psí srst? Tohle je velké a v podstatě kontroverzní téma, které zde rozhodně nerozklíčujeme. Jde totiž o to, že nejen každá rasa, ale i každý pes má své potřeby – a k otázce tedy nelze přistupovat jinak než čistě individuálně. Zvažovat pro i proti případného zkracování.

Existuje mnoho druhů a podob srsti. Dlouhé, krátké, vlnité, s podsadou i bez podsady. Zejména u plemen s podsadou se hovoří o potřebě vyzrávání srsti a svévolné zkracování je ožehavým tématem. Spousta majitelů psů už ví, jak se věci mají – nastolili nějakou rutinu. Rozhodli se třeba pro určité kompromisy. Srst například zkracují na určitou míru, aby omezili množství „venkovního materiálu“ a klíšťat, která si na ní pejsek nosí domů z vycházek. Jiní zkracují kvůli vzhledu. U některých pejsků může přerostlá srst způsobovat i jiné potíže. Například může plstnatět, padat do očí, lepit se apod.

První důvod, který většinu lidí napadne – totiž přehřívání v teplých měsících – bývá paradoxně spíše okrajovou záležitostí. Psí mají totiž termoregulaci, která s jejích kožichem „počítá“ a využívá jej v zimě i v létě. V tomto smyslu většinou tudíž problém není.

Pokud o prvním zkracování teprve uvažujete nebo se na něj chystáte. Jistě neuškodí zjistit si více, obrátit se třeba na odborníky, kteří vám poradí, zda a případně jakým způsobem srst zkracovat.

Výkon strojku

Výkon strojku je velmi důležitý, protože přímo určuje, jak efektivně se vám bude se zařízením pracovat. Dostatečná výkonnost zajistí plynulý chod, rychlost a kvalitu práce i výsledku. Proto je vhodné vybírat raději mezi výkonnějšími modely – klidně i s výkonnostní rezervou. Se strojkem se vám bude mnohem lépe pracovat a taky déle vydrží.

Společně s kvalitou materiálů a zpracování je totiž výkon důležitým vodítkem k celkové životnosti a odolnosti zařízení. U velmi levných a slabých strojků můžete již po několika použitích zaznamenat ztráty efektivity a výkonu. Údržba je náročnější a nákladnější. Obecně se tedy vyplatí spíše na začátku zainvestovat do kvalitního strojku, který vydrží mnohem déle a vklad se vám postupně vrátí.

Samozřejmě je důležité reflektovat i potřeby vašeho psa a jeho rasy a taky způsob použití. Pro psy s jemnou a kratší srstí či pro sporadické použití, lze sáhnout i po strojku méně výkonném (cca pod 30 W). Pro častější a náročnější použití je rozhodně vhodnější držet se nad touto hranicí nebo i okolo 40 a více W.

Rychlost

U strojků se často dozvíte počet kmitů/otáček za minutu. Jde o trochu abstraktní a spíše orientační údaj, který by neměl být hlavním vodítkem při výběru. Vhodné však rozhodně je, aby strojek umožňoval výběr ze dvou rychlostí. Pomalejší a maximální. Maximální využijete při hrubém zkracování dlouhé srsti, pomalejší při jemnější práci blíž kůže a v různých těžko přístupnějších místech. Některé strojky nabízejí i více rychlostí. Bez toho se však obvykle lze obejít.

Kvalita zpracování a údržba

Největšímu opotřebení pochopitelně podléhá hlavice strojku a zde je taky nejdůležitější klást důraz na kvalitu a zpracování z odolné, ušlechtilé oceli. Kvalitu však velmi těžko poznáte z obrázku, zběžného pohledu nebo popisku zboží. Zde vám mohou být vodítkem právě recenze, ale taky třeba renomé dané značky a v neposlední řadě cena.

Každý strojek pak samozřejmě vyžaduje údržbu. Ta spočívá především v pravidelném olejování břitů. Ideálně i v průběhu delší práce. Tím dochází k omezení opotřebovávání hlavice, k vyšší efektivitě a prodloužení životnosti. Časem se nevyhnete nutnosti komplexního servisu a broušení hlavice. Zde obvykle dochází ke zlomu, kdy se ukáže, že pořízení velmi levného a nekvalitního strojku se vlastně příliš nevyplatilo.

Nástavce

U některých strojků můžete najít hromady nástavců, které mohou působit lákavě. Skutečně se však zaměřte spíše na kvalitu zpracování a výkon než na bohatost příslušenství. Důležité taky je, aby bylo případně možné nástavce sehnat, dokoupit. A to ideálně za rozumnou cenu. Samotná čepel lze často taky nastavit na několik délek střihu podobně jako u strojků pro lidi.

jak stříhat psa

Napájení

Další důležitou otázkou je napájení. Tady jde především o praktičnost a osobní preference, ale i výkonnost a spolehlivost. Obecně se dá říct, že síťové strojky mohou většinou poskytnout stabilnější a výraznější výkon než čistě bateriové. Ty ale zase vítězí flexibilitou. Pokud budete stříhat zejména nebo výhradně venku, je jasné, že bateriový strojek může být lepší volbou. Jakýmsi šikovným kompromisem může být kombinované napájení.

Lze použít psí strojek pro lidi anebo naopak?

Možná vás napadla i tato otázka. Strojky pro psy se opravdu konstrukčně zásadněji neliší od těch pro lidi, které se používají na vlasy či vousy. Strojek pro pejska lze tedy v podstatě úspěšně použít i na člověka s dodržením hygienických opatření. Důkladné umytí a vyčištění je samozřejmostí, i pokud strojek používá více lidí. Stříhání psů strojky určenými primárně pro lidi už často tak snadné není. Výkon je totiž ne vždy dostačující – zejména pokud budete potřebovat ostříhat hustou, pevnou a dlouhou srst.

Tipy na přípravu a stříhání

Jak srst připravit na stříhání a jak postupovat? Zde je aspoň pár základních rad, tipů a pokynů.

  • Základem je čistota. Pejska je tedy vhodné připravit okoupáním, pečlivým osušením a pročesáním srsti. Práce vám půjde mnohem snadněji a strojek bude daleko méně „trpět“ než při stříhání zcuchané, mastnější, nepřipravené srsti.
  • Před stříháním pečlivě očistěte hlavici strojku a naolejujte čepele.
  • Při delším stříhání můžete promazání i čistění hlavice opakovat, budete tak šetřit strojek i námahu.
    Nepracujte dlouho nepřetržitě. Strojek se může začít přehřívat. Zatěžuje se motor a může hrozit i popálení pejska.
  • Při stříhání postupujte od hlavy. Od lící k čenichu. Pak ke krku, tělu a nohám, ocas ostříhejte nakonec.
  • Nikdy nestříhejte pejska tupým strojkem. Nejenže je taková práce neefektivní a namáhavá, ale strojek může srst i nepříjemně tahat a cuckovat.
  • Nechte si poradit (například v salónu nebo i od veterináře), zda je pejska nutné stříhat, případně jak často a jakým způsobem to bude nejlepší.

Stříhaní psů

Ceny stříhacích strojků na psy

V jakých cenových relacích se kvalitní strojky pro psy pohybují? Už jsme zmínili, že výběr je velmi solidní, ačkoli zřejmě ne tak rozsáhlý jako v případě „lidských“ strojků a zastřihovačů. Obecně lze říct, že ceny strojků pro psy jsou nastaveny o něco výše, ačkoli lze najít i několik velmi levných modelů. Vyplatí se však spíše investice do kvality a výkonu.

✅ Strojky do 1000 Kč

Zatímco v případě strojků pro lidí jde o bohatou a důležitou cenovou kategorii, v případě modelů pro psy zde najdete jen omezený výběr. Půjde o jednoduchá, základní zařízení, u kterých nelze očekávat vysoký výkon nebo zvláštní kvalitu zpracování. Mohou se hodit pro nenáročné, sporadické použití.

✅ Strojky do 4000 Kč

Velmi dobrý výběr, vybere si většina běžných zájemců. U horní hranice už najdete modely, které mají v podstatě profesionální parametry.

✅ Strojky nad 4000 Kč

I tady je výběr velmi dobrý. Jde už však o zařízení spíše pro náročné nebo profesionální použití. Nic vám ovšem nebrání investovat do vysoké kvality a výkonu, i pokud nemáte zrovna psí salón. Oceníte efektivitu a velmi dlouhou životnost.

Nejlepší značky stříhacích strojků na psy

Které značky stříhacích strojků pro psy stojí za zmínku a zájem? Máme pro vás výběr několika favoritů.

  • Moser – Velmi populární a oceňovaná značka, která nabízí velký výběr strojků od dostupnějších až po profi modely.
  • Wahl – Tato osvědčená značka nabízí vysokou až profesionální kvalitu. Najdete u ní především dražší a výkonné strojky.
  • Kerbl – I tento známý výrobce zaslouží pozornost. Obrovské cenové rozpětí a velký výběr.
  • Oster – Další populární a ověřená značka. Vysoká kvalita, převážně vyšší ceny.
ProduktInfoHodnocení
#1Oster Golden A5
Nejlepší pro náročné, vítěz našeho testu
✔️ vysoce výkonný holící strojek německé značky Oster
✔️ 2200 kmitů za minutu
✔️ plug-in systém pro snadně nasazování a vyjímání stříhacích hlav
✔️ pro střih v extrémních podmínkách, odolný kryt
📌 od 5500 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#2Moser Rex 1230
Nejlepší cena / výkon
✔️ pro kompletní úpravu srsti středně velkých psů
✔️ pecizní profesionální a pevná kovová stříhací hlavice vyrobená v Německu
✔️ v sadě nerezové břity s hrubou roztečí a přesnými řezy
✔️ flexibilní 3 m kulatý kabel
✔️ s nízkou hlučností a vibracemi díky Pivot-Motoru
📌 od 1600 Kč
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#3Wahl kabelový zastřihovač
Alternativa cena / výkon
✔️ strojek na psy vhodný pro krátkou srst
✔️ umožňuje snadnou výměnu nástavců
✔️ nabízí 4 úrovně nastavení holící hlavy
✔️ disponuje samoostřící ocelovou čepelí
✔️ dodává se s pouzdrem, 4 nástavci, štětcem a olejem
📌 od 1300 Kč
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#4Moser 1400 strojek na psy
Nejlepší nejlevnější
✔️ poloprofesionální stříhací stroje
✔️ pracuje na síťovém napájení - stabilní výkon
✔️ šířka střihu 46 mm, výška střihu 0,7 - 3 mm
✔️ 4 výměnné stříhací hřebeny 4,5, 9, 14 a 19 mm
✔️ pro běžné domácí střihání malých psů s kratší a upravenou srstí
📌 od 950 Kč
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
#5KERBL Aesculap Favorita Speed
Nejlepší profi strojek na psy
✔️ zajišťuje rychlost střihu a vylepšený výsledek práce díky zvýšenému výkonu
✔️ používa se přibližně v 80 % profesionálních psích salonech a ve více než 90 % veterinárních ordinacích a klinikách v Německu
✔️ pracuje prakticky bez vibrací díky
✔️ zvládne nepřetržitý provoz díky vyladěnému systému větrání
📌 od 10200 Kč
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Číst recenze
0 Sdílení